Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

KOMUNIKAT DYREKTORA

W dniach 23.12.2020, 24.12.2020, 31.12.2020 sekretariat szkoły nieczynny.

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

Akcja świąteczna

Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję charytatywną, która polegała na przygotowaniu paczek świątecznych dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy.

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.

Bardzo dziękujemy wychowawcom klas, którzy pomogli w tej akcji.

Pozdrawiamy

Grażyna Antosik

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

POMOC NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

W naszej szkole od września trwała akcja zbierania karmy dla zwierząt ze schroniska. Uczniowie przynosili różne smakołyki dla psów i kotów, które składali w gabinecie pedagoga szkolnego.

W czwartek 10 grudnia 2020 r. przybyła do nas przedstawicielka OSP Sławsko - Klaudia Musiał, która odebrała zebraną karmę i przekaże ją do schroniska "My 3 koty i psy" w Darłowie.

Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej pomocy na rzecz bezdomnych zwierząt.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

5 grudnia 2020 w Słupsku odbyło się 10 Lekkoatletyczne Grand Prix. Nasz uczeń Jakub Wilczewski ustanowił nieoficjalny rekord życiowy w skoku wzwyż wynikiem 180 cm i zajął trzecie miejsce w konkursie.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA LEGO

LEGO® Education SPIKETM Prime w szkole za darmo!!!!

#SPIKEinspiruje

W naszej szkole przez dwa tygodnie testowaliśmy zestaw klocków LEGO Spike Prime. Najlepiej o tym pokaże film, który nagrała Pani Dyrektor Szkoły:

youtu.be/QL1HbDnMl9g

Pozdrawiam

Pedagog szkolny

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

29.11.2020 w Toruniu odbył się Ogólnopolski finał Lekkoatletyka dla każdego. Nasz uczeń Jakub Wilczewski ustanowił nowy rekord życiowy w skoku wzwyż z wynikiem 177 cm, co dało mu wysokie drugie miejsce w konkursie. Nowym trenerem Kuby jest pani Bernadeta Kopeć.

Serdeczne gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem.

Idea tego dnia jest do dziś jest niezmienna – Bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

Jak powinniśmy obchodzić ten dzień?

Najlepiej uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką.

Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar – mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są proste: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

Co charakteryzuje człowieka życzliwego?

Słownikowa definicja informuje, że to osoba nastawiona przychylnie, przyjaźnie, dobra i serdeczna.

Co składa się na życzliwość życzliwość?

Wystarczy uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Słowa: „Dziękuję za to że jesteś…”, „Wszystkiego dobrego…” czy „Miłego dnia,” – to proste, znane wszystkim zwroty, dzięki którym możemy mieć pewność, że wywołają radość i uśmiech u innych.

Pozdrawiam

Pedagog szkolny

komentarze [0] , skomentuj

PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

Podsumowanie akcji "Podziel się książką”

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji "Podziel się książką”.

Dzięki Wam dzieci z SOSW w Damnicy będą miały bardzo ciekawe i kolorowe książki w bibliotece.

Grażyna Antosik i Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

11 LISTOPADA

Film nagrany przez uczniów klas 7 i 8 znajduje się na stronie:

www.youtube.com/watch?v=HeTh9nZ1nsE&ab_channel=SPS%C5%82awsko


Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczne obchody Święta Niepodległości 11 Listopada były inaczej obchodzone niż dotychczas.

10.11.2020 roku cała szkoła na Teamsie odśpiewała hymn państwowy, a uczniowie uczcili pamięć poległych nagrywając krótki film muzyczno-recytatorski. Mimo trudnej sytuacji nasza szkoła kultywuje pamięć o tym ważnym wydarzeniu. W filmie wystąpili uczniowie klasy VII, VIII. Całość przedstawienia słowno-muzycznego zmontowali uczniowie Krzysztof Gorzeń i Nikola Siudek wraz z panią Grażyną Antosik.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

.

"PODARUJ WIERSZ"- OGÓLNOPOLSKA AKCJA SPOŁECZNA POD PATRONATEM FUNDACJI im. ZBIGNIEWA HERBERTA oraz BIBLIOTEKI NARODOWEJ

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w akcji. Powstała z nich, zgodnie z obietnicą, liryczna wystawa.

W tym celu Fundacja im. Zbigniewa Herberta po raz drugi zainicjowała akcję społeczną "Podaruj wiersz" aby pokazać, że poezja może wzmacniać relacje międzyludzkie.

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

Pedagog szkolny

komentarze [0] , skomentuj

.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT DYREKTORA

Od 26 października do 6 listopada 2020 r. Szkoła Podstawowa w Sławsku przechodzi w tryb nauki zdalnej.

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT DYREKTORA

W dniach 22 i 23 października 2020 r. Szkoła Podstawowa w Sławsku będzie nieczynna z powodu ozonowania.

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA "Korki dla Ksawerego"

Szkolny Klub Wolontariatu kolejny już raz włączył się do akcji charytatywnej "Korki dla Ksawerego”. Każda zebrana ilość plastikowych nakrętek pozwala osiągnąć wyznaczony cel, jakim jest dofinansowanie na leczenie dla Ksawerego.

Z góry dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w zbiórce.

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

PODARUJ WIERSZ

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej pod patronatem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Biblioteki Narodowej.

Uczniów biorących udział w akcji chcemy zaprosić do odręcznego przepisania wybranego przez siebie wiersza i ofiarowania tego przepisanego wiersza komuś, o kim myślą, że będzie to dla niego ważne. W ten sposób staramy się zachęcać uczestników akcji do spojrzenia na wiersz jako dar, który można ofiarować wybranej osobie.

TO TYLKO 4 KROKI:

1. sięgnij po tom poezji (odwiedź bibliotekę, przejrzyj domowe półki z książkami, strony internetowe),

2. wybierz jeden wiersz,

3. przepisz go (odręcznie) na ładnej kartce,

4. podaruj komuś ważnemu;

Mamy wielką nadzieję, że jesteśmy dla Was bardzo ważni, dlatego proponujemy, byście właśnie swojej bibliotece podarowali wiersze.

Czekamy na nie do końca października, a później zrobimy z pięknych kartek zapisanych poezją prawdziwą "liryczną wystawę".

Z pozdrowieniami

Joanna Łajeczko

Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

PASOWANIE NA UCZNIA

23 września 2020 roku uczniowie klasy I dostojnym Polonezem rozpoczęli uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku. Aktu pasowania - poprzez dotknięcie uczniów czarodziejskim ołówkiem - dokonała Dyrektor Szkoły Pani Katarzyna Rudzka, a wychowawczyni Helena Zawarska wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców. Po uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klasy na bezpieczny poczęstunek i niespodzianki od rodziców.

Autor: Helena Zawarska

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - następna >>>

Galerie