Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

ROZMOWA NA SKYPE PO ANGIELSKU

Dnia 9 marca 2017 roku uczniowie klasy VI mieli możliwość przeprowadzenia rozmowy wideo poprzez komunikator internetowy Skype. Po nawiązaniu połączenia każdy uczeń rozmawiał ze swoim kolegą lub koleżanką z Japonii. Uczniowie zadawali pytania dotyczące ulubionych programów telewizyjnych, spędzania wolnego czasu oraz własnych zainteresowań. W japońskiej szkole byli także obecni rodzice uczniów, nauczyciele i rodzeństwo. Nasi uczniowie zaśpiewali hymn szkolny, a także wysłuchali piosenki oraz obejrzeli taniec zaprezentowany przez kolegów z Japonii.

Było to niezwykle fascynujące spotkanie, które wzbudziło wiele niepowtarzalnych emocji, a przede wszystkim uświadomiło uczniom, jak ważna jest umiejętność prawidłowego komunikowania się w języku angielskim.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

VI BIEG im. ASI KENIG

KATEGORIE WIEKOWE:

100 m – rocznik 2010 i młodsze

300 m – rocznik 2009/2008

400 m – rocznik 2007/2006

600 m – rocznik 2005/2004

1000 m – rocznik 2003/2002/2001

10 km – ukończone 18 lat

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W KONKURSIE RECYTATORSKIM

Uczennice naszej szkoły odniosły sukcesy w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Zespole Szkół we Wrześnicy.

Julia Creutz - I miejsce w kategorii gimnazjum

Nikola Zagorodnikow - I miejsce w kategorii klas I-III SP

Aleksandra Roguszewska - II miejsce w kategorii klas IV-VI SP

Gratulacje!

Opiekunem uczennic jest pan Piotr Rogalski.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTOW

Dnia 6 marca 2017r. w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów. W konkursie udział wzięło 9 szkół gimnazjalnych z naszego powiatu. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Alan Czernicki, Kacper Derliński i Mateusz Knap zajęła III miejsce. MŁODYM MATEMATYKOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Autor: Dorota Miszczyk

komentarze [0] , skomentuj

LEKCJA FIZYKI W AKADEMII POMORSKIEJ

16.02.2017 r. w czasie ferii zimowych uczniowie Gimnazjum w Sławsku wraz z opiekunami wybrali się do Akademii Pomorskiej w Słupsku. Gimnazjaliści mieli okazję, by poczuć się jak prawdziwi studenci i sami przekonywali się o różnych tajemnicach fizyki. W zespołach dwuosobowych, z małą pomocą nauczycieli wykonywali najróżniejsze doświadczenia, z których notatki zabrali do domu. Uczniowie bardzo chętnie korzystali z profesjonalnych sprzętów, dzięki którym mogli z bliska przyjrzeć się zachodzącym zjawiskom i doświadczeniom. Wyjazd zorganizowała Katarzyna Rudzka-nauczyciel fizyki oraz Beata Gofryk-dyrektor Zespołu Szkół w Sławsku w ramach współpracy z Akademią Pomorską.

Zdjęcia w Galerii.

Autor: Katarzyna Rudzka

komentarze [0] , skomentuj

BALLADYNA w Teatrze Nowym w Slupsku

28 lutego 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku obejrzeli spektakl teatralny w reżyserii Jana Machulskiego pt. "Balladyna" na podstawie utworu Juliusza Słowackiego. Sztuka została przygotowana przez 12 aktorów Teatru im. Witkacego w Słupsku. Scenografia oraz efekty specjalne wykorzystane podczas przedstawienia wywoływały niesamowite wrażenia wśród zgromadzonej publiczności.

Gra aktorska wzbudzała ogromne zainteresowanie wśród widzów, a sposób przedstawienia dramatu przeniósł nas w wyobraźni do legendarnych czasów Piasta. Spektakl był na tyle fascynujący i ciekawy, że z pewnością zainteresował każdego wielbiciela sztuki teatralnej.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

POLOWINKI

W ostatnim dniu przed feriami czyli 10.02.2017r. uczniowie klas drugich gimnazjum obchodzili Połowinki. Na sali ustrojonej balonami o muzykę zadbał absolwent gimnazjum – Dawid Miłek wraz z uczniem klasy 2a- Kacprem Mamrotem. Dodatkową atrakcją dla świętujących był pokaz laserowych świateł. Drugoklasiści chętnie tańczyli w rytm porywającej muzyki. Impreza udała się wyśmienicie, a tańce wywołały uśmiechy na twarzach bawiących się uczniów. Organizatorami Połowinek byli wychowawcy klas drugich : p. Katarzyna Rudzka i p. Patrycja Iwańska.

Autor: Anna Głogowska

komentarze [0] , skomentuj

WALENTYNKI

Dnia 10.02.2017 w naszym gimnazjum gościł nastrój Dnia Zakochanych. Tradycyjnie odbyła się poczta walentynkowa, którą do uczniów dostarczał Amor. Każdy mógł wysłać miłosny list do osoby, którą darzy sympatią. Gimnazjaliści ubrani byli również w czerwone stroje, u niektórych były to sukienki, albo koszulki. Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Patrycji Iwańskiej.

komentarze [0] , skomentuj

.

DZIEŃ JAPOŃSKI

Dnia 2 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Japoński w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Napisz list po angielsku do kolegi z zagranicy” i współpracy Zespołu Szkół w Sławsku ze Szkołą Podstawową w Minamimaki w Japonii. Uczniowie klasy VI mieli przyjemność gościć w swojej klasie Panią Aleksandrę Mitsui na stałe mieszkającą w Japonii, która w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiedziała o kulturze, zwyczajach i obrzędach japońskich. W spotkaniu uczestniczył także Pan Piotr Rogalski nauczyciel języka angielskiego i pomysłodawca projektu oraz wychowawczyni klasy VI Pani Beata Wachholz.

Na tę okoliczność uczniowie klasy VI przygotowali ciekawe wystawy i plakaty w stylu japońskim. Na początku spotkania szóstoklasiści wysłuchali pięknej baśni przeczytanej w języku japońskim i przetłumaczonej na język polski. Mieli także możliwość obejrzenia pięknych wydań książek dla dzieci i młodzieży. W drugiej części lekcji odbyły się warsztaty origami, podczas których każdy uczeń samodzielnie wykonał papierową kompozycję.

Następnie wspólnie przygotowywano tradycyjną potrawę japońską-sushi. Na tę okoliczność uczniowie przynieśli ugotowany ryż oraz najróżniejsze dodatki w postaci zielonego ogórka, awokado, mango i specjalnych sosów do maczania sushi oraz zielonego japońskiego chrzanu wasabi. Każdy uczeń samodzielnie skomponował własne danie na płacie wodorostu nori, zwijając składniki w rulon i krojąc na mniejsze kawałki. Na degustację potrawy zaproszono uczniów klasy V, którzy bacznie przyglądali się pracy swoich starszych kolegów, a następnie próbowali egzotycznych przysmaków kuchni japońskiej. Na koniec spotkania uwieczniliśmy ten moment wspólną pamiątkową fotografią. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci...

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

KLUB DYSKUSYJNY

Uczniowie klasy IIIa bardzo aktywnie włączyli się w działalność Klubu dyskusyjnego działającego w gimnazjum. Zorganizowano spotkanie, którego nadrzędnym celem było upowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży naszej szkoły. Uczestnicy spotkania zaprezentowali swoje ulubione dzieła literackie i ciekawe pozycje książkowe. W nietypowy i oryginalny sposób niektórzy opowiedzieli ciekawostki o wybranych lekturach. Podczas dyskusji o książkach wymieniono się poglądami na temat interesującej literatury, którą warto polecić innym. Spotkanie dyskusyjne o książkach dla niektórych uczniów stało się inspiracją do wizyty w bibliotece szkolnej.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

LEKTURA NIE MUSI BYC NUDNA

Uczniowie klas I b oraz II b podczas omawiania lektur szkolnych przenieśli się w czasy bohaterów książek. Stroje pomogły lepiej zrozumieć treść omawianych lektur. W klasie I b była to komedia Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”, natomiast w klasie II b tragedia Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Realizowane na lekcjach j. polskiego projekty przyniosły dużo zadowolenia, a uczniowie stwierdzili, że lektura wcale nie musi być nudna.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

.

Dzień Seniora

W dniu 20.01.2017 r. w Zespole Szkół w Sławsku odbyła się lokalna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zatytułowana Dzień Seniora. Przybyłych Dziadków oraz zaproszonych gości przywitała dyrektor ZS w Sławsku-Beata Gofryk. Seniorzy dopisali, bo do niektórych uczniów przyjechało ich nawet czworo. Goście wypełnili widownię w całości, było ich około 150. Wnukowie złożyli Dziadkom serdeczne życzenia i zaprezentowali talenty wokalne, taneczne i kabaretowe.

Dzień Babci i Dziadka to niezwykły dzień w naszej szkole, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. W tym roku za organizację tego ważnego święta odpowiedzialna była kl. II wraz z wychowawcą panią Anną Smolińską, a pozostałe klasy dołożyły swoje występy. Program obfitował w piosenki dla Dziadków i naśladownictwa różnych wykonawców m.in. zespołu Pektus czy Anny Jantar.

Formacja taneczna przygotowana przez panią Annę Marciniak– Zielińską oczarowała wszystkich, a kabaret w wykonaniu uczniów klasy VI rozbawił do łez. Wszyscy przybyli Dziadkowie i goście otrzymali prezenty w formie serduszka wykonanego przez jedną z mam Rady Rodziców. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była pani Magdalena Klimaszewska. Seniorzy i goście zasiedli przy obficie zastawionym stole, który został przygotowany przez rodziców uczniów.

komentarze [0] , skomentuj

Spektakularny sukces naszej uczennicy z klasy III A Gimnazjum

W I semestrze 2016/2017 uczennica kl. IIIa gimnazjum, Katarzyna Chabowska pod kierunkiem logopedy pani Beaty Gofryk wzięła udział w Konkursie Plastycznym skierowanym do uczniów niepełnosprawnych pt. „Malujemy Historię Polski – Historia, Legendy, Dziedzictwo Narodowe Polski”.

Jest to VI Edycja Programu Singapur 2017. Główny organizator, Fundacja Kochajmy Zabytki, przed świętami Bożego Narodzenia ogłosiła listę laureatów, na której znalazła się Katarzyna (9 miejsce). W myśl Regulaminu, dziesięciu laureatów konkursu wygrywa wyjazd na wycieczkę do Singapuru w roku 2017.

Oto Katarzyna ze swoją pracą plastyczną, czyli białym orłem w złotej koronie na czerwonym tle.

komentarze [0] , skomentuj

.

BAL KARNAWAŁOWY

27.01.2017 r. w Zespole Szkół w Sławsku odbył się Bal karnawałowy. Uczniowie klas I-VI bawili się w rytm energetycznego tańca pod fachowym okiem pana Adriana Zielińskiego, oczekując na Świętego Mikołaja. Najważniejszy gość balu pojawił się z workiem pełnym prezentów. Przejęte dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, by otrzymać zasłużoną nagrodę.

Uczestnicy balu brali udział w licznych zabawach i konkursach, zdobywali nagrody ale nade wszystko wspaniale się bawili.

Bal został przygotowany we współpracy z Radą Rodziców.

komentarze [0] , skomentuj

.

List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców

komentarze [0] , skomentuj

PRZEWOZY

komentarze [0] , skomentuj

SPOTKANIE JASELKOWE

W czwartek 22.12.2016 brać szkolna zebrała się w auli, aby uczestniczyć w spotkaniu jasełkowym.

W tym roku uczniowie klasy III b z wychowawcą Ewą Mirowską-Tworek przedstawili w formie teatru cieni historię narodzin Jezusa.

Trzy sceny pokazywały kolejno : zwiastowanie Maryi, rozterki Józefa oraz narodziny dzieciątka Jezus.

Po występie uczniowie wysłuchali kolęd przygotowanych przez panią Magdalenę Klimaszewską.

Przed przedstawieniem dyrektor szkoły pani Beata Gofryk przekazała życzenia świąteczne , które otrzymaliśmy od instytucji współpracujących ze szkołą .Całość spotkania zakończyło błogosławieństwo księdza Cezarego Filimona.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W SZACHACH

Opiekunem obu drużyn jest pan Piotr Rogalski.

komentarze [0] , skomentuj

WYJAZD DO MULTIKINA

W dniu 09.12 uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami wybrali się do kina na film ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Po lekcjach wyruszyli do multikina w Słupsku, gdzie po zajęciu miejsc w sali kinowej z niecierpliwością czekali na seans. Produkcja Davida Yates'a ku zaskoczeniu bardzo spodobała się gimnazjalistom. Każdy znalazł w niej coś dla siebie. Jednych interesowały niezwykłe stworzenia , a innych przedstawiona w filmie rzeczywistość. Jak każde dzieło, film miał ukryty sens, który każdy zrozumiał na swój sposób. Wyjazd z pewnością był niezapomniany. Opiekunami były pani Joanna Łajeczko i pani Dorota Miszczyk.

Autor: Oliwia Smoszna

komentarze [0] , skomentuj

.

WYCIECZKA DO ZAMKU W DARŁOWIE

12.12.2016 r. uczniowie klas IV-VI zwiedzili jedyny w Polsce nadmorski gotycki Zamek w Darłowie. Poznali historię zamku oraz legendy związane z jego mieszkańcami. Weszli na 24-metrową wieżę, z której oglądali panoramę miasta.

Wycieczkę zorganizowała nauczycielka historii-Ewa Dobrzańska.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   - następna >>>

Galerie