Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

Spektakl mitologiczny

12 maja 2016 r. już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przenieśli się do starożytności i odwiedzili Grecję. Podczas lekcji języka polskiego zorganizowano ucztę bogów na górze Olimp. Każdy uczeń klasy V przygotował odpowiedni strój, atrybuty i historię wybranej postaci mitologicznej.

W krótkim spektaklu uczniowie przypomnieli najpopularniejsze postacie mitologiczne, m.in. Zeusa, Herę, Afrodytę, Atenę, Hefajstosa, Posejdona i Hadesa. Podczas wyśmienitej uczty bogów zaprezentował się również Apollo z orszakiem wspaniałych muz greckich. Z tej wspaniałej podróży w przeszłość mogli skorzystać uczniowie klasy IV i VI, którzy jako zaproszeni goście mogli spróbować przygotowanej ambrozji i nektaru, przysmaków, które według wierzeń starożytnych dają wieczną młodość i siłę.

W drugiej części uczty uczniowie przeprowadzili krótki turniej wiedzy mitologicznej związany z ulubionymi mitami oraz przygotowali krzyżówki do rozwiązania.

Mitologiczny dzień w naszej szkole zakończył się wspaniałym pokazem ludowego tańca greckiego sirtaki, który charakteryzuje się tym, że tańczy się w kole trzymając za ręce. Tę nietypową lekcję języka polskiego należy uznać za bardzo udaną. Było zabawnie i miło, a przede wszystkim każdy mógł się wykazać wiedzą na temat starożytnych bogów.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

KANGUR MATEMATYCZNY

17 marca 2016 roku odbyła się 25 edycja KANGURA MATEMATYCZNEGO. W tegorocznej edycji wzięło udział 21 uczniów szkoły podstawowej i 19 uczniów gimnazjum.

Wyróżnienie w konkursie otrzymali:

ROKSANA SAWICKA kl. V

JAKUB KARCZYŃSKI kl. IV

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

LIGA SZACHOWA

30.04.2016 r. odbył się turniej Sławieńskiej Ligi Szachowej. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku.

W kategorii klas I-III SP

- I miejsce Jakub Czyż

- II miejsce Dominik Czyż

W kategorii klas starszych (gimnazjum, szkoła średnia)

- I miejsce Mateusz Knap

- IV miejsce Paweł Nowak

Opiekunem drużyny szachistów jest pan Piotr Rogalski.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W KONKURSIE MATEMATYCZNYM

28.04.2016 r. drużyna uczniów z klasy VI w składzie: Aleksander Sekulski, Jakub Szafrański, Klaudia Świder zajęła II miejsce w rozgrywkach drużynowych w Powiatowym Turnieju Matematycznym "Od Pitagorasa do Banacha". Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli matematyki Gimnazjum Miejskiego w Sławnie.

Klaudia Świder i Aleksander Sekulski zajęli III miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES UCZNIA KLASY VI

25.04.2016 r. odbył się XIII Gminny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy. Rywalizowali ze sobą najlepsi uczniowie ze szkół naszej gminy. Sukces odniósł uczeń naszej szkoły Aleksander Sekulski zajmując III miejsce. Wyróżnienie otrzymała Roksana Sawicka kl. V

Gratulacje!

Autor: Joanna Jabłońska

komentarze [0] , skomentuj

V Bieg im. Asi Kenig

Dnia 23 kwietnia 2016 roku odbył się V Jubileuszowy Bieg im. Asi Kenig w Sławsku. Tradycyjnie po dynamicznej i radosnej rozgrzewce rozegrano biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach biegowych i w poszczególnych rocznikach. Każdy zawodnik biegu i marszu otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi puchary i dyplomy. Bieg główny przebiegał na trasie Sławsko-Radosław-Sławsko i liczył ok.10 km, a marsz nordic walking na dystansie 5 km. W sportowych zmaganiach udział wzięło łącznie 259 zawodników. Wydarzeniu sportowemu towarzyszył piknik rodzinny, podczas którego można było zwiedzić stoisko Drużyny Szpiku, wpisać się do pamiątkowej Kroniki biegu oraz wysłuchać prelekcji policjanta na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Zorganizowano również bardzo ciekawy pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz loterię fantową dla najmłodszych zawodników uczestniczących w biegu- Przedszkolaków.

Na mini scenie zaprezentowała się Grupa taneczna "Euforia" i wokalistki z Zespołu Szkół w Sławsku oraz Zespół taneczny "Iskierki" działający przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Dla najmłodszych uczestników przygotowano dmuchaną zebrę, która stała się dodatkową atrakcją naszej imprezy biegowej. Uczestnikom i kibicom zaserwowano ciepły poczęstunek - smaczny bigos, wspaniałe wypieki i ciasta oraz ciepłe napoje.

Podziękowanie od Organizatorów!

W imieniu Organizatorów dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, Księdzu Prałatowi Wojciechowi za mszę polową, Rodzicom Joanny Kenig, sędziom zawodów za sprawne sędziowanie, wolontariuszom, Radzie Sołeckiej Sławska, Radosławia, Tokar, Stowarzyszeniom "Moja Wieś Sławsko, "Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich w Sławsku i Moje najpiękniejsze miejsce na ziemi ...Tokary", OSP Sławsko, Policji, obsłudze medycznej ze Szpitala oraz nauczycielom Zespołu Szkół w Sławsku. Wszystkim osobom należą się ogromne podziękowania za wielkie serce i chęć niesienia bezinteresownej pomocy podczas organizacji naszego biegu. Dziękujemy!

Organizatorki biegu

Beata Gofryk i Beata Wachholz

Fundatorzy nagród:

Urząd Gminy Sławno

Bank Spółdzielczy Sławno

Firma Olszewski i Synowie ze Sławna

Przedsiębiorstwo Hydrogeobudowa Sławno

Pan Ryszard Sozański z Żabna

Pani Iwona Pełka z Koszalina

GS Spółka z o.o ze Sławna

Patronat Medialny naszego biegu objęli:

Głos Koszaliński

Radio Koszalin

Obserwator Lokalny

Dziennik Bałtycki

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZYCH UCZNIOW

23 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły Paweł Gorzeń kl.V, Konrad Wołczek i Szymon Jabłoński kl.IV otrzymali wyróżnienia w konkursie plastycznym na plakat zachęcający do czytania pt. "Bądź kreatywny, zachęć do czytania", który został zorganizowany przez Publiczną Bibliotekę Gminy Sławno w ramach Światowego Dnia Książki. Gratulujemy uczestnikom konkursu. Poniżej prezentujemy prace plastyczne naszych uczniów.

Autor:Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

Wycieczka do Swolowa

26 kwietnia 2016 r. uczniowie klas II-VI udali się do Swołowa koło Słupska na lekcje przyrody i historii w terenie. W miejscowym muzeum odbyły się niezwykle interesujące zajęcia pt. „Zioła dawniej i dziś” oraz "Przyśpiewki i tańce”. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie z pasją tworzyli rękodzieła: świeczki z naturalnego wosku, mydełka ze świeżo utartą lawendą oraz cudownie brzmiące gwizdki z gałązek wiklinowych. Po zajęciach uczniowie zwiedzili miejscowość, podziwiając oryginalną zabudowę szachulcową. Kraina w kratę zachwyciła nas swoją unikatową architekturą.Wycieczkę zorganizowały panie Ewa Dobrzańska i Joanna Jabłońska.

komentarze [0] , skomentuj

WYNIKI V BIEGU im. ASI KENIG

23 kwietnia 2016 r. odbył się V Bieg im. Asi Kenig. Oto pełna lista wyników w formacie pdf: LISTA

komentarze [3] , skomentuj

AKCJA SPRZATANIA ZIEMI

Dnia 21 kwietnia 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku z klas: V, VI, IIa, IIIa wraz z nauczycielami: Beatą Wachholz, Agnieszką Mikułko-Szokalską, Jarosławem Kempa, Radosławem Kufel, Pawłem Kowalskim, Beatą Gofryk uczcili DNI ZIEMI w sposób nader aktywny. Otóż uprzątnęli teren przylegający do szkoły, plac zabaw i pobocze drogi 4 km ze Sławska do Radosławia. Zapełniono ponad dwadzieścia 150 litrowych worków zebranymi po drodze odpadami tj.: butelkami, puszkami, drutami, pampersami, starymi spodniami, rękawiczkami i różnego rodzaju plastikami. Swoimi rękoma wykonali „kawał dobrej roboty” za kogoś, komu rozum i zasady dobrego wychowania „wywiał” z głów wiatr wiejący od morza.

„Ludzie, wstydźcie się własnej głupoty przed dziećmi!”

Wszystkim uczestnikom akcji sprzątania naszego „Świata”

DZIĘKUJĘ,

Dyrektor Zespołu Szkół w Sławsku

Beata Gofryk

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN ZIEMI

22 kwietnia 20116 r. obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI. Z tej okazji panie Joanna Jabłońska i Anna Smolińska zorganizowały konkurs na najpiękniejsze zdjęcia budzącej się do życia przyrody po nazwą "Przyroda w obiektywie". Zainteresowanie uczniów oraz wysoki poziom prac konkursowych były tak duże, że organizatorki postanowiły nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.

Uczniowie klas I-VI otrzymali liczne nagrody, a wśród nich sadzonkę młodego drzewka. Prace konkursowe znalazły swoje miejsce na szkolnej wystawie.

Dyrektor Beata Gofryk złożyła gratulacje uczestnikom konkursu i wręczyła nagrodę Konradowi Wołczek kl. IV za II miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "Trzymaj formę".

komentarze [0] , skomentuj

EGZAMINY GIMNAZJALNE

W dniach 18-20 kwietnia 2016r uczniowie klas trzecich gimnazjum zdawali kolejny ważny egzamin w życiu. Pierwszego dnia przystąpili do części humanistycznej, drugiego dnia zmagali się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką, na koniec sprawdzano ich znajomość języków obcych. Wyniki w czerwcu. Trzymamy kciuki i liczymy, że będą zadowalające.

Autor: Dorota Miszczyk

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT DYREKTORA

W dniach 18, 19, 20 kwietnia 2016 r. odbędą się egzaminy gimnazjalne klas trzecich.

18 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych dla uczniów klas II i I gimnazjum oraz klas I-VI szkoły podstawowej.

19 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Dzień ten zostanie odpracowany.

komentarze [0] , skomentuj

V Bieg im. Asi Kenig

KATEGORIE WIEKOWE:

100 m – rocznik 2009 i młodsze

300 m – rocznik 2008/2007

400 m – rocznik 2006/2005

600 m – rocznik 2004/2003

1000 m – rocznik 2002/2001/2000

10 km – ukończone 18 lat

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

komentarze [0] , skomentuj

LIGA SZACHOWA

Publikujemy najnowszą listę rankingową Zespołu Szkół w Sławsku, z dnia 13.04.2016 r. Lista

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

DNI OTWARTE W ZESPOLE SZKOL MORSKICH

21 marca uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z wychowawcami: D. Miszczyk i R. Kufel wzięli udział w dniach otwartych Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Uczniowie i nauczyciele tej szkoły przygotowali dla gimnazjalistów wiele atrakcji. Nie zabrakło pokazów samoobrony, pokazu fitness, pokazu ratownictwa medycznego, spotkania z dietetykiem. W poszczególnych salach prezentowali bogatą ofertę zajęć dodatkowych w tym : żeglarskie, motorowodne, OZE i muzyczne. Swoją ofertę zaprezentowali funkcjonariusze Staży Granicznej i przedstawiciele Akademii Morskiej w Szczecinie. Przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień przedstawili młodym ludziom perspektywę pracy w wojsku i zachęcali do podjęcia nauki w klasie wojskowej w zawodzie technik mechanik okrętowy. Przedstawiciele darłowskiego hotelu "Gościniec Zamkowy" zachęcali do podjęcia nauki w zawodzie technik hotelarstwa. Nie zabrakło oczywiście prezentacji zawodu technik logistyk. Po wycieczce wielu uczniów deklarowało chęć kontynuowania nauki w tej właśnie szkole.

Autor: Dorota Miszczyk

komentarze [0] , skomentuj

NASI GIMNAZJALISCI NAJLEPSZYMI MATEMATYKAMI W POWIECIE

Dnia 16 marca 2016r. w Zespole Szkół Agrotechnicznych odbył się VII Powiatowy Konkurs Matematyczny skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Konkurs objęty był patronatem Starostwa Powiatowego w Sławnie. Wzięło w nim udział 7 szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Nasz zespół w składzie: Oliwia Mamrot, Dominika Gałkowska i Filip Orzechowski zajął I miejsce. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Pogratulował im i nagrody wręczył w-ce starosta Jan Krawczuk. Gratulujemy naszym „matematykom” i życzymy im dalszych sukcesów!

Autor: Dorota Miszczyk

komentarze [0] , skomentuj

POWITANIE WIOSNY

21 marca 2016 r. uczniowie gimnazjum obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji, które umilały nam ten szczególny dzień.

Odbyły się wybory Miss i Mistera Gimnazjum. Wytypowani uczniowie zaprezentowali się w nietypowych i wyszukanych strojach. Gościem honorowym, który zasiadł w szkolnej komisji konkursowej był nauczyciel wychowania fizycznego- pan Paweł Kowalewski, który wcielił się w postać Joanny Krupy- modelki światowej sławy z programu Top Model. Laureatami konkursu zostali reprezentanci klasy IIa-Oliwia Smoszna i Łukasz Jabłoński.

Następnie uczniowie poszczególnych klas prezentowali się w tańcu oraz scenkach humorystycznych i kabaretowych. W drugiej części programu odbyły się potyczki turniejowe pt. "Wiem wszystko" Uczniowie wykazali się doskonałymi wiadomoŚciami z różnych dziedzin wiedzy-np. z języka polskiego, matematyki, fizyki i chemii. Na zakończenie odbyły się ćwiczenia fitness, podczas których dziewczęta ćwiczyły rewelacyjnie, wszystkie doskonale dały sobie radę, chociaż układ i dobór ćwiczeń nie był zbyt łatwy. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że była to dobra zabawa, a taka forma ruchu pozytywnie wpływa na sylwetkę i dobre samopoczucie.

Dzień zaliczamy do bardzo udanych. Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec uczniowie otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

KANGUR MATEMATYCZNY

17 marca 2016 roku odbyła się 25 edycja KANGURA MATEMATYCZNEGO. Z roku na rok konkurs cieszy się w naszej szkole coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wzięło udział 21 uczniów szkoły podstawowej i 19 uczniów gimnazjum.

komentarze [0] , skomentuj

LIGA SZACHOWA

Publikujemy najnowszą listę rankingową Zespołu Szkół w Sławsku, z dnia 21.03.2016 r. Lista

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   - następna >>>

Galerie