Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

VI BIEG im. ASI KENIG

Dnia 22 kwietnia 2017 roku odbył się VI Bieg im. Asi Kenig w Sławsku. Tradycyjnie po dynamicznej i radosnej rozgrzewce rozegrano biegi dla dzieci i młodzieży. Na linii mety w biegach dziecięcych i młodzieżowych, w biegu głównym na dystansie ponad 10 km i marszu nordic walking – 5km łącznie wystartowały 244 osoby. Rozegrano 10 biegów dziecięcych i młodzieżowych na różnych dystansach w podziale na poszczególne kategorie wiekowe.

Do zmagań stanęło łącznie 154 młodych biegaczy.

Każdy zawodnik biegu i marszu otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi puchary i dyplomy. Wydarzeniu sportowemu towarzyszył piknik rodzinny, podczas którego można było zwiedzić stoisko Drużyny Szpiku, zorganizowano również bardzo ciekawy pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz loterię fantową dla najmłodszych zawodników. Uczniowie klasy IV ,,Zielone cebulki” przygotowali degustację zdrowych wiosennych kanapek w ramach realizowanego projektu „Czas na zdrowie” Fundacji BOŚ.

Na mini scenie zaprezentowała się Grupa taneczna "Euforia" i wokalistki z Zespołu Szkół w Sławsku. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko Nadleśnictwa Sławno, gdzie można było aktywnie uczestniczyć w różnorodnych konkursach i grach oraz spróbować swoich sił w konkurencjach zwinnościowych. Uczestnikom i kibicom zaserwowano ciepły poczęstunek – smaczną grochówkę, wspaniałe wypieki i ciasta oraz ciepłe napoje.

Wyniki zawodów sportowych:

Kategoria: PRZEDSZKOLAKI 100 m, rocznik 2010 i młodsi:

DZIEWCZĘTA:

1. Stępień Liliana

2. Gutowska Lena

3. Piwowarczyk Oliwia

CHŁOPCY:

1. Kamelski Szymon

2. Kucharski Paweł

3. Wicens Bartosz

Kategoria: 300 m, rocznik 2008-2009:

DZIEWCZĘTA:

1. Recka Julia

2. Sandomierska Julia

3. Jabłońska Martyna

CHŁOPCY:

1. Buze Igor

2. Mikołajczak Jakub

3. Wojciechowski Szymon

Kategoria: 400 m, rocznik 2006-2007:

DZIEWCZĘTA:

1. Patejuk Milena

2. Kosicka Zofia

3. Burska Nikola

CHŁOPCY:

1. Wilczewski Jakub

2. Kosicki Kajetan

3. Rękas Oliwier

Kategoria: 600 m, rocznik 2004-2005:

DZIEWCZĘTA:

1. Smyk Anna

2. Recka Oliwia

3. Ramotowska Martyna

CHŁOPCY:

1. Biernat Szymon

2. Sroka Gracjan

3. Gostomczyk Jan

Kategoria: 1.000 m, rocznik 2001-2003:

DZIEWCZĘTA:

1. Placek Weronika

2. Gałkowska Patrycja

3. Domżał Paulina

CHŁOPCY:

1. Olesiak Michał

2. Józefiak Mirosław

3. Kotarski Jakub

BIEG GŁÓWNY- 10 KM

Kategoria: KOBIETY

1. Nieckarz Monika - 50,59 - Sławno

2. Antosik Grażyna - 52,09 - KS Olszewscy i Synowie

3. Machłaj Sonia - 54,31 - Sławno

4. Burska Małgorzata - 1,00,33 - Sławno

5. Brzostowska Ewa - 1,01,30 - KB Bryza Postomino

6. Wódczak Katarzyna - 1,08,00 - KB Bryza Postomino

Kategoria: MĘŻCZYŹNI

1. Leśniewski Konrad - 38,17 - KB Bryza Postomino

2. Kurkul Przemyslaw - 38,38 - KB Bryza Postomino

3. Wilczewski Mariusz - 38,40 -MKS Święc Sławno

4 .Rudnikowski Maciej - 38,54 - bieguzdrowiskowy.pl

5. Chawawko Tomasz - 39,30 - TC Team

6. Braun Grzegorz - 39,37 - Gryfice

7. Kamieniecki Rafał - 39,43 - KB Tupot Ustka

8. Wilczewski Krzysztof - 40,08 - MKS Święc Sławno

9. Kurkul Jan - 40,43 - KB Bryza Postomino

10.Antosik Grzegorz - 41,04 - KB Bryza Postomino

NORDIC WALKING- 5km

Kobiety:

1. Musiał Klaudia

2. Pełka Iwona

3. Gałkowska Dominika

Mężczyźni:

1. Pełka Janusz

2. Dzik Cezary

3. Nowak Wojciech

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS WIELKANOCNY

W klasach I-III odbył się konkurs plastyczny pt. "Pisanka wielkanocna".
Prezentujemy wyniki konkursu:

1. miejsce - Jakub Lebica, klasa 3

2. miejsce - Patryk Murawiecki, klasa 1

3. miejsce - Marcel Nadraus, klasa 1

Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Gorzeń klasa 3, Oliwia Stanik klasa 2,

Tomasz Roguszewski klasa 3, Arkadiusz Zakonek klasa 1, Michalina Kośka

klasa 1 i Hanna Lawrynowicz klasa 2.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO OSP

Wycieczka uczniów klasy I do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławsku.

W czwartek 30 marca 2017 uczniowie klasy I zwiedzali Remizę OSP w Sławsku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawostek dotyczących pracy strażaka, a także poznały sprzęt służący gaszeniu pożarów i ratownictwu medycznemu. Uczestnicy wycieczki przeżyli emocje związane z jazdą samochodem na sygnale w hełmach strażackich na głowie. Na koniec oprowadzający naszą klasę Sekretarz OSP pan Grzegorz Rupniewski wręczył nam pamiątkowy kalendarz OSP w Sławsku. Serdecznie dziękujemy panu za ciekawą lekcję. „My też będziemy strażakami” tak posumowali wizytę w straży uczniowie.

Zdjęcia w Galerii/Wizyta w OSP Sławsko.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

KOLEJNY SUKCES GRUPY TEATRALNEJ SZOGUNY

W sobotę, 1 kwietnia, w Sławieńskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Teatralny organizowany w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Swoje zdolności aktorskie zaprezentowali uczniowie siedmiu szkół z Powiatu Sławieńskiego. Widownia nie szczędziła aktorom gromkich oklasków, ale również pochlebnych słów nie tylko w kwestii gry aktorskiej, ale również oprawy muzycznej oraz scenografii.

Jury w składzie: przewodnicząca Iwona Korab-Kowalska (Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie) oraz jego członkowie Wioletta Stolarczyk (Nowy Teatr w Słupsku) i Piotr Kruk (Sławnieński Dom Kultury) zakwalifikowało do etapu wojewódzkiego w kategorii szkół gimnazjalnych grupę „Szoguny” z Zespołu Szkół w Sławsku ze spektaklem „American dream”.

Gratulujemy naszym aktorom i trzymamy kciuki za występ w Świdwińskim Ośrodku Kultury dnia 13.05.2017r.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES GRUPY TEATRALNEJ SZOGUNY

W dniu 28 marca 2017 r. w Żukowie odbył się IV Gminny Turniej Teatralny w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Żukowie. Do artystycznych zmagań stanęło łącznie 7 grup teatralnych w dwóch kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe i gimnazja.

Jury w składzie: Magdalena Tramer z Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku, Jolanta Majdowska – artystka, animator kultury, Agnieszka Czarnuch (Urząd Gminy Sławno) po obejrzeniu wszystkich spektakli nagrodziło naszą grupę teatralną „Szoguny” ze spektaklem „American Dream” pierwszym miejscem oraz tytułem laureata. Uzyskaliśmy kwalifikację do eliminacji powiatowych w Sławnie. Dodatkową nagrodą dla występujących są bilety na spektakl teatralny „Gaya” , ufundowane przez Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku.

Zwycięzcom granulujemy i życzymy powodzenia na powiatowym etapie zmagań artystycznych.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

komentarze [0] , skomentuj

INFORMACJA DLA RODZICOW

Szanowni Państwo

Z wielkim niepokojem przekazujemy informację, otrzymaną z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie o stwierdzonych wśród uczniów zachodniopomorskich szkół przypadkach samookaleczeń pod wpływem gry „Niebieski Wieloryb”.

Gra „Niebieski Wieloryb" powstała w Rosji i jest aktualnie coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie. Zadania polegają m.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych podobnych zadań, zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatni, pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadane skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło blisko 200 dzieci. Niestety, można spodziewać się, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci, które są podatne na tego rodzaju manipulacje.

W związku z powyższym prosimy Państwa o czuwanie nad bezpieczeństwem swojego dziecka, a szczególnie o kontrolę czym zajmuje się spędzając czas przed komputerem w celu uniknięcia zagrożeń, jakie niesie ze sobą ww. gra.

komentarze [0] , skomentuj

"CZAS NA ZDROWIE" w klasie II

23 marca 2017 r. klasa II z wychowawczynią Anną Smolińską zorganizowała dzień zdrowej żywności w ramach projektu Fundacji BOŚ "Czas na zdrowie".

Uczniowie przynieśli własne produkty i wyczarowali z nich przepyszne i przepiękne sałatki, kanapki, szaszłyki owocowo-warzywne itp. Radości było co niemiara, apetyt dopisał wszystkim, a dzieci zrozumiały, że zdrowy posiłek to podstawa zdrowego stylu życia.

komentarze [2] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA - POLA NADZIEI

Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią Anną Smolińską przystąpili do akcji charytatywnej POLA NADZIEI na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas w Darłowie. Celem akcji o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym jest edukacja i uwrażliwienie na ludzi potrzebujących pomocy, chorych i cierpiących, będących w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Młodzi wolontariusze sprzedali żonkile, które są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Pozyskane fundusze zostaną przekazane na konto hospicjum w Darłowie.

komentarze [0] , skomentuj

WITAJ WIOSNO!

21 marca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku powitali wiosnę. Było radośnie, zdrowo i sportowo. Tego dnia zespół "Zielone cebulki", który przystąpił do projektu "Czas na zdrowie" Fundacji BOŚ, zorganizował festyn zdrowia. Dla każdego ucznia w szkole przygotowano zdrowe kanapki z produktów pochodzących z upraw ekologicznych. Wychowawcy wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zorganizowali rozgrywki sportowe, a pan Adrian Zieliński porwał wszystkich do energetycznej rozgrzewki fitness. Cały festyn przebiegł pod znakiem zdrowego trybu życia pod hasłem "Czas na zdrowie".

Jako ostatnie wiosnę powitały klasy gimnazjalne. Każda klasa musiała się w jakiś sposób zaprezentować, np. śpiewając piosenkę. Komisja, w składzie której zasiadły panie: Grażyna Duszyńska, Karolina Rodziewicz, Dorota Miszczyk i Joanna Łajeczko, oceniały występy reprezentantów poszczególnych klas. Kolejne konkurencje, w których wzięły udział klasy to: wiedza, użyteczna rzecz wykonana z surowców wtórnych i kalambury. Czas pomiędzy konkurencjami umilił wszystkim występ uczennic z klasy II A : Anny Głogowskiej i Julii Creutz.Ostatnim sprawdzianem umiejętności były konkurencje sportowe, które przygotowała i przeprowadziła pani Grażyna Antosik. Wiosenne zmagania wygrała klasa I B. Wszystkie klasy otrzymały honorowe dyplomy. Na zakończenie pani Grażyna Antosik poprowadziła krótkie zajęcia fitness.

Zabawa z okazji I Dnia Wiosny okazała się bardzo udana i wszyscy świetnie się bawili. Uroczystość prowadziła Aleksandra Kurczyk z klasy II A, zaś nad całością czuwała pani Patrycja Iwańska.

Zdjęcia w Galerii / Witaj Wiosno!

komentarze [0] , skomentuj

SREBRNA MUSZLA DLA NASZEJ UCZENNICY

21 marca 2017 w Kinie Bajka Darłowo odbył się XIV Wielki Finał Powiatowego Konkursu Liryki Morskiej „Złota Muszla" połączony z Galą Miejskiej Olimpiady Wiedzy o Bałtyku. Uczennica klasy IIb Wiktoria Sobierańska prowadzona przez panią Ewę Mirowską-Tworek, zdobyła zaszczytne II miejsce czyli wywalczyła Srebrną Muszlę. Gratulujemy sukcesu młodej poetki.

Poniżej prezentujemy zwycięski wiersz

Cztery wersy

W cichym szepcie - podmuch wiatru.

W małej łódce - dusza statku.

Ziarnko piasku - plażę chowa.

Moc pozdrowień - w kilku słowach.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ

Druki do pobrania:

WNIOSEK

ZGŁOSZENIE

komentarze [0] , skomentuj

.

ZARZĄDZENIA WÓJTA GMINY SŁAWNO W SPRAWIE ZAPISÓW DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI NA TERENIE GMINY SŁAWNO

ZARZĄDZENIE NR 24

ZARZĄDZENIE NR 26

komentarze [0] , skomentuj

PROJEKT "CZAS NA ZDROWIE"

komentarze [0] , skomentuj

KANGUR MATEMATYCZNY

Kangur Matematyczny wywodzi się z Australii. W 1990 r. po raz pierwszy odbył się w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. Od 10 lat pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów.

16 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły licznie przystąpili do konkursu. Wzięło w nim udział 48 uczniów, od klasy drugiej SP do klasy trzeciej gimnazjum. Wyniki Kangura poznamy dopiero za dwa miesiące, ale już teraz gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w tak prestiżowym konkursie.

komentarze [0] , skomentuj

SPRAWOZDANIE AGNIESZKI KENIG ZE SPEKTAKLU BALLADYNA

We wtorek 28.02.2017 r. wraz z klasą pojechaliśmy do Teatru Nowego im. Witkacego w Słupsku na spektakl pt. „Balladyna” J. Słowackiego. Sztukę wystawił Nowy Teatr ze Słupska. Problematyką sztuki było dążenie do władzy za wszelką cenę. Balladyna, żeby rządzić zabijała wszystkich, nawet swych najbliższych. Juliusz Słowacki pisał Balladynę w XIX w. jednak jej problematyka nadal jest aktualna.

Aktorzy doskonale wczuli się w swoje role. Scenografia była skromna – najpierw wykorzystano rzutnik multimedialny do zainscenizowania jeziora, a w trakcie spektaklu zmieniały się wyświetlane obrazy. Po bokach stały kolumny, początkowo białe, lecz z rozwojem wydarzeń zmieniały swoją barwę na czerwoną (powiązania z zabójstwami Balladyny). Pod koniec spektaklu na scenie pojawiły się stopnie, a na nim tron króla, na którym zasiadała Balladyna. Rekwizytów było mało. Stanowiły je dzbany, w których siostry zbierały maliny, nóż, którym Balladyna zabiła Alinę, berło i jabłko – symbol władzy Grabca oraz korona Popiela III. Kostiumy były raczej uwspółcześnione. Balladyna miała czerwoną suknię (symbol zabójstwa), Alina ubrana była w suknię w kwiaty.

Dominował kolor czerwony – symbol śmierci i krwi oraz czarny – symbol grzechu. Muzyka była idealnym podkreśleniem wydarzeń dziejących się na scenie. Niemałą rolę odgrywało także światło. W czasie zabójstw czerwona poświata otaczająca Balladynę czyniła ze spektaklu widowisko. Piorun trafiający w Balladynę spowodował poruszenie na widowni. Reakcja publiczności była zaskakująca – nikt nie rozmawiał.

Na końcu spektaklu zagrzmiały zasłużone gromkie brawa dla aktorów. Sztuka mi się podobała, zachęcam do obejrzenia tego spektaklu.

Agnieszka Kenig

kl. I a Gimnazjum

komentarze [0] , skomentuj

SWIATOWY DZIEN LICZBY PI

14.03.2017

Liczba Pi, najsłynniejsza liczba świata - stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy - to w przybliżeniu 3,14. Tak w notacji amerykańskiej zapisuje się datę 14 marca i tego dnia obchodzimy Dzień Liczby Pi.

Zespół Szkół w Sławsku uczcił to szczególne święto Konkursem Liczby Pi. Zadaniem uczniów było napisanie z pamięci jak największej liczby cyfr, które znajdują się po przecinku w tej magicznej liczbie. Do konkursu przystąpiło 56 uczniów całej szkoły.

Zwycięzca w kategorii gimnazjum Kacper Derliński kl. IIIA zapamiętał 144 cyfry!

W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Zosia Dzik kl. IV – 56 cyfr.

Mistrzynią klas I-III SP została Oliwia Stanik kl. II – 110 cyfr.

Uczniowie otrzymali z rąk Dyrektora szkoły dyplomy i nagrody.

komentarze [0] , skomentuj

Spotkanie profilaktyczne

14.03.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne przeprowadzone przez przedstawiciela KRUS w Koszalinie, Pana Igora Pogonowskiego. Celem pogadanki było uświadomienie uczniom, jakie niebezpieczne zachowania w gospodarstwie rolnym mogą zagrażać życiu i zdrowiu. Prowadzący zachęcił uczniów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na temat zapobiegania wypadkom dzieci związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych pt. „Bezpiecznie na wsi to podstawa-środki chemiczne to nie zabawa”, który już po raz siódmy jest organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Spotkanie poszerzyło wiedzę uczniów na temat bezpiecznego zachowania się podczas zabawy i pracy w gospodarstwie domowym na wsi.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

.

Innowacja pedagogiczna w ZS w Sławsku „Starsi czytają młodszym”

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej w klasie III SP „Starsi czytają młodszym” do szkoły przybyła Aleksandra Mitsui, tłumaczka języka japońskiego na język polski i angielski. Przyniosła ze sobą książeczki dla dzieci w języku japońskim. Czytała tradycyjną japońską bajkę „Kaguya Hime” o „Jaśniejącej księżniczce” oraz pokazała dzieciom japońskie książki pisane pionowo od góry do dołu, od prawej do lewej.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki do końca oraz nauczyły się robić tulipany z origami – japońska tradycyjna sztuka składania papieru.

komentarze [0] , skomentuj

W teatrze

Dnia 13 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz wybrali się do Teatru Nowego w Słupsku na spektakl teatralny pt. "Romeo i Julia" Wiliama Szekspira w reż. Bogusława Semotiuka. Aktorzy występujący na deskach teatru w poruszający sposób odegrali swoje role, ukazując zgromadzonym widzom motyw miłości pary młodych ludzi, pochodzących z dwóch zwaśnionych i rywalizujących ze sobą rodów włoskiej Werony. Fantastyczna gra aktorów, kostiumy, muzyka i gra świateł zachwyciły widzów zgromadzonych w teatrze.

Ten dzień spędzony w teatrze na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>

Galerie