Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

WYJAZD DO KINA

20.06.2018 r. uczniowie klas I-III udali się do kina w Sławieńskim Domu Kultury na seans pt."Futrzaki ruszają na ratunek".

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SZACHOWE MISTRZOSTWA

20.06.2018 r. dyrektor szkoły Katarzyna Rudzka wręczyła statuetki mistrzom szachów. W kategorii klas młodszych Mistrzynią szachów została Nikola Żakowska kl. III, a Mistrzem Jan Czyż kl. III. W kategorii klas starszych tytuł Mistrza zdobył Błażej Kaczmarek kl. II a gimnazjum. Rozgrywki szachowe odbywały się w naszej szkole przez cały rok, pod opieką pana Piotra Rogalskiego.

Gratulacje!

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

.

DZIEŃ PATRONA

"Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie!"

20 czerwca 2018 r. uczniowie klasy VI przygotowali inscenizację teatralną poświęconą Janowi Kochanowskiego, który jest patronem naszej szkoły. By przybliżyć sylwetkę poety z Czarnolasu przedstawili jego biografię oraz przy akompaniamencie muzyki renesansowej recytowali wybrane fraszki, pieśni i treny. Wraz z licznie zgromadzoną publicznością z klas IV i V wspólnie recytowano jedną z najbardziej znanych fraszek Jana Kochanowskiego pt. "Na zdrowie”. Aktorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności, co dało wyraz tego, że powinniśmy być dumni, iż nasza szkoła nosi imię tak wielkiego poety.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA DLA MATEUSZKA

W maju 2018 r. naszą szkołę odwiedził mały strażak-Mateusz ze Szczecina, który pomimo swojej choroby jest bardzo pogodnym i wesołym chłopcem. Klasa IIIa zorganizowała dla Mateusza poczęstunek i zwiedzanie szkoły. Tego dnia Mateusz obchodził swoje urodziny, w związku z tym nie zabrakło życzeń, prezentów i oczywiście tortu. Cała szkoła zaśpiewała Mateuszowi „Sto lat…”

Organizatorem imprezy dla Mateusza była Klaudia Musiał, która zaprosiła do naszej szkoły chłopca i zorganizowała wraz z klasą uroczystość urodzinową.

Gratulacje dla Klaudii i klasy IIIa za pomysłowość i zaangażowanie.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniach 04-08 czerwca 2018 r. uczniowie ze Sławska wybrali się na wycieczkę do Częstochowy, Krakowa i Zakopanego.Świetnie spędzony czas pod okiem opiekunów i pani pilotki z biura turystycznego jest już teraz wspomnieniem, jednak uwiecznionym na wielu zdjęciach i zapewne filmikach. Było wspaniale. Nasi młodsi i starsi turyści podczas 5 dni mieli okazję zwiedzić: Fabrykę Schindlera– wystawa „Kraków – czas okupacji 1939-1945” , Wieliczkę- kopalnię soli, Zakopane - trasa do Morskiego Oka wzdłuż Doliny Rybiego Potoku, Kraków- Trakt Królewski, Stary Rynek, Wawel. Wycieczka była niezwykłym doświadczeniem. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Dziękujemy wszystkim opiekunom i rodzicom za nieocenioną pomoc i wszystkim uczestnikom za wspaniałe zachowanie podczas wycieczki.

Autorzy: Anna Smolińska, Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO GDANSKA

Dnia 09 czerwca 2018 r. klasy II i III gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Centrum Hewelianum w Gdańsku w ramach projektu “Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość”. Uczniowie odkryli niesamowity świat nauki. Zwiedzili wystawę "Z energią!". Wystawa znajduje się w budynku Kaponiery Południowej. Składają się na nią dwie pracownie - na parterze króluje fizyka, z kolei na pierwszym piętrze swoje miejsce znalazła zupełnie nowa, innowacyjna pracownia REenergii.

W pracowni Energii mogliśmy zobaczyć, jak człowiek w swojej codziennej działalności zużywa ogromne ilości energii. Jak duże? Zobaczyliśmy to na stanowisku „Energia w kuchni”. Tę energię, którą zużywają nasze kuchenki czy czajniki trzeba jakoś wytworzyć.

W pracowni REenergia poznaliśmy tutaj drugie życie śmiecia, wiązką światła wprawiony w ruch samolot albo przyglądaliśmy się zanieczyszczeniu naszej planety z perspektywy Kosmosu.

Po zwiedzaniu Centrum Hewelianum i po spożytym pysznym obiedzie czekała nas zabawa w QUEST ROOMS. Uczniowie zostali zamknięci w specjalnych przygotowanych pomieszczeniach i mieli godzinę na rozwikłanie wszystkich zagadek i odnalezienie wyjścia.

Zmęczeni ale bardzo zadowoleni uczniowie szczęśliwie dotarli na miejsce zbiórki w Sławnie. Opiekunowie wycieczki: Joanna Łajeczko, Patrycja Iwańska.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

17.06.2018 r. uczeń naszej szkoły Jakub Wilczewski zajął II miejsce w skoku wzwyż w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, Mistrzostwach Polski dzieci roczników 2007, 2006, 2005.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

BEZPIECZNE WAKACJE

13.06.2018 r. przedstawiciel KRUS w Koszalinie - pan Krzysztof Gródecki poprowadził interesującą lekcję na temat bezpiecznych wakacji na wsi. Uczniowie klas IV-VII z uwagą wysłuchali pogadanki oraz obejrzeli film o potencjalnych zagrożeniach dla dzieci w gospodarstwach domowych.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

12 czerwca 2018 r. w sławieńskim amfiteatrze odbyło się podsumowanie Sławieńskich Czwartków Lekkoatletycznych. Nasz uczeń - Kuba Wilczewski zajął 1 miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 794 pkt - po 5 konkursach, w których uzyskiwał wysokości 130cm 145cm 146cm 145cm i 140cm, co zapewniło mu wyjazd do Łodzi na Ogólnopolski Finał Czwartków.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

POGADANKA Z POLICJANTEM

W związku ze zbliżającymi się wakacjami odbyła się pogadanka uczniów z funkcjonariuszem od spraw nieletnich na temat bezpieczeństwa, uwrażliwiająca na możliwość pojawienia się zagrożeń w czasie letniego wypoczynku. Pogadanka odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Sławnie.

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

PROJEKT EDUKACYJNY

W ramach projektu “Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość” pedagog szkolny zorganizowała dla uczniów klasy trzeciej gimnazjajum wycieczkę do Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie, gdzie zapoznali się oni z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzili budynek szkoły, poznali nauczycieli, rozmawiali z uczniami, dowiedzieli się, jakie są planowane profile klas.

W tym samym dniu uczniowie odwiedzili Zakład Mechaniki Pojazdowej Car- Serwis Sławno, w którym uczniowie mogli podejrzeć, jak remontuje się samochody. Uczniowie zostali oprowadzeni po całym zakładzie, gdzie mogli zobaczyć kolejne etapy naprawy samochodów.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni, zdobyli dużo informacji na temat proponowanych kierunków kształcenia i skorzystali z wielu porad dotyczących wyboru kolejnego etapu edukacji.

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Nasza uczennica Klaudia Musiał w Finale Konkursu "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”.


Celem konkursu plastycznego organizowanego przez Senat RP W Warszawie było rozwijanie uzdolnień plastycznych, umiejętności przekazu treści przy pomocy techniki komiksu, a jednocześnie popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego w środowisku. Wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica klasy IIIa – Klaudia Musiał.

Zwycięzcy i laureaci etapu okręgowego wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na wycieczkę do Warszawy, podczas której wezmą udział w uroczystym finale konkursu „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień” oraz zwiedzą Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Gratulacje!

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

DOBRY START

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

27 marca 2018 r. odbył się XV Jubileuszowy Finał Konkursu Poezji Morskiej "Złota Muszla” w Darłowie. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły- Aleksander Sekulski. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione przez jury prace zostały wydrukowane w okolicznościowym tomiku poezji o tematyce morskiej.

Gratulujemy talentu poetyckiego!

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

8.06.2018 r. dobiegła końca akcja charytatywna dla Hospicjum w Darłowie. Wolontariusze pod kierunkiem pani Joanny Łajeczko przekazali na konto Caritas kwotę 500 złotych zebraną podczas sprzedaży żonkili oraz słodkich wypieków. Zorganizowali także zbiórkę środków czystości w ramach akcji Jeden dzień - jeden dar.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za wielkie serce!

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

2 czerwca 2018 r. w Białogardzie odbył się miting lekkoatletyczny, w którym uczeń kl. V Kuba Wilczewski oddał świetny skok na wysokość 145cm. Ten wyniki plasuje go na czołowym miejscu w Polsce-rocznik 2006. 16 czerwca Kuba wystartuje w finale czwartków lekkoatletycznych w Łodzi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN DZIECKA - DZIEN SPORTU

30 maja 2018 r. nasza szkoła obchodziła Dzień Dziecka. Podczas apelu dyrektor szkoły Katarzyna Rudzka wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za wybitne osiągnięcia w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Wyróżniła laureatów Konkursu Liczby Pi, Konkursu Mistrz Logicznego Myślenia, Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY oraz serii konkursów o patronie szkoły Janie Kochanowskim.

Następnie cała szkoła wzięła udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego w ramach obchodów DNIA SPORTU. Uczniowie rywalizowali w wielu konkurencjach sprawnościowych i szybkościowych takich jak armagedon, turniej piłki nożnej. Rada Rodziców ufundowała dzieciom poczęstunek.

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN JEZYKOW OBCYCH

24 maja 2018 r. odbył się Dzień Języków Obcych przygotowany przez nauczycielkę języka angielskiego i niemieckiego panią Agnieszkę Mikułko-Szokalską. Klasy VII i gimnazjalne w zabawny sposób zaprezentowały pokaz znanych postaci i celebrytów z krajów anglo- i niemieckoęzycznych, a także wzięły udział w konkursie wiedzy o tych krajach. Największą atrakcją był występ zespołu rockowego klasy IIIb wraz ze swoim wychowawcą panem Piotrem Rogalskim.

Impreza oprócz walorów poznawczych dostarczyła uczniom wiele zabawy i śmiechu.

komentarze [0] , skomentuj

15-lecie ZESPOLOW TANECZNYCH

18 maja 2018 r. miała miejsce uroczystość 15-lecia zespołów tanecznych szkoły w Sławsku. Założycielką i instruktorką tańca wszystkich zespołów, również tych istniejących obecnie jest pani Anna Marciniak-Zielińska. Na uroczystość przybyły członkinie pierwszych zespołów, a także ówczesna dyrektor szkoły pani Grażyna Duszyńska. W pięknym programie artystycznym zaprezentowali się tancerze z kilku grup tanecznych. Było to przepiękne święto tańca.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   - następna >>>

Galerie