Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Szkolne Koło Wolontariatu, które powstało w naszej szkole we wrześniu 2017 r. przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata - Polska 2017, pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". 14 września 2017 r. uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły, place zabaw i obejście kościoła w Sławsku. Zebrane śmieci posegregowano i wrzucono do odpowiednich pojemników.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Sprzątanie Świata to interesująca metoda pracy wychowawczej oraz wartościowy sposób na realizację wolontariatu.

komentarze [0] , skomentuj

LEKCJA Z POLICJANTEM

Dnia 11 września 2017 r. w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły" zostały zorganizowane w naszej szkole zajęcia z policjantem, podczas których uczniowie klas pierwszych poznawali zasady ruchu drogowego.

Pierwszoklasiści, po wysłuchaniu prelekcji o najważniejszych przepisach obowiązujących w ruchu drogowym, w obecności policjanta przechodzili przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, aby utrwalić zasady prawidłowego poruszania się po drogach.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS PLASTYCZNY W JAPONII

Prace plastyczne naszych uczniów poleciały na Międzynarodową Wystawę Sztuki Dziecięcej w Narita (Japonia)! Będzie ona trwała od 18 listopada do 1 grudnia 2017 roku. Prace naszych uczniów (i innych dzieci z całego świata) można będzie oglądać w Skytown Gallery w Narita.

W tym roku tematem prac jest „Żywność”. Organizatorzy uważają, że dzieci są napędzającą siłą XXI-wieku, i że ta wystawa ma na celu rozwijanie marzeń i kreatywności dzieci, a także pogłębianie ich rozumienia ludzi i kultur z innych krajów przez sztukę. Wystawa skierowana jest do dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017 r. zainaugurowano rok szkolny 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku. Dyrektor Beata Gofryk powitała gości przybyłych na uroczystość, rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie pierwszoklasistów.

Obecny na uroczystości Wójt Gminy Sławno wręczył uczniowi klasy V Jakubowi Wilczewskiemu symboliczny czek i bon podarunkowy na kwotę 400 zł. Nagroda została przyznana za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym oraz za reprezentowanie Gminy Sławno w finałach ogólnopolskich i międzynarodowych Czwartków Lekkoatletycznych 2016/2017.

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

REGULAMIN KONKURSU I KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA

komentarze [0] , skomentuj

KONIEC ROKU SZKOLNEGO SP

W dniu 23.06. 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej. Na 117 uczniów 115 uzyskało promocję do klasy programowo wyższej, 28 uczniów otrzymało wzorowe oceny zachowania. Podczas tego roku 17 razy uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju wyjazdach do kina, filharmonii, teatru, wycieczkach do Malborka, Torunia, Gdyni, Warszawy, Srebrnej Góry. Harmonogram imprez i uroczystości obfitował w wydarzenia przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie.

Uczniowie naszej szkoły i ich nauczyciele odnosili różnego rodzaju sukcesy. Zajęli I miejsce w Lidze Szachowej, I m i III m w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Od Pitagorasa do Banacha", I m i II m w Gminnym Konkursie Matematycznym, 5 wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, I miejsce w Gminnych eliminacjach UH- drużyna dziewcząt. Nasi uczniowie brali udział jako wolontariusze w VI Biegu im. Asi Kenig w Sławsku, a także uczestniczyli w 4 dużych akcjach charytatywnych: Pole nadziei- Jeden dzień, jeden dar dla Hospicjum w Darłowie, Paczka świąteczna dla kombatanta, Góra Grosza, Zbiórka środków czystości i żywności dla wychowanków Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie.

Dyrektor szkoły Beata Gofryk po zakończeniu oficjalnej części apelu złożyła uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzenia udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

KONIEC ROKU SZKOLNEGO W GIMNAZJUM

Dnia 23.06.2017 w auli szkolnej po raz ostatni pożegnaliśmy absolwentów Gimnazjum w Sławsku. Zgodnie bowiem z założeniami reformy oświatowej od września Zespół Szkół w Sławsku stanie się Szkołą Podstawową w Sławsku z klasami gimnazjalnymi. Dyrektor szkoły mgr Beata Gofryk wymieniła grad sukcesów gimnazjalistów zarówno w konkursach przedmiotowych jak i artystycznych i sportowych. Wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem. Nagrodziła także tych, którzy dbali o tworzenie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku. Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak ufundował stypendium dla najlepszego absolwenta, którym została Martyna Ozdoba z klasy IIIb uzyskując średnią ocen 5,13 oraz wzorowe zachowanie. Przekazał także nagrodę rzeczową dla ucznia Oskara Kośki z klasy Ia za zajęcie III miejsca w akcji zbierania makulatury. Uroczystość zakończyła się tańcem zespołu Euforia oraz życzeniami wesołych i bezpiecznych wakacji.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

KONIEC ROKU SZKOLNEGO KLASY III

Klasa III wraz z wychowawczynią Heleną Zawarską po rozdaniu świadectw na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego.

komentarze [0] , skomentuj

POZEGNANIE KLASY III

komentarze [0] , skomentuj

.

ŁĘTOWSKIE WIANKI

Dnia 24 czerwca 2017 r. Zespół Taneczny "Euforia" w składzie: Julia Creutz, Ewelina Bińczyk, Natalia Mikulska, Agnieszka Kenig, Martyna Jędrzejczyk, Amelia Piekarska, Natalia Łysko, Julia Nowak i Wiktoria Hetmańska pod kierunkiem artystycznym Anny Marciniak-Zielińskiej uświetniły swoim pięknym występem imprezę gminną "Łętowskie Wianki". Zespół zaprezentował dwa tańce: Buen apetite i Me too. Młodość, piękno, uśmiech, gracja ruchów między kroplami deszczu wywarło imponujące wrażenie wśród oglądających. Gratulacje dla dziewcząt z "Euforii" oraz ich instruktorki tańca! Brawo!

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

.

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

Ojciec Rafał czyta uczniom klasy III swoją ulubioną książkę pt. "Przygody Tomka Sawyera" w ramach innowacji pedagogicznej pod nazwą Starsi Czytają Młodszym.

komentarze [0] , skomentuj

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O POLSCE

Delegacja klasy III wzięła udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Polsce "Znam swój kraj", który zorganizowano w Darłowie.

komentarze [0] , skomentuj

WIGILIA KLASY III

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Heleną Zawarską zorganizowali klasową wigilię.

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN DZIEWCZYNKI W KLASIE III

8 marca 2017 r. chłopcy z klasy III uczcili święto swoich koleżanek, wręczając im różnorodne upominki.

komentarze [0] , skomentuj

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA I BEZPIECZNE WAKACJE

Dnia 19 czerwca odbyła się w naszej szkole pogadanka prowadzona przez funkcjonariuszy Policji w Sławnie na temat bezpiecznego zachowywania się podczas nadchodzących wakacji.

Następnego dnia natomiast starszy posterunkowy Andrzej Pawlukanis w bardzo ciekawy i interesujący sposób przekazał uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.Umiejętność ta jest niezwykle ważna, gdyż może uratować komuś życie. Uczniowie mieli możliwość samodzielnie wykonać zabieg "sztucznego oddychania". Na własne oczy zobaczyli jak dla potrzeb szkoleniowych "stworzyć" poważnie wyglądającą ranę. Należy mieć nadzieję, że uczniowie w razie potrzeby wykorzystają umiejętności nabyte podczas tego spotkania i udzielą pierwszej pomocy.

Autor: Dorota Miszczyk

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO SWOLOWA

14.06.2017 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w Muzeum Pomorza Środkowego w Swołowie.

Zajęcia pt.: „Zioła i ich znaczenie dla człowieka” były bardzo ciekawe. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób zioła pomagały w dawnych czasach, do czego są używane obecnie oraz jakie znaczenie mają w medycynie i kosmetyce. W czasie zajęć samodzielnie wykonali świecę z wosku pszczelego oraz mydełka z dodatkiem lawendy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a efekt ich pracy był bardzo ciekawy.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

Warszawska przygoda V klasy

W dniu 3 czerwca 2017 r. o godzinie 22:05 zajęliśmy swoje miejsca w pociągu i pod opieką naszej wychowawczyni – Pani Ewy Dobrzańskiej oraz Pani Dyrektor – Beaty Gofryk, ruszyliśmy w długo wyczekiwaną i zaplanowaną w najmniejszym szczególe podróż do Warszawy.

Stolica przywitała nas o świcie. Pierwsze kroki skierowaliśmy pod Kolumnę Zygmunta, a następnie na przepyszne śniadanie. Gdy już zostawiliśmy bagaże w hostelu, pojechaliśmy metrem na Stadion Narodowy. Nareszcie mogliśmy poczuć się jak prawdziwi kibice. Stadion zwiedziliśmy trasą "Poczuj sie jak VIP" i mogliśmy zająć miejsca w eleganckich lożach, w których zasiadają najważniejsi ludzie w Polsce. Zajrzeliśmy również do dwóch szatni, w których do meczów przygotowywali się między innymi Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo. Następny dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Wilanowie. Pałac zrobił na nas ogromne wrażenie, gdyż jest jednym z najcenniejszych zabytków kultury narodowej. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii pałacu i jego mieszkańców. Następnie udaliśmy sie do Muzeum Historii Żydów Polskich i zwiedziliśmy tam wystawę opowiadającą o kulturze i dziedzictwie społeczności żydowskiej. Wieczorem z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki podziwialiśmy rozległą panoramę Warszawy. Na trzydzieste piętro Pałacu dostaliśmy się najszybszą windą w Polsce. Dzień zakończyliśmy zakupami w Złotych Tarasach – wyjątkowym miejscu położonym w samym sercu stolicy. Trzeciego dnia naszego pobytu w Warszawie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Znajdują się tam różne wystawy, laboratoria, warsztaty oraz planetarium, które zachęcają do obserwacji, zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Następnie, przy pomocy audioprzewodników zwiedziliśmy Zamek Królewski. Jego przepiękne wnętrza, przeniosły nas na chwilę w odległe czasy dworskie, gdy odbywały się tu huczne uczty, bale, koncerty i przedstawienia teatralne.

Z wielkim żalem ale pełni wrażeń opuszczaliśmy Warszawę. Te kilka wspólnie spędzonych dni na długo pozostanie w naszej pamięci.

Autor: Kuba Karczyński, kl. V

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO PASIEKI W KRZEMENICY

Uczniowie klas II i III uczestniczyli 12 czerwca 2017 r. w „zielonej lekcji” prowadzonej przez Panią Grażynę Onisiewicz, właścicielkę gospodarstwa agroturystycznego Pasieka „Wędrowna Barć” w Krzemienicy.

Podczas lekcji dzieci dowiedziały się dużo o pracy pszczelarza. Zobaczyły sprzęt, którym się posługuje, poznały budowę ula oraz hierarchię pszczelej rodziny, a także walory zdrowotne produktów pszczelich. Zobaczyły zachowanie i pracę pszczół w szklanym ulu.

Lekcja zakończyła się degustacją miodu i otrzymaniem pamiątkowej widokówki.

Mimo deszczowej pogody wycieczka była bardzo udana.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SZACHOWE ROZGRYWKI

8 czerwca 2017 r. odbył się turniej szachowy o Mistrzostwo szkoły. Udział wzięło 34 zawodników. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych:

Klasy I-III SP

Klasy IV-VI SP i gimnazjum

Wśród chłopców ze starszej kategorii zwyciężył Paweł Nowak, a w grupie młodszej Dominik Czyż.

Wśród dziewcząt najlepsze okazały się:

Roksana Sawicka – grupa starsza, Maja Rolnik – grupa młodsza.

Wszyscy zdobyli statuetki Mistrzyń i Mistrzów Szachów w roku 2017.

Gratulacje!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   - następna >>>

Galerie