Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

Uczeń klasy IV Jakub Lebica został laureatem Powiatowego Konkursu Recytatorskiego i za miesiąc będzie reprezentował naszą szkołę na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w Finale Wojewódzkim. Do konkursu przygotował ucznia pan Piotr Rogalski.

Gratulacje!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

.

POŁOWINKI 2018

9 lutego 2018 r. w piątek odbyły się połowinki drugich klas gimnazajalnych. Po powitaniu przybyłych gości, pani dyrektor Beaty Gofryk i pani wicedyrektor Beaty Wachholz oraz rodziców i wychowawców rozpoczęła się na auli szkolnej zabawa. Czas umilał nam świetną muzyką DJ Dawid Miłek - absolwent naszego gimnazjum. W trakcie trwania zabawy przeprowadzone zostały różne konkursy, w których uczestniczyliśmy wraz z naszymi wychowawcami. Oczywiście nie zabrakło wyśmienitych przekąsek oraz pysznej pizzy. Zabawa trwała do godziny 19.00.

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowania osobom, rodzicom oraz naszym niezawodnym wychowawcom. DZIĘKUJEMY!!! - uczniowie klas drugich gimnazjum.

Autor: Kaja Jędrzejczyk, klasa IIb

komentarze [0] , skomentuj

MARZYCIELSKA POCZTA

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

Na stronie www.marzycielskapoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

Dnia 20 lutego 2018 r. klasa IV wzięła udział w/w akcji. Nasi uczniowie wykonywali kartki dla Wiktorii, która ma 8 lat. Kartki zostały wykonane z pomocą Pani Joanny Łajeczko i Joanny Banasiak. W stronę Wiktorii popłynęły szczere i serdeczne życzenia od naszych uczniów.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

W Gminnym Konkursie Recytatorskim, w kategorii klas I-III Matylda Wal zajęła II miejsce, w klasach IV-VI Jakub Lebica zajął I miejsce, a w kategorii klas VII i gimnazjum Julia Creutz zajęła II miejsce. Jury wytypowało również, bez względu na kategorię, trzech recytatorów do udziału w Konkursie Powiatowym. Wśród nich jest nasz Kuba!

Gratulacje dla Kuby, Julki i Matyldy. Byliście świetni!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SPORTOWE NASZEGO UCZNIA

18 lutego 2018 r. w Szczecinie odbyły się mistrzostwa województwa Zachodniopomorskiego LDK. Uczeń naszej szkoły, Kuba Wilczewski kl. V, zajął 3 miejsce w skoku w dal z wynikiem 4.25m i 6 miejsce na 60 metrów z wynikiem 9.35s. Tym samym Kuba pobił swoje dwa nowe rekordy życiowe.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

.

WARSZTATY JĘZYKA MIGOWEGO

Warsztaty języka migowego w naszej szkole odbywają się od miesiąca grudnia 2017 r. do końca lutego 2018. Prowadzi je w sposób niezwykle dla nas atrakcyjny i jako wolontariusz pani Renata Pietruszka – długoletni nauczyciel Ośrodka Szkolno – wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej w Sławnie. Naszą grupę stanowią uczniowie od klasy V SP do III Gimnazjum wraz z p. dyrektor. Poznaliśmy alfabet języka migowego i zwroty grzecznościowe oraz słownictwo potrzebne w życiu codziennym. Jesteśmy niezwykle wdzięczni Pani Renacie za to, że poświęciła nam swój prywatny czas i nauczyła nas podstaw języka migowego. Warsztaty prowadzone przez nią mijały nam zawsze „jak mgnienie oka” i już wiemy, że będziemy za tą interesującą formą nauki tęsknić.

Dziękujemy

Grupa z SP Sławsko

Autor: Beata Gofryk

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS RECYTATORSKI

15 lutego 2018 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski "Czarowanie słowem" zorganizowany przez pana Piotra Rogalskiego. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

Klasy I-III

I miejsce - Matylda Wal

II miejsce - Oliwia Stanik, Maja Rolnik

III miejsce - Hubert Wojciechowski, Jakub Rut

Klasy IV - VI

I miejsce - Jakub Lebica

II miejsce - Nikola Zagorodnikow, Julita Wojciechowska

III miejsce - Patrycja Adamczyk

Klasy VII - Gimnazjum

I miejsce - Julia Ceutz

II miejsce - Anna Głogowska, Aleksandra Roguszewska, Katarzyna Milczarek

Gratulacje!

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

CZYTANIE PRZEDSZKOLAKOM

W ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz akcji „Starsi czytają młodszym” uczniowie klasy trzeciej złożyli wizytę przedszkolakom w Sławsku, by przeczytać im z podziałem na role "Bajkę o kocie i myszach". Uczniowie przeczytali również wiersze "Nieśmiały kotek" i "Chory kotek", opowiadanie "Koty", a także zaśpiewały piosenkę "Wlazł kotek na płotek".

W podziękowaniu za wspaniały występ dzieci otrzymały piękne kartki walentynkowe wykonane przez przedszkolaków.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SZACHOWE

Udany występ naszych szachistów w XIII Turnieju o Puchar Starosty Koszalińskiego w Polanowie! Turniej odbył się 9. lutego 2018 roku. W gronie 30-u zawodników z różnych miejscowości województwa zachodniopomorskiego - zawody miały charakter otwarty (udział mógł wziąć każdy, bez względu na wiek czy kategorię szachową) - Mateusz Knap zajął 9. miejsce, a Pan Piotr Rogalski 1. miejsce. Dodatkowo, obaj panowie wraz z Panem Zbigniewem Mielczarskim tworzyli drużynę, która zajęła 2. miejsce, ustępując zaledwie o 0,5 punktu ekipie z Koszalina. Serdeczne gratulacje!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

PEDAGOG SZKOLNY ZAPRASZA

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM

Tu znajdziesz:

EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM

Zachęcamy do lektury!

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT

komentarze [0] , skomentuj

.

BAL KARNAWAŁOWY

2 stycznia 2018 r. uczniowie klas I-VII bawili się podczas balu karnawałowego. Piosenkom i tańcom nie było końca. Nauczyciele przygotowali wiele atrakcji, takich jak konkursy i wspólne ćwiczenia aerobiku. Wybrano królową i króla balu. Największą atrakcję stanowiło jednak przybycie św. Mikołaja, który przyniósł ze sobą wór słodkich prezentów.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

.

Dzień Seniora

W dniu 30.01.2018 r. w sali wiejskiej w Sławsku odbyła się lokalna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszonych gości przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławsku-Beata Gofryk. Uczniowie złożyli swoim babciom i dziadkom serdeczne życzenia oraz zaprezentowali talenty wokalne, taneczne i kabaretowe. Rada Rodziców przygotowała dla gości słodki poczęstunek.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU - AKCJA WOSP

W niedzielę 14 stycznia 2018 r. odbył się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu aktywnie włączyli się do tej ogólnopolskiej akcji. Celem tegorocznej zbiórki było zdobycie środków finansowych dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Dziewiętnaścioro wolontariuszy z naszej szkoły brało udział w tej akcji poprzez kwestowanie z puszkami WOŚP po ulicach Sławna.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za ich wspaniałą pracę.

Autor: JOANNA ŁAJECZKO

komentarze [0] , skomentuj

BEZPIECZNE FERIE 2018

Dnia 09 stycznia 2018 r. w związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie wspólnie z przedstawicielem Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sławnie prowadzili działania profilaktyczne pod nazwą „BEZPIECZNE FERIE 2018".

W trakcie spotkania z uczniami odbyła się prelekcja między innymi na temat bezpiecznych zachowań w domu, w szkole oraz podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przeprowadzono również rozmowy dotyczące ewentualnych zachorowań i urazów, które w trakcie ferii mogłyby mieć miejsce. Funkcjonariusz policji udzielił jednocześnie informacji, jak należy się zachować i jakie działania podjąć w konkretnych sytuacjach.

Na prelekcji poruszano również tematy związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych, paleniem papierosów, a także handlem ludźmi.

Pamiętajmy, to od nas zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich!

Autor: JOANNA ŁAJECZKO

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT

11 stycznia 2018 r. (czwartek) o godz. 16.00 odbędzie się wywiadówka semestralna z wychowawcami klas.

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS RECYTATORSKI

10 stycznia 2018 r. odbył się w naszej szkole Konkurs recytatorski "Wierszyki łamiące języki", zorganizowany przez bibliotekarkę szkolną-Ewę Dobrzańską. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas II -VI.

Prezentujemy wyniki konkursu:

I miejsce - JAKUB LEBICA kl. IV

II miejsce - NIKOLA ZAGORODNIKOW kl. IV

III miejsce - PATRYCJA ADAMCZYK kl. V

Gratulacje!

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

"I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Dnia 20 grudnia 2017r. zakończona została akcja charytatywna na rzecz Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczej w Sławnie. Wszystkim uczniom – darczyńcom zaangażowanym w akcję, serdecznie dziękujemy! Dzięki waszej pomocy mogliśmy wspomóc potrzebujące dzieci. Wszystkie dary zostały zapakowane i przekazane do Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczej w Sławnie.

DZIĘKUJEMY!

W prasie lokalnej ukazało się podziekowanie dyrektora placówki opiekuńczej, w którym uwzględniono również naszą szkołę.

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNE JASELKA

22 grudnia 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Dyrektor szkoły Beata Gofryk złożyła życzenia świąteczne, a każda klasa zaprezentowała się w repertuarze tradycyjnych polskich kolęd.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   - następna >>>

Galerie