Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

HYDROKULKI

W dniu dzisiejszym na świetlicy nasi uczniowie mieli do czynienia z hydrokulkami na początek obserwowali jak maciupeńkie kuleczki pęczniały i powiększały swoją objętość. Następnie mieli możliwość pobawienia się nimi a na koniec sami robili gniotki. Zabawa była super.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

HOP, SIUP, SKACZE JA ĆWICZYSZ TY ORAZ NASZ PLUSZOWY MIŚ

25 listopada klasy druga i trzecia naszej szkoły uczestniczyły we wspólnych zajęciach z wychowania fizycznego. Na lekcję uczniowie zaprosili wyjątkowych gości były to ich ukochane misie z którymi dzielnie ćwiczyli przez całe 45 minut. Były skoki, skłony,czworakowania i wspólna wycieczka z misiem. Zajęcia wspólnie przeprowadziły Pani Anna Smolińska oraz Grażyna Antosik.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa.W poniedziałek 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Były różnego rodzaju zadania do wykonania wspólnie ze swoim pluszowym misiem. Kolorowanki, układanki oraz zabawy taneczne.

Autorzy: Joanna Łajeczko, Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

NOC SYSTEMOŻERCÓW


W nocy z 15 na 16 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły Jakub Lebica, Krzysztof Gorzeń, Konrad Werner uczestniczyli w XIV Nocy Systemożerców zorganizowanej przez SP w Starym Jarosławiu. Uczniowie brali udział w zajęciach takich jak:

- poprawianie starych zdjęć w GIMP ie,

- programowanie robotów CODEY ROCKY,

- budowanie robotów LEGO 1,

- drukowanie 3D na drukarkach XYZ,

- Edukacja z Filmoteką Szkolną

Na koniec imprezy wśród uczestników rozlosowano cenne nagrody. W wydarzeniu brało udział wielu wystawców oferujących zaawansowane technologicznie pomoce dydaktyczne. Na zmęczonych czekał bar gdzie można było zjeść hot doga lub ciastko i odpocząć na leżaku.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

FONOHOLIZM

KIEDY TELEFON KRADNIE CI ŻYCIE

„Ucz się smakować życie w realu” to kolejna kampania profilaktyczna skierowana do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i młodzieży ze szkół średnich. Celem tej kampanii jest pochylenie się nad poważnym problemem, jakim jest nadużywanie telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież oraz omówienie skutków tego typu uzależnień.

Dnia 20 listopada 2019 r. funkcjonariusz policji ze Sławna przeprowadził pogadankę z uczniami klasy VII, aby naświetlić skalę problemu, który we współczesnym świecie coraz częściej dotyka młodzież, a mianowicie – uzależnienie od telefonu komórkowego zwane fonoholizmem.

Funkcjonariusz rozmawiał również o spędzaniu wolnego czasu, ponieważ niestety korzystanie z urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu to zachowanie o wiele częstsze niż spotkania ze znajomymi w świecie rzeczywistym czy realizowanie swoich pasji. Policjant uświadomił, że coraz więcej młodych ludzi nie posiada umiejętności życia i bycia poza światem aplikacji, a co za tym idzie - nieporadność życiowa, brak kreatywności w rozwiązywaniu codziennych problemów bez użycia Internetu. Omówił również inne skutki nadużywania telefonów m.in. notoryczne zmęczenie, trudności w komunikowaniu się i budowaniu więzi z innymi ludźmi, zaburzenia emocjonalne związane z izolacją społeczną.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

Świąteczna Kartka Dobroczynna 2019

Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Sursum Corda, sprzedając kartki świąteczne przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzięki funduszom pozyskanym ze sprzedaży (60 zł) uczniowie naszej szkoły włączają się w pomoc niepełnosprawnym rówieśnikom.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

AKADEMIA 11 LISTOPADA

8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona ojczyźnie i wolności. 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. To wszystko zostało ukazane w przedstawieniu słowno-muzycznym, podczas którego publiczności towarzyszyły silne emocje: wzruszenie ale przede wszystkim duma wynikająca z tego, że jesteśmy Polakami. Zostały przypomniane najboleśniejsze fakty z naszej przeszłości, ale i chwile, które naznaczone były bohaterstwem i poświęceniem. Na koniec uroczystości padły ważne słowa dotyczące wolności, rodzinnego domu i szacunku do innych ludzi.

Gorące podziękowania dla cudownej gry aktorskiej naszych uczniów, przepięknego śpiewu patriotycznych pieśni oraz tańców, które wzruszyły do łez.

Dziękuję

Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA PROFILAKTYCZNA

Akcja „Idą święta, nie o SMS-ie, kecz o kartce pamiętaj”

W naszej szkole realizowana jest ogólnopolska kampania społeczna pt. Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj.

Po 10 grudnia 2019 każdy uczeń otrzyma kartki świąteczne, by wspólnie ze swoimi rodzicami napisać życzenia świąteczne.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje międzyludzkie, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie wolnego czasu, jak również, a może przede wszystkim kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Projekt wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień oraz w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 określone przez MEN (pkt. 1 Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych).

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

Zakończenie akcji charytatywnej "Więc chodź, pomaluj mój świat".

Dnia 31 października 2019 zakończyła się akcja charytatywna „Więc chodź pomaluj mój świat", której celem była zbiórka środków papierniczych dla dzieci niepełnosprawnych oraz chorych z Oddziału Onkologii Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku.

Serdecznie dziękujemy uczniom za liczny udział w akcji.

Szkolny Klub Wolontariatu.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Dnia 25.10.2019 uczennica klasy V Oliwia Stanik została laureatką Diecezjalnego Konkursu "Mój Kościół na Pomorzu". Swoją nagrodę odebrała na uroczystej gali w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie.

Laureatce serdecznie gratulujemy.

Autor: Joanna Jabłońska

komentarze [0] , skomentuj

POZYTYWNA UWAGA

Nasza szkoła, z inicjatywy pedagoga szkolnego pani Joanny Łajeczko, przystąpiła do udziału w ogólnopolskim programie Pozytywna uwaga, szczegóły na stronie www.pozytywnauwaga.pl.

Celem programu, którego inauguracja nastąpi w listopadzie 2019 r. jest budowanie wysokiej samooceny uczniów.

komentarze [0] , skomentuj

JESIENNY SPACER

24 października 2019 klasy I-III pod opieką nauczycieli wyruszyły do lasu w poszukiwaniu jesieni. Spacer był udany, a dzieci z jesiennymi darami wróciły do szkoły.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

.

WYRÓŻNIENIE DLA NASZEGO UCZNIA ZA KONKURS LITERACKI

„RYMOWANKA – ZACHĘCANKA”


Dnia 21 października 2019 r. Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda podczas apelu w naszej szkole wręczył wyróżnienie Antoniemu Hope – uczniowi II klasy. Uczeń wziął udział w ogólnopolskim konkursie „Rymowanka – Zachęcanka”, zorganizowanym przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, który miał na celu promowanie idei noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym i niezabudowanym.

Komendant w trakcie apelu przypomniał uczniom o obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ale również pomimo, że nie ma takiego obowiązku prawnego zachęcał do noszenia takich elementów również w miejscowościach.

„Jesteś duży, albo mały

Noś odblaski będziesz cały

Na ulicy przeszkód wiele

Odblask twoim przyjacielem.”

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

komentarze [0] , skomentuj

BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI

#RATUJEMY

#PIERWSZAPOMOC

#UCZYMYRATOWAĆ #BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI

W dniu 16 października 2019 r. uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w Biciu Rekordu w Resuscytacji. Całą akcję zaczęliśmy od instruktarzu przeprowadzonego przez strażaka pana Przemysława Wal, który pokazał nam jak powinno wyglądać prawidłowe udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Pokazał jak prawidłowo wykonać cykl RKO (2 wdechy i 30 uciśnięć klatki piersiowej, po 5 takich cyklach sprawdzamy czy wróciły czynności życiowe). Następnie o godzinie 12:00 wszyscy przystąpiliśmy do próby Bicia Rekordu w Resuscytacji. Cała akcja trwała 30 minut uczniowie starali się jak najbardziej poprawnie wykonywać cykle RKO - łącznie udział wzięło 128 uczniów i 15 nauczycieli. Organizatorem akcji w naszej szkole była Grażyna Antosik.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

GMINNY TURNIEJ ZBIJAKA

W sobotę, 12 października 2019 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej we Wrześnicy rozegrano V Gminny Turniej Zbijaka Drużyn Mieszanych Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Sławno. Po niezwykle dynamicznych i emocjonujących pojedynkach drugie miejsce zajęła drużyna SP Sławsko. BRAWA DLA WAS!!! GRATULACJE!!! Opiekunem grupy była Grażyna Antosik.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października 2019 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas starszych i młodszych wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru i zabawy. Odtworzyli - słowem, gestem, tańcem i piosenką – klimat szkolnego życia, prezentując pokaz mody, scenki z życia pewnej klasy podczas lekcji przyrody i matematyki oraz zaprezentowali występ zespołu muzycznego. Przekazali także najlepsze życzenia oraz wręczyli drobne upominki i własnoręcznie wykonane laurki. Swoimi występami dostarczyli zebranym nauczycielom wielu wrażeń wizualnych i muzycznych, by w ten sposób uprzyjemnić to szczególne święto.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>

Galerie