TŁUSTY CZWARTEK

11 lutego 2021 r. w tłusty czwartek Rada Rodziców ufundowała pączki dla uczniów klas I-III.

KONKURS PLASTYCZNY

REGULAMIN KONKURSU - plik PDF do pobrania.

DZIEŃ BAJKI W KLASACH I-III

KOMUNIKAT DYREKTORA

Od 1 lutego 2021 r. w Szkole Podstawowej w Sławsku obowiązuje nowy plan lekcji.

Klasy I-III realizują nauczanie stacjonarne.

Klasy IV-VIII kontynuują nauczanie zdalne za pomocą platformy Microsoft Teams.

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

Nasz uczeń Jakub Wilczewski pobił nowy rekord życiowy w skoku wzwyż.

W Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Toruniu uzyskał wynik 186 cm i zdobył złoty medal.

Gratulacje!

KONKURS LITERACKI

Uwaga Uczniowie!

Informacje o konkursie literackim

Zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji konkursu na pracę literacką pt. "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię", zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy historycznej, poznanie historii rodzinnej, a tym samym zainteresowanie uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych, propagowanie wiedzy o gromadzeniu i zabezpieczaniu pamiątek przeszłości z archiwów rodzinnych oraz doskonalenie własnego warsztatu piśmienniczego.

Zadaniem uczestników będzie

napisanie pracy literackiej pt. "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię", która powinna zawierać interesujący opis pamiątki wraz z przytoczoną jej historią oraz dołączonym zdjęciem tej pamiątki.

Regulamin, kartę zgłoszenia oraz oświadczenie uczestnika konkursu można uzyskać na poniższej stronie (skopiuj link do strony):

www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/kolejna-edycja-konkursu-na-prace-literacka-pt-znajdz-swoja-pamiatke-rodzinna-i-opisz-jej-historie/

Termin konkursu - do 30 kwietnia 2021 roku.

Autor: Beata Wachholz

WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA

30 stycznia 2021 r. startują darmowe warsztaty “Koduj z Gigantami”.

Już po raz ósmy zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania!

Uczniowie mają możliwość zapisu na interaktywne zajęcia online, które będą prowadzone w małych grupach.

“Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.

Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej:

• uczestnicy 7 - 9 lat: SCRATCH, MINECRAFT,

• uczestnicy 10 - 12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR,

• uczestnicy powyżej 13. roku życia: C#, VISUAL STUDIO.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie:

www.kodujzgigantami.pl

DOKARMIAMY PTAKI

Akcja „Dokarmiamy ptaki zimą”

W tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy wspólnie przygotowywać karmy dla ptaków, ale nie zrezygnowaliśmy z dokarmiania. Uczniowie klasy I-III na własnych podwórkach przygotowali karmniki, które pomogą ptakom przetrwać okres zimowy.

Zachęcamy wszystkich do dokarmiania ptaków.

Autor: Joanna Łajeczko

ANTONI WAL

MICHAŁ DĄBROWSKI

SZYMON ŁABISZEWSKI

FAUSTYNA I FRANCISZEK KWIATKOWSCY

NATALIA CZYŻ

NATALIA CZYŻ z TATĄ

ZUZANNA MAJROWSKA z TATĄ

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

Dnia 23.01.2021 w Toruniu odbył się Ogólnopolski miting lekkoatletyczny. Nasz uczeń Jakub Wilczewski wziął udział w konkursie w skoku wzwyż i ustanowił nowy rekord życiowy rezultatem 185 cm. Wynik ten plasuje Kubę na drugim miejscu w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Cieszymy się z sukcesów naszego ucznia i gratulujemy!

REKRUTACJA ZSI

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku informuje o zasadach rekrutacji na rok szkolny 2021/2022

Autor: Joanna Łajeczko

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babciom i Dziadkom

przesyłają życzenia

uczniowie klas I i II

Babcia, babcia ukochana,

Babcia, babcia roześmiana,

Babcia w środku całkiem młoda,

Jeszcze wnukom siły doda.

Dziadek, dziadek ukochany,

Dziadek, dziadek niezrównany,

Dziadek życia wciąż ciekawy,

Zawsze chętny do zabawy.

Dziadek z babcią przyjaciele,

Dziadek z babcią tropiciele

Marzeń, przygód i zagadek.

Superbabcia, superdziadek!

Helena Zawarska, Irena Gregorek

KLASY I - III

Na lekcji wychowania fizycznego uczniowie w ramach ćwiczeń ogólnorozwojowych lepili bałwanki.

Autor: Grażyna Antosik

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - następna >>>