Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Dnia 11 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego-Grota w Żukowie odbyły się eliminacje powiatowego konkursu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Pierwsze miejsce w II grupie-gimnazjalnej, zajęła Klaudia Musiał (klasa IIIa) tym samym dostała się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 28 kwietnia 2018 r. w Płotach.

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Sławnie, Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Sławnie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie.

Gratulacje!

Życzymy dalszych sukcesów!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Dnia 05 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy trzeciej w ramach akcji „Starsi czytają młodszym” i w ramach kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom”, czytali oraz recytowali przedszkolakom wybrane przez siebie wiersze o zwierzętach np. Psie smutki, Jak rozmawiać trzeba z psem, Żuraw i czapla, Kotek. W podziękowaniu za wspaniały występ dzieci otrzymały duże brawa i słodkie upominki.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

TURNIEJ WIEDZY POZARNICZEJ

Dnia 22 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Finał Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, pierwsza pomoc, poznawanie tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Dla wszystkich uczestników przewidziano poczęstunek ze słodkościami i dyplomy za udział. Finaliści trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i nagrody.

Pierwsze miejsce w II grupie wiekowej (gimnazjum) otrzymała Klaudia Musiał – nasza uczennica, klasa IIIa, która uzyskała maksymalną ilość punktów.

Finał Powiatowy OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom” odbędzie się dnia 11 kwietnia 2018 r. o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej w Żukowie.

Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w dalszym etapie.

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO LUBNICY

21 marca 2017 r. tuż przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się do Rodzinnego Parku Owadogigant w Lubnicy, gdzie czekało na nich wiele atrakcji, między innym spotkanie z wielkanocnym zajączkiem. Poczęstowano nas zupką i pieczoną kiełbaską, którą wspólnie piekliśmy przy ognisku. Podczas warsztatów uczniowie wykonali ciekawą ozdobę świąteczną, którą następnie zabrali ze sobą do domu. Atrakcją dla uczniów było także spotkanie z zajączkiem wielkanocnym, który w ciekawy sposób zabawiał uczniów. Zorganizowano grę Poszukiwanie wielkanocnych jajeczek, układankę plenerową Zajączkowe puzzle, zabawę Wilk i zając oraz wielkanocny test sprawnościowy O - jajko. Na koniec zabawy zajączek rozdał wszystkim uczestnikom upominki w podziękowaniu za miło spędzony czas.

Organizatorem wycieczki była Joanna Łajeczko. Opiekunami: Joanna Banasiak, Anna Smolińska, Joanna Siudek.

Dziękujemy uczniom za dobrą zabawę!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA BABECZKA DLA BABECZKI

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przynieśli pyszne babeczki na szkolną sprzedaż charytatywną dnia 08 marca 2018 r. Dziękujemy także rodzicom i opiekunom, którzy pomogli w pieczeniu oraz tym, którzy kupowali te pyszności. Dziękujemy nauczycielom za wsparcie akcji zakupem ciast i ofiarowaniem dodatkowych pieniędzy na szczytny cel.

Pieniądze w kwocie 500 złotych zostały wpłacone na konto Zuzi Bajer - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

REKRUTACJA NA ROK 2018/2019

Zarządzenie Wójta Gminy Sławno 24/2017

Zarządzenie Wójta Gminy Sławno 10/2018

Zgłoszenie dziecka do I klasy

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS PLASTYCZNY "KARTKA WIELKANOCNA"

Komisja w składzie: Mariola Stępień, Piotr Rogalski, Anna Smolińska rozstrzygnęła konkurs plastyczny "Kartka wielkanocna", do którego przystąpiło 26 uczniów.

I miejsce

ADAM KOROCHODA kl. II

JAKUB RUT Kkl. I

II miejsce

HUBERT WOJCIECHOWSKI KL. I

MARCEL NADRAUS kl. II

III miejsce

ADRIAN STĘPNIAK KL. I

OLIWIA STANIK kl. III

Wyróżnienia:

MATYLDA WAL kl. III

IZABELA CHABOWSKA kl. II

STANISŁAW FRANKOWSKI kl. II

Gratulacje!

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

24 marca 2018 r. odbyły się mistrzostwa miasta Sławno w skoku wzwyż. Uczeń naszej szkoły Jakub Wilczewski kl. V zajął I miejsce w kategorii rocznik 2006 z wysokością 140 cm.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS PLASTYCZNY

W czwartek 8 marca 2018 r. zostały wręczone dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu plastycznego pn. ORZEŁ BIAŁY NASZĄ DUMĄ.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III SP i wykonali prace, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Prace zachwyciły komisję konkursu pomysłowością, doborem materiałów plastycznych i estetyką wykonania. Spośród prac wyłoniono kilku laureatów:

I miejsca:

ADRIAN DĄBROWSKI KL. II

ADAM KOROCHODA KL. II

MARCEL NADRAUS KL. II

PATRYK MURAWIECKI KL. II

MICHALINA KOŚKA KL. II

EMILIA SMOLIŃSKA KL. III

MATYLDA WAL KL. III

Wyróżnienia:

JULIA SZATON KL. III

MAJA ROLNIK KL. III

DOMINIK GROMAN KL. II

NIKOLA ŻAKOWSKA KL. III

IZABELA CHABOWSKA KL. II

CYPRIAN SEKULSKI KL. III

Prace laureatów przekazano do gabinetu historycznego w naszej szkole, gdzie zostaną odpowiednio wyeksponowane. Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu wzbogaciła LEGENDA ORŁA BIAŁEGO, którą opowiedziała uczniom pani Ewa Dobrzańska –nauczycielka historii w naszej szkole.

Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

Autorzy: Irena Gregorek, Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

KANGUR MATEMATYCZNY

15 marca 2018 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny uznany za najlepszy sposób popularyzacji matematyki. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym. W naszej szkole przystąpiło do niego 38 uczniów w pięciu kategoriach wiekowych. Wszyscy otrzymali dyplom za udział oraz łamiglówkę-układankę.

komentarze [0] , skomentuj

.

MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI

14 marca 2018 Konkurs Liczby Pi

15 marca 2018 Konkurs MATEMATYCZNY KANGUR

16 marca 2018 Konkurs MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

Uczeń klasy IV Jakub Lebica został laureatem Powiatowego Konkursu Recytatorskiego i za miesiąc będzie reprezentował naszą szkołę na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w Finale Wojewódzkim. Do konkursu przygotował ucznia pan Piotr Rogalski.

Gratulacje!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

.

POŁOWINKI 2018

9 lutego 2018 r. w piątek odbyły się połowinki drugich klas gimnazajalnych. Po powitaniu przybyłych gości, pani dyrektor Beaty Gofryk i pani wicedyrektor Beaty Wachholz oraz rodziców i wychowawców rozpoczęła się na auli szkolnej zabawa. Czas umilał nam świetną muzyką DJ Dawid Miłek - absolwent naszego gimnazjum. W trakcie trwania zabawy przeprowadzone zostały różne konkursy, w których uczestniczyliśmy wraz z naszymi wychowawcami. Oczywiście nie zabrakło wyśmienitych przekąsek oraz pysznej pizzy. Zabawa trwała do godziny 19.00.

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowania osobom, rodzicom oraz naszym niezawodnym wychowawcom. DZIĘKUJEMY!!! - uczniowie klas drugich gimnazjum.

Autor: Kaja Jędrzejczyk, klasa IIb

komentarze [0] , skomentuj

MARZYCIELSKA POCZTA

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

Na stronie www.marzycielskapoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

Dnia 20 lutego 2018 r. klasa IV wzięła udział w/w akcji. Nasi uczniowie wykonywali kartki dla Wiktorii, która ma 8 lat. Kartki zostały wykonane z pomocą Pani Joanny Łajeczko i Joanny Banasiak. W stronę Wiktorii popłynęły szczere i serdeczne życzenia od naszych uczniów.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

W Gminnym Konkursie Recytatorskim, w kategorii klas I-III Matylda Wal zajęła II miejsce, w klasach IV-VI Jakub Lebica zajął I miejsce, a w kategorii klas VII i gimnazjum Julia Creutz zajęła II miejsce. Jury wytypowało również, bez względu na kategorię, trzech recytatorów do udziału w Konkursie Powiatowym. Wśród nich jest nasz Kuba!

Gratulacje dla Kuby, Julki i Matyldy. Byliście świetni!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SPORTOWE NASZEGO UCZNIA

18 lutego 2018 r. w Szczecinie odbyły się mistrzostwa województwa Zachodniopomorskiego LDK. Uczeń naszej szkoły, Kuba Wilczewski kl. V, zajął 3 miejsce w skoku w dal z wynikiem 4.25m i 6 miejsce na 60 metrów z wynikiem 9.35s. Tym samym Kuba pobił swoje dwa nowe rekordy życiowe.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

.

WARSZTATY JĘZYKA MIGOWEGO

Warsztaty języka migowego w naszej szkole odbywają się od miesiąca grudnia 2017 r. do końca lutego 2018. Prowadzi je w sposób niezwykle dla nas atrakcyjny i jako wolontariusz pani Renata Pietruszka – długoletni nauczyciel Ośrodka Szkolno – wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej w Sławnie. Naszą grupę stanowią uczniowie od klasy V SP do III Gimnazjum wraz z p. dyrektor. Poznaliśmy alfabet języka migowego i zwroty grzecznościowe oraz słownictwo potrzebne w życiu codziennym. Jesteśmy niezwykle wdzięczni Pani Renacie za to, że poświęciła nam swój prywatny czas i nauczyła nas podstaw języka migowego. Warsztaty prowadzone przez nią mijały nam zawsze „jak mgnienie oka” i już wiemy, że będziemy za tą interesującą formą nauki tęsknić.

Dziękujemy

Grupa z SP Sławsko

Autor: Beata Gofryk

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS RECYTATORSKI

15 lutego 2018 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski "Czarowanie słowem" zorganizowany przez pana Piotra Rogalskiego. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

Klasy I-III

I miejsce - Matylda Wal

II miejsce - Oliwia Stanik, Maja Rolnik

III miejsce - Hubert Wojciechowski, Jakub Rut

Klasy IV - VI

I miejsce - Jakub Lebica

II miejsce - Nikola Zagorodnikow, Julita Wojciechowska

III miejsce - Patrycja Adamczyk

Klasy VII - Gimnazjum

I miejsce - Julia Ceutz

II miejsce - Anna Głogowska, Aleksandra Roguszewska, Katarzyna Milczarek

Gratulacje!

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

CZYTANIE PRZEDSZKOLAKOM

W ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz akcji „Starsi czytają młodszym” uczniowie klasy trzeciej złożyli wizytę przedszkolakom w Sławsku, by przeczytać im z podziałem na role "Bajkę o kocie i myszach". Uczniowie przeczytali również wiersze "Nieśmiały kotek" i "Chory kotek", opowiadanie "Koty", a także zaśpiewały piosenkę "Wlazł kotek na płotek".

W podziękowaniu za wspaniały występ dzieci otrzymały piękne kartki walentynkowe wykonane przez przedszkolaków.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SZACHOWE

Udany występ naszych szachistów w XIII Turnieju o Puchar Starosty Koszalińskiego w Polanowie! Turniej odbył się 9. lutego 2018 roku. W gronie 30-u zawodników z różnych miejscowości województwa zachodniopomorskiego - zawody miały charakter otwarty (udział mógł wziąć każdy, bez względu na wiek czy kategorię szachową) - Mateusz Knap zajął 9. miejsce, a Pan Piotr Rogalski 1. miejsce. Dodatkowo, obaj panowie wraz z Panem Zbigniewem Mielczarskim tworzyli drużynę, która zajęła 2. miejsce, ustępując zaledwie o 0,5 punktu ekipie z Koszalina. Serdeczne gratulacje!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>

Galerie