Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

MEMY BOHATERÓW LITERACKICH

Memy w formie obrazków z komentarzem to nieodłączny element współczesnego internetu. Często mają one charakter humorystyczny lub żartobliwy. Świetnie sprawdzają się podczas lekcji języka polskiego jako forma pracy z lekturą. By przeprowadzić lekcję z memami wybraliśmy lektury, do których powstały adaptacje filmowe. Każda grupa otrzymała zadanie stworzenia obrazka z wykorzystaniem wizerunku wybranego bohatera literackiego wraz z odpowiednim komentarzem. Poniżej przedstawiamy efekty kreatywnej pracy i pomysłowości naszych uczniów.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

KÓŁKO DZIENNIKARSKIE

Dostałam od Was mnóstwo listów, reportaży, które dotyczyły nauczania w dobie pandemii, jesteście smutni, rozczarowani, zmęczeni. Chcecie wrócić do szkoły, spotkać się z rówieśnikami oraz z nami- nauczycielami. Piszecie, że tęsknicie nawet za niespodziewanymi kartkówkami. Poniżej publikujemy kolejny tekst dotyczący COVID.

Joanna Banasiak

COVID-19, plusy czy minusy w nauce?

Zdecydowanie COVID-19 daje same minusy, zwłaszcza dla uczniów klas IV-VIII, uczniowie tych klas przeszli na nauczanie zdalne, a klasy I-III uczęszczają normalnie do szkół.

Klasy IV-VIII przeszły na nauczanie zdalne, ponieważ coraz częściej wzrasta liczba zakażeń jak i zgonów.

Przez nauczanie w domu uczniowie nie pogłębiają większej wiedzy niż było to możliwe w szkole. Czasem to uczniowie mają problemy z łącznością na lekcję lub słabym połączeniem z Internetem, czasem przerywa nauczycieli lub nauczyciele nie mogą się połączyć na lekcję z uczniami, to właśnie takie problemy napotykają nauczycieli, jak i uczniów podczas nauczania zdalnego.

Największy problem mają uczniowie klasy VIII jak i klasy maturalne, które w tym roku przystąpią do egzaminów końcowych. Nauczanie zdalne nie umożliwia zdobycia wiedzy, jaką nauczyciele by chcieli przekazać uczniom.

Uczniowie nie zawsze pilnują się terminu odesłania prac na czas, który nauczyciele wyznaczyli, przez co ich oceny mogą się znacznie obniżyć. Niektórzy uczniowie woleliby uczyć się w domu, jednak znacznie większa liczba uczniów wolałaby wrócić do szkół, aby spotkać się z przyjaciółmi i pogłębiać swoją wiedzę. Nauczanie zdalne idzie na niekorzyść wszystkich uczniów oraz nauczycieli.

Daria Dyla kl. VIII

komentarze [0] , skomentuj

.

#Pamiętamy po raz dziesiąty

Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Szkoła Podstawowa im.Jana Kochanowskiego w Sławsku - PAMIĘTAMY!

źródło: www.gov.pl

Autor: Radosław Kufel

komentarze [0] , skomentuj

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Uwaga Rodzice

od 15.02.2021-15.03.2021 można składać wnioski o przyjęcie dziecka do klasy I Szkoły Podstawowej.

W załączeniu Harmonogram oraz Wniosek do pobrania.

HARMONOGRAM - plik PDF do pobrania.

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA Z OBWODU SZKOŁY - plik PDF do pobrania.

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA SPOZA OBWODU SZKOŁY - plik PDF do pobrania.

komentarze [0] , skomentuj

REGULAMIN SZKOLNEGO PROFILU NA FACEBOOKU

Poniżej znajduje się Regulamin szkolnego profilu na Facebooku, do pobrania w pliku PDF.

REGULAMIN

komentarze [0] , skomentuj

.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - 21 lutego 2021 r.

„Morze słów zachęca każdego, by na co dzień używać języka pięknego”

22 lutego 2021 r. podczas lekcji języka polskiego obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Języka Ojczystego. W związku z tym była to dobra okazja do wspólnej zabawy językowej w formie quizów, dyktand i rebusów. Uczniowie podczas ćwiczeń uświadomili sobie, jak ważny jest nasz język ojczysty i wszyscy powinniśmy dbać o jego piękno oraz poprawność , nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Aktywni uczniowie przygotowali ciekawe plakaty oraz prezentacje związane z omawianymi lekturami szkolnymi

np. "Pan Tadeusz", "Hobbit" i "Mały Książę". Efekty pracy naszych uczniów prezentujemy poniżej.

Linki do prezentacji z lektur szkolnych:

Oliwia Stanik z klasy VI, Norka hobbita

view.genial.ly/602fb6a859e7aa0d9c169589/presentation-hobbit

Kamila Kunkiel z klasy VIII, Mały Książę

spslawsko-my.sharepoint.com/personal/

kamilakunkiel_spslawsko_onmicrosoft_com/

Documents/Microsoft%20Teams%20Chat%20Files/

VivaCut_video_1613934848258.mp4

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

.

Kółko dziennikarskie

Od 22 lutego 2021 roku w naszej szkole rusza kółko dziennikarskie pod merytoryczną opieką pani Joanny Banasiak i techniczną pani Joanny Łajeczko. Na zajęciach koła uczniowie będą pogłębiać swoją wiedzę na temat pracy dziennikarza. Zostaną zapoznani z istotnymi problemami etyki dziennikarskiej, z rolą mediów i ich wpływem na rzeczywistość. Uczestnicy koła poszerzą wiedzę o reklamie- jej odmianach, języku, bohaterach reklam. Praca ich będzie polegała na gromadzeniu informacji o odbywających się na terenie szkoły imprezach, redagowaniu artykułów, poszukiwaniu ciekawych tematów. Zadaniem nauczyciela będzie pomoc w stworzeniu zespołu redakcyjnego, organizowanie spotkań, rozdzielanie ról i doradzanie.

Celem koła dziennikarskiego jest:

- uświadomienie wpływu mass-mediów na kształtowanie osobowości młodego człowieka,

- próby własnej twórczości dziennikarskiej,

- rozwijanie kompetencji komunikacyjnych,

- projektowanie szaty graficznej,

- nabywanie umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej,

- rozwijanie poczucia odpowiedzialności za własne wypowiedzi,

- wdrażanie do systematyczności i wytrwałości.

Jeżeli masz ciekawy temat, chcesz poruszyć jakiś problem lub podzielić się z nami czymś interesującym napisz tekst i wyślij go na Librus do pani Joanny Banasiak.

Autor: Joanna Banasiak

Jako pierwszy publikujemy artykuł Krzysztofa Gorzenia z klasy VII

Temat: Nauka a pandemia.

Za chwilę minie rok od momentu, kiedy świat zaczął zmagać się z pandemią zwaną Covid-19. Wirus ten wziął swój początek w Chinach, a dokładnie w Wu-chan. Wkrótce rozpoczęła się jego podróż po całym świecie. Nie wiadomo jak, ale przeniknął do najdalszych miejsc na całym globie. Dla nas, żyjących w Polsce, oznaczało to, że cała nasza gospodarka musiała zostać zamrożona, a cała populacja została zamknięta w domach i nałożono na nas rystrykcje związane z życiem codziennym.

Dla nas uczniów, jest to bardzo uciążliwe, gdyż nie mamy dostępu do nauki stacjonarnej, nie możemy się spotkać z kolegami, rozwijać swoich pasji, zainteresowań i marzeń, w takim stopniu, w jakim czyniliśmy to przed wybuchem pandemi. Zaczynamy tęsknić za rzeczami, które wcześniej były dla nas nieistotne, wdychaniem powietrza nie przez maseczkę, głośnym dzwonkiem na przerwę, codziennym przebywaniem w szkole, w której doświadczaliśmy sukcesów i porażek.

Mam jednak cichą nadzieję, że jeżeli będziemy stosować się do zaleceń lekarzy, przestrzegać zasad higieny i dystansu społecznego to w najbliższym czasie się spotkamy. Życzę wszystkim zdrowia i samozaparcia.

Krzysztof Gorzeń

komentarze [0] , skomentuj

NASZ PROFIL NA FACEBOOKU

Mamy już swój fanpage na Facebooku. Zapraszamy do polubienia naszego profilu. Poniżej link do strony:

www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-Jana-Kochanowskiego-w-S%C5%82awsku-107571694702835

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

Walentynki wierszem pisane...

12 lutego, w piątek uczniowie z klasy IV,VI i VIII uczestniczyli w Plebiscycie na najlepszy wiersz z motywem miłości. W tym dniu podczas walentynkowej lekcji języka polskiego uczniowie mieli możliwość wysłuchania utworów polskich poetów literackich, którzy w swoich dziełach poruszają motyw miłości, zakochania i budowania relacji międzyludzkich. Po głośnej lekturze każdego wiersza uczniowie dyskutowali o największych plusach i minusach kolejnych liryków, skupiając się na odnalezieniu nie tylko motywu przewodniego, czyli miłości, ale także wskazując te elementy, dzięki którym uczucie to zostało przedstawione. Selekcja wierszy sprawiła, że uczniowie dość szybko zrozumieli, że wątek miłości nie musi dotyczyć tylko relacji międzyludzkich i czerpanej z tego radości, ale może także nawiązywać do patriotyzmu ojczyzny oraz uczyć cierpliwości, która finalnie bywa nagradzana zaznaniem szczęścia oraz poczucia spełnienia w życiu. Ostatecznie, według uczniów, najlepszym wierszem z motywem miłości został tekst Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt.„ Rozmowa liryczna”. Doceniono w nim przede wszystkim połączenie wątku uczucia pomiędzy podmiotem lirycznym, a wybranką jego serca oraz fakt, że miłość powinna być trwała i niezmienna. Podczas ogłoszonego Konkursu na najlepszy wiersz lub rymowankę o tematyce miłosnej uczniowie zaprezentowali swoje talenty literackie w formie samodzielnie wykonanych plakatów z okazji Święta Zakochanych. Poniżej przedstawiono najciekawsze prace wykonane przez zainteresowanych uczniów.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS PLASTYCZNY

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym Mój ulubiony polski sportowiec 2020r.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Miasta i Gminy Strzelin, Starosty Powiatu Strzelińskiego.

Wszelkie informacje na temat konkursu w załącznikach.

Prace plastyczne proszę dostarczyć do gabinetu pedagoga szkolnego do dnia 10 marca 2021r.

Pozdrawiam

Pedagog szkolny

REGULAMIN - plik w formacie PDF do pobrania

komentarze [0] , skomentuj

.

Kółko teatralne Gwiazdy Betlejemskie

Od lutego w naszej szkole ruszyło koło teatralne Gwiazdy Betlejemskie.

Podczas zajęć uczniowie mają możliwość obcować z książką, filmem, teatrem. Zabawy w teatr odgrywają dużą rolę w rozwijaniu zdolności myślenia i mowy, a także w twórczej wyobraźni i fantazji. Uczą samokontroli i współdziałania oraz pozwalają pogłębić doświadczenia, dostrzec własne umiejętności i możliwości.

Skład koła teatralnego:

Wiktoria Rybińska

Konrad Werner

Krzysztof Chabowski

Nikola Siudek

Krzysztof Gorzeń

Jakub Lebica

Nikola Zagorodnikow

Adam Sawicki

Julita Wojciechowska

Tomasz Roguszewski

Marcel Nadraus

Adam Korochoda

Koło teatralne jest prowadzone przez Panią Joannę Banasiak.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

.

TŁUSTY CZWARTEK

11 lutego 2021 r. w tłusty czwartek Rada Rodziców ufundowała pączki dla uczniów klas I-III.

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS PLASTYCZNY

REGULAMIN KONKURSU - plik PDF do pobrania.

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

DZIEŃ BAJKI W KLASACH I-III

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - następna >>>

Galerie