Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

PROJEKT EDUKACYJNY

W ramach projektu “Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość” pedagog szkolny zorganizowała dla uczniów klasy trzeciej gimnazjajum wycieczkę do Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie, gdzie zapoznali się oni z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzili budynek szkoły, poznali nauczycieli, rozmawiali z uczniami, dowiedzieli się, jakie są planowane profile klas.

W tym samym dniu uczniowie odwiedzili Zakład Mechaniki Pojazdowej Car- Serwis Sławno, w którym uczniowie mogli podejrzeć, jak remontuje się samochody. Uczniowie zostali oprowadzeni po całym zakładzie, gdzie mogli zobaczyć kolejne etapy naprawy samochodów.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni, zdobyli dużo informacji na temat proponowanych kierunków kształcenia i skorzystali z wielu porad dotyczących wyboru kolejnego etapu edukacji.

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Nasza uczennica Klaudia Musiał w Finale Konkursu "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”.


Celem konkursu plastycznego organizowanego przez Senat RP W Warszawie było rozwijanie uzdolnień plastycznych, umiejętności przekazu treści przy pomocy techniki komiksu, a jednocześnie popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego w środowisku. Wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica klasy IIIa – Klaudia Musiał.

Zwycięzcy i laureaci etapu okręgowego wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na wycieczkę do Warszawy, podczas której wezmą udział w uroczystym finale konkursu „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień” oraz zwiedzą Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Gratulacje!

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

DOBRY START

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

27 marca 2018 r. odbył się XV Jubileuszowy Finał Konkursu Poezji Morskiej "Złota Muszla” w Darłowie. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły- Aleksander Sekulski. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione przez jury prace zostały wydrukowane w okolicznościowym tomiku poezji o tematyce morskiej.

Gratulujemy talentu poetyckiego!

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

8.06.2018 r. dobiegła końca akcja charytatywna dla Hospicjum w Darłowie. Wolontariusze pod kierunkiem pani Joanny Łajeczko przekazali na konto Caritas kwotę 500 złotych zebraną podczas sprzedaży żonkili oraz słodkich wypieków. Zorganizowali także zbiórkę środków czystości w ramach akcji Jeden dzień - jeden dar.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za wielkie serce!

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

2 czerwca 2018 r. w Białogardzie odbył się miting lekkoatletyczny, w którym uczeń kl. V Kuba Wilczewski oddał świetny skok na wysokość 145cm. Ten wyniki plasuje go na czołowym miejscu w Polsce-rocznik 2006. 16 czerwca Kuba wystartuje w finale czwartków lekkoatletycznych w Łodzi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN DZIECKA - DZIEN SPORTU

30 maja 2018 r. nasza szkoła obchodziła Dzień Dziecka. Podczas apelu dyrektor szkoły Katarzyna Rudzka wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za wybitne osiągnięcia w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Wyróżniła laureatów Konkursu Liczby Pi, Konkursu Mistrz Logicznego Myślenia, Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY oraz serii konkursów o patronie szkoły Janie Kochanowskim.

Następnie cała szkoła wzięła udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego w ramach obchodów DNIA SPORTU. Uczniowie rywalizowali w wielu konkurencjach sprawnościowych i szybkościowych takich jak armagedon, turniej piłki nożnej. Rada Rodziców ufundowała dzieciom poczęstunek.

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN JEZYKOW OBCYCH

24 maja 2018 r. odbył się Dzień Języków Obcych przygotowany przez nauczycielkę języka angielskiego i niemieckiego panią Agnieszkę Mikułko-Szokalską. Klasy VII i gimnazjalne w zabawny sposób zaprezentowały pokaz znanych postaci i celebrytów z krajów anglo- i niemieckoęzycznych, a także wzięły udział w konkursie wiedzy o tych krajach. Największą atrakcją był występ zespołu rockowego klasy IIIb wraz ze swoim wychowawcą panem Piotrem Rogalskim.

Impreza oprócz walorów poznawczych dostarczyła uczniom wiele zabawy i śmiechu.

komentarze [0] , skomentuj

15-lecie ZESPOLOW TANECZNYCH

18 maja 2018 r. miała miejsce uroczystość 15-lecia zespołów tanecznych szkoły w Sławsku. Założycielką i instruktorką tańca wszystkich zespołów, również tych istniejących obecnie jest pani Anna Marciniak-Zielińska. Na uroczystość przybyły członkinie pierwszych zespołów, a także ówczesna dyrektor szkoły pani Grażyna Duszyńska. W pięknym programie artystycznym zaprezentowali się tancerze z kilku grup tanecznych. Było to przepiękne święto tańca.

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [1] , skomentuj

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Dnia 28 kwietnia 2018r. w Płotach odbył się Wojewódzki Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Nasza uczennica Klaudia Musiał zajęła I miejsce w grupie szkół gimnazjalnych i będzie reprezentować województwo zachodniopomorskie w Centralnym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Świdwinie.

Gratulacje!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W KANGURZE MATEMATYCZNYM

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny troje naszych uczniów zdobyło wyróżnienia:

ROKSANA SAWICKA kl. VII

KONRAD WERNER kl. IV

OLIWIA STANIK kl. III

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

RAJD ROWEROWY

2 Maja to Święto Flagi, które uczniowie naszej szkoły uczcili, biorąc udział w rajdzie rowerowym BIAŁO-CZERWONYM. Rajd wyruszył z miejscowości Sławsko, Boleszewo i Żukowo, a swoje zakończenie miał w Zielonej Szkole w Pomiłowie. Uczniowie dotarli na miejsce spotkania pod opieką Pań świetliczanek i nauczycieli. Na miejscu wszystkich przywitał Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak, po czym wykonano wspólne zdjęcie. Można było sobie upiec kiełbaskę, a także spróbować swoich sił w różnych konkursach. Czas minął nam bardzo szybko i przyjemnie.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

SADZENIE LASU

27.04.2018 Nadleśnictwo Sławno zorganizowało akcję sadzenia drzew pod nazwą "Sto drzew na stulecie odzyskania niepodległości". Akcja miała miejsce w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Zielona Szkoła pod Bocianim Gniazdem. Uczniowie naszej szkoły wzięli w niej czynny udział, sadząc młode wiązy pod fachowym okiem leśników.

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO MUZEUM KULTURY LUDOWEJ POMORZA

W środę 25 kwietnia 2018 roku uczniowie klas I-III odbyli lekcję muzealną w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Dzieci brały udział w warsztatach tkackich pn. „Utkane opowieści o lnie”. Poznały pochodzenie tkaniny lnianej oraz warsztat pracy tkacza. Kulminacyjnym punktem lekcji było samodzielne zaprojektowanie i utkanie na krosnach kolorowych dywaników, które dzieci mogły wziąć ze sobą na pamiątkę. Pobyt w Muzeum był bardzo pracowity i owocny, gdyż każdy uczestnik wycieczki na kolejnych zajęciach wykonał kurkę z sianka. Na zakończenie po wyczerpujących zajęciach mali tkacze posilili się kiełbaską z grilla.

Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy za pomoc rodzicom: pani Jolancie Zakonek i Annie Kaczmarczyk.

Organizatorzy wycieczki: Irena Gregorek, Helena Zawarska, Anna Smolińska i Natalia Rupniewska.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 18, 19, 20 kwietnia 2018 r. odbył się egzamin gimnazjalny, podczas którego sprawdzano opanowanie wiadomości i umiejętności nabytych podczas trzyletniej nauki w gimnazjum. Przystąpienie do egzaminu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Uczniowie klas trzecich musieli wykazać się wiedzą z historii i WOS-u, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka obcego.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SPORTOWE NASZEGO UCZNIA

Podczas inauguracji rundy wiosennej Czwartków Lekkoatletycznych w Sławnie nasz uczeń Jakub Wilczewski kl. V skoczył wzwyż 145 cm, a w biegu na 60 metrów uzyskał czas 9,12 s. Po zimowym skręceniu stawu skokowego Kuba wraca do formy, osiągając wyniki sprzed kontuzji.

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZYCH UCZENNIC

17 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Bobrowicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. Uczennice klasy III naszej szkoły odniosły sukces, zajmując czołowe miejsca w kategorii klas I-III.

Oliwia Stanik - I miejsce

Matylda Wal - II miejsce

Do konkursu przygotowała je pani Anna Smolińska.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

POLA NADZIEI

Każdego roku w okolicy 4 października, który jest Międzynarodowym Dniem Opieki Hospicyjnej sadzone są żonkile. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, od marca do maja odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Ofiarodawcy otrzymują za datki – kwiat żonkila.

13 kwietnia 2018 r. także nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej Pola Nadziei. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, pod opieką Joanny Łajeczko i Anny Smolińskiej sprzedawali na terenie szkoły żonkile, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto Hospicjum w Darłowie.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - następna >>>

Galerie