Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

BAL ABSOLWENTA

W dniu 02.06.2017r. trzecie klasy gimnazjum bawiły się na ostatniej już imprezie-Balu absolwenta. Wszyscy uroczyście ubrani pięknie zatańczyli poloneza rozpoczynającego uroczystość. Po otwarciu balu tegoroczni absolwenci i ich goście zjedli obiad i płonące lody przygotowane przez kucharzy z Baru pod dzikiem. Dania serwowali rodzice uczniów: Agata Ozdoba, Irena Kotarska oraz Janina Tomaszewska. Muzykę i efekty specjalne zapewnił Pan Emil Gawlikowski. Wszyscy uczestnicy imprezy świetnie spędzili czas. Panowała fantastyczna atmosfera oparta wyśmienitym humorem uczestników. Opiekunami balu były wychowawczynie klas: Pani Agnieszka Mikułko-Szokalska i Ewa Mirowska-Tworek.

Autor: Oliwia Smoszna

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN DZIECKA W MULTIKINIE

,,Trzeba tak żyć, żeby było można mieć szacunek dla samego siebie." ~ Maksim Gorki

01.06. uczniowie naszego gimnazjum obchodzili Dzień Dziecka. W ramach tego święta wyjechali do Słupska na prelekcję oraz film ,,Obietnica" reżyserii Anny Kazejak. Całe spotkanie zostało zorganizowane dzięki Akademii Filmowej Multikino. W ciszy i skupieniu gimnazjaliści wysłuchali przemowy, która oparta był na skutkach jak i samym hejcie. Po wysłuchane prelekcji z ogromną uwagą obejrzeli film, który ukazywał jakie tragiczne skutki może mieć nienawiść do drugiego człowieka. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem do czego zdolna jest doprowadzić jedna, bezsensowna sytuacja. Po długich oklaskach uczniowie spędzili wolny czas w centrum handlowym Jantar, w którym czekało na nich wiele atrakcji. Zadowoleni i sceptycznie nastawieni do hejtu oraz braku tolerancji wrócili do domu. Dzięki temu wyjazdowi uświadomili sobie, że w życiu bardzo ważny jest szacunek jak i zdrowy rozsądek. Organizatorem wyjazdu była Pani pedagog Joanna Łajeczko, a opiekunami Pani Agnieszka Mikułko-Szokalska, Pani Dorota Miszczyk, Pani Katarzyna Rudzka, Pani Patrycja Iwańska oraz Pan Radosław Kufel.

Autor: Oliwia Smoszna

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN DZIECKA

1 czerwca 2017 r. uczniowie SP w Sławsku świętowali Dzień dziecka, który tradycyjnie w naszej szkole jest dniem sportu. Klasy I-III pod kierunkiem pani Grażyny Antosik, a klasy IV-VI pod kierunkiem pana Adriana Zielińskiego stawiły się na starcie gotowe do rozgrywek międzyklasowych. Rada Rodziców przygotowała uczniom poczęstunek, który po sportowym wysiłku smakował wyśmienicie. Humory dopisywały, a wszystkie dzieci z radością świętowały swoje święto.

komentarze [0] , skomentuj

Wycieczka do OCEAN PARKU

W piątek 2 czerwca 2017 r. uczniowie klas I – III odbyli wycieczkę do OCEAN PARKU we Władysławowie. Na początku przywitała nas Zabawolandia z trampolinami, zjeżdżalniami, kulkami i klockami LEGO. W czasie spaceru z przewodnikiem spotkaliśmy modele zwierząt oceanicznych w skali 1:1 i mogliśmy się schłodzić pod wodospadem. W akwarium oglądaliśmy pływające rekiny i inne ryby tropikalne. Ogromną niespodzianką dla nas był interaktywny GADAJĄCY WIELORYB, który rozmawiał z dziećmi. Z wycieczki wróciliśmy pełni wrażeń. To był udany dzień.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO MALBORKA

Dnia 18.05.17 (czwartek) uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Malborka zorganizowaną przez panią Katarzynę Rudzką. Chętni uczniowie wraz z opiekunami: panią Joanną Banasiak, panem Radosławem Kufel oraz księdzem Wojciechem Filimonem zaczęli realizować główny cel wyjazdu – zwiedzanie zamku, jednej z najwspanialszych fortecy w Europie. Po przyjeździe do Malborka zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, które pod opieką pań przewodniczek ubranych w średniowieczne stroje rozpoczęły zwiedzanie Twierdzy, budowanej przez Krzyżaków 150 lat. Swoją podróż w historię „ szlakiem tajemnic” rozpoczęliśmy od Przedzamcza, które tworzy najrozleglejszą i najsłabiej ufortyfikowaną część , nazywaną także Zamkiem Niskim. Zamieszkiwali je głównie rzemieślnicy i służba zamkowa. W trakcie opowieści pani przewodnik musieliśmy rozwiązywać zagadki, a w nagrodę otrzymywaliśmy litery, które w końcowym etapie tworzyły hasło. Następnie przeszliśmy do zamku średniego, który był reprezentacyjną częścią budowli. W komnatach Krzyżacy gościli rycerzy z Europy Zachodniej, którzy przybywali aby wesprzeć zakonników w walce z Prusami i Litwinami. Pałac charakteryzował się wyjątkowo bogatymi zdobieniami. Wielki Refektarz pełnił funkcję najważniejszej Sali na zamku w Malborku. Mógł pomieścić ponad 400 osób, dlatego podejmowano tam najważniejsze poselstwa i wyprawiano uczty. Obszerną salę zwieńczoną przepięknym sklepieniem ogrzewaną za pomocą gorącego powietrza dostarczanego z kuchni przez system kanałów podłogowych. Następnym etapem był Zamek Wysoki. Stanowił on najsilniej ufortyfikowaną, wewnątrz części twierdzy. Znajdowały się w nim: gabinety najważniejszych dostojników krzyżackich, kaplica Najświętszej Marii Panny, skarbiec oraz piekarnia. Mieściły się tam magazyny żywności, szczególnie ważne podczas oblężenia. Do Zamku Wysokiego prowadziła droga przez Zamek Średni i Przedzamcze. Wyposażeni w ogromną wiedzę historyczną udaliśmy się na plac, gdzie mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Turnieju Rycerskim. Warunkiem wstępu do obozu Wielkiego Mistrza było podanie hasła, które powstało dzięki uzyskanym wcześniej literom. Nasza przygoda w tym obozie rozpoczęła się od pasowania nas przez Mistrza na odkrywców, a następnie zostaliśmy podzieleni na cztery drużyny, które rywalizowały ze sobą w strzelaniu z łuku, strzelaniu z kuszy, szarży konnej, bezpośredniej walce z przeciwnikiem. Zabawa była przednia!!! Po zakończonym Turnieju każda z drużyn uzyskała dyplom.

Zmęczeni i pełni wrażeń wracaliśmy do domu. Wycieczka wszystkim uczestnikom się spodobała i zapewne każdy będzie chciał kiedyś tam wrócić.

Autor Katarzyna Rudzka

komentarze [0] , skomentuj

.

WYCIECZKA DO SREBRNEJ GÓRY

W dniach 29-31 maja 2017 r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą – Beatą Wachholz udali się na wycieczkę z przygodą do Srebrnej Góry, malowniczej miejscowości w Górach Sowich. Pierwszego dnia zwiedzili największą w Europie górską twierdzę obronną. Ponadto w programie trzydniowej wycieczki znalazły się:

1. zjazdy na linach z 30-metrowego wiaduktu kolejki zębatej z początku XX wieku

2. wspinaczka na sztuczną ściankę

3. strzelanie z łuków w strzelnicy XVIII-wiecznego fortu

4. strzelanie z wiatrówek

5. jazda konna

6. wyprawa szlakiem sztolni dawnych kopalni srebra

7. turniej mini golfa

Uczniowie dzielnie pokonywali wiele kilometrow górskich szlaków, podziwiając przepiękne krajobrazy. Entuzjastycznie podejmowali wszystkie, nawet te ekstremalne wyzwania na swojej drodze. Wykazali się przy tym odwagą i rozsądkiem godnym najwyższego podziwu. Pełni wrażeń i emocji, szczęśliwi i bogatsi w nowe doświadczenia wrócili do domu.

Poniżej sprawozdania uczestników wycieczki:

Marta Nowak

Julia Stępniak

Aleksandra Roguszewska

Bartłomiej Glinka

Michał Komisarczuk

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO WROCLAWIA

23.05 o godzinie 2:00 wszyscy pełni energii wyjechaliśmy do Wrocławia. Po kilkunastu godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Pierwszym punktem na naszej liście była Hala Stulecia , która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a potem znajdujący się w jej pobliżu Ogród Japoński , który zachwycił uczniów swoją różnorodnością i pięknem. Zmęczeni , lecz zadowoleni udaliśmy się do naszego miejsca pobytu , a później na obiadokolację. Następnego dnia podziwialiśmy uroki Wrocławia. Spacerowaliśmy po Starym Rynku, obejrzeliśmy Ratusz , Katedry oraz oczywiście słynny ,,most zakochanych" z kłódkami, a także szukaliśmy głównych mieszkańców Wrocławia - Krasnali. Po powrocie do hostelu wszyscy szykowali się do wyjścia do opery wrocławskiej na przedstawienie pt. ,,Król Roger". Gimnazjalistów zachwycił nie tylko spektakl , ale też przepiękny budynek opery. Dla każdego jest to z pewnością niezapomniane wrażenie. Kolejnego dnia wyruszyliśmy do czeskiej miejscowości Adršpach, a dokładnie do znajdującego się w niej Skalnego Miasta. Wszyscy z ogromnym wrażeniem podziwialiśmy dzieła natury. Prosiliśmy także Karkonoszach o wodę , każdy z całych sił krzyczał : ,,Karkonoszu wody daj , wody daj , wody daj " i w końcu zostaliśmy usłyszeni - Karkonosz uwolnił dla nas wodospad. Płynęliśmy też łódką po jeziorze między ogromnymi, skalnymi blokami. Gdy przekroczyliśmy Polską granicę, udaliśmy się do Panoramy Racławickiej, aby obejrzeć obraz ,,Bitwa pod Racławicami" , który dzięki swojemu efektowi , do złudzenia wydawał nam się prawdziwy i wcale nie różniący się z ekspozycją która znajdowała się tuż pod nim. Po powrocie do hostelu poszliśmy na Stary Rynek, aby ostatni raz po spacerować po Wrocławiu. Ostatniego dnia pojechaliśmy do wrocławskiego ZOO, które jest jednym z najpopularniejszych w Europie. Spacerowaliśmy po całym obiekcie , ale najciekawszym było Afrykarium. Każdy jednak znalazł cos dla siebie. Po dniu pełnym wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Podróż minęła w miłej i sympatycznej atmosferze. Z pewnością była to niezapomniana wycieczka , której nikt nie zdoła zapomnieć. Kierownikiem wycieczki była pani pedagog Joanna Łajeczko , a opiekunami pani Agnieszka Mikułko-Szokalska , pani Ewa Mirowska-Tworek oraz pani Irena Kotarska.

Autor: Oliwia Smoszna

komentarze [0] , skomentuj

OSTATNIE SPOTKANIE KLUBU DYSKUSYJNEGO- SAGA ZMIERZCH

18 maja 2017r. odbyło się ostatnie spotkanie członków Klubu Dyskusyjnego. Tym razem opiekunowie polecali zebranym przeczytanie wszystkich trzech części Sagi Zmierzch. Uczniowie czytali fragmenty pierwszej części „Księżyc w Nowiu”. Sala spotkania przekształcona była na jaskinię wampirów.

Pani Joanna Banasiak oraz Pani Beata Gofryk przekazały zebranym własne wrażenia po przeczytaniu książki. Gorąco rekomendowały wszystkie części Sagi jako wakacyjną lekturę.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN PATRONA

26 maja 2017 r. Szkoła Podstawowa w Sławsku obchodziła trzynastą rocznicę nadania szkole imienia Jana Kochanowskiego. Z tej okazji odbyła się uroczystość Dnia Patrona, podczas której uczniowie recytowali utwory Jana z Czarnolasu, a Zespół Muzyki Dawnej pod batutą pana Bogumiła Płacheckiego zaprezentował utwór z epoki Baroku. Nagrodzono zwycięzców konkursów plastycznch i wiedzy o patronie. Przyznano statuetkę Mały Janek uczennicy klasy III Nikoli Zagorodnikow.

Klasa V wystąpiła ze spektaklem "Zoo" Jana Brzechwy, przygotowanym przez panią Ewę Dobrzańską.

Uroczystość przygotowała pani Beata Wachholz.

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS RECYTATORSKI "FRASZKI JANA KOCHANOWSKIEGO"

W ramach obchodów Dni Patrona w Szkole Podstawowej w Sławsku przeprowadzono 18 maja 2017 r. konkurs recytatorski w klasach I-III pt. FRASZKI JANA KOCHANOWSKIEGO.

Do konkursu przystąpiło 12 osób. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom interpretacji słynnych dzieł Jana z Czarnolasu. Komisja w składzie: dyrektor szkoły Beata Gofryk, pedagog Joanna Łajeczko i anglista Piotr Rogalski, miała trudny wybór, jednakże po długich konsultacjach wyłoniła zwycięzców.

I miejsce uczennica klasy 3 - NIKOLA ZAGORODNIKOW

II miejsce uczennica klasy 2 - MATYLDA WAL

III miejsce uczeń klasy 3 - JAKUB LEBICA

Gratulacje!

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SZOGUNY W SWIDWINIE

Wojewódzki konkurs przeglądów teatralnych odbył się 13.05.2017 rok w Domu Kultury w Świdwinie.

Grupa ,,Szoguny” pięknie zaprezentowała swoje przedstawienie pt. ,,American Dream” .

Niestety nie zostaliśmy laureatami, ale otrzymaliśmy nieoficjalny tytuł Najsympatyczniejszej grupy teatralnej. Atrakcją wyjazdu była podróż pociągiem, którym wcześniej jechało zaledwie troje uczniów.

Już dziś planujemy scenariusz przedstawienia na przyszły rok szkolny.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

Wycieczka do Torunia

20 maja 2017 r. uczniowie klas III, IV i VI wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Torunia, którego starówkę wpisano w 1997 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Oprócz Starego Miasta uczniowie odwiedzili Planetarium, gdzie obejrzeli seans pt. "Mój kumpel Niko", opowiadający o młodzieńczych latach wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Następnie udali się do Manufaktury Cukierków, gdzie zobaczyli pokaz ręcznego wyrobu cukierków. Bogactwo wzorów i smaków wykonanych tam słodyczy przyprawiło nas o zawrót głowy.

Następnie uczniowie udali się do Żywego Muzeum Piernika, gdzie własnoręcznie wykonali swoje wypieki, a także poznali genezę toruńskich pierników.

Będąc w Toruniu nie można ominąć słynnej Krzywej Wieży, pod którą stanęli wszyscy uczniowie i przekonali się, że utrzymanie równowagi pod jej ścianą jest bardzo trudne.

Tradycji stało się zadość i każdy uczestnik wycieczki zaopatrzył się w szereg pamiątek: pierników, cukierków, magnesów, biżuterii itp. Nie zabrakło również zwolenników atrybutów rycerza, takich jak: miecze, łuki, hełmy i tarcze.

Uczestnicy wycieczki wrócili do domu w późnych godzinach nocnych, ale bogactwo wrażeń i emocji pozwoliło zapomnieć o zmęczeniu trudami długiej podróży.

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN JEZYKOW OBCYCH

Dnia 12 maja 2017r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W związku z tym uczniowie wcielili się w znane postacie z krajów niemiecko- i anglojęzycznych. Na scenie mogliśmy podziwiać Donalda Trumpa wraz z małżonką Melanią, byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamę wraz z małżonką Michelle, Królową Elżbietę II, zespół Rammstein, Andy Murraya, Serenę Williams, Dr Albana, Adele, zespół Modern Talking i piłkarzy z klubów Bayern Monachium i Manchester United. Swoim występem uczniowie dali popis niewątpliwych umiejętności aktorskich i rozbawili publiczność do łez.

Uczniowie gimnazjum wzięli również udział w międzyklasowym konkursie wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych. Turniej wygrała klasa II a, jednak wszyscy uczestnicy zostali docenieni nagrodami za zaangażowanie. Oceniono i nagrodzono również najładniejsze plakaty, które uczniowie gimnazjum jak co roku przygotowali w ramach Dnia Języków Obcych.

Ponadto uroczystość uświetnił występ dziewczyn z klasy III a, które wykonały piosenkę Jennifer Lopez „”Ain’t your mama” wraz z układem tanecznym i scenografią oraz popis umiejętności wokalnych Julii Creutz z klasy II a, która zaśpiewała piosenkę Elvisa Presleya „Can’t help falling in love”.

Imprezę zakończył występ Justina Timberlake’a, w którego postać wcieliła się Natalia Mikulska z I a porywając wszystkich uczestników uroczystości do wspólnego tańca

Autor: Agnieszka Mikułko-Szokalska

komentarze [0] , skomentuj

WYRÓŻNIENIA W KANGURZE MATEMATYCZNYM

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławsku zdobyli wyróżnienia w Kangurze Matematycznym 2017:

Roksana Sawicka - kl. VI

Bartłomiej Glinka - kl. VI


Konrad Werner - kl. III

Oliwia Stanik - kl. II

Jan Czyż - kl. II


Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

NAJLEPSI MATEMATYCY W GMINIE

10 maja 2017 r. W Szkole Podstawowej w Bobrowicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca.

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce - Bartłomiej Glinka kl. VI

II miejsce - Roksana Sawicka kl. VI

W kategorii klas I-III:

III miejsce - Konrad Werner kl. III

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

RAJD ROWEROWY

Grupa pasjonatów rowerowych z naszej szkoły pod przewodnictwem Pani Dyrektor Beaty Gofryk oraz nauczycieli Grażyny Antosik i Beaty Wachholz uczestniczyła w Biało- Czerwonym Rajdzie rowerowym do Zielonej Szkoły pod Bocianim Gniazdem w Ugaciu, by w aktywny i patriotyczny sposób uczcić tegoroczne Święta Majowe. Uczniowie wspaniale spędzili czas na świeżym powietrzu grając w piłkę i badmintona, skacząc na skakankach i przeciągając linę. Można było także wziąć udział w konkursach plastycznych wykonując biało-czerwone kotyliony, witraże i inne prace rysunkowe. Był to wspaniale spędzony czas w miłej i niepowtarzalnej atmosferze na łonie natury.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

29 kwietnia 2017 roku delegacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wydarzeniach upamiętniających 72. rocznicę forsowania Odry, gdzie w kwietniu 1945 roku wojsko polskie ostatecznie rozbiło niemieckie siły i otworzyło drogę na Berlin. W trakcie walk przy forsowaniu Odry zginęło ponad dwa tysiące żołnierzy 1. Armii Wojska Polskiego.

Na cmentarzu wojennym w Siekierkach spoczywa 1987 żołnierzy, w tym 1661 znanych z nazwiska. Betonowe krzyże stylizowane są na Order Krzyża Grunwaldu. Na środku cmentarza stoi granitowy pomnik autorstwa Sławomira Lewińskiego. Na wysokim obelisku widnieją dwa grunwaldzkie miecze, w tle umieszczono żagle symbolizujące przeprawę przez Odrę. Obok obelisku stoi postać kobiety.

Główne uroczystości odbyły się przy pomniku Wdzięczności 1. Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach na Cmentarzu Wojennym w Siekierkach.

W uroczystości uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda. Obok głowy państwa, sobotnia uroczystość zgromadziła na cmentarzu wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Annę Marię Anders, parlamentarzystów, władze samorządowe i kombatantów, a także licznie przybyłych mieszkańców okolicznych miejscowości.

Tuż po zakończeniu wystąpienia Prezydenta odczytano apel poległych, a żołnierze oddali salwę honorową. Prezydent i delegacje złożyli także kwiaty i wieńce pod pomnikiem na cmentarzu. Dla uczniów naszej szkoły była to prawdziwa i niezapomniana lekcja żywej historii.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

KIERMASZ WIELKANOCNY

We wtorek 4.04.2017 uczniowie klasy I odbyli warsztaty plastyczne, na których wykonali palmy wielkanocne. Piękne kwiatki z krepiny przygotowała mama ucznia naszej klasy, pani Jolanta Zakonek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, postępując krok po kroku zgodnie z instrukcją złożyły palmy, które zostały przeznaczone na KIERMASZ WIELKANOCNY zorganizowany przez rodziców uczniów klasy I. Na kiermaszu zaproponowano własnoręcznie wykonane stroiki, pisanki i inne ozdoby świąteczne. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na wycieczkę klasową z okazji Dnia Dziecka.

Dziękujemy rodzicom, którzy poświęcili wiele czasu i energii na przygotowanie i poprowadzenie kiermaszu, a w szczególności paniom: Jolancie Zakonek, Małgorzacie Korochoda, Beacie Murawieckiej, Sylwii Wojciechowskiej i Natalii Rupniewskiej.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO TORUNIA

Dnia 28 kwietnia 2017r. uczniowie klas gimnazjalnych wybrali się na wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu był pobyt w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, interaktywnym centrum promującym nowoczesną komunikację naukową. Tutaj zwiedzający uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, badali zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawali prawa przyrody. Wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Sercem toruńskiego eksponatu jest 35-kilogramowa, chromowana kula wypełniona piaskiem, zawieszona na 33-metrowej linie, biegnącej od dachu po parter placówki przez wszystkie kondygnacje. Dzięki temu wahadło jest widoczne z każdego piętra.

Uczniowie wzięli również udział w warsztatach multimedialnych „Klasa przyszłości”, gdzie mieli możliwość zbudowania swojego pierwszego trójwymiarowego modelu i zobaczenia jak staje się prawdziwy dzięki drukarce 3D.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Toruńskiej Starówki oraz spacer po Bulwarach Filadelfijskich. Mimo, że pogoda nie dopisała uczniowie, zaopatrzeni w pamiątki, zadowoleni wrócili do swoich domów. Opiekunami na wycieczce były: Dorota Miszczyk, Joanna Łajeczko i Agnieszka Mikułko-Szokalska.

Autor: Dorota Miszczyk

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA - POLA NADZIEI

27.04.2017 r. miał miejsce finał akcji charytatywnej POLA NADZIEI na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas w Darłowie. Celem akcji o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym była edukacja i uwrażliwienie na ludzi potrzebujących pomocy, chorych i cierpiących. Młodzi wolontariusze klas II i IV sprzedawali żonkile, które są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Ponadto uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję Jeden dzień-Jeden dar, podczas której zebrano artykuły do higieny osobistej i środki czystości. Pozyskane fundusze i zebrane dary przekazano Hospicjum w Darłowie. Uczniowie wręczyli także symboliczne białe serduszka wykonane przez rodziców. Podczas wizyty w Hospicjum zaprezentowano program muzyczno-taneczny, który został bardzo ciepło przyjęty przez pacjentów i personel Hospicjum.

Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowanie Siostrze Nikodemie z Hospicjum, która była pomysłodawczynią akcji, za cudowne przyjęcie naszej grupy i pyszny poczęstunek dla młodych artystów.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>

Galerie