Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

ANDRZEJKI

„Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, uczy i kształci.”

Dnia 30 listopada 2018 r. w naszej szkole została zorganizowana dyskoteka andrzejkowa, której głównym celem było rozwijanie zdolności tanecznych oraz integracja dzieci poprzez nawiązanie kontaktów i współdziałanie w zabawie. Na początku do Sali wiejskiej zawitali najmłodsi uczniowie z klas I-III. Radosnej zabawie nie było końca, z żalem musieli ustąpić miejsca „starszyźnie” - klasy IV, V, VI, VII, VIII, IIIa,b gimnazjum. Podczas dyskoteki tańczono, ale nie zabrakło wróżb andrzejkowych oraz konkursów wokalno-tanecznych. Wszyscy uczestnicy zabawy, dzięki rodzicom z Rady Rodziców, mogli posilić się przepysznymi frytkami, które dodawały energii do dalszych tanecznych pląsów. To był wyjątkowy wieczór, wszyscy uczniowie mają nadzieję, że szybko się powtórzy.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI EXPERYMENT W GDYNI

29 listopada 2018 r. uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, które łączy nowoczesną edukację z doskonałą zabawą. Korzystając z licznych interaktywnych stanowisk uczestnicy wycieczki zdobywali wiedzę praktyczną, eksperymentowali ze zjawiskami przyrodniczymi, samodzielnie wyjaśniali zjawiska fizyczne, chemiczne i biologiczne.

komentarze [0] , skomentuj

.

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

W dniach 21-23 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole próbny egzamin ósmoklasisty, który obejmował diagnozę umiejętności z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Egzamin został przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era.

Właściwy egzamin przeprowadzony przez Centralną Komisję Egzaminacyjną odbędzie się w terminie 15-17 kwietnia 2019 r.

komentarze [0] , skomentuj

PROJEKT EDUKACYJNY BAKCYL

20 listopada 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu "Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży - BAKCYL". Stanowi on przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. Opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy.

Uczniowie klas IIIa gimnazjum oraz VI SP mieli okazję uczestniczyć w niezwykle interesujących zajęciach, które prowadził pan Maciej Leśków, przedstawiciel jednego ze sławieńskich banków. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podając wiele przykładów własnych doświadczeń związanych z prezentowaną tematyką.

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA KLASY II

W dniu 22.09.2018 r. pięcioro uczniów z klasy II wraz z opiekunami brało udział w wolontariacie przy wydarzeniu sportowym Charlotta zoo Triathlon. Dzieci dopingowały zawodników i podawały im wodę. W zamian za pomoc i zaangażowanie uczniowie otrzymali medale i zostali zaproszeni do zoo, a także otrzymali bilety wstępu do zoo do wykorzystania do końca roku 2018 dla siebie i opiekuna.

Autor: Helena Zawarska

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA DRUZYNY SZPIKU

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najważniejszych momentów w roku. Dla każdego z nas – dla ludzi zdrowych, aktywnych, pracujących, tańczących, śpiewających, skaczących, biegających, podróżujących, piszących, czytających… Ale jest to także bardzo ważny czas dla ludzi chorych oraz ich bliskich. Właśnie takie osoby wspiera Drużyna Szpiku. Chcielibyśmy sprawić, aby nasi podopieczni – osoby chore na nowotwory krwi oraz ich rodziny – na chwilę zapomnieli o trudzie codzienności i w pełni poczuli magię i ważność tych dni. Chcielibyśmy, by ich domy wypełnił aromat świątecznych potraw i by każdy z nich pod choinką znalazł to, o czym choć trochę marzy. I choć trudno jest nam dać im to, o czym marzą najbardziej, czyli zdrowie, to chcielibyśmy wlać w ich serce nadzieję i ciepło, które są nieodłącznym elementem świąt. Nie uda nam się to rzecz jasna bez Waszego wsparcia! I właśnie na ten apel odpowiedzieli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku. Otworzyli swoje WIELKIE SERDUCHA i podzielili się tym co mogli. Przynosili batonik do batonika i troszkę się uzbierało. Przy okazji zapoznali się z historiami dzieci ciężko chorych, napisali do nich kartki z życzeniami świątecznymi. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Jesteście suuupppeeerrr!!!!!

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

AKADEMIA 11 LISTOPADA

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków najważniejsze wydarzenie w historii naszego kraju. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność.

9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zostali zaproszeni niezwykli goście, a wśród nich ci najważniejsi - kombatanci, dzięki którym możemy cieszyć się wolną suwerenną ojczyzną.

Uroczystość wywołała wiele wzruszeń, wspomnień, nawet tych bolesnych. Goście wspólnie z aktorami śpiewali patriotyczne pieśni. Była to wspaniała i niezapomniana lekcja naszej trudnej drogi ku wolności.

O godz. 11.11 wszyscy uczestnicy akademii zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Film z tego wydarzenia pt. "Rekord dla Niepodległej" jest dostępny na naszym kanale Youtube pod adresem www.youtube.com/user/spslawsko (lub klikając "Zobacz nasz profil YouTube" w prawym górnym rogu strony).

Całość przedstawienia wyreżyserowała pani Joanna Banasiak, tańce wolności - pani Beata Wachholz. Chór przygotowała pani Eliza Korowajczyk, dekorację pani Helena Zawarska, aktorów wspierał pan Piotr Rogalski, a uczennice tańczące poloneza przygotowała pani Anna Marciniak-Zielińska. Dzięki uczniom klasy ósmej, Bartkowi Glince i Pawłowi Gorzeń, sprzęt szkolny zadziałał bez zastrzeżeń.

Bardzo serdecznie dziękuję aktorom za kunszt recytatorski, chórowi za cudowne głosy, ułanom za śpiew, dyrekcji oraz wszystkim nauczycielom za wsparcie, rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Autor: Joanna Banasiak

Ponadto z okazji święta narodowego Instytut Pamięci Narodowej przekazał pierwszoklasistom prezenty w postaci pakietu materiałów "Mój pierwszy zeszyt i ołówek".

komentarze [0] , skomentuj

.

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI


Dzień I

Zrobiło się biało-czerwono w naszej szkole, a wszystko za sprawą mnóstwa balonów, które zostały powieszone w formie barw narodowych. Wszystkie klasy wzięły udział w dekorowaniu szkoły z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z wielkim zaangażowaniem planowaliśmy zagospodarowanie tablicy patriotycznej, która pod czujnym okiem w-ce dyrektora pana Radosława Kufla oraz pani Beaty Wachholz i pani Heleny Zawarskiej, w efekcie wzbudziła dreszczyk dumy narodowej.

Od tej chwili będziemy uczyć się pod czujnym okiem naszych wielkich rodaków: J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I. Paderewskiego, W. Witosa, W. Korfantego, I. Daszyńskiego. Te nazwiska zobowiązują do jeszcze cięższego wysiłku intelektualnego.

Dziękujemy Wam za wolną Polskę, za to, że uczymy się w polskiej szkole, możemy swobodnie mówić w ojczystym języku.

Dziś w szkole było jakby ciszej, poważniej, dominowała nutka zadumy i refleksji.

Dzień II

Dzisiejszy dzień był bardzo intensywny. Z jednej strony uczniowie kończyli dekorację szkoły, do której teraz wchodzi się jak do biało-czerwonego gmachu, w którym od progu witamy się z naszymi wybitnymi przodkami, a z drugiej strony zewsząd dobiegał śpiew pieśni patriotycznych. To chór szkolny pod czujnym okiem pani Elizy Korowajczyk i pani Joanny Banasiak ćwiczy pieśni przed najważniejszym wydarzeniem – uroczystością z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po krótkiej chwili wszystkich uczniów ogarnęło wzruszenie i poruszenie. Nagle na przerwach z każdego zakamarka szkoły dały się słyszeć cichsze lub głośniejsze podśpiewywania: Przybyli ułani pod okienko, I kadrowa, Legiony. Chłopcy z klasy IIIa gimnazjalnej udali się do pani Joanny Banasiak i wyrazili chęć zaśpiewania podczas apelu słynnych Legionów, co z tego wyniknie, zobaczymy, nie możemy się doczekać. Śpiewająco i z dumą w sercach opuszczaliśmy naszą biało-czerwoną szkołę, cieszymy się, że jutro znów będziemy maszerować po korytarzach, wspominając naszych wspaniałych przodków.

Dzień III

Rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do akademii z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Całość nadzoruje pani Joanna Banasiak. Patriotyczne wiersze, taniec przygotowany przez panią Beatę Wachholz oraz pieśni – wszyscy bardzo się starali, aby próby wypadły bardzo uroczyście i profesjonalnie. Nie wszystko jeszcze nam wychodzi, zdarzają się pomyłki, ale wczuliśmy się już w role: Józefa Piłsudskiego, żołnierzy, córki, która żegna swojego ojca. Słowa poezji silniej do nas przemawiają niż na zwykłych lekcjach. Jakie wzruszenie czujemy słysząc recytację Adama Mickiewicza i słowa: „Nam strzelać nie kazano…”. W takich chwilach silniej i głębiej przemawiają do nas tragiczne losy żołnierzy, którzy walczyli o wolną Polskę.

Możemy złożyć im hołd w postaci naszej pamięci i zapewnienia, że będziemy dbać o wolność i suwerenność Polski.

Dzień IV

Dzisiejszy dzień przyniósł wiele atrakcji. Uczniowie wspólnie z panem w-ce dyrektorem Radosławem Kuflem przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą trudnej drogi Polaków ku niepodległości. Ponadto na każdej przerwie korytarzami szkolnymi przechadzał się sam Józef Piłsudski, a w tle rozbrzmiewały patriotyczne pieśni.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

.

WIZYTA PRZY GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA

29 października 2018r. uczniowie klas I, II i III wraz z opiekunami odwiedzili cmentarz w Sławnie. Na grobach nieznanych żołnierzy postawili zapalone znicze. Chwilą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy za wolność i ojczyznę.

Szkolny Wolontariat

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

WARSZTATY UDZIELANIA POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Dnia 25 października 2018 r. w naszej szkole gościliśmy wykładowcę ze Szkoły Policji w Słupsku, pana sierżanta Andrzeja Pawlukanis. W bieżącym roku szkolnym została ponownie nawiązana współpraca ze Szkołą Policji w Słupsku, dzięki temu nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w warsztatach z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności. Okazało się, że merytorycznie są przygotowani na to, aby w chwili zagrożenia życia udzielić pomocy. Podczas zajęć wykładowca ze Szkoły Policji w Słupsku wykorzystał technologię komputerową, dzięki czemu uczniowie wirtualnie sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

GMINNY TURNIEJ UNIHOKEJA

W dniach 22 października i 23 października odbyły się Gminne Turnieje Unihokeja Dziewcząt i Chłopców we Wrześnicy.Naszą Szkołę reprezentowały dwie drużyny w składach;

Dziewczęta: Klaudia Siudek,Patrycja Sławska,Marta Nowak, Aleksandra Roguszewska (klasa VIII),

Katarzyna Milczarek, Agnieszka Kenig, Amelia Piekarska, Magdalena Szcześniak,Weronika Lachowicz (klasa IIIA), Małgorzata Małgorzewicz, Kaja Jędrzejczyk, Weronika Sieradzka (klasa IIIB)

Chłopcy: Kazimierz Pikuła, Bartłomiej Glinka, Michał Komisarczuk, Marek Szymański (klasa VIII), Jakub Gracz, Oskar Kośka, Filip Mamrot, Ireneusz Romejko, Cezary Smoszna,Aleksander Sekulski, Dawid Terefenko, Jakub Szafrański (klasa )IIIA. Obie zajęły zaszczytne pierwsze miejsca tym samym kwalifikując się do turnieju powiatowego. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

BICIE REKORDU W PIERWSZEJ POMOCY

We wtorek, 16. 10 o godzinie 12.00 rozpoczęło się ogólnoszkolne udzielanie I pomocy w Szkole Podstawowej w Żukowie. W akcji brała również udział klasa IIIB reprezentująca Szkołę Podstawową w Sławsku pod czujnym okiem Pana Radosława Kufel. Całą akcję zorganizowała Pani Jolanta Michalak, która zaprosiła do współpracy ratownika medycznego. Pan Sławek dokładnie wytłumaczył na czym polega udzielanie I pomocy i jak to jest ważne. Potem uczniowie i nauczyciele na zmianę rozpoczęli 30-minutową resustytację na kilkunastu fantomach. Ogólnopolskie jednoczesne udzielanie pierwszej pomocy odbywa się pod patronatem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA - SZPIKOWA PACZKA

ZRÓB Z NAMI SZPIKOWĄ PACZKĘ!!!

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najważniejszych momentów w roku. Dla każdego z nas – dla ludzi zdrowych, aktywnych, pracujących, tańczących, śpiewających, skaczących, biegających, podróżujących, piszących, czytających… Ale jest to także bardzo ważny czas dla ludzi chorych oraz ich bliskich. Właśnie takie osoby wspiera Drużyna Szpiku. Chcielibyśmy sprawić, aby nasi podopieczni – osoby chore na nowotwory krwi oraz ich rodziny – na chwilę zapomnieli o trudzie codzienności i w pełni poczuli magię i ważność tych dni. Chcielibyśmy, by ich domy wypełnił aromat świątecznych potraw i by każdy z nich pod choinką znalazł to, o czym choć trochę marzy. I choć trudno jest nam dać im to, o czym marzą najbardziej, czyli zdrowie, to chcielibyśmy wlać w ich serce nadzieję i ciepło, które są nieodłącznym elementem świąt. Nie uda nam się to rzecz jasna bez Waszego wsparcia!

Co jest potrzebne?

Tak naprawdę wszystko: pościele, ręczniki, koce, zabawki, gry, artykuły papiernicze, chemia domowa typu proszki do prania, płyny do płukania, kąpania, mycia, okien, podłóg, pasty do zębów, szampony, mydła, balsamy, kremy, środku dezynfekujące. I jedzenie: kawy, herbaty, konserwy (szynka, ryby, pasztety), ryż, cukier, makaron, majonez, ketchup, musztarda, olej, oliwa, przyprawy, soki, słodycze, i inne produkty o długim terminie przydatności.

WESPRZYJCIE NAS – JEŚLI MOŻECIE I CHCECIE!!!

Zbiórkę prowadzić będziemy do 15 listopada. Wszystko czym będziecie chcieli się podzielić proszę przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego – Pani Joanny Łajeczko ( w Sławsku) lub Pani Grażyny Antosik (w Żukowie).

DZIĘKUJEMY!!!

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

JESIENNY SPACER

Uczniowie klasy I-III wraz z opiekunami wybrali się na jesienny spacer do pobliskiego lasku. Piękna pogoda sprzyjała obserwacjom przyrodniczym. Najuważniejszym obserwatorom udało się wypatrzyć grzyby, wielobarwne liście i owoce krzewów. Niestety spotkaliśmy również ślady ludzkiej działalności w postaci śmieci i potłuczonych butelek. Ten widok bardzo wszystkich poruszył. Spacer był pouczający i pełen jesiennych wrażeń.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA SZKOLNEGO WOLONTARIATU

Szkolny Klub Wolontariatu pragnie złożyć podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Kup Pan szczotkę”.

Dzięki Wam mogliśmy wysłać do szpitali misyjnych w Afryce paczkę z pastami i szczoteczkami. Zebraliśmy 42 pasty oraz 61 szczoteczek.

Bardzo dziękujemy uczniom całej Szkoły Podstawowej w Sławsku.

W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski. Muszą przyjeżdżać z tak daleka gdyż w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy – aż 200 kilometrów od tego miejsca! A i tak ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był…

Dziękujemy

Szkolny Klub Wolontariatu

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

AKCJA SOKO - ŻYJ ZDROWO

Akcję "Soko - żyj zdrowo" zorganizowali 10. 10. 2018r. dla klasy I Szkoły Podstawowej uczniowie III klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Sławsku oddział w ŻUKOWIE. Koordynatorami były wychowawczyni gimnazjalistów, Pani Grażyna Antosik oraz wychowawczyni klasy I, Pani Jolanta Michalak. Celem projektu była promocja zdrowego stylu życia, na który składa się prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna. Zajęcia rozpoczęły się rywalizacją sportową - uczniowie klasy I szkoły podstawowej i III gimnazjum rywalizowali na sportowo w dwóch drużynach mieszanych. Było bardzo wesoło. Po części na hali sportowej przyszedł czas na wysiłek intelektualny. Uczniowie wspólnie rozwiązywali zagadki na temat warzyw i owoców, kolorowali dary jesieni przyniesione z sadu i ogrodu. Jednak największą atrakcją dla uczniów klasy I było wspólne wykonywanie soków jabłkowo-gruszkowych. Gimnazjaliści delektowali się sokiem przygotowanym przez pierwszoklasistów. Dziękujemy młodzieży z gimnazjum za wspaniałą postawę i zaangażowanie. Miło jest móc na Was liczyć. Jesteście przykładem dla maluchów, a przy okazji takich zajęć, pierwszoklasiści oswajają się z najstarszymi uczniami szkoły i mając w nich oparcie, śmiało przekraczają próg szkoły. W zajęciach brało udział 8 uczniów klasy I i 17 uczniów klasy III Gimnazjum. Zabawa była świetna.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

WARSZTATY INTEGRACYJNE W KLASIE V

Dnia 10 października 2018r. w klasie V zostały przeprowadzone warsztaty integracyjne przez psychologa z Powiatowej Poradni Psychologicznej w Sławnie- Panią Izabelę Bąk.

Warsztaty miały na celu zintegrować zespół klasowy, a przemyślane gry psychologiczne wprowadziły atmosferę życzliwości oraz wzajemnego szacunku.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKADEMIA DEN

Dnia 11 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Z tej okazji zostali zaproszeni znamienici goście, między innymi z-ca wójta Artur Ciróg, jeden z pierwszych kierowników szkoły w Sławsku pan Bolesław Gofryk, jego żona Zyta Gofryk, pani Grażyna Duszyńska -wieloletni dyrektor Gimnazjum w Sławsku, pani Beata Gofryk - dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławsku. Uczniowie zaprezentowali żartobliwą inscenizację, która wywołała olbrzymią radość oraz śmiech wśród zaproszonych gości i pozostałych uczniów.

Ten dzień był okazją do uśmiechu , radości, serdecznych życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wspaniałych pracowników naszej szkoły.

Za wszystkie życzenia, całusy, uściski serdecznie dziękujemy.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO TORUNIA

Wycieczka do Torunia w ramach projektu „Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość”

Dnia 05 października 2018 uczniowie gimnazjum ze Sławska i Wrześnicy wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Torunia, w ramach projektu „Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość”.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy w kierunku Torunia, aby zdążyć na godzinę 9.00 do PLANETARIUM na wirtualną podróż do granic poznawalności

Wszechświata czyli „Makrokosmos”, tzn. opowieść o poszerzeniu wyobraźni i wiedzy o Kosmosie. Pełni wrażeń po seansie przenieśliśmy się do nowoczesnej i multimedialnej przestrzeni „BAZA MARS #17” gdzie opowiadający, niczym członkowie załogi bazy kosmicznej, mogli wykonywać określone czynności niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią.

Następnym celem wycieczki było obejrzenie CENTRUM NOWOCZESNOŚCI-MŁYN WIEDZY w Toruniu. To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum oferuje zwiedzającym bogatą ofertę z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii. Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy, np: działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej czy możliwości wykorzystania podczerwieni. Uśmiech nie schodził z twarzy uczestników wycieczki.

Po zwiedzaniu i nauce przyszedł czas na smaczny obiad. Zakupienie toruńskich pierników było zwieńczeniem tego bogatego i pełnego wrażeń dnia.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

UWAGA

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI

W tym roku w ramach współpracy z poznańską fundacją REDEMPTORIS MISSIO bierzemy udział w akcji KUP PAN SZCZOTKĘ - pomoc dzieciom z Afryki.

Przynosimy pasty i szczoteczki do zębów (nowe) - do 15 października, gabinet pedagoga.

Dziękujemy

Szkolny Klub Wolontariatu

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - następna >>>

Galerie