Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

"I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Dnia 20 grudnia 2017r. zakończona została akcja charytatywna na rzecz Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczej w Sławnie. Wszystkim uczniom – darczyńcom zaangażowanym w akcję, serdecznie dziękujemy! Dzięki waszej pomocy mogliśmy wspomóc potrzebujące dzieci. Wszystkie dary zostały zapakowane i przekazane do Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczej w Sławnie.

DZIĘKUJEMY!

W prasie lokalnej ukazało się podziekowanie dyrektora placówki opiekuńczej, w którym uwzględniono również naszą szkołę.

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNE JASELKA

22 grudnia 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Dyrektor szkoły Beata Gofryk złożyła życzenia świąteczne, a każda klasa zaprezentowała się w repertuarze tradycyjnych polskich kolęd.

komentarze [0] , skomentuj

SPOTKANIE KLASY III Z PRZEDSZKOLAKAMI

21 grudnia uczniowie klasy 3 odwiedzili dzieci z przedszkola w Sławsku. Wprowadzili młodszych kolegów i koleżanki w świąteczny nastrój, czytając im ciekawostki o Świętym Mikołaju oraz opowiadanie pt. "Elf Bazyli i Święta Bożego Narodzenia". Zagrali również na dzwonkach kolędę "Lulajże Jezuniu" i zaśpiewali pieśń świąteczną pt. "U bram nieba" i kolędę pt."Maryja i Jezus"

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

WYJAZD DO TEATRU

Dnia 12 grudnia 2017 r. uczniowie klas 1-3 wybrali się do Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku na przedstawienie pt. „Mikołaj, który zapomniał”. Po przedstawieniu uczniowie mieli okazję brać udział w teatralnej lekcji-spotkanie z aktorem.

Wyjazd był udany i pouczający.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Laureatkami konkursu ogłoszonego przez Wójta Gminy Sławno na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową w kategorii klas gimnazjalnych zostały dwie uczennice naszej szkoły - Anna Głogowska z klasy IIIa i Kaja Jędrzejczyk z klasy IIb. Wyróżnione uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Najlepsze prace zaprezentowane zostały przybyłym podczas Spotkania przy choince w Szkole Podstawowej w Żukowie, a w najbliższym czasie będzie je można zobaczyć m.in. w Urzędzie Gminy Sławno. Gratulujemy laureatkom konkursu.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

NAGRODY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Dyrektor szkoły wręczyła uczniom klas I-III nagrody w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Sławno pt. "Moja miejscowość na znaczku pocztowym".

komentarze [0] , skomentuj

KIERMASZ SWIATECZNY

W dniach 11-12 grudnia 2017 r. klasa IV zorganizowała kiermasz świąteczny, podczas którego można było zakupić ozdoby świąteczne oraz przepyszne ciasta, ciasteczka, pierniczki. Cały dochód ze sprzedaży operatywna klasa przeznaczy na wycieczkę klasową.

Wychowawca klasy serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom uczniów klasy IV za pomoc w organizacji kiermaszu.

Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA KLASY IV

Dnia 15 grudnia 2017 r. klasa IV pod opieką pani Joanny Łajeczko oraz Joanny Banasiak pojechała do Muzeum w Swołowie. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego upieczenia pierniczków świątecznych, udekorowania ich oraz zwiedzenia obiektów muzealnych znajdujących się w Swołowie.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w XV Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 14 grudnia 2017 r. we Wrześnicy.

I miejsce Oliwia Stanik kl. III

II miejsce Jan Czyż kl. III

III miejsce Marta Nowak kl. VII

Gratulacje!

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU WSPIERA WOSP

Uczniowie SP w Sławsku zostali wolontariuszami Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2018.

Klasa VII

Michał Komisarczuk

Marek Smoliński

Bartłomiej Glinka

Marek Szymański

Klasa II b

Małgorzata Małgorzewicz

Julia Kania

Wiktoria Kowalewska

Kaja Jędrzejczyk

Oliwia Bobecka

Klasa IIIa

Klaudia Musiał

Aleksandra Kurczyk

Julia Creutz

Wiktoria Hetmańska

Anna Głogowska

Klasa IIIb

Natalia Łysko

Szymon Bińczyk

Paweł Siudy

Ewelina Bińczyk

Weronika Błaszczyk

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SPORTOWE

Jakub Wilczewski kl. V odnosi sukcesy, reprezentując naszą szkołę w konkurencjach lekkoatletycznych. Tym razem zajął V miejsce w Biegu Mikołajkowym w Borowym Młynie.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

MIKOLAJKI

6 grudnia 2017 r. zawitał do nas św. Mikołaj. Odwiedził każdą klasą, wręczając dzieciom słodkie prezenty. Mikołajki to święto, na które wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością przez cały rok.

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS CZYTELNICZY

6 grudnia 2017 r. pod kierunkiem pani Ewy Dobrzańskiej odbył się Konkurs czytelniczy w klasach I – III, do którego przystąpiło 18 uczniów. Dzieci czytały fragment baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Królowa Śniegu".

Prezentujemy wyniki konkursu:

Klasa I

I m - Hubert Wojciechowski

Klasa II

I m - Adam Korochoda

II m - Szymon Wojciechowski

III m - Wiktoria Skulimowska

Klasa III

I m - Maja Rolnik

II m - Emilia Smolińska

III m - Nikola Żakowska

Wyróżnienia otrzymali:

Marcel Nadraus kl. II

Oliwia Stanik kl. III

Matylda Wal kl. III

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie pt. "Wierszyki łamiące języki"

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN WOLONTARIUSZA

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego.

Szkolny Klub Wolontariatu SP w Sławsku również tego dnia celebrował swoje święto. Z tej okazji ogłoszono wyniki konkursów literackiego i plastycznego pod nazwą "Pomocna dłoń". Dyrektor szkoły wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody, a także podziękowała wszystkim wolontariuszom za wkład pracy w liczne akcje organizowane w bieżącym roku szkolnym w ramach wolontariatu.

Zaproszono także strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławsku, którzy przeprowadzili ciekawą lekcję o udzielaniu pierwszej pomocy w wypadkach i utonięciach, a także o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Ostrzegli również przed cichym zabójcą, jakim jest czad.

Dzień upłynął w radosnej atmosferze wzajemnej pomocy i szacunku.

Oprawę przygotowały opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu:

Anna Smolińska, Joanna Łajeczko, Joanna Krzowska.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

MARZYCIELSKA POCZTA - SZKOLNY WOLONTARIAT

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia klasa VII postanowiła sprawić radość dzieciom z Marzycielskiej Poczty i wysłać do nich kartki z życzeniami, na które tak bardzo czekają. Wszyscy uczniowie chętnie zaangażowali się w akcję i na godzinie wychowawczej wspólnie stworzyli piękne, kolorowe kartki świąteczne skierowane do wybranych przez siebie dzieci.

Autor: Agnieszka Mikułko-Szokalska

komentarze [0] , skomentuj

ANDRZEJKI

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

29 listopada 2017 roku uczniowie klasy III przenieśli się w zaczarowany świat magii i wróżb. Nie zabrakło lania wosku, ustawiania bucików oraz przebijania szpilką papierowego serca z imionami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne i słodki poczęstunek.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA - CZYTANIE PRZEDSZKOLAKOM

29 listopada 2017 r. już po raz drugi w tym roku młodzi wolontariusze z klasy III czytali książki przedszkolakom, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest zachęcenie do czytania poprzez bezpośredni kontakt z książką i promowanie czytelnictwa, a także integrowanie uczniów z przedszkolakami. Tym razem uczniowie czytali bajkę z serii Masza i Niedźwiedź pt. "Płonie choinka w lesie" oraz bajkę o Misiu Łasuchu. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę o niedźwiadku.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

2 grudnia 2017 r. Jakub Wilczewski kl. V reprezentował SP w Sławsku w 17. Ogólnopolskim Biegu Mikołajkowym w Jarosławcu, gdzie zajął 5 miejsce na dystansie 800 metrów w kategorii Rocznik 2005-2006.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS MATEMATYCZNY

komentarze [0] , skomentuj

TABLICA INTERAKTYWNA - LEKCJA MATEMATYKI W KLASIE VII

Nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt multimedialny - tablicę interaktywną CTOUCH. Zastosowana technologia optyczna pozwala na szybkie i dokładne dotykowe korzystanie z monitora, jego funkcji i testów multimedialnych online. Na zdjęciu, uczniowie klasy VII doskonalą swoje umiejętności matematyczne, wykorzystując możliwości nowoczesnych technologii informacyjnych.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - następna >>>

Galerie