Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

AKCJA CHARYTATYWNA

Świąteczna Kartka Dobroczynna 2019

Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Sursum Corda, sprzedając kartki świąteczne przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzięki funduszom pozyskanym ze sprzedaży (60 zł) uczniowie naszej szkoły włączają się w pomoc niepełnosprawnym rówieśnikom.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

AKADEMIA 11 LISTOPADA

8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona ojczyźnie i wolności. 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. To wszystko zostało ukazane w przedstawieniu słowno-muzycznym, podczas którego publiczności towarzyszyły silne emocje: wzruszenie ale przede wszystkim duma wynikająca z tego, że jesteśmy Polakami. Zostały przypomniane najboleśniejsze fakty z naszej przeszłości, ale i chwile, które naznaczone były bohaterstwem i poświęceniem. Na koniec uroczystości padły ważne słowa dotyczące wolności, rodzinnego domu i szacunku do innych ludzi.

Gorące podziękowania dla cudownej gry aktorskiej naszych uczniów, przepięknego śpiewu patriotycznych pieśni oraz tańców, które wzruszyły do łez.

Dziękuję

Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA PROFILAKTYCZNA

Akcja „Idą święta, nie o SMS-ie, kecz o kartce pamiętaj”

W naszej szkole realizowana jest ogólnopolska kampania społeczna pt. Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj.

Po 10 grudnia 2019 każdy uczeń otrzyma kartki świąteczne, by wspólnie ze swoimi rodzicami napisać życzenia świąteczne.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje międzyludzkie, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie wolnego czasu, jak również, a może przede wszystkim kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Projekt wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień oraz w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 określone przez MEN (pkt. 1 Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych).

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

Zakończenie akcji charytatywnej "Więc chodź, pomaluj mój świat".

Dnia 31 października 2019 zakończyła się akcja charytatywna „Więc chodź pomaluj mój świat", której celem była zbiórka środków papierniczych dla dzieci niepełnosprawnych oraz chorych z Oddziału Onkologii Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku.

Serdecznie dziękujemy uczniom za liczny udział w akcji.

Szkolny Klub Wolontariatu.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Dnia 25.10.2019 uczennica klasy V Oliwia Stanik została laureatką Diecezjalnego Konkursu "Mój Kościół na Pomorzu". Swoją nagrodę odebrała na uroczystej gali w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie.

Laureatce serdecznie gratulujemy.

Autor: Joanna Jabłońska

komentarze [0] , skomentuj

POZYTYWNA UWAGA

Nasza szkoła, z inicjatywy pedagoga szkolnego pani Joanny Łajeczko, przystąpiła do udziału w ogólnopolskim programie Pozytywna uwaga, szczegóły na stronie www.pozytywnauwaga.pl.

Celem programu, którego inauguracja nastąpi w listopadzie 2019 r. jest budowanie wysokiej samooceny uczniów.

komentarze [0] , skomentuj

JESIENNY SPACER

24 października 2019 klasy I-III pod opieką nauczycieli wyruszyły do lasu w poszukiwaniu jesieni. Spacer był udany, a dzieci z jesiennymi darami wróciły do szkoły.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

.

WYRÓŻNIENIE DLA NASZEGO UCZNIA ZA KONKURS LITERACKI

„RYMOWANKA – ZACHĘCANKA”


Dnia 21 października 2019 r. Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda podczas apelu w naszej szkole wręczył wyróżnienie Antoniemu Hope – uczniowi II klasy. Uczeń wziął udział w ogólnopolskim konkursie „Rymowanka – Zachęcanka”, zorganizowanym przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, który miał na celu promowanie idei noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym i niezabudowanym.

Komendant w trakcie apelu przypomniał uczniom o obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ale również pomimo, że nie ma takiego obowiązku prawnego zachęcał do noszenia takich elementów również w miejscowościach.

„Jesteś duży, albo mały

Noś odblaski będziesz cały

Na ulicy przeszkód wiele

Odblask twoim przyjacielem.”

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

komentarze [0] , skomentuj

BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI

#RATUJEMY

#PIERWSZAPOMOC

#UCZYMYRATOWAĆ #BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI

W dniu 16 października 2019 r. uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w Biciu Rekordu w Resuscytacji. Całą akcję zaczęliśmy od instruktarzu przeprowadzonego przez strażaka pana Przemysława Wal, który pokazał nam jak powinno wyglądać prawidłowe udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Pokazał jak prawidłowo wykonać cykl RKO (2 wdechy i 30 uciśnięć klatki piersiowej, po 5 takich cyklach sprawdzamy czy wróciły czynności życiowe). Następnie o godzinie 12:00 wszyscy przystąpiliśmy do próby Bicia Rekordu w Resuscytacji. Cała akcja trwała 30 minut uczniowie starali się jak najbardziej poprawnie wykonywać cykle RKO - łącznie udział wzięło 128 uczniów i 15 nauczycieli. Organizatorem akcji w naszej szkole była Grażyna Antosik.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

GMINNY TURNIEJ ZBIJAKA

W sobotę, 12 października 2019 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej we Wrześnicy rozegrano V Gminny Turniej Zbijaka Drużyn Mieszanych Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Sławno. Po niezwykle dynamicznych i emocjonujących pojedynkach drugie miejsce zajęła drużyna SP Sławsko. BRAWA DLA WAS!!! GRATULACJE!!! Opiekunem grupy była Grażyna Antosik.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października 2019 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas starszych i młodszych wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru i zabawy. Odtworzyli - słowem, gestem, tańcem i piosenką – klimat szkolnego życia, prezentując pokaz mody, scenki z życia pewnej klasy podczas lekcji przyrody i matematyki oraz zaprezentowali występ zespołu muzycznego. Przekazali także najlepsze życzenia oraz wręczyli drobne upominki i własnoręcznie wykonane laurki. Swoimi występami dostarczyli zebranym nauczycielom wielu wrażeń wizualnych i muzycznych, by w ten sposób uprzyjemnić to szczególne święto.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

.

800 080 222 – rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

OLGA TOKARCZUK - LAUREATKA LITERACKIEJ NAGRODY NOBLA

Mamy kolejną laureatkę Literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok. Jest nią Olga Tokarczuk. To wielkie święto literatury polskiej. Olga Tokarczuk to jedna z najpopularniejszych pisarek w Polsce. Jej dzieła czytają miliony ludzi nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Talent i ciężka praca pisarki zostały nagrodzone.

Gratulujemy !

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

Informacja MEN i GIS

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

COMPENSA

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA NNW - COMPENSA

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA PROFILAKTYCZNA

Niećpa 2019

Po raz kolejny nasi uczniowie uczestniczyli w Słupsku w profilaktycznej akcji NIEĆPA (04.10.2019r.). Gwiazdami wieczoru były zespoły Blue Café i 100%.

Ogólnopolska akcja była poświęcona profilaktyce uzależnień. Organizatorzy chcą namówić młodych ludzi, by powiedzieli „nie” trzem uzależnieniom: zażywaniu narkotyków i dopalaczy, piciu alkoholu i paleniu papierosów.

Udział w akcji uczniów został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN CHLOPAKA

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody tego dnia.

W każdej klasie naszej szkoły odbyły się spotkania, na których dziewczyny składały życzenia swoim kolegom. Każdy chłopiec w tym dniu wyglądał dostojnie, gdyż dziewczynki przygotowały dla nich krawaty i muszki. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

PASOWANIE NA UCZNIA


"Po stopniach wiedzy pnij się wytrwale."

W piątek 27 września 2019 r. uczniowie klasy pierwszej złożyli Ślubowanie. W programie artystycznym dzieci wykazały się wieloma umiejętnościami i pani Dyrektor w dowód uznania ogromnym ołówkiem symbolicznie pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku. Goście, którzy przybyli na uroczystość nagrodzili pierwszoklasistów gromkimi brawami i upominkami, za które serdecznie dziękujemy. Punktem kulminacyjnym programu było złożenie symbolicznego podpisu w Kronice Szkoły. Rodzice pierwszoklasistów stanęli na wysokości zadania i włączyli się czynnie w przygotowanie uroczystości: wykonali piękną dekorację, pamiątkowe upominki dla dzieci i gości oraz przygotowali smaczny słodki poczęstunek.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - następna >>>

Galerie