Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNYCH

W dniach 10-14 grudnia 2018 r. na terenie naszej szkoły zostały przeprowadzone dwie akcje charytatywne:

1. Paczka dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie.

2. Karma i inne potrzebne rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Słupsku.

Uczniowie bardzo mocno zaangażowali się w te przedsięwzięcia. W ogromnych ilościach, zasypując niemal gabinet pedagoga, przynosili pluszowe maskotki, słodycze i karmę dla zwierząt. Na szczególną pochwałę zasługują uczniowie klas młodszych (I-III), ponieważ to oni głównie przyczynili się do tego, że uzbieraliśmy tych darów naprawdę duże ilości! Samorząd Uczniowski mocno wspierał nas w działaniach, nie tylko czynem, ale także słowem, zachęcając uczniów, by pamiętali o potrzebach drugiego człowieka i zwierząt. Zebrane słodycze i maskotki zostały przekazane dzieciom z Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie, wywołując na ich twarzach radość i wzruszenie. Karma dla zwierząt również została przekazana dla schroniska w Słupsku. Udział naszych uczniów w akcjach charytatywnych uświadamia nam wszystkim, że każdy z nas może być bardzo oczekiwanym Świętym Mikołajem.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SPEKTAKL TEATRALNY

Dnia 18 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły (klasa I,II,III) wybrali się na wycieczkę do Domu Kultury w Sławnie, aby obejrzeć przedstawienie „Jak Rumcajs Cypiska uratował” w reżyserii Marka Lisa-Orłowskiego z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Tematem przewodnim spektaklu jest wartość człowieka, dobro, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Twórcy przedstawienia wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali uczniów na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi nieprzebytego boru.

Uczniowie z niezwykłym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta na przedstawieniu. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SEANS FILMOWY W MULTIKINIE

W tym roku szkolnym (listopad) nasi uczniowie z najmłodszych klas udali się do Multikina w Słupsku na film „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Magiczna historia w przepięknej oprawie, zrealizowana z ogromnym rozmachem produkcji Disneya, inspirowana klasyczną baśnią E.T.A Hoffmana z Keirą Knightley, Helen Mirren oraz Morganem Freemanem w rolach głównych.

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Uczniowie byli zachwyceni. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasem w kinie. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięć na długie lata.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

MIKOŁAJKI

6 grudnia 2018 r. do naszej szkoły przybyły pomocnice Świętego Mikołaja czyli Śnieżynki i Renifery. Odwiedziły każdą klasę i obdarowały słodkim upominkiem wszystkich uczniów. Dzieci w podziękowaniu za odwiedziny i prezenty od Mikołaja przygotowały niespodzianki-świąteczne piosenki.

Sponsorem słodkich upominków była Rada Rodziców.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

SZACHOWE MISTRZOSTWA

6 grudnia 2018 r. drużyna szachistów SP Sławsko, w składzie Roksana Sawicka, Bartek Glinka, Paweł Nowak i Błażej Kaczmarek, wywalczyła V miejsce w Misrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego. Opiekunem młodych mistrzów jest pan Piotr Rogalski.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

HOŁ, HOŁ, HOŁ... PRZYBYWA ŚWIĘTY MIKOŁAJ!

Akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla zwierząt w Słupsku

W dniach 10 - 14 grudnia 2018 r. Samorząd uczniowski wraz Klubem wolontariatu organizują zbiórkę karmy i innych potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze Schroniska dla zwierząt w Słupsku.

Uczniowie zainteresowani pomocą mogą przynieść niżej wymienione przedmioty:

- sucha karma lub karma w puszkach dla kotów i psów,

- koce, legowiska, dywaniki, ręczniki używane w dobrym stanie.

Karmy i inne potrzebne rzeczy dla zwierząt można przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego - pani Joanny Łajeczko.

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

Charytatywna akcja świąteczna "Paczka świąteczna dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie”

W dniach 10 - 14 grudnia 2018 r. Samorząd Uczniowski wraz Klubem Wolontariatu organizują zbiórkę słodyczy dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie.

Słodycze można przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego - pani Joanny Łajeczko.

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT

W związku z małym zainteresowaniem świetlicą od godz. 6.30 informujemy, iż poranna świetlica zaczynać się będzie o godz. 7.00

DYREKTOR

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT

Wpłaty na konto Rady Rodziców w roku szkolnym 2018/2019

Składka 40 zł na cały rok

RADA RODZICÓW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W SŁAWSKU

BANK SPÓŁDZIELCZY W SŁAWNIE

Numer rachunku: PL 63 9317 0002 0000 0324 3000 0010

W tytule proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

komentarze [0] , skomentuj

ANDRZEJKI

„Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, uczy i kształci.”

Dnia 30 listopada 2018 r. w naszej szkole została zorganizowana dyskoteka andrzejkowa, której głównym celem było rozwijanie zdolności tanecznych oraz integracja dzieci poprzez nawiązanie kontaktów i współdziałanie w zabawie. Na początku do Sali wiejskiej zawitali najmłodsi uczniowie z klas I-III. Radosnej zabawie nie było końca, z żalem musieli ustąpić miejsca „starszyźnie” - klasy IV, V, VI, VII, VIII, IIIa,b gimnazjum. Podczas dyskoteki tańczono, ale nie zabrakło wróżb andrzejkowych oraz konkursów wokalno-tanecznych. Wszyscy uczestnicy zabawy, dzięki rodzicom z Rady Rodziców, mogli posilić się przepysznymi frytkami, które dodawały energii do dalszych tanecznych pląsów. To był wyjątkowy wieczór, wszyscy uczniowie mają nadzieję, że szybko się powtórzy.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI EXPERYMENT W GDYNI

29 listopada 2018 r. uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, które łączy nowoczesną edukację z doskonałą zabawą. Korzystając z licznych interaktywnych stanowisk uczestnicy wycieczki zdobywali wiedzę praktyczną, eksperymentowali ze zjawiskami przyrodniczymi, samodzielnie wyjaśniali zjawiska fizyczne, chemiczne i biologiczne.

komentarze [0] , skomentuj

.

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

W dniach 21-23 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole próbny egzamin ósmoklasisty, który obejmował diagnozę umiejętności z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Egzamin został przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era.

Właściwy egzamin przeprowadzony przez Centralną Komisję Egzaminacyjną odbędzie się w terminie 15-17 kwietnia 2019 r.

komentarze [0] , skomentuj

PROJEKT EDUKACYJNY BAKCYL

20 listopada 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu "Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży - BAKCYL". Stanowi on przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. Opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy.

Uczniowie klas IIIa gimnazjum oraz VI SP mieli okazję uczestniczyć w niezwykle interesujących zajęciach, które prowadził pan Maciej Leśków, przedstawiciel jednego ze sławieńskich banków. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podając wiele przykładów własnych doświadczeń związanych z prezentowaną tematyką.

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA KLASY II

W dniu 22.09.2018 r. pięcioro uczniów z klasy II wraz z opiekunami brało udział w wolontariacie przy wydarzeniu sportowym Charlotta zoo Triathlon. Dzieci dopingowały zawodników i podawały im wodę. W zamian za pomoc i zaangażowanie uczniowie otrzymali medale i zostali zaproszeni do zoo, a także otrzymali bilety wstępu do zoo do wykorzystania do końca roku 2018 dla siebie i opiekuna.

Autor: Helena Zawarska

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA DRUZYNY SZPIKU

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najważniejszych momentów w roku. Dla każdego z nas – dla ludzi zdrowych, aktywnych, pracujących, tańczących, śpiewających, skaczących, biegających, podróżujących, piszących, czytających… Ale jest to także bardzo ważny czas dla ludzi chorych oraz ich bliskich. Właśnie takie osoby wspiera Drużyna Szpiku. Chcielibyśmy sprawić, aby nasi podopieczni – osoby chore na nowotwory krwi oraz ich rodziny – na chwilę zapomnieli o trudzie codzienności i w pełni poczuli magię i ważność tych dni. Chcielibyśmy, by ich domy wypełnił aromat świątecznych potraw i by każdy z nich pod choinką znalazł to, o czym choć trochę marzy. I choć trudno jest nam dać im to, o czym marzą najbardziej, czyli zdrowie, to chcielibyśmy wlać w ich serce nadzieję i ciepło, które są nieodłącznym elementem świąt. Nie uda nam się to rzecz jasna bez Waszego wsparcia! I właśnie na ten apel odpowiedzieli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku. Otworzyli swoje WIELKIE SERDUCHA i podzielili się tym co mogli. Przynosili batonik do batonika i troszkę się uzbierało. Przy okazji zapoznali się z historiami dzieci ciężko chorych, napisali do nich kartki z życzeniami świątecznymi. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Jesteście suuupppeeerrr!!!!!

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

AKADEMIA 11 LISTOPADA

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków najważniejsze wydarzenie w historii naszego kraju. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność.

9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zostali zaproszeni niezwykli goście, a wśród nich ci najważniejsi - kombatanci, dzięki którym możemy cieszyć się wolną suwerenną ojczyzną.

Uroczystość wywołała wiele wzruszeń, wspomnień, nawet tych bolesnych. Goście wspólnie z aktorami śpiewali patriotyczne pieśni. Była to wspaniała i niezapomniana lekcja naszej trudnej drogi ku wolności.

O godz. 11.11 wszyscy uczestnicy akademii zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Film z tego wydarzenia pt. "Rekord dla Niepodległej" jest dostępny na naszym kanale Youtube pod adresem www.youtube.com/user/spslawsko (lub klikając "Zobacz nasz profil YouTube" w prawym górnym rogu strony).

Całość przedstawienia wyreżyserowała pani Joanna Banasiak, tańce wolności - pani Beata Wachholz. Chór przygotowała pani Eliza Korowajczyk, dekorację pani Helena Zawarska, aktorów wspierał pan Piotr Rogalski, a uczennice tańczące poloneza przygotowała pani Anna Marciniak-Zielińska. Dzięki uczniom klasy ósmej, Bartkowi Glince i Pawłowi Gorzeń, sprzęt szkolny zadziałał bez zastrzeżeń.

Bardzo serdecznie dziękuję aktorom za kunszt recytatorski, chórowi za cudowne głosy, ułanom za śpiew, dyrekcji oraz wszystkim nauczycielom za wsparcie, rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Autor: Joanna Banasiak

Ponadto z okazji święta narodowego Instytut Pamięci Narodowej przekazał pierwszoklasistom prezenty w postaci pakietu materiałów "Mój pierwszy zeszyt i ołówek".

komentarze [0] , skomentuj

.

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI


Dzień I

Zrobiło się biało-czerwono w naszej szkole, a wszystko za sprawą mnóstwa balonów, które zostały powieszone w formie barw narodowych. Wszystkie klasy wzięły udział w dekorowaniu szkoły z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z wielkim zaangażowaniem planowaliśmy zagospodarowanie tablicy patriotycznej, która pod czujnym okiem w-ce dyrektora pana Radosława Kufla oraz pani Beaty Wachholz i pani Heleny Zawarskiej, w efekcie wzbudziła dreszczyk dumy narodowej.

Od tej chwili będziemy uczyć się pod czujnym okiem naszych wielkich rodaków: J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I. Paderewskiego, W. Witosa, W. Korfantego, I. Daszyńskiego. Te nazwiska zobowiązują do jeszcze cięższego wysiłku intelektualnego.

Dziękujemy Wam za wolną Polskę, za to, że uczymy się w polskiej szkole, możemy swobodnie mówić w ojczystym języku.

Dziś w szkole było jakby ciszej, poważniej, dominowała nutka zadumy i refleksji.

Dzień II

Dzisiejszy dzień był bardzo intensywny. Z jednej strony uczniowie kończyli dekorację szkoły, do której teraz wchodzi się jak do biało-czerwonego gmachu, w którym od progu witamy się z naszymi wybitnymi przodkami, a z drugiej strony zewsząd dobiegał śpiew pieśni patriotycznych. To chór szkolny pod czujnym okiem pani Elizy Korowajczyk i pani Joanny Banasiak ćwiczy pieśni przed najważniejszym wydarzeniem – uroczystością z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po krótkiej chwili wszystkich uczniów ogarnęło wzruszenie i poruszenie. Nagle na przerwach z każdego zakamarka szkoły dały się słyszeć cichsze lub głośniejsze podśpiewywania: Przybyli ułani pod okienko, I kadrowa, Legiony. Chłopcy z klasy IIIa gimnazjalnej udali się do pani Joanny Banasiak i wyrazili chęć zaśpiewania podczas apelu słynnych Legionów, co z tego wyniknie, zobaczymy, nie możemy się doczekać. Śpiewająco i z dumą w sercach opuszczaliśmy naszą biało-czerwoną szkołę, cieszymy się, że jutro znów będziemy maszerować po korytarzach, wspominając naszych wspaniałych przodków.

Dzień III

Rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do akademii z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Całość nadzoruje pani Joanna Banasiak. Patriotyczne wiersze, taniec przygotowany przez panią Beatę Wachholz oraz pieśni – wszyscy bardzo się starali, aby próby wypadły bardzo uroczyście i profesjonalnie. Nie wszystko jeszcze nam wychodzi, zdarzają się pomyłki, ale wczuliśmy się już w role: Józefa Piłsudskiego, żołnierzy, córki, która żegna swojego ojca. Słowa poezji silniej do nas przemawiają niż na zwykłych lekcjach. Jakie wzruszenie czujemy słysząc recytację Adama Mickiewicza i słowa: „Nam strzelać nie kazano…”. W takich chwilach silniej i głębiej przemawiają do nas tragiczne losy żołnierzy, którzy walczyli o wolną Polskę.

Możemy złożyć im hołd w postaci naszej pamięci i zapewnienia, że będziemy dbać o wolność i suwerenność Polski.

Dzień IV

Dzisiejszy dzień przyniósł wiele atrakcji. Uczniowie wspólnie z panem w-ce dyrektorem Radosławem Kuflem przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą trudnej drogi Polaków ku niepodległości. Ponadto na każdej przerwie korytarzami szkolnymi przechadzał się sam Józef Piłsudski, a w tle rozbrzmiewały patriotyczne pieśni.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

.

WIZYTA PRZY GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA

29 października 2018r. uczniowie klas I, II i III wraz z opiekunami odwiedzili cmentarz w Sławnie. Na grobach nieznanych żołnierzy postawili zapalone znicze. Chwilą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy za wolność i ojczyznę.

Szkolny Wolontariat

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

WARSZTATY UDZIELANIA POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Dnia 25 października 2018 r. w naszej szkole gościliśmy wykładowcę ze Szkoły Policji w Słupsku, pana sierżanta Andrzeja Pawlukanis. W bieżącym roku szkolnym została ponownie nawiązana współpraca ze Szkołą Policji w Słupsku, dzięki temu nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w warsztatach z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności. Okazało się, że merytorycznie są przygotowani na to, aby w chwili zagrożenia życia udzielić pomocy. Podczas zajęć wykładowca ze Szkoły Policji w Słupsku wykorzystał technologię komputerową, dzięki czemu uczniowie wirtualnie sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   - następna >>>

Galerie