Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

Dnia 09 lutego 2019 roku uczeń naszej szkoły Jakub Wilczewski kl. VI wystartował w Halowych zawodach w skoku wzwyż „KIDS ATHLETICS PORUBA 2019" w Ostrawie (Czechy). Z wynikiem 160 cm zajął I miejsce i uzyskał najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej w Polsce.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

WALENTYNKI

14 lutego 2019 Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu zorganizował w naszej szkole Święto Miłości czyli Walentynki. Wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki specjalnie utworzonej walentynkowej poczcie. Klasy, które w tym dniu założyły najwięcej czerwonych elementów ubioru, otrzymały słodki poczęstunek (I i VII SP). Ten dzień przebiegł pod znakiem miłości i wzajemnej życzliwości.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

PLAN LEKCJI - II SEMESTR

⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒Plan lekcji w formacie PDF⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐

komentarze [0] , skomentuj

FERIE ZIMOWE

28.01.2019 - 10.02.2019    

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN SENIORA

23.01.2019 r. na Sali wiejskiej w Sławsku zrobiło się niezwykle uroczyście. Przybyli znamienici goście–dziadkowie oraz babcie. Z okazji ich święta klasy I-III pod opieką wychowawców przygotowały występ artystyczny, który wzbudził wielkie zainteresowanie i wzruszenie. To dla naszych cudownych babć i dziadków dzieci śpiewały oraz tańczyły. Słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców był miłym akcentem wspólnie spędzonych chwil.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

WIZYTA W MULTIKINIE

Dnia 17 stycznia 2019 r. uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji w Słupsku sierż. Edytą Żuk. Spotkanie odbyło się w Multikinie w Słupsku. Funkcjonariusz na spotkaniu rozmawiał z uczniami na temat zachowywania się bezpiecznie podczas zabaw i sportów zimowych, o zagrożeniach w internecie, co robić, by nigdy się nie nudzić? Rozmowa dotyczyła również pracy w policji. Po spotkaniu z funkcjonariuszem uczniowie oglądali film pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”. Wyjazd został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

Dziękujemy!

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA WOSP

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w zbiórkę pieniędzy w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 13 stycznia 2019 r. wolontariusze wraz z opiekunem panią Grażyną Antosik kwestowali na ulicach miasta.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy i mimo deszczu okazali gorące serce, dzielnie kwestując by wesprzeć WOŚP i pozyskać jak największą pomoc.

Dziękuję serdecznie

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

BEZPIECZNE FERIE - POGADANKA Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

Dnia 11 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszem policji w Sławnie. W trakcie wizyty funkcjonariusz przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Zaapelował o rozwagę podczas zabaw na śniegu oraz lodzie. Przestrzegał uczniów przed zabawami w miejscu niedozwolonym, gdzie może dojść do wypadków. Opowiadał, jak się zachować gdy załamie się lód i jak udzielić pomocy tonącemu.

Jak zawsze w przypadku takich spotkań była mowa o właściwym korzystaniu z internetu i zasadzie ograniczonego zaufania w kontakcie z osobami obcymi. Poruszono także kwestie zagrożeń płynących z używania dopalaczy oraz innych używek.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

BEZPIECZNE FERIE

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Laureaci powiatowych eliminacji konkursu „Zapobiegajmy Pożarom”

Trzy prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów, po eliminacjach powiatowych będą reprezentować Gminę Sławno i Powiat Sławieński w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom".

Do IV - wojewódzkiego etapu konkursu zakwalifikowano prace w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNYCH

W dniach 10-14 grudnia 2018 r. na terenie naszej szkoły zostały przeprowadzone dwie akcje charytatywne:

1. Paczka dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie.

2. Karma i inne potrzebne rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Słupsku.

Uczniowie bardzo mocno zaangażowali się w te przedsięwzięcia. W ogromnych ilościach, zasypując niemal gabinet pedagoga, przynosili pluszowe maskotki, słodycze i karmę dla zwierząt. Na szczególną pochwałę zasługują uczniowie klas młodszych (I-III), ponieważ to oni głównie przyczynili się do tego, że uzbieraliśmy tych darów naprawdę duże ilości! Samorząd Uczniowski mocno wspierał nas w działaniach, nie tylko czynem, ale także słowem, zachęcając uczniów, by pamiętali o potrzebach drugiego człowieka i zwierząt. Zebrane słodycze i maskotki zostały przekazane dzieciom z Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie, wywołując na ich twarzach radość i wzruszenie. Karma dla zwierząt również została przekazana dla schroniska w Słupsku. Udział naszych uczniów w akcjach charytatywnych uświadamia nam wszystkim, że każdy z nas może być bardzo oczekiwanym Świętym Mikołajem.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SPEKTAKL TEATRALNY

Dnia 18 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły (klasa I,II,III) wybrali się na wycieczkę do Domu Kultury w Sławnie, aby obejrzeć przedstawienie „Jak Rumcajs Cypiska uratował” w reżyserii Marka Lisa-Orłowskiego z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Tematem przewodnim spektaklu jest wartość człowieka, dobro, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Twórcy przedstawienia wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali uczniów na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi nieprzebytego boru.

Uczniowie z niezwykłym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta na przedstawieniu. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SEANS FILMOWY W MULTIKINIE

W tym roku szkolnym (listopad) nasi uczniowie z najmłodszych klas udali się do Multikina w Słupsku na film „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Magiczna historia w przepięknej oprawie, zrealizowana z ogromnym rozmachem produkcji Disneya, inspirowana klasyczną baśnią E.T.A Hoffmana z Keirą Knightley, Helen Mirren oraz Morganem Freemanem w rolach głównych.

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Uczniowie byli zachwyceni. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasem w kinie. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięć na długie lata.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

MIKOŁAJKI

6 grudnia 2018 r. do naszej szkoły przybyły pomocnice Świętego Mikołaja czyli Śnieżynki i Renifery. Odwiedziły każdą klasę i obdarowały słodkim upominkiem wszystkich uczniów. Dzieci w podziękowaniu za odwiedziny i prezenty od Mikołaja przygotowały niespodzianki-świąteczne piosenki.

Sponsorem słodkich upominków była Rada Rodziców.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

SZACHOWE MISTRZOSTWA

6 grudnia 2018 r. drużyna szachistów SP Sławsko, w składzie Roksana Sawicka, Bartek Glinka, Paweł Nowak i Błażej Kaczmarek, wywalczyła V miejsce w Misrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego. Opiekunem młodych mistrzów jest pan Piotr Rogalski.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

HOŁ, HOŁ, HOŁ... PRZYBYWA ŚWIĘTY MIKOŁAJ!

Akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla zwierząt w Słupsku

W dniach 10 - 14 grudnia 2018 r. Samorząd uczniowski wraz Klubem wolontariatu organizują zbiórkę karmy i innych potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze Schroniska dla zwierząt w Słupsku.

Uczniowie zainteresowani pomocą mogą przynieść niżej wymienione przedmioty:

- sucha karma lub karma w puszkach dla kotów i psów,

- koce, legowiska, dywaniki, ręczniki używane w dobrym stanie.

Karmy i inne potrzebne rzeczy dla zwierząt można przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego - pani Joanny Łajeczko.

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

Charytatywna akcja świąteczna "Paczka świąteczna dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie”

W dniach 10 - 14 grudnia 2018 r. Samorząd Uczniowski wraz Klubem Wolontariatu organizują zbiórkę słodyczy dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie.

Słodycze można przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego - pani Joanny Łajeczko.

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT

W związku z małym zainteresowaniem świetlicą od godz. 6.30 informujemy, iż poranna świetlica zaczynać się będzie o godz. 7.00

DYREKTOR

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT

Wpłaty na konto Rady Rodziców w roku szkolnym 2018/2019

Składka 40 zł na cały rok

RADA RODZICÓW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W SŁAWSKU

BANK SPÓŁDZIELCZY W SŁAWNIE

Numer rachunku: PL 63 9317 0002 0000 0324 3000 0010

W tytule proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - następna >>>

Galerie