Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

WYCIECZKA KLASY IV

Dnia 15 grudnia 2017 r. klasa IV pod opieką pani Joanny Łajeczko oraz Joanny Banasiak pojechała do Muzeum w Swołowie. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego upieczenia pierniczków świątecznych, udekorowania ich oraz zwiedzenia obiektów muzealnych znajdujących się w Swołowie.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w XV Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 14 grudnia 2017 r. we Wrześnicy.

I miejsce Oliwia Stanik kl. III

II miejsce Jan Czyż kl. III

III miejsce Marta Nowak kl. VII

Gratulacje!

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU WSPIERA WOSP

Uczniowie SP w Sławsku zostali wolontariuszami Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2018.

Klasa VII

Michał Komisarczuk

Marek Smoliński

Bartłomiej Glinka

Marek Szymański

Klasa II b

Małgorzata Małgorzewicz

Julia Kania

Wiktoria Kowalewska

Kaja Jędrzejczyk

Oliwia Bobecka

Klasa IIIa

Klaudia Musiał

Aleksandra Kurczyk

Julia Creutz

Wiktoria Hetmańska

Anna Głogowska

Klasa IIIb

Natalia Łysko

Szymon Bińczyk

Paweł Siudy

Ewelina Bińczyk

Weronika Błaszczyk

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SPORTOWE

Jakub Wilczewski kl. V odnosi sukcesy, reprezentując naszą szkołę w konkurencjach lekkoatletycznych. Tym razem zajął V miejsce w Biegu Mikołajkowym w Borowym Młynie.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

MIKOLAJKI

6 grudnia 2017 r. zawitał do nas św. Mikołaj. Odwiedził każdą klasą, wręczając dzieciom słodkie prezenty. Mikołajki to święto, na które wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością przez cały rok.

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS CZYTELNICZY

6 grudnia 2017 r. pod kierunkiem pani Ewy Dobrzańskiej odbył się Konkurs czytelniczy w klasach I – III, do którego przystąpiło 18 uczniów. Dzieci czytały fragment baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Królowa Śniegu".

Prezentujemy wyniki konkursu:

Klasa I

I m - Hubert Wojciechowski

Klasa II

I m - Adam Korochoda

II m - Szymon Wojciechowski

III m - Wiktoria Skulimowska

Klasa III

I m - Maja Rolnik

II m - Emilia Smolińska

III m - Nikola Żakowska

Wyróżnienia otrzymali:

Marcel Nadraus kl. II

Oliwia Stanik kl. III

Matylda Wal kl. III

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie pt. "Wierszyki łamiące języki"

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN WOLONTARIUSZA

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego.

Szkolny Klub Wolontariatu SP w Sławsku również tego dnia celebrował swoje święto. Z tej okazji ogłoszono wyniki konkursów literackiego i plastycznego pod nazwą "Pomocna dłoń". Dyrektor szkoły wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody, a także podziękowała wszystkim wolontariuszom za wkład pracy w liczne akcje organizowane w bieżącym roku szkolnym w ramach wolontariatu.

Zaproszono także strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławsku, którzy przeprowadzili ciekawą lekcję o udzielaniu pierwszej pomocy w wypadkach i utonięciach, a także o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Ostrzegli również przed cichym zabójcą, jakim jest czad.

Dzień upłynął w radosnej atmosferze wzajemnej pomocy i szacunku.

Oprawę przygotowały opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu:

Anna Smolińska, Joanna Łajeczko, Joanna Krzowska.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

MARZYCIELSKA POCZTA - SZKOLNY WOLONTARIAT

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia klasa VII postanowiła sprawić radość dzieciom z Marzycielskiej Poczty i wysłać do nich kartki z życzeniami, na które tak bardzo czekają. Wszyscy uczniowie chętnie zaangażowali się w akcję i na godzinie wychowawczej wspólnie stworzyli piękne, kolorowe kartki świąteczne skierowane do wybranych przez siebie dzieci.

Autor: Agnieszka Mikułko-Szokalska

komentarze [0] , skomentuj

ANDRZEJKI

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

29 listopada 2017 roku uczniowie klasy III przenieśli się w zaczarowany świat magii i wróżb. Nie zabrakło lania wosku, ustawiania bucików oraz przebijania szpilką papierowego serca z imionami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne i słodki poczęstunek.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA - CZYTANIE PRZEDSZKOLAKOM

29 listopada 2017 r. już po raz drugi w tym roku młodzi wolontariusze z klasy III czytali książki przedszkolakom, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest zachęcenie do czytania poprzez bezpośredni kontakt z książką i promowanie czytelnictwa, a także integrowanie uczniów z przedszkolakami. Tym razem uczniowie czytali bajkę z serii Masza i Niedźwiedź pt. "Płonie choinka w lesie" oraz bajkę o Misiu Łasuchu. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę o niedźwiadku.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

2 grudnia 2017 r. Jakub Wilczewski kl. V reprezentował SP w Sławsku w 17. Ogólnopolskim Biegu Mikołajkowym w Jarosławcu, gdzie zajął 5 miejsce na dystansie 800 metrów w kategorii Rocznik 2005-2006.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS MATEMATYCZNY

komentarze [0] , skomentuj

TABLICA INTERAKTYWNA - LEKCJA MATEMATYKI W KLASIE VII

Nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt multimedialny - tablicę interaktywną CTOUCH. Zastosowana technologia optyczna pozwala na szybkie i dokładne dotykowe korzystanie z monitora, jego funkcji i testów multimedialnych online. Na zdjęciu, uczniowie klasy VII doskonalą swoje umiejętności matematyczne, wykorzystując możliwości nowoczesnych technologii informacyjnych.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Jakub Wilczewski kl. V reprezentował naszą szkołę w XII Halowych Mistrzostwach Barwic w Skoku Wzwyż, gdzie zajął I miejsce z wynikiem 145 cm.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

AKADEMIA 11 LISTOPADA

08.11.217 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle wzruszająca akademia poświęcona obchodom 11 listopada. Słowno-muzyczne przedstawienie do głębi poruszyło zaproszonych gości, wśród nich kombatantów, którzy ze łzami w oczach śledzili rozgrywające się na scenie militarne wydarzenia. Utwory muzyczne wykonane przez szkolny chór poruszyły wyobraźnię widzów, a taniec wolności wykonany do utworów Stana Borysa "Jaskółka” oraz Michała Bajora „Quo Vadis” sprawiły, że czuliśmy dumę z tego, że jesteśmy Polakami. Oddaliśmy pokłon tym, którzy walczyli i ginęli za naszą Ojczyznę.

Była to wspaniała lekcja historii dla naszych uczniów, a zaproszeni goście mogli w zadumie oddać cześć tym, którzy polegli.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

.

JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI

18.10.2017 r. odbyło się ślubowanie klasy I. Pierwszaki polonezem rozpoczęli uroczystość ślubowania. Po programie słowno-muzycznym nastąpił akt ślubowania i pasowania. Od przybyłych gości, rodziców i starszych kolegów z kl. VI uczniowie otrzymali upominki.

Autor: Helena Zawarska

komentarze [0] , skomentuj

POMOC DLA SCHRONISKA

Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję pomocy dla zwierząt w schronisku. Uczniowie aktywnie włączyli się w zbiórkę żywności i akcesoriów potrzebnych zwierzętom. Akcję nadzorowała pani Anna Smolińska wraz z uczniami klasy III.

18.11.2017 r. przekazano dary do Schroniska dla zwierząt w Słupsku.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Jakub Wilczewski kl. V, nasz utalentowany sportowiec odnoszący sukcesy międzynarodowe w skoku wzwyż, osiąga również wysokie noty w innych konkurencjach. 12 listopada 2017 r. w biegu z okazji Święta Niepodległości w Darłowie Kuba zajął II miejsce w kategorii Rocznik 2006-2005 na dystansie 600 metrów.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

.

PAMIĘĆ O POLEGŁYCH ŻOŁNIERZACH

Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach - dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. 31 października uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się na cmentarz w Sławnie, by zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ

28 października 2017 r. w nowym budynku szkolnym SP w Żukowie odbył się Gminny Dzień Edukacji. Padło dużo ciepłych słów pod adresem nauczycieli, pracowników szkoły i co najważniejsze uczniów. Podczas tego święta zostały wręczone dyplomy uczniom i listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy w tym roku szkolnym zostali stypendystami. Z naszej szkoły do tego grona należą:

Martyna Ozdoba - absolwentka

Klaudia Musiał – finalistka etapu centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Julia Creutz – finalistka olimpiady przedmiotowej organizowanej przez Kuratorium Oświaty

Anna Głogowska

Aleksandra Kurczyk

Jakub Karczyński

Zofia Dzik

Nikola Jóźwik

Autor: Beata Gofryk

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   - następna >>>

Galerie