Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

POGADANKA PROFILAKTYCZNA

"Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach"

23.01.2020 w naszej szkole miało miejsce spotkanie, w którym wzięli udział funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sławnie oraz uczniowie klas IV,V,VI,VII.

Tematem, jaki poruszano na spotkaniu, były zagrożenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych. W trakcie spotkania dyskutowano z uczniami na temat zagrożeń oraz skutków przyjmowania narkotyków. W trakcie pogadanki w formie prezentacji omówiono problematykę używania substancji psychoaktywnych.

Spotkanie z uczniami pozwoliło na zrozumienie istoty zdrowia w wymiarze pozytywnym, jako podstawowego zasobu człowieka do realizacji różnych celów i prawidłowego funkcjonowania w różnych sferach życia, a także zwiększyło świadomość w dziedzinie zagrożeń czyhających w dzisiejszym świecie na młodego człowieka.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY "STRACH MA WIELKIE OCZY"

22 stycznia 2020 w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt. "Strach ma wielkie oczy", w którym uczestniczyli uczniowie ze wszystkich klas. Przedstawienie dostarczyło dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i było zarazem niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy gwarantowały niesamowite widowisko dla dziecięcego widza. Spektakl poruszał tematykę profilaktyki uzależnień: agresji, przemocy, używek. Wszystkim bardzo podobał się spektakl, a brawurową grę aktorską nagrodzono gromkimi brawami.

Spektakl został w całości sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie, za co serdecznie dziękujemy.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [1] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

BEZPIECZNE FERIE - POGADANKA Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

Dnia 13 stycznia 2020 r. odbyło się spotkanie funkcjonariusza policji z uczniami klasy I. Tematem spotkania było "Jak bezpiecznie spędzić ferie". Podczas spotkania policjant przypomniał o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA GROSIK

Koniec akcji charytatywnej "Grosik od serca"

Na przełomie października i listopada 2019 r. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował na terenie szkoły akcję dla rodzin z miejscowości Tychowo (Gmina Sławno), które dnia 20 września 2019 r. straciły w pożarze cały swój dobytek. Celem akcji było zbieranie drobnych monet. Nazbieraliśmy dzięki Wam 1.086 zł. Kwota została wpłacona na konto Stowarzyszenie Przyjaciół w Warszkowie.

Szczególne podziękowania składamy pracownikom Banku Spółdzielczego w Sławnie, którzy pomogli nam policzyć tę górę grosza.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za Wasze grosiki.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE NASZEGO UCZNIA

19.01.2020 r. w Szczecinie odbył się miting lekkoatletyczny, w którym nasz uczeń Jakub Wilczewski ustanowił nowy rekord życiowy w skoku w dal wynikiem 5.48 m, a tym samym trafił do ścisłej czołówki Polski w tej kategorii wiekowej. Kuba również wystartował na 60 metrów i uzyskał czas 8.48.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

12.01.2020 r. w Toruniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne. Uczeń klasy siódmej Jakub Wilczewski wynikiem 175 cm ustanowił nowy rekord życiowy w skoku wzwyż.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS LITERACKI

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literackim pt. Dopalacze? Nie warto!, który został przeprowadzony przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Sławnie oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem konkursu było przeciwdziałanie używaniu substancji psychoaktywnych przez młodzież, promocja zdrowego stylu życia bez nałogów oraz kształtowanie postaw asertywnych w odniesieniu do używek. Konkurs skierowany był do uczniów klas V-VIII z terenu gminy Sławno. Laureatką konkursu została uczennica klasy VII - Zofia Dzik, która zajęła II miejsce wśród wszystkich uczestników.

Wyróżnienia w formie dyplomów i drobnych upominków otrzymali także pozostali uczniowie: Matylda Wal, Oliwia Stanik, Nikola Jóźwik i Kornelia Włodarczyk.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy inwencji twórczej.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

21 grudnia 2019 r. w Neubrandenburgu (Niemcy) odbył się miting Weihnachtssportfest, w którym nasz uczeń Jakub Wilczewski ustanowił dwa nowe rekordy życiowe. Najpierw w biegu na 60 m z czasem 8.41 s, a dwie godziny później w skoku wzwyż 173 cm, co dało mu zwycięstwo w konkursie.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

.

Laureaci konkursu "Zapobiegajmy pożarom"

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie tj: Zuzanna Kośka, Kacper Ziętarski i Hubert Ciesielski będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy pożarom".

Autor: Joanna Łajeczko

Zuzanna Kośka, klasa II

Kacper Ziętarski, klasa II

Hubert Ciesielski, klasa VI

komentarze [0] , skomentuj

WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 uczniowie klasy VI podczas lekcji wychowawczych oraz w czasie dodatkowych zajęć wyruszyli we wspólną, kulturalną podróż ku wartościom. Okazją ku temu jest udział w akcji Wychowanie przez czytanie.

Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Pod opieką nauczyciela uczniowie omawiali istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych.

Autorem projektu jest Fundacja Cała Polska czyta dzieciom, a w szkole przedsięwzięciem tym zajmuje się pedagog Joanna Łajeczko.

Obecny rok szkolny poświęcamy nauczaniu wartości moralnych w taki sposób, by uczniowie z własnej woli chcieli je praktykować.

"Wychowanie przez czytanie" - założenia programu:

• Przedstawienie uczniom pozytywnych wartości.

• Wskazanie korzyści płynących z ich codziennego zastosowania.

• Przećwiczenie pod okiem nauczyciela sytuacji, w których to zastosowanie jest wskazane.

• Propagowanie czytelnictwa.

• Umacnianie roli literatury jako moralnego kompasu i źródła inspiracji przy podejmowaniu ważnych decyzji.

W ramach prowadzonych zajęć „Wychowania przez czytanie” powstała prezentacja multimedialna uczniów, którzy przedstawiają jedną dowolnie wybraną wartość.

Nasi uczniowie wybrali SZACUNEK.

Kliknij tutaj, aby pobrać prezentację klasy VI Szkoły Podstawowej w Sławsku.

Prezentacja znajduje się także na portalu YouTube:

www.youtube.com/watch?v=cCJObwXKCdY

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

PRZEDSTAWIENIA PROFILAKTYCZNE O TOLERANCJI

18 grudnia 2019 nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć dwa spektakle pt. "SHREK- Baśń o tolerancji" (klasa I-III) oraz "INNY CHŁOPAK" (klasy IV-VI) przygotowane przez Teatr Profilaktyczny ALERT we Wrocławiu.

"SHREK- Baśń o tolerancji" to baśń na motywach znanej i lubianej na całym świecie książeczki „Shrek" Williama Steiga. Z pomocą zabawnego i uroczego w swym nieokrzesaniu ogra przedstawiono uczniom, że świat jest ciekawy i piękny w swej różnorodności, że nie należy się przed nim zamykać ale poznawać go, bo dzięki temu staniemy się wewnętrznie bogatsi.

"INNY CHŁOPAK" – scenariusz przedstawienia powstał na podstawie powieści R.J. Palacio pt. Cudowny chłopak. Głównym bohaterem jest nastoletni chłopiec, który na skutek choroby różni się zewnętrznie od swoich rówieśników. Każdego dnia musi mierzyć się z przejawami braku zrozumienia i nietolerancji ze strony zarówno rówieśników, jak i ich rodziców, którzy uważają, że nie ma miejsca dla niego w normalnej szkole. Inny chłopak to spektakl, z którego wypływa piękna lekcja pokazująca prawdziwy sens życia. Uczy akceptacji tego, co nieuchronne, akcentuje prawdziwą wartość człowieka, kryjącą się w jego wnętrzu. To opowieść o przyjaźni, miłości, o wyjątkowości każdego z nas. O odwadze, potrzebie akceptacji i byciu sobą. Przypomina o tym, że warto otworzyć się na innych, nie oceniając po pozorach.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

JASEŁKA

20 grudnia 2019 r. był dniem radości z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia uczniowie pod kierunkiem nauczycielek Joanny Jabłońskiej i Magdaleny Wysockiej przedstawili Jasełka, na które zaproszono gości - lokalnych samorządowców z wójtem Ryszardem Stachowiakiem na czele.

Po Jasełkach wszyscy zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu, składając sobie życzenia i dzieląc się opłatkiem.

komentarze [0] , skomentuj

.

MIKOŁAJKI


6 grudnia 2019 r. nasza szkoła mieniła się kolorami czerwieni, bowiem tego dnia zawitał do nas Święty Mikołaj. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariatu przygotował nie lada atrakcje dla dzieci. Były gry i zabawy sprawnościowe, malowanki i zgadywanki, strojenie choinek na szkolnych korytarzach oraz przeciąganie liny. Rada Rodziców zadbała o słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

Odbył się również apel, podczas którego dyrektor Katarzyna Rudzka wręczyła uczniom nagrody ufundowane przez Gminę Sławno za zwycięstwo indywidualne i klasowe w zbiórce makulatury.

Tego dnia Szkolny Klub Wolontariatu, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza obchodzonego 5 grudnia, podsumował dotychczasowe akcje charytatywne, w których nasi uczniowie zawsze uczestniczą z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Pedagog szkolny Joanna Łajeczko wręczyła nagrody za udział w konkursie na plakat pod nazwą "Wolontariat i ja". Uczniowie klasy siódmej, jako wolontariusze, przygotowali akcję "Mój dobry uczynek". Wszyscy uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni słodkościami.

To był radosny dzień dla wszystkich dzieci. Mikołaju, do zobaczenia za rok!

komentarze [0] , skomentuj

.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

6 grudnia w naszej szkole odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY. Wzięły w nim udział klasy druga i piąta. W trakcie rywalizacji uczniowie musieli się wykazać szybkością, zwinnością i skocznością. Wiele konkurencji przyniosło dużo śmiechu i dobrej zabawy. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani CERTYFIKATAMI GRZECZNEGO DZIECKA. Turniej został przygotowany przez Panie Annę Smolińską i Grażynę Antosik.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

UWAGA!!! WYPADEK!!!

W tym tygodniu uczniowie klasy piątej i siódmej na lekcjach wychowania fizycznego uczyli się jak należy postępować w razie wypadku oraz jak opatrywać prawidłowo rany i złamania.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

ZABAWA ANDRZEJKOWA

29 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się Andrzejki.

Wróżby dla klas młodszych przygotowali i przeprowadzili w strojach czarodziejów uczniowie klasy III. Dzieci w czasie zabawy wróżyły sobie imiona sympatii, przekłuwając ogromne serca. Bardzo oblegane było stanowisko z przepysznymi babeczkami, które zawierały niespodziankę nie tylko smakową lecz także wróżbę z zawodem, który będą wykonywać w przyszłości. Wróżba lania woskiem przez ogromny klucz cieszyła się dużym powodzeniem uczestników zabawy, a cienie na ścianie rozbudziły wyobraźnię dzieci. Były również zaczarowane kubeczki i buciki wychodzące z sali. Dzieci wspaniale się bawiły i tańczyły w rytm muzyki, a w przerwie posiliły się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zabawa andrzejkowa dała dzieciom dużo wrażeń i radości.

Autor: Irena Gregorek

Po południu bawili się uczniowie klas IV-VIII. Uroczystość przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy VIII przy wsparciu wychowawcy oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczestnicy zabawy nie tylko mogli potańczyć, ale także wziąć udział w licznych, wesołych konkurencjach, jak np. wyścig butów, gorące krzesła, taniec na gazecie czy kalambury. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili wspólnie ten czas.

Autor: Patrycja Iwańska

komentarze [0] , skomentuj

KONKURSY KURATORYJNE

Najlepsi uczniowie z naszej szkoły w zeszłym tygodniu startowali w etapie powiatowym konkursów przedmiotowych organizowanych przez KO w Szczecinie. We wtorek konkurs z matematyki pisał Jakub Karczyński z klasy VIII. Życzymy im sukcesów i zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   - następna >>>

Galerie