Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

Dnia 1 maja 2021 r. odbył się mityng lekkoatletyczny, otwarcie sezonu letniego w Kołobrzegu. Nasz uczeń Jakub Wilczewski wystartował w dwóch konkurencjach technicznych. W skoku wzwyż rezultatem 180 cm zajął 3. miejsce. Następnie udał się na skocznię w dal, gdzie uzyskał rewelacyjny wynik 6 m 13 cm, poprawiając swoją życiówkę o 53 cm, zajmując tym samym pierwsze miejsce.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

.

ŚWIĘTA MAJOWE W KLASACH 1 i 2

Z okazji świąt majowych, 1 maja Święto Pracy, 2 maja Dzień Flagi, 3 maja Święto Konstytucji 3 maja, uczniowie klasy pierwszej samodzielnie wykonali flagę Polski, a uczniowie klasy drugiej zrobili kotylion biało-czerwony. Dzieci z obu klas wspólnie wykleiły godło Polski.

komentarze [0] , skomentuj

2 MAJA

2 maja wywieś flagę!

Zapraszamy do włączenia się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem na Facebooku, w komentarzu pod postem, na profilu naszej szkoły.

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT DYREKTORA

Od dnia 26 kwietnia 2021 r. uczniowie klas I-III powrócą do szkoły na zajęcia stacjonarne. Plan lekcji oraz rozkład jazdy autobusów pozostają bez zmian.

Dla uczniów klasy VIII, we wtorki i czwartki będą realizowane w szkole konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych, zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.

Nadal obowiązuje reżim sanitarny.

komentarze [0] , skomentuj

.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega. Święto książki organizowane jest od roku 1995 przez UNESCO.

W obecnej sytuacji, gdy ludzie zmuszeni są ograniczać czas spędzany poza murami własnego mieszkania, książka, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, staje się źródłem siły do przezwyciężania przymusowej izolacji, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania naszych horyzontów i pobudzania kreatywności.

Czas obecny wyjątkowo sprzyja lekturze – zarówno indywidualnej, dla własnej przyjemności, jak i wspólnemu czytaniu z bliskimi.

Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień w szczególny sposób, samodzielnie przygotowali prezentację wybranej lektury, omówili jej treść i przekazali wiedzę, czy wybrana książka uczy lub bawi czytelników. Obejrzeli również film na temat : Jak czytanie wpływa na nasz mózg?

Wszyscy czytelnicy zgodnie przyznali, że nie ma lepszego sposobu na przezwyciężenie poczucia samotności, zgodnie z zasadą: „Czytając książki, nigdy nie czujesz się sam.”

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

.

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

W ramach projektu Dzień Nowych Technologii w Edukacji uczniowie naszej szkoły wzięli bardzo aktywny udział w "ZDALNYCH ALE REALNYCH LEKCJACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO".

Od marca do kwietnia uczniowie klasy 6 bardzo aktywnie spędzali czas i dbali o swoja formę biegając, jeżdżąc na rowerze chodząc z kijkami (uprawiając Nordic Walking)oraz spacerując. Postanowili się podzielić z wszystkimi swoimi pięknymi miejscami w których odpoczywają i nabierają energii do nauki zdalnej. Korzystając z różnych aplikacji sportowych oraz swoich zdolności fotograficznych zaprezentowali swoje ulubione miejsca które ich odprężają. Następnie wspólnie opracowali przy użyciu technologii informatycznych prezentację.

Zdjęcia można obejrzeć w naszej Galerii - Aktywnie spędzamy czas.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Żółte Żonkile. Akcja Żonkil 19.04 związana jest z rocznicą powstania w getcie warszawskim oraz bohaterem i ostatnim przywódcą Żydowskiej Organizacji Bojowej Markiem Edelmanem. Co roku, 19 kwietnia, w rocznicę powstania w getcie, składał on bukiet z żonkili pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie.

Nasza szkoła otrzymała prawo do używania emblematu Żonkili, materiały dydaktyczne, filmy poglądowe, które będzie można wykorzystać na zajęciach.

Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES W KONKURSIE INFORMATYCZNYM

Miło nam donieść, że nasi uczniowie Krzysztof Gorzeń kl. 7 oraz Oliwia Stanik kl. 6 zajęli I miejsce w wojewódzkim etapie konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe, w kategorii Scenariusz gry.

Krzysztof i Oliwia przystąpili do konkursu jako zespół o nazwie TheTwoEyesGames i są autorami gry edukacyjnej pod nazwą Olimpiks.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze zmagania! Zarówno na etapie centralnym w kategorii scenariusz, jak i na etapie wojewódzkim w kategorii tworzenie gry.

Oficjalny komunikat rozsztrzygnięcia konkursu, według województw, znajduje się na stronie:

mlodzi.pti.org.pl/juz-jutro-czyli-12-04-2021-opublikujemy-wyniki/

komentarze [0] , skomentuj

.

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT DYREKTORA

komentarze [0] , skomentuj

WYNIKI KONKURSU MISTRZ LOGICZNEGO MYSLENIA

Marzec Miesiącem MatematykI

Pod takim hasłem upłynął nam ostatni miesiąc, którego najważniejszym wydarzeniem był konkurs matematyczny Mistrz Logicznego Myślenia. Wzięło w nim udział wielu uczniów ze wszystkich klas naszej szkoły. Zwycięzcami konkursu zostali:

Kategoria klasy I-III

Aleksander Wal kl. II

Kategoria klasy IV-VI

Oliwia Stanik KL. VI

Kategoria VII-VIII

Konrad Werner KL. VII

Gratulujemy zwycięzcom!

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SPORTOWE NASZEGO UCZNIA

W dniach 22-31 marca 2021 r. nasz uczeń Jakub Wilczewski przebywa na zgrupowaniu klubowym wraz z Zapleczem Kadry Narodowej w skoku wzwyż, w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale - Ośrodek przygotowań olimpijskich.

Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięć naszego ucznia!

Zdjęcie z rekordzistką Polski w skoku wzwyż - Kamilą Lićwinko.

komentarze [0] , skomentuj

.

Szanowni Państwo, Szanowni Rodzice

Urząd Gminy w Sławnie informuje o obowiązkowym spisie powszechnym. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy, tj. wypełnienie interaktywnego formularza, który zostanie zamieszczony na stronie spis.gov.pl

W przypadku braku możliwości technicznych (odpowiedniego sprzętu lub dostępu do internetu) można samodzielnie spisać się w:

Urzędzie Gminy Sławno

na specjalnie przygotowanym stanowisku komputerowym,

po telefonicznym umówieniu wizyty

tel. 59 810-67-10

komentarze [0] , skomentuj

TURNIEJ TEATRALNY

Z dumą zawiadamiam, że nasza grupa teatralna "Gwiazdy Betlejemskie" zajęła II miejsce w 6 Powiatowym Przeglądzie Teatralnym, a Jakub Lebica został wyróżniony za najlepszą rolę męską.

Jestem z Was bardzo dumna

Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS MATEMATYCZNY

MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA

22 marca 2021 r.

Dzisiaj publikujemy ostatni, czwarty zestaw zadań.

Przypominamy, że szczegóły konkursu znajdują się w RegulaminieTUTAJ.

Zadania - IV tydzień

KLASY I-III

KLASY IV-VI

KLASY VII-VIII

komentarze [0] , skomentuj

.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena – 25 marca 2021 r.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena jest świętem, podczas którego poznajemy twórczość J.R.R Tolkiena. Tego dnia wspominamy postać oraz ciekawostki z życia pisarza.

Podczas tego dnia uczniowie klasy VI celebrowali twórczość i dorobek najpopularniejszego pisarza fantasy w historii literatury- autora lektury "Hobbit” omawianej na lekcjach języka polskiego. John Ronald Reuel Tolkien to angielski pisarz, autor wielu znanych powieści: Hobbit, czyli tam i z powrotem, Władca Pierścieni oraz Silmarillion.

J.R.R. Tolkien pracował nad "Władcą Pierścieni" kilkanaście lat. Jego postacie posługiwały się stworzonymi przez niego językami. Pisarz niejednokrotnie inspirował się mitologią nordycką.

Podczas dzisiejszej nietypowej lekcji uczniowie mieli możliwość posłuchania oryginalnej interpretacji utworu pt. "Namarie" w wykonaniu autora mówiącego po elficku. Czytali również najciekawsze fragmenty "Hobbita”, rozwiązywali zagadki oraz quizy, a także wyszukiwali informacje na temat pisarza korzystając z zasobów Internetu.

Ciekawostka!

W fikcyjnym świecie Tolkiena data 25 marca to także święto, bo właśnie tego dnia obchodzono upadek Saurona i zakończenie wojny o Pierścień.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

.

Wirtualny Dzień Otwarty

25 marca 2021 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Wirtualnym Dniu Otwartym zorganizowanym przez LO w Redzikowie. Podczas spotkania poinformowano uczniów o tradycji i historii szkoły oraz przekazano informacje na temat rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

SPEKTAKL TEATRALNY GWIAZD BETLEJEMSKICH

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich do obejrzenia spektaklu teatralnego pt. "Śpiąca królewna" w wykonaniu naszych uczniów, który weźmie udział w 6 przeglądzie Powiatowego Turnieju Teatralnego. Liczymy na Wasze wsparcie.

Ponadto chciałaby z całego serca podziękować wspaniałej grupie "Gwiazdy Betlejemskie" za olbrzymi wysiłek i wkład aktorski.

Skład grupy teatralnej

- Cudowny narrator- Jakub Lebica

- Zmysłowa królewna- Nikola Zagorodnikow

- Bezkompromisowa królewna- Krzysiu Chabowski

- Wystraszony królewicz- Adaś Korochoda

- Sentymentalny grajek- Krzysiu Gorzeń

- Wierne krasnoludki- Nikola Siudek, Tomasz Roguszewski, Adaś Sawicki, Marcel Nadraus, Wiktoria Rybińska, Konrad Werner oraz Julitka Wojciechowska.

Przepiękną teatralną scenografię, która wzbudziła ogólny zachwyt, przygotowała pani Helena Zawarska, pani Grażyna Antosik dzielnie wszystko nagrała, pani Joanna Krzowska pomogła technologicznie, a Joanna Banasiak miała zaszczyt pracować ze wszystkimi wyżej wymienionymi osobami.

Serdecznie dziękuję za pomoc

Joanna Banasiak

Link do filmu:

youtu.be/d8z-qLrHFVw

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - następna >>>

Galerie