Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

WARSZTATY JĘZYKA MIGOWEGO

Warsztaty języka migowego w naszej szkole odbywają się od miesiąca grudnia 2017 r. do końca lutego 2018. Prowadzi je w sposób niezwykle dla nas atrakcyjny i jako wolontariusz pani Renata Pietruszka – długoletni nauczyciel Ośrodka Szkolno – wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej w Sławnie. Naszą grupę stanowią uczniowie od klasy V SP do III Gimnazjum wraz z p. dyrektor. Poznaliśmy alfabet języka migowego i zwroty grzecznościowe oraz słownictwo potrzebne w życiu codziennym. Jesteśmy niezwykle wdzięczni Pani Renacie za to, że poświęciła nam swój prywatny czas i nauczyła nas podstaw języka migowego. Warsztaty prowadzone przez nią mijały nam zawsze „jak mgnienie oka” i już wiemy, że będziemy za tą interesującą formą nauki tęsknić.

Dziękujemy

Grupa z SP Sławsko

Autor: Beata Gofryk

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS RECYTATORSKI

15 lutego 2018 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski "Czarowanie słowem" zorganizowany przez pana Piotra Rogalskiego. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

Klasy I-III

I miejsce - Matylda Wal

II miejsce - Oliwia Stanik, Maja Rolnik

III miejsce - Hubert Wojciechowski, Jakub Rut

Klasy IV - VI

I miejsce - Jakub Lebica

II miejsce - Nikola Zagorodnikow, Julita Wojciechowska

III miejsce - Patrycja Adamczyk

Klasy VII - Gimnazjum

I miejsce - Julia Ceutz

II miejsce - Anna Głogowska, Aleksandra Roguszewska, Katarzyna Milczarek

Gratulacje!

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

CZYTANIE PRZEDSZKOLAKOM

W ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz akcji „Starsi czytają młodszym” uczniowie klasy trzeciej złożyli wizytę przedszkolakom w Sławsku, by przeczytać im z podziałem na role "Bajkę o kocie i myszach". Uczniowie przeczytali również wiersze "Nieśmiały kotek" i "Chory kotek", opowiadanie "Koty", a także zaśpiewały piosenkę "Wlazł kotek na płotek".

W podziękowaniu za wspaniały występ dzieci otrzymały piękne kartki walentynkowe wykonane przez przedszkolaków.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SZACHOWE

Udany występ naszych szachistów w XIII Turnieju o Puchar Starosty Koszalińskiego w Polanowie! Turniej odbył się 9. lutego 2018 roku. W gronie 30-u zawodników z różnych miejscowości województwa zachodniopomorskiego - zawody miały charakter otwarty (udział mógł wziąć każdy, bez względu na wiek czy kategorię szachową) - Mateusz Knap zajął 9. miejsce, a Pan Piotr Rogalski 1. miejsce. Dodatkowo, obaj panowie wraz z Panem Zbigniewem Mielczarskim tworzyli drużynę, która zajęła 2. miejsce, ustępując zaledwie o 0,5 punktu ekipie z Koszalina. Serdeczne gratulacje!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

PEDAGOG SZKOLNY ZAPRASZA

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM

Tu znajdziesz:

EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM

Zachęcamy do lektury!

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT

komentarze [0] , skomentuj

.

BAL KARNAWAŁOWY

2 stycznia 2018 r. uczniowie klas I-VII bawili się podczas balu karnawałowego. Piosenkom i tańcom nie było końca. Nauczyciele przygotowali wiele atrakcji, takich jak konkursy i wspólne ćwiczenia aerobiku. Wybrano królową i króla balu. Największą atrakcję stanowiło jednak przybycie św. Mikołaja, który przyniósł ze sobą wór słodkich prezentów.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

.

Dzień Seniora

W dniu 30.01.2018 r. w sali wiejskiej w Sławsku odbyła się lokalna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszonych gości przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławsku-Beata Gofryk. Uczniowie złożyli swoim babciom i dziadkom serdeczne życzenia oraz zaprezentowali talenty wokalne, taneczne i kabaretowe. Rada Rodziców przygotowała dla gości słodki poczęstunek.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU - AKCJA WOSP

W niedzielę 14 stycznia 2018 r. odbył się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu aktywnie włączyli się do tej ogólnopolskiej akcji. Celem tegorocznej zbiórki było zdobycie środków finansowych dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Dziewiętnaścioro wolontariuszy z naszej szkoły brało udział w tej akcji poprzez kwestowanie z puszkami WOŚP po ulicach Sławna.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za ich wspaniałą pracę.

Autor: JOANNA ŁAJECZKO

komentarze [0] , skomentuj

BEZPIECZNE FERIE 2018

Dnia 09 stycznia 2018 r. w związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie wspólnie z przedstawicielem Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sławnie prowadzili działania profilaktyczne pod nazwą „BEZPIECZNE FERIE 2018".

W trakcie spotkania z uczniami odbyła się prelekcja między innymi na temat bezpiecznych zachowań w domu, w szkole oraz podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przeprowadzono również rozmowy dotyczące ewentualnych zachorowań i urazów, które w trakcie ferii mogłyby mieć miejsce. Funkcjonariusz policji udzielił jednocześnie informacji, jak należy się zachować i jakie działania podjąć w konkretnych sytuacjach.

Na prelekcji poruszano również tematy związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych, paleniem papierosów, a także handlem ludźmi.

Pamiętajmy, to od nas zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich!

Autor: JOANNA ŁAJECZKO

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT

11 stycznia 2018 r. (czwartek) o godz. 16.00 odbędzie się wywiadówka semestralna z wychowawcami klas.

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS RECYTATORSKI

10 stycznia 2018 r. odbył się w naszej szkole Konkurs recytatorski "Wierszyki łamiące języki", zorganizowany przez bibliotekarkę szkolną-Ewę Dobrzańską. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas II -VI.

Prezentujemy wyniki konkursu:

I miejsce - JAKUB LEBICA kl. IV

II miejsce - NIKOLA ZAGORODNIKOW kl. IV

III miejsce - PATRYCJA ADAMCZYK kl. V

Gratulacje!

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

"I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Dnia 20 grudnia 2017r. zakończona została akcja charytatywna na rzecz Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczej w Sławnie. Wszystkim uczniom – darczyńcom zaangażowanym w akcję, serdecznie dziękujemy! Dzięki waszej pomocy mogliśmy wspomóc potrzebujące dzieci. Wszystkie dary zostały zapakowane i przekazane do Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczej w Sławnie.

DZIĘKUJEMY!

W prasie lokalnej ukazało się podziekowanie dyrektora placówki opiekuńczej, w którym uwzględniono również naszą szkołę.

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNE JASELKA

22 grudnia 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Dyrektor szkoły Beata Gofryk złożyła życzenia świąteczne, a każda klasa zaprezentowała się w repertuarze tradycyjnych polskich kolęd.

komentarze [0] , skomentuj

SPOTKANIE KLASY III Z PRZEDSZKOLAKAMI

21 grudnia uczniowie klasy 3 odwiedzili dzieci z przedszkola w Sławsku. Wprowadzili młodszych kolegów i koleżanki w świąteczny nastrój, czytając im ciekawostki o Świętym Mikołaju oraz opowiadanie pt. "Elf Bazyli i Święta Bożego Narodzenia". Zagrali również na dzwonkach kolędę "Lulajże Jezuniu" i zaśpiewali pieśń świąteczną pt. "U bram nieba" i kolędę pt."Maryja i Jezus"

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

WYJAZD DO TEATRU

Dnia 12 grudnia 2017 r. uczniowie klas 1-3 wybrali się do Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku na przedstawienie pt. „Mikołaj, który zapomniał”. Po przedstawieniu uczniowie mieli okazję brać udział w teatralnej lekcji-spotkanie z aktorem.

Wyjazd był udany i pouczający.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Laureatkami konkursu ogłoszonego przez Wójta Gminy Sławno na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową w kategorii klas gimnazjalnych zostały dwie uczennice naszej szkoły - Anna Głogowska z klasy IIIa i Kaja Jędrzejczyk z klasy IIb. Wyróżnione uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Najlepsze prace zaprezentowane zostały przybyłym podczas Spotkania przy choince w Szkole Podstawowej w Żukowie, a w najbliższym czasie będzie je można zobaczyć m.in. w Urzędzie Gminy Sławno. Gratulujemy laureatkom konkursu.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

NAGRODY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Dyrektor szkoły wręczyła uczniom klas I-III nagrody w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Sławno pt. "Moja miejscowość na znaczku pocztowym".

komentarze [0] , skomentuj

KIERMASZ SWIATECZNY

W dniach 11-12 grudnia 2017 r. klasa IV zorganizowała kiermasz świąteczny, podczas którego można było zakupić ozdoby świąteczne oraz przepyszne ciasta, ciasteczka, pierniczki. Cały dochód ze sprzedaży operatywna klasa przeznaczy na wycieczkę klasową.

Wychowawca klasy serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom uczniów klasy IV za pomoc w organizacji kiermaszu.

Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   - następna >>>

Galerie