Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

UBEZPIECZENIE

Zamieszczamy ogólne warunki ubezpieczenia:

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA - COMPENSA

komentarze [0] , skomentuj

NARODOWE CZYTANIE

08.09.2018 roku w Szkole Podstawowej im.Jana Kochanowskiego w Sławsku zostało zorganizowane wspólne czytanie utworów Stefana Żeromskiego. W tym roku czytanie ważnych dla nas dzieł rodzimej literatury przypadło w wyjątkowym okresie. To rok, w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęli: pani dyrektor Katarzyna Rudzka oraz pan w-ce dyrektor Radosław Kufel, którzy odczytali fragmenty tekstu z książki pt. "Syzyfowe prace". Do wspólnego czytania lektury włączyli się przedstawiciele wytypowani ze wszystkich klas, nie zabrakło ochotników: pana Piotra Rogalskiego oraz uczniów z innych klas, którzy również chcieli upamiętnić wielkiego pisarza. Każdy uczestnik otrzymał od dyrektora szkoły dyplom i prezent-niespodziankę. Humorystycznym akcentem było pojawienie się "Stefana Żeromskiego”, który czuwał nad przebiegiem czytania swych dzieł. Miejmy nadzieję, że chwile spędzone z książką zapadną na dłużej w pamięci uczniów, a przede wszystkim, zachęcą do samodzielnego czytania literatury.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

UWAGA

Autobus ze Sławna ul. Wojska Polskiego odjeżdża o godz. 7.20

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT

komentarze [0] , skomentuj

.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

22 czerwca 2018 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Podczas uroczystego apelu nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, zdobywając świadectwo z wyróżnieniem. Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak przyznał nagrodę i ufundował stypendium naukowe dla najlepszego absolwenta Gimnazjum w Sławsku - Mateusza Knap. Uczeń uzyskał najwyższą średnią ocen oraz najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego w szkole.

Zachodniopomorski wicekurator oświaty Robert Stępień wręczył najlepszym absolwentom gimnazjum świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe, a ich rodzicom listy gratulacyjne.

Dyrektor szkoły Katarzyna Rudzka nagrodziła wyróżniających się w nauce uczniów pozostałych klas. Absolwenci gimnazjum wraz z nauczycielami zaprezentowali program artystyczny, dziękując za wspólnie spędzone lata.

Wszystkim tegorocznym Absolwentom życzymy sukcesów w kolejnych etapach edukacji, a pozostałym uczniom bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

komentarze [0] , skomentuj

WYJAZD DO KINA

20.06.2018 r. uczniowie klas I-III udali się do kina w Sławieńskim Domu Kultury na seans pt."Futrzaki ruszają na ratunek".

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SZACHOWE MISTRZOSTWA

20.06.2018 r. dyrektor szkoły Katarzyna Rudzka wręczyła statuetki mistrzom szachów. W kategorii klas młodszych Mistrzynią szachów została Nikola Żakowska kl. III, a Mistrzem Jan Czyż kl. III. W kategorii klas starszych tytuł Mistrza zdobył Błażej Kaczmarek kl. II a gimnazjum. Rozgrywki szachowe odbywały się w naszej szkole przez cały rok, pod opieką pana Piotra Rogalskiego.

Gratulacje!

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

.

DZIEŃ PATRONA

"Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie!"

20 czerwca 2018 r. uczniowie klasy VI przygotowali inscenizację teatralną poświęconą Janowi Kochanowskiego, który jest patronem naszej szkoły. By przybliżyć sylwetkę poety z Czarnolasu przedstawili jego biografię oraz przy akompaniamencie muzyki renesansowej recytowali wybrane fraszki, pieśni i treny. Wraz z licznie zgromadzoną publicznością z klas IV i V wspólnie recytowano jedną z najbardziej znanych fraszek Jana Kochanowskiego pt. "Na zdrowie”. Aktorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności, co dało wyraz tego, że powinniśmy być dumni, iż nasza szkoła nosi imię tak wielkiego poety.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA DLA MATEUSZKA

W maju 2018 r. naszą szkołę odwiedził mały strażak-Mateusz ze Szczecina, który pomimo swojej choroby jest bardzo pogodnym i wesołym chłopcem. Klasa IIIa zorganizowała dla Mateusza poczęstunek i zwiedzanie szkoły. Tego dnia Mateusz obchodził swoje urodziny, w związku z tym nie zabrakło życzeń, prezentów i oczywiście tortu. Cała szkoła zaśpiewała Mateuszowi „Sto lat…”

Organizatorem imprezy dla Mateusza była Klaudia Musiał, która zaprosiła do naszej szkoły chłopca i zorganizowała wraz z klasą uroczystość urodzinową.

Gratulacje dla Klaudii i klasy IIIa za pomysłowość i zaangażowanie.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniach 04-08 czerwca 2018 r. uczniowie ze Sławska wybrali się na wycieczkę do Częstochowy, Krakowa i Zakopanego.Świetnie spędzony czas pod okiem opiekunów i pani pilotki z biura turystycznego jest już teraz wspomnieniem, jednak uwiecznionym na wielu zdjęciach i zapewne filmikach. Było wspaniale. Nasi młodsi i starsi turyści podczas 5 dni mieli okazję zwiedzić: Fabrykę Schindlera– wystawa „Kraków – czas okupacji 1939-1945” , Wieliczkę- kopalnię soli, Zakopane - trasa do Morskiego Oka wzdłuż Doliny Rybiego Potoku, Kraków- Trakt Królewski, Stary Rynek, Wawel. Wycieczka była niezwykłym doświadczeniem. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Dziękujemy wszystkim opiekunom i rodzicom za nieocenioną pomoc i wszystkim uczestnikom za wspaniałe zachowanie podczas wycieczki.

Autorzy: Anna Smolińska, Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO GDANSKA

Dnia 09 czerwca 2018 r. klasy II i III gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Centrum Hewelianum w Gdańsku w ramach projektu “Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość”. Uczniowie odkryli niesamowity świat nauki. Zwiedzili wystawę "Z energią!". Wystawa znajduje się w budynku Kaponiery Południowej. Składają się na nią dwie pracownie - na parterze króluje fizyka, z kolei na pierwszym piętrze swoje miejsce znalazła zupełnie nowa, innowacyjna pracownia REenergii.

W pracowni Energii mogliśmy zobaczyć, jak człowiek w swojej codziennej działalności zużywa ogromne ilości energii. Jak duże? Zobaczyliśmy to na stanowisku „Energia w kuchni”. Tę energię, którą zużywają nasze kuchenki czy czajniki trzeba jakoś wytworzyć.

W pracowni REenergia poznaliśmy tutaj drugie życie śmiecia, wiązką światła wprawiony w ruch samolot albo przyglądaliśmy się zanieczyszczeniu naszej planety z perspektywy Kosmosu.

Po zwiedzaniu Centrum Hewelianum i po spożytym pysznym obiedzie czekała nas zabawa w QUEST ROOMS. Uczniowie zostali zamknięci w specjalnych przygotowanych pomieszczeniach i mieli godzinę na rozwikłanie wszystkich zagadek i odnalezienie wyjścia.

Zmęczeni ale bardzo zadowoleni uczniowie szczęśliwie dotarli na miejsce zbiórki w Sławnie. Opiekunowie wycieczki: Joanna Łajeczko, Patrycja Iwańska.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

17.06.2018 r. uczeń naszej szkoły Jakub Wilczewski zajął II miejsce w skoku wzwyż w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, Mistrzostwach Polski dzieci roczników 2007, 2006, 2005.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

BEZPIECZNE WAKACJE

13.06.2018 r. przedstawiciel KRUS w Koszalinie - pan Krzysztof Gródecki poprowadził interesującą lekcję na temat bezpiecznych wakacji na wsi. Uczniowie klas IV-VII z uwagą wysłuchali pogadanki oraz obejrzeli film o potencjalnych zagrożeniach dla dzieci w gospodarstwach domowych.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

12 czerwca 2018 r. w sławieńskim amfiteatrze odbyło się podsumowanie Sławieńskich Czwartków Lekkoatletycznych. Nasz uczeń - Kuba Wilczewski zajął 1 miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 794 pkt - po 5 konkursach, w których uzyskiwał wysokości 130cm 145cm 146cm 145cm i 140cm, co zapewniło mu wyjazd do Łodzi na Ogólnopolski Finał Czwartków.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

POGADANKA Z POLICJANTEM

W związku ze zbliżającymi się wakacjami odbyła się pogadanka uczniów z funkcjonariuszem od spraw nieletnich na temat bezpieczeństwa, uwrażliwiająca na możliwość pojawienia się zagrożeń w czasie letniego wypoczynku. Pogadanka odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Sławnie.

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

PROJEKT EDUKACYJNY

W ramach projektu “Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość” pedagog szkolny zorganizowała dla uczniów klasy trzeciej gimnazjajum wycieczkę do Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie, gdzie zapoznali się oni z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzili budynek szkoły, poznali nauczycieli, rozmawiali z uczniami, dowiedzieli się, jakie są planowane profile klas.

W tym samym dniu uczniowie odwiedzili Zakład Mechaniki Pojazdowej Car- Serwis Sławno, w którym uczniowie mogli podejrzeć, jak remontuje się samochody. Uczniowie zostali oprowadzeni po całym zakładzie, gdzie mogli zobaczyć kolejne etapy naprawy samochodów.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni, zdobyli dużo informacji na temat proponowanych kierunków kształcenia i skorzystali z wielu porad dotyczących wyboru kolejnego etapu edukacji.

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Nasza uczennica Klaudia Musiał w Finale Konkursu "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”.


Celem konkursu plastycznego organizowanego przez Senat RP W Warszawie było rozwijanie uzdolnień plastycznych, umiejętności przekazu treści przy pomocy techniki komiksu, a jednocześnie popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego w środowisku. Wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica klasy IIIa – Klaudia Musiał.

Zwycięzcy i laureaci etapu okręgowego wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na wycieczkę do Warszawy, podczas której wezmą udział w uroczystym finale konkursu „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień” oraz zwiedzą Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Gratulacje!

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

DOBRY START

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

27 marca 2018 r. odbył się XV Jubileuszowy Finał Konkursu Poezji Morskiej "Złota Muszla” w Darłowie. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły- Aleksander Sekulski. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione przez jury prace zostały wydrukowane w okolicznościowym tomiku poezji o tematyce morskiej.

Gratulujemy talentu poetyckiego!

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

8.06.2018 r. dobiegła końca akcja charytatywna dla Hospicjum w Darłowie. Wolontariusze pod kierunkiem pani Joanny Łajeczko przekazali na konto Caritas kwotę 500 złotych zebraną podczas sprzedaży żonkili oraz słodkich wypieków. Zorganizowali także zbiórkę środków czystości w ramach akcji Jeden dzień - jeden dar.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za wielkie serce!

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - następna >>>

Galerie