Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

12.01.2020 r. w Toruniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne. Uczeń klasy siódmej Jakub Wilczewski wynikiem 175 cm ustanowił nowy rekord życiowy w skoku wzwyż.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS LITERACKI

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literackim pt. Dopalacze? Nie warto!, który został przeprowadzony przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Sławnie oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem konkursu było przeciwdziałanie używaniu substancji psychoaktywnych przez młodzież, promocja zdrowego stylu życia bez nałogów oraz kształtowanie postaw asertywnych w odniesieniu do używek. Konkurs skierowany był do uczniów klas V-VIII z terenu gminy Sławno. Laureatką konkursu została uczennica klasy VII - Zofia Dzik, która zajęła II miejsce wśród wszystkich uczestników.

Wyróżnienia w formie dyplomów i drobnych upominków otrzymali także pozostali uczniowie: Matylda Wal, Oliwia Stanik, Nikola Jóźwik i Kornelia Włodarczyk.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy inwencji twórczej.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

21 grudnia 2019 r. w Neubrandenburgu (Niemcy) odbył się miting Weihnachtssportfest, w którym nasz uczeń Jakub Wilczewski ustanowił dwa nowe rekordy życiowe. Najpierw w biegu na 60 m z czasem 8.41 s, a dwie godziny później w skoku wzwyż 173 cm, co dało mu zwycięstwo w konkursie.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

.

Laureaci konkursu "Zapobiegajmy pożarom"

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie tj: Zuzanna Kośka, Kacper Ziętarski i Hubert Ciesielski będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy pożarom".

Autor: Joanna Łajeczko

Zuzanna Kośka, klasa II

Kacper Ziętarski, klasa II

Hubert Ciesielski, klasa VI

komentarze [0] , skomentuj

WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 uczniowie klasy VI podczas lekcji wychowawczych oraz w czasie dodatkowych zajęć wyruszyli we wspólną, kulturalną podróż ku wartościom. Okazją ku temu jest udział w akcji Wychowanie przez czytanie.

Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Pod opieką nauczyciela uczniowie omawiali istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych.

Autorem projektu jest Fundacja Cała Polska czyta dzieciom, a w szkole przedsięwzięciem tym zajmuje się pedagog Joanna Łajeczko.

Obecny rok szkolny poświęcamy nauczaniu wartości moralnych w taki sposób, by uczniowie z własnej woli chcieli je praktykować.

"Wychowanie przez czytanie" - założenia programu:

• Przedstawienie uczniom pozytywnych wartości.

• Wskazanie korzyści płynących z ich codziennego zastosowania.

• Przećwiczenie pod okiem nauczyciela sytuacji, w których to zastosowanie jest wskazane.

• Propagowanie czytelnictwa.

• Umacnianie roli literatury jako moralnego kompasu i źródła inspiracji przy podejmowaniu ważnych decyzji.

W ramach prowadzonych zajęć „Wychowania przez czytanie” powstała prezentacja multimedialna uczniów, którzy przedstawiają jedną dowolnie wybraną wartość.

Nasi uczniowie wybrali SZACUNEK.

Kliknij tutaj, aby pobrać prezentację klasy VI Szkoły Podstawowej w Sławsku.

Prezentacja znajduje się także na portalu YouTube:

www.youtube.com/watch?v=cCJObwXKCdY

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

PRZEDSTAWIENIA PROFILAKTYCZNE O TOLERANCJI

18 grudnia 2019 nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć dwa spektakle pt. "SHREK- Baśń o tolerancji" (klasa I-III) oraz "INNY CHŁOPAK" (klasy IV-VI) przygotowane przez Teatr Profilaktyczny ALERT we Wrocławiu.

"SHREK- Baśń o tolerancji" to baśń na motywach znanej i lubianej na całym świecie książeczki „Shrek" Williama Steiga. Z pomocą zabawnego i uroczego w swym nieokrzesaniu ogra przedstawiono uczniom, że świat jest ciekawy i piękny w swej różnorodności, że nie należy się przed nim zamykać ale poznawać go, bo dzięki temu staniemy się wewnętrznie bogatsi.

"INNY CHŁOPAK" – scenariusz przedstawienia powstał na podstawie powieści R.J. Palacio pt. Cudowny chłopak. Głównym bohaterem jest nastoletni chłopiec, który na skutek choroby różni się zewnętrznie od swoich rówieśników. Każdego dnia musi mierzyć się z przejawami braku zrozumienia i nietolerancji ze strony zarówno rówieśników, jak i ich rodziców, którzy uważają, że nie ma miejsca dla niego w normalnej szkole. Inny chłopak to spektakl, z którego wypływa piękna lekcja pokazująca prawdziwy sens życia. Uczy akceptacji tego, co nieuchronne, akcentuje prawdziwą wartość człowieka, kryjącą się w jego wnętrzu. To opowieść o przyjaźni, miłości, o wyjątkowości każdego z nas. O odwadze, potrzebie akceptacji i byciu sobą. Przypomina o tym, że warto otworzyć się na innych, nie oceniając po pozorach.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

JASEŁKA

20 grudnia 2019 r. był dniem radości z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia uczniowie pod kierunkiem nauczycielek Joanny Jabłońskiej i Magdaleny Wysockiej przedstawili Jasełka, na które zaproszono gości - lokalnych samorządowców z wójtem Ryszardem Stachowiakiem na czele.

Po Jasełkach wszyscy zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu, składając sobie życzenia i dzieląc się opłatkiem.

komentarze [0] , skomentuj

.

MIKOŁAJKI


6 grudnia 2019 r. nasza szkoła mieniła się kolorami czerwieni, bowiem tego dnia zawitał do nas Święty Mikołaj. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariatu przygotował nie lada atrakcje dla dzieci. Były gry i zabawy sprawnościowe, malowanki i zgadywanki, strojenie choinek na szkolnych korytarzach oraz przeciąganie liny. Rada Rodziców zadbała o słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

Odbył się również apel, podczas którego dyrektor Katarzyna Rudzka wręczyła uczniom nagrody ufundowane przez Gminę Sławno za zwycięstwo indywidualne i klasowe w zbiórce makulatury.

Tego dnia Szkolny Klub Wolontariatu, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza obchodzonego 5 grudnia, podsumował dotychczasowe akcje charytatywne, w których nasi uczniowie zawsze uczestniczą z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Pedagog szkolny Joanna Łajeczko wręczyła nagrody za udział w konkursie na plakat pod nazwą "Wolontariat i ja". Uczniowie klasy siódmej, jako wolontariusze, przygotowali akcję "Mój dobry uczynek". Wszyscy uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni słodkościami.

To był radosny dzień dla wszystkich dzieci. Mikołaju, do zobaczenia za rok!

komentarze [0] , skomentuj

.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

6 grudnia w naszej szkole odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY. Wzięły w nim udział klasy druga i piąta. W trakcie rywalizacji uczniowie musieli się wykazać szybkością, zwinnością i skocznością. Wiele konkurencji przyniosło dużo śmiechu i dobrej zabawy. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani CERTYFIKATAMI GRZECZNEGO DZIECKA. Turniej został przygotowany przez Panie Annę Smolińską i Grażynę Antosik.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

UWAGA!!! WYPADEK!!!

W tym tygodniu uczniowie klasy piątej i siódmej na lekcjach wychowania fizycznego uczyli się jak należy postępować w razie wypadku oraz jak opatrywać prawidłowo rany i złamania.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

ZABAWA ANDRZEJKOWA

29 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się Andrzejki.

Wróżby dla klas młodszych przygotowali i przeprowadzili w strojach czarodziejów uczniowie klasy III. Dzieci w czasie zabawy wróżyły sobie imiona sympatii, przekłuwając ogromne serca. Bardzo oblegane było stanowisko z przepysznymi babeczkami, które zawierały niespodziankę nie tylko smakową lecz także wróżbę z zawodem, który będą wykonywać w przyszłości. Wróżba lania woskiem przez ogromny klucz cieszyła się dużym powodzeniem uczestników zabawy, a cienie na ścianie rozbudziły wyobraźnię dzieci. Były również zaczarowane kubeczki i buciki wychodzące z sali. Dzieci wspaniale się bawiły i tańczyły w rytm muzyki, a w przerwie posiliły się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zabawa andrzejkowa dała dzieciom dużo wrażeń i radości.

Autor: Irena Gregorek

Po południu bawili się uczniowie klas IV-VIII. Uroczystość przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy VIII przy wsparciu wychowawcy oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczestnicy zabawy nie tylko mogli potańczyć, ale także wziąć udział w licznych, wesołych konkurencjach, jak np. wyścig butów, gorące krzesła, taniec na gazecie czy kalambury. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili wspólnie ten czas.

Autor: Patrycja Iwańska

komentarze [0] , skomentuj

KONKURSY KURATORYJNE

Najlepsi uczniowie z naszej szkoły w zeszłym tygodniu startowali w etapie powiatowym konkursów przedmiotowych organizowanych przez KO w Szczecinie. We wtorek konkurs z matematyki pisał Jakub Karczyński z klasy VIII. Życzymy im sukcesów i zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

Zajęcia świetlicowe w naszej szkole są bardzo ciekawe ostatnio uczniowie spędzający czas na świetlicy oprócz odrabiania lekcji bawili się w kodowanie. Ich zadaniem było rozszyfrowanie obrazków znajdujących się na kartkach - w trakcie zajęć panowało pełne skupienie, uczniowie starannie wypełniali rysunek kratka po kratce. Następnie przystąpili do budowania z kloców stworzyli świetne zabawki mają rewelacyjną wyobraźnię.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

W środę, czwartek i piątek (20.11 - 22.11) uczniowie klasy ósmej próbowali swoich sił podczas próbnych egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Próbny sprawdzian daje przedsmak prawdziwych egzaminów i zarówno uczniom jak i nauczycielom daje wskazówki nad czym trzeba popracować.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

HYDROKULKI

W dniu dzisiejszym na świetlicy nasi uczniowie mieli do czynienia z hydrokulkami na początek obserwowali jak maciupeńkie kuleczki pęczniały i powiększały swoją objętość. Następnie mieli możliwość pobawienia się nimi a na koniec sami robili gniotki. Zabawa była super.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

HOP, SIUP, SKACZE JA ĆWICZYSZ TY ORAZ NASZ PLUSZOWY MIŚ

25 listopada klasy druga i trzecia naszej szkoły uczestniczyły we wspólnych zajęciach z wychowania fizycznego. Na lekcję uczniowie zaprosili wyjątkowych gości były to ich ukochane misie z którymi dzielnie ćwiczyli przez całe 45 minut. Były skoki, skłony,czworakowania i wspólna wycieczka z misiem. Zajęcia wspólnie przeprowadziły Pani Anna Smolińska oraz Grażyna Antosik.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa.W poniedziałek 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Były różnego rodzaju zadania do wykonania wspólnie ze swoim pluszowym misiem. Kolorowanki, układanki oraz zabawy taneczne.

Autorzy: Joanna Łajeczko, Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

NOC SYSTEMOŻERCÓW


W nocy z 15 na 16 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły Jakub Lebica, Krzysztof Gorzeń, Konrad Werner uczestniczyli w XIV Nocy Systemożerców zorganizowanej przez SP w Starym Jarosławiu. Uczniowie brali udział w zajęciach takich jak:

- poprawianie starych zdjęć w GIMP ie,

- programowanie robotów CODEY ROCKY,

- budowanie robotów LEGO 1,

- drukowanie 3D na drukarkach XYZ,

- Edukacja z Filmoteką Szkolną

Na koniec imprezy wśród uczestników rozlosowano cenne nagrody. W wydarzeniu brało udział wielu wystawców oferujących zaawansowane technologicznie pomoce dydaktyczne. Na zmęczonych czekał bar gdzie można było zjeść hot doga lub ciastko i odpocząć na leżaku.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   - następna >>>

Galerie