Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

KAMPANIA "BEZPIECZNA DROGA"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach w ramach projektu "Bezpieczna droga” i kampanii "Dobrze Cię widzieć”. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, jak ważne jest bezpieczne poruszanie się po drodze, znajomość zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, przestrzegania przyjętych norm i zasad w ruchu drogowym i w sali lekcyjnej oraz zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał kamizelkę, dzięki której dobrze będzie widoczny na drodze.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

KANGUR MATEMATYCZNY

21 marca 2019 r. odbył się Kangur Matematyczny – konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata.

Od 1999 roku, pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”.

W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

komentarze [0] , skomentuj

SPOTKANIE ZE STRAZAKAMI OSP

Dnia 20 marca 2019 roku nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławsku. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w pogadance, którą poprowadzili strażacy. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji, dzięki której dowiedzieli się: Jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia? Co zrobić jeśli jest się świadkiem wypadku drogowego? Jak zadbać o własne bezpieczeństwo w czasie udzielania pierwszej pomocy?

W dalszej części spotkania uczniowie uważnie przyglądali się strażakom, którzy demonstrowali wykonywanie masażu serca, sztucznego oddychania, ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Dzieci poznały zawartość torby medycznej, którą strażacy zawsze zabierają ze sobą na akcję ratunkową oraz zapoznali się z AED.

W trakcie spotkania strażacy również przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków. Największą atrakcję nasi goście zostawili na koniec spotkania. Druhowie pokazali uczniom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu strażackiego. Dzieci mogły wejść do wozów, sprawdzić wyposażenie i przez chwilę poczuć się jak strażacy. Zainteresowanie było ogromne. Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu oraz udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy strażakom za atrakcyjne i ważne zajęcia.

Autor: Natalia Rupniewska

komentarze [0] , skomentuj

DNI OTWARTEJ BIBLIOTEKI

11.03.2019 r. oraz 18.03.2019r. w Szkole Podstawowej w Sławsku odbyły się dni otwartej biblioteki. Z tej okazji przywitaliśmy miłych gości-dzieci z przedszkola w Sławsku, grupę starszaków oraz najmłodszych.

Jak przystało na gospodarzy, uczennice należące do szkolnego klubu bibliotecznego, z serdecznością przywitały swoich młodszych przyjaciół. Dzieci zwiedziły bibliotekę i przylegającą do niej czytelnię, wysłuchały bajek, które czytały im starsze koleżanki. Równie chętnie brały udział w czytelniczych zawodach, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o przedszkolakach. Ucieszyły się z upominków, jakie zostały im wręczone za aktywne uczestnictwo w konkursach. Dzieci miały również możliwość zabawy w świetlicy szkolnej, która sąsiaduje z biblioteką szkolną.

Przedszkolaki zapewniły, że na pewno od września będą częstymi gośćmi biblioteki szkolnej, jako przyszli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławsku, a co z tym się wiąże-intensywnymi czytelnikami.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy na kolejną.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

Nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca w Powiatowym Konkursie Recytatorskim:

klasy I-III - Jakub Rut - wyróżnienie

klasy IV-VI - Jakub Lebica - laureat

klasy VII-VIII i gimnazjum - Katarzyna Milczarek - laureat.

Jakub Lebica i Katarzyna Milczarek wezmą udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie! Gratulacje!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS LICZBY Pi

W dniu LICZBY PI czyli 14 marca 2019 roku w naszej szkole obył się "Konkurs Liczby π". Polegał on na podaniu jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π=3,141592653589793238462643383279502884197169………. W konkursie wzięło udział 27 uczniów przedstawicieli każdej z klas.

Rekordzistami okazali się:

Aleksander Sekulski 200 cyfr

Oliwia Stanik 172 cyfry.

Gratulacje!

Poniżej prezentujemy w formacie PDF wszystkie wyniki konkursu:

WYNIKI

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

VIII BIEG im. ASI KENIG

komentarze [0] , skomentuj

PIZZOWE CZARY MARY

11.03.2019 r. klasa pierwsza uczestniczyła w warsztatach kulinarnych pod nazwą Pizzowe Czary Mary w Dworku Golikowo. Właścicielka dworku opowiedziała dzieciom o produktach niezbędnych do wykonania pizzy. Każde dziecko wykonało swoje własne ciasto i samodzielnie ułożyło ulubione dodatki. Po upieczeniu pizzy dzieci zasiadły do stołu i wspólnie spożywały przygotowany własnoręcznie posiłek.

To była piękna lekcja wspólnej zabawy i efektywnej pracy.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

12 marca 2019 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów i Ósmoklasistów. Nasza drużyna w składzie Roksana Sawicka, Aleksander Sekulski, Klaudia Świder zajęła IV miejsce na 16 startujących drużyn z całego powiatu sławieńskiego. Poziom trudności konkursu był bardzo wysoki, a nasi uczniowie uzyskali wspaniały wynik.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS WIELKANOCNY

Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski zapraszają do udziału w konkursie na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną". Termin oddawania prac: poniedziałek, 1 kwietnia 2019.

Najpiękniejsze palmy zostaną nagrodzone w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VII. Przewidziano atrakcyjne nagrody. Zapraszamy!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

BAKCYL

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży - BAKCYL", który opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy.

Dnia 7 marca 2019 r. uczniowie klas IIIa gimnazjum oraz VIII SP uczestniczyli w niezwykle interesujących zajęciach, które poprowadziła Pani Beata Rojek, przedstawicielka jednego ze sławieńskich banków. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podając wiele przykładów własnych doświadczeń związanych z prezentowaną tematyką.

komentarze [0] , skomentuj

NIETYPOWA LEKCJA WF-U

22 lutego 2019 w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja wf-u w klasie IV. Uczniowie przygotowali własne układy taneczne do piosenek wybranych przez nich. Po krótkiej rozgrzewce poprowadzonej przez nauczyciela wychowania fizycznego Grażynę Antosik uczniowie zaprezentowali się w swoich propozycjach. Występy czwartoklasistów podziwiały pani dyrektor Katarzyna Rudzka oraz pani pedagog Joanna Łajeczko. Zabawa była świetna. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Brawo czwarta klasa!!!

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

TURNIEJ WIEDZY POZARNICZEJ

1 marca 2019 w Szkole Podstawowej w Sławsku odbył się Gminny Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Komisja w składzie: Bogusław Stefanowski, Jerzy Kasicki, Danuta Kordyla, Teresa Błahy wyłoniła zwycięzców.

Lista laureatów:

I grupa - klasa I-VI SP

1 miejsce - Nikola Jóźwik, Szkoła Podstawowa w Sławsku

2 miejsce - Alicja Kwiatek, Szkoła Podstawowa w Warszkowie

3 miejsce - Szymon Michalski, Szkoła Podstawowa w Sławsku


II grupa - klasy VII-VIII SP oraz klasy III gimnazjum

1 miejsce - Agnieszka Kenig, Gimnazjum w Sławsku

2 miejsce - Barbara Jastrzębska, Szkoła Podstawowa we Wrześnicy

3 miejsce - Dawid Terefenko, Gimnazjum w Sławsku


III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

1 miejsce - Klaudia Musiał, Zespół Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego.

2 miejsce - Patryk Żakowski, Zespół Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego.

3 miejsce - Cezary Olszak, Zespół Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego.


Eliminacje powiatowe OTWP odbędą się dnia 27 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego.

Uczniowie SP i Gimnazjum w Sławsku zostali przygotowani do turnieju przez nauczycieli Joannę Łajeczko i Piotra Rogalskiego.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

1 marca 2019 w Szkole Podstawowej w Warszkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Czarowanie słowem". Uczniowie naszej szkoły zdobyli czołowe miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych.

Klasy VII, VIII, III gimnazjum:

Katarzyna Milczarek kl. IIIa - I miejsce

Klasy IV - VI:

Jakub Lebica kl. V - I miejsce

Klasy I - III

Jakub Rut kl. II - II miejsce

Wszyscy uzyskali awans do powiatowego etapu konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!

Uczniowie osiągnęli sukcesy dzięki pracy pod kierunkiem pana Piotra Rogalskiego.

komentarze [0] , skomentuj

Chemiczne Czary-Mary

28 lutego 2019 w naszej szkole odbyły się niecodzienne zajęcia przyrodnicze pt. Chemiczne Czary-Mary. Uczniowie brali udział w niezwykłych eksperymentach z użyciem ciekłego azotu, perhydrolu, nadmanganianu potasu, jodku potasu, helu, gliceryny, etanolu.

Zajęcia poprowadził pan Karol Marzec, który przybył do nas z Lublina. Uczniowie byli zachwyceni efektownymi doświadczeniami, które zachęcają do zgłębiania wiedzy o świecie.

komentarze [0] , skomentuj

TLUSTY CZWARTEK

Tłusty czwartek minął w naszej szkole w niezwykle słodkiej atmosferze. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili ten dzień zgodnie z tradycją, kosztując wspaniałych lukrowanych pączków, które ufundowała Rada Rodziców.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

Dnia 09 lutego 2019 roku uczeń naszej szkoły Jakub Wilczewski kl. VI wystartował w Halowych zawodach w skoku wzwyż „KIDS ATHLETICS PORUBA 2019" w Ostrawie (Czechy). Z wynikiem 160 cm zajął I miejsce i uzyskał najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej w Polsce.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

WALENTYNKI

14 lutego 2019 Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu zorganizował w naszej szkole Święto Miłości czyli Walentynki. Wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki specjalnie utworzonej walentynkowej poczcie. Klasy, które w tym dniu założyły najwięcej czerwonych elementów ubioru, otrzymały słodki poczęstunek (I i VII SP). Ten dzień przebiegł pod znakiem miłości i wzajemnej życzliwości.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

PLAN LEKCJI - II SEMESTR

⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒Plan lekcji w formacie PDF⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   - następna >>>

Galerie