Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

DZIEN PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Uczniowie klasy II z wychowawczynią Anną Smolińską godnie uczcili ten świąteczny dzień. Na zdjęciu klasa II ze swoimi przytulankami.

Więcej zdjęć w Galerii.

komentarze [0] , skomentuj

Gminny Konkurs Ortograficzny

29 listopada 2017 r. w Zespole Szkół we Wrześnicy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. W konkursie uczestniczyli uczniowie reprezentujący pięć szkół, stanowiący elitę w dziedzinie ortografii wśród trzecioklasistów oraz uczniów z klas IV- VI szkoły podstawowej. Zadaniem wszystkich uczestników konkursu było napisanie dyktanda z różnorodnymi trudnościami ortograficznymi. Przygotowany tekst zawierał trudne i nietypowe pułapki ortograficzne oraz interpunkcyjne, jednak piszący poradzili sobie znakomicie.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek, a najlepsi ciekawe nagrody książkowe.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY LITERACKIE UCZNIOW

W dniu 22.11.2016r w Publicznej Bibliotece we Wrześnicy odbył się finał konkursu literackiego pt.”Nowe przygody Stasia i Nel”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wymyślić i napisać przygody dzieci z powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Tym razem jednak akcja miała rozgrywać się na Księżycu. Dwie uczennice naszej szkoły zdobyły III miejsca w swoich kategoriach wiekowych: Aleksandra Roguszewska kl. VI w kategorii szkół podstawowych i Aleksandra Kurczyk kl.II a w kategorii gimnazja.

Gościem honorowym spotkania był wnuk Henryka Sienkiewicza, który wspominał swojego dziadka oraz odpowiadał na pytania zebranych.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

Wycieczka do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

19.11.2016 r.uczniowie klas I-VI pod opieką nauczycieli: Anny Smolińskiej, Ireny Gregorek, Natalii Rupniewskiej, Joanny Krzowskiej udali się na wycieczkę do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Centrum jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców-amatorów, w którym w sposób namacalny można na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie. Wizyta w EXPERYMENCIE pozwala na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata. Nasi uczniowie entuzjastycznie poznawali tajniki nauki poprzez wspaniałą zabawę. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele pozytywnych wrażeń.

Zdjęcia w Galerii - Wycieczka do Centrum EXPERYMENT.

komentarze [0] , skomentuj

WYNIKI KONKURSU PIESNI PATRIOTYCZNEJ

10 listopada 2016 r. w Sławsku odbył się III Konkurs Pieśni Patriotycznej. Komisja w składzie:

Bogumił Płachecki, nauczyciel muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Sławnie

Marta Hołowata, przewodnicząca Rady Gminy Sławno

Maciej Stanisławski, muzyk-saksofonista

ogłasza wyniki:

Kategoria-szkoły podstawowe

I miejsce SP Żukowo

II miejsce SP Bobrowice

III miejsce SP Warszkowo

IV miejsce SP Wrześnica

V miejsce SP Sławsko

Kategoria-gimnazja

I miejsce Gimnazjum Sławsko

II miejsce Gimnazjum Wrześnica

komentarze [1] , skomentuj

AKADEMIA 11 LISTOPADA


"Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo" - Józef Piłsudski

Pod takim przewodnim hasłem dnia 10 listopada 2016 r. w sali wiejskiej w Sławsku odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku pod opieką nauczycieli przygotowali piękną lekcję historii, podczas której przypomniano 123 lata niewoli narodu polskiego, wypełnione walką o wyzwolenie aż do dnia odzyskania upragnionej wolności. Przekazywane treści historyczne były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru oraz recytacjami utworów poetyckich, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil podczas całej uroczystości.

Na początku akademii głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół Beata Gofryk, która powitała licznie zgromadzonych gości, przybyłych kombatantów, radnych, sołtysów wsi, dyrektorów szkół, księdza proboszcza oraz przedstawicieli Urzędu Gminy, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. W swoim wystąpieniu nawiązała do minionych wydarzeń historycznych i zaakcentowała, jak ważną rolę w świadomości Polaka-Patrioty odgrywa tożsamość narodowa kształtowana na przestrzeni wielu lat poprzez symbole narodowe, kulturę muzyczną i literacką oraz znaczenie osobistych przeżyć i emocji.

Powagi całej akademii dodał występ szkolnego Zespołu tanecznego, który w pięknych strojach z minionej epoki zaprezentował tradycyjnego poloneza.

Uwagę zgromadzonej publiczności skupił dynamiczny marsz żołnierzy podczas odśpiewanej pieśni legionowej "Marsz Pierwszej Brygady"

Przepiękny układ choreograficzny z elementami baletu z biało-czerwonymi wstążkami zaprezentowały uczennice z klasy III i IV- Nikola Zagorodnikow i Zosia Dzik.

Pieśń pt. "Rozkwitały pąki białych róż" na akordeonach zagrali uczniowie z klasy V - Alicja Derlińska, Ewelina Karlińska i Jakub Hetmański.

Obchody dnia niepodległości w naszej szkole przypomniały wszystkim, że jest to szczególny dzień, który przypomina o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba nieustannie pielęgnować.

Akademia została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: Beaty Wachholz, odpowiedzialnej za scenariusz i oprawę literacką uroczystości, Magdaleny Klimaszewskiej - za przygotowanie pieśni legionowych i patriotycznych, Heleny Zawarskiej - za dekorację sali, Katarzyny Rudzkiej - przemarsz żołnierzy, Anny Marciniak - Zielińskiej za przygotowanie poloneza i Radosława Kufel - za pomoc techniczną podczas akademii.

Zdjęcia i filmy wideo z uroczystości można obejrzeć na stronie naszemiastosławno.pl:

slawno.naszemiasto.pl/artykul/slawsko-piekna-akademia-zespolu-szkol-z-okazji-swieta,3914428,artgal,t,id,tm.html

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

RANKING LIGII SZACHOWEJ

Publikujemy najnowszą listę rankingową Zespołu Szkół w Sławsku, z dnia 2.11.2016 r. Lista

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SPORTOWE

24 i 26 października 2016 r. w Zespole Szkół we Wrześnicy odbył się Gminny Turniej Unihokeja. Drużyna dziewcząt ZS w Sławsku zajęła I miejsce, a drużyna chłopców II miejsce. Uczniowie trenują pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego - Adriana Zielińskiego.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za drużynę dziewcząt, która będzie reprezentowała Gminę Sławno w eliminacjach powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

komentarze [0] , skomentuj

.

PAMIĘĆ O ZMARŁYCH

W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie klas I-III wraz ze swymi nauczycielami odwiedzili miejsca pamięci narodowej na cmentarzu w Sławnie. Zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza, oddając cześć pamięci poległym za naszą Wolność.

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO MALBORKA

Zamek w Malborku – jeden z najcenniejszych zabytków polskiej architektury, w 1997 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Do Zamku udali się nasi uczniowie wraz z opiekunami, Ewą Dobrzańską i Heleną Zawarską na jednodniową wycieczkę do największej gotyckiej twierdzy w Europie. Wykwalifikowany przewodnik opowiedział uczestnikom wyprawy najciekawsze historie związane z zamkiem w Malborku.

komentarze [0] , skomentuj

SLUBOWANIE KLASY I

20 października 2016 r. uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Dyrektor Beata Gofryk dokonała aktu pasowania na ucznia. Wójt gminy Sławno Ryszard Stachowiak pogratulował uczniom ich święta i życzył sukcesów w nauce. Zaproszeni goście obdarowali pierwszoklasistów wspaniałymi prezentami. Uczniowie klasy I zaprezentowali swój pierwszy program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni - Ireny Gregorek. Dzień minął w podniosłej i radosnej atmosferze.

komentarze [0] , skomentuj

.

Konkurs na "Kukiełkę z warzyw"

Rozstrzygnięto 12 października 2016 r.

Wiemy, że powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw. Znamy ich walory zarówno smakowe jak też odżywcze. Okazuje się, że warzywa można również wykorzystać do świetnej zabawy, co udowodnili nam uczniowie klas I-III, wykonując z nich przepiękne kukiełki. Konkurs na „Kukiełkę z warzyw” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Warzywa zostały przemienione w różne zwierzęta, lalki oraz inne postacie. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić laureata i wybrać najładniejszą z nich. Prace „małych artystów” można było podziwiać na wystawce w klasie pierwszej. Za trud, duże zaangażowanie, pomysłowość i fantazję wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i karteczki do origami, a laureaci konkursu zostali nagrodzeni farbkami i plasteliną.

Jury wyłoniło laureatów: I – Hubert Ciesielski kl. III, II – Nikola Siudek kl. III, III – Tomasz Roguszewski kl. III, na wyróżnienie zasługują prace uczniów: Adama Korochody kl. I, Mariusza Szymańskiego kl. I, Filipa Kośki kl. III i Emilii Smolińskiej kl. II. Dużą pomysłowością wykazali się: Jakub Czyż kl. III, Patryk Murawiecki kl. I, Dominik Czyż kl. III, Konrad Werner kl. III, Stanisław Frankowski kl. I, Oliwia Stanik kl. II, Krzysztof Gorzeń kl. III, Kacper Filipczak kl. I, Jakub Lewica kl. III, Arkadiusz Zakonek kl. I, Julita Wojciechowska kl. III, Cyprian Sekulski kl. II, Jakub Michalski kl. II, Szymon Wojciechowski kl. I i Matylda Wal kl.II.

Wszystkim dzieciom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych w Galerii/Konkurs "Kukiełka z warzyw".

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

OTWARCIE KLUBU DYSKUSYJNEGO

W dniu 24 października 2016r. rozpoczął swoją działalność Klub dyskusyjny. Gospodarzem spotkania była pani mgr Ewa Mirowska-Tworek. Celem działalności klubu jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów gimnazjum. Kluby dyskusyjne to elitarna forma rozrywki, która ma wieloletnią tradycję. Dawniej o sztuce, polityce czy książkach dyskutowała w salonach tylko arystokracja. Z czasem kluby otworzyły się na wszystkie grupy społeczne.

Pierwsze spotkanie w klubie poświęcone było rozmowom na temat ulubionych pozycji książkowych przybyłych uczestników. Prezentowali oni książki, które im się podobają, które uznali za warte przeczytania np. „Dziewczyny wyklęte” S. Nowaka, „Szczęście w nieszczęściu” I. Frączyk czy "Papierowe miasta" J. Greena. Gościem honorowym spotkania była pani dyrektor szkoły mgr Beata Gofryk. Opowiedziała uczniom o swoich książkowych skarbach oraz historii ich zdobycia. Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia kopii pierwszego wydania "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza oraz dawnych wydań między innymi „Małego Księcia” A. de Saint-Exuperie czy mitów greckich. Pani Beata Gofryk w sposób imponujący przeczytała jedno z opowiadań z rodzaju „czarnego humoru”. Uczniowie stworzyli miłą atmosferę i stwierdzili, że: „my młodzi potrzebujemy wspólnych rozmów o literaturze”.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W KONKURSACH LITERACKIM I PLASTYCZNYM

Dnia 19 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w podsumowaniu konkursu plastycznego i literackiego pt. "Pamięć rzeczy", który został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Sławno. Zadaniem uczestników I kategorii wiekowej było przygotowanie pracy plastycznej prezentującej dowolny przedmiot, będący pamiątką rodzinną. W kategorii II należało napisać opowiadanie o dziejach maszyny do szycia lub świecznika-przedmiotów należących do przodków zamieszkałych na terenie Gminy Sławno. W kategorii III uczniowie gimnazjum opisywali historię autentycznego przedmiotu przywiezionego przez pierwszych polskich mieszkańców z miejsca ich pochodzenia oraz wykonywali fotografię tej pamiątki. Jury konkursowe doceniło talenty plastyczne i literackie naszych uczniów przyznając im następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

W kategorii klas I-III laureatem został Jakub Lebica, a III miejsce zdobyła Oliwia Stanik.

W kategorii klas IV- VI trzecie miejsce zajął Paweł Gorzeń.

W kategorii klas gimnazjalnych I miejsce zdobyła Katarzyna Milczarek, II miejsce Ewelina Bińczyk.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia wystawy zorganizowanej w bibliotece pt. "Pamięć miejsc, pamięć ludzi". Można było na niej zobaczyć fotografie miejsc położonych na terenie Gminy Sławno, których symboliczne znaczenie zostało już dawno zapomniane przez mieszkańców miejscowości.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

NIECPA 2016

14 października 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji poświęconej profilaktyce uzależnień „Niećpa”, która odbyła się w hali Gryfia w Słupsku.

Po wysłuchaniu prelekcji o zgubnej sile narkotyków uczniowie uczestniczyli w koncercie zespołu STO%.

Gościem tegorocznej akcji była Patrycja Markowska jedna z najpopularniejszych polskich rockowych wokalistek. Artystka zaśpiewała najpopularniejsze utwory ze wszystkich sześciu studyjnych płyt.

Opiekunami były : Joanna Łajeczko i Agnieszka Mikułko-Szokalska .

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SZACHOWE

W sobotę 8 października 2016 r. odbył się w Postominie VI Memoriał Alfreda Obszańskiego.

W kategorii juniorów:

I miejsce - Paweł Nowak kl. I a Gim - Zespół Szkół w Sławsku

II miejsce - Mateusz Knap kl. IIa Gim - Zespół Szkół w Sławsku

III miejsce– Jakub Czyż kl. III SP - Zespół Szkół w Sławsku

W kategorii do lat 10:

I miejsce– Jakub Czyż kl. III SP - Zespół Szkół w Sławsku

II miejsce– Bartłomiej Korowajczyk kl. III SP - Zespół Szkół w Sławsku

W kategorii seniorów, opiekun uczniów Piotr Rogalski zajął VI miejsce.

Dzień później, 9 października 2016 r. w Charzynie odbył się II Turniej o Mistrzostwo Gmin w szachach drużynowych województwa zachodniopomorskiego. Udział wzięło 12 drużyn z całego województwa. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze Sławna, która wygrała ze wszystkimi zespołami. W czwórce zawodników zespołu ze Sławna był nauczyciel Zespołu Szkół w Sławsku Piotr Rogalski, który zdobył 9 z 11 punktów.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

Wizyta w Filharmonii

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielek: Beaty Gofryk, Anny Smolińskiej i Beaty Wachholz wybrali się już po raz kolejny do Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku na koncert muzyczny pt. "Z orkiestrą na Ty". Orkiestra złożona z wielu muzyków zagrała pod batutą dyrygenta Bohdana Jarmołowicza. Program był poświęcony poznawaniu instrumentów muzycznych i ich roli w orkiestrze. Każdy z muzyków, prezentując swój instrument wykonał fragment kompozycji z towarzyszeniem orkiestry.

Były to kolejno: instrumenty smyczkowe, instrumenty dęte drewniane, instrumenty dęte blaszane i wybrane instrumenty perkusyjne. Zaprezentowano licznie zgromadzonej widowni wybitne dzieła literatury muzycznej reprezentujące różne style muzyczne od baroku do współczesności. m.in. Jana Sebastiana Bacha, solo obojowe z baletu "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego, solo na fagot ze suity Peer Gynt - "W grocie Króla Gór" Edvarda Griega i inne. Koncert zakończył się brawurowym wykonaniem fragmentu "Bolera" Maurice'a Ravela, które wywołało bardzo żywiołową reakcję dziecięcej publiczności.

Koncert połączony był z prelekcją oraz konkursem dla dzieci z zakresu znajomości instrumentów muzycznych. Wyjazd edukacyjny na koncert muzyczny okazał się udany i był prawdziwą lekcją kultury oraz stosownego zachowania się w filharmonii.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

SLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM

Dzień 23 września 2016 był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. Składali oni Ślubowanie, że w codziennej pracy nie będą szczędzić sił, aby zdobyć rzetelną wiedzę, która będzie im służyć w pracy dla dobra naszej Ojczyzny.

Przedstawicielami klas przy poczcie flagowym byli: z kl.I a – Katarzyna Milczarek i Aleksander Sekulski oraz I b – Anita Goryczkiewicz i Cezary Smoszna. Po złożeniu przysięgi Dyrektor Szkoły Beata Gofryk wraz z przewodniczącą Rady Rodziców Dorotą Kośką wręczyły uczniom drobne upominki.

Prowadząca uroczysty apel przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zapewniła nowo przyjętych członków społeczności szkolnej o wsparciu i opiece , jeżeli szkolne życie okaże się dla nich zbyt trudne. Życzyła, aby trzy lata nauki szkolnej, były radosne i owocne.

Po części oficjalne uczennice klas III a i III b zorganizowały otrzęsiny, podczas których uczniowie klas pierwszych musieli wykonać wiele śmiesznych zadań. A oto uczniowie klas pierwszych przyjęci do szkolnej braci:

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

.

PRELEKCJA MŁODZI-MŁODYM

20 września 2016 r. odbyła się w naszej szkole prelekcja dla rodziców z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom dzieci i młodzieży. Tomasz Marko ze Stowarzyszenia Profilaktyki i Terapii MŁODZI MŁODYM w Koszalinie poruszył problematykę cyberprzemocy oraz uzależnień od internetu i technologii informacyjnych.

Kontakt ze Stowarzyszeniem MŁODZI-MŁODYM:

tel. 94 340 35 22 lub 511 325 712

www.mlodzi-mlodym.koszalin.pl

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT

Godziny przyjęć pedagoga szkolnego

GIMNAZJUM – mgr Joanna Łajeczko

Poniedziałek 7.30 – 11.30

Wtorek 13.20 – 14.20

Środa 10.30 – 11.30

Czwartek 11.30 – 12.30

Piątek 11.30 – 13.30

Godziny przyjęć pedagoga szkolnego

ZESPÓŁ SZKÓŁ – mgr Ewa Troć

Środa 13.00 - 15.00

Czwartek 8.00 – 10.00

Godziny przyjęć pedagoga szkolnego

SZKOŁA PODSTAWOWA – mgr Ewa Dobrzańska

Poniedziałek 8.45 – 9.45

Wtorek 10.35 – 11.35

Środa 8.45 – 9.45

Czwartek 9.40 – 10.40

Piątek 8.45 – 9.45

Godziny przyjęć logopedy szkolnego

mgr Sylwia Wronkowska

Środa 7.30 – 8.30

Czwartek 7.30 – 8.30

Czwartek 12.30 – 15.30

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   - następna >>>

Galerie