Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do egzaminu, składającego się z trzech części:

1. humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka polskiego,

2. matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,

3. języka obcego nowożytnego.‎

W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla każdego zakresu/poziomu egzaminu gimnazjalnego, do którego uczeń przystąpił. Wynik centylowy umożliwia porównanie swojego wyniku z wynikami ‎uczniów w całym kraju.‎

komentarze [0] , skomentuj

HARMONOGRAM

HARMONOGRAM PRACY SZKOŁY - II SEMESTR

komentarze [0] , skomentuj

XIV Gminny Konkurs Ortograficzny

28 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej we Wrześnicy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe:

- klasa I-III,

- klasa IV-VIII.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie :

- Adam Korochoda, kl. III SP, nauczyciel przygotowujący Irena Gregorek,

- Oliwia Stanik, klasa IV SP, nauczyciel przygotowujący Beata Wachholz,

- Marta Nowak kl. VIII SP, nauczyciel przygotowujący Joanna Banasiak.

Dyktanda konkursowe były przygotowane przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, utrwalanie zasad ortograficznych.

W kategorii wiekowej I-III uczeń Adam Korochoda uzyskał trzecie miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS PLASTYCZNY 100 LAT PCK

19 marca 2019 roku komisja w składzie: Izabella Janocha, Małgorzata Kulik, Renata Pietras-Pacynko, Barbara Sałacka, Marcin Maślanka rozstrzygnęła konkurs plastyczny pt. ”100 lat PCK”. Na konkurs, który przeznaczony był dla przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych, wpłynęło 126 prac. W kategorii wiekowej Klasa III szkoła podstawowa , nagrodę otrzymał uczeń Marcel Nadraus.

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli Koszalinie o godzinie 10.00.

Naszą szkołę reprezentowały prace uczniów:

Marcela Nadraus, klasa III SP,

Arkadiusza Zakonek, klasa III SP,

Patryka Murawieckiego, klasa III SP,

Wiktorii Skolimowskiej, klasa III SP.

Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o PCK, najstarszej polskiej organizacji humanitarnej, popularyzacja działalności PCK wśród dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych, zainteresowanie dzieci działalnością wolontariatu, rozwijanie zdolności plastycznych, kreatywności i wyobraźni.

Gratulacje!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

KRUS - WAKACYJNE TURNUSY REHABILITACYJNE

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie uprzejmie informuje, że rozpoczął się nabór wniosków na wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników urodzonych w latach 2004-2012.

Poniżej regulamin w formacie PDF:

REGULAMIN

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

TARGI EDUKACYJNE

Dnia 29 marca 2019 w Szkole Podstawowej w Postominie miały miejsce V Targi Edukacyjne. Targi skierowane były do młodzieży gimnazjalnej i ośmioklasistów z terenu powiatu sławieńskiego. Miały na celu przybliżenie oferty edukacyjnej 22 placówek oświatowych i szkół ponadgimnazjalnych ze Sławna, Słupska, Darłowa, Gościna, Tychowa, Warcina i Ustki. Wiele szkół przygotowało foldery informacyjne, pokazy multimedialne, zaprezentowało eksponaty lub efekty nauki praktycznej w szkole.

Targi umożliwiły młodzieży bezpośredni kontakt z pracownikami placówek oświatowych i instytucji rynku pracy jak również pomogły niezdecydowanym w podjęciu decyzji, a tych, którzy wyboru dokonali już dawno, utwierdziły w słuszności podjętej decyzji.

Wyjazd uczniów został sfinansowany z funduszy projektu “Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość. Doradztwo zawodowe”.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

POWIATOWE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY POZARNICZEJ

Dnia 27 marca 2019r. w Zespole Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego miały miejsce XX Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom”.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Nikola Jóźwik-pierwsza grupa wiekowa – szkoła podstawowa, kl. I-VI,

Agnieszka Kenig-druga grupa wiekowa-szkoła podstawowa kl. VII-VIII.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i innych miejscowych zagrożeń. Turniej przeprowadzono w trzech grupach wiekowych.

Nikola Jóźwik kl. VI zajęła drugie miejsce w swojej grupie wiekowej.

Zwycięzcy poszczególnych grup wywalczyli awans do etapu wojewódzkiego. Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Sławnie, Starostwo Powiatowe w Sławnie oraz Komenda Powiatowa PSP w Sławnie. Honorowy Patronat nad turniejem objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie reprezentowany przez Roberta Stępnia.

Nagrody zwycięzcom i uczestnikom wręczyli: Robert Stępień reprezentujący Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, mł. bryg. Paweł Faryno, wicestarosta Andrzej Protasewicz, Członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP dh. Bogusław Stefanowski oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie Renata Biernacka.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

25 marca 209 klasy IV-VI miały okazję zobaczyć przedstawienie w Domu Kultury Sławnie pt. "Dzieci@sieci” Teatru Alert z Wrocławia.

Uczniowie zapoznali się z historią Artura, którego marzeniem było mieć jak najwięcej znajomych na Facebooku. Artur w sposób naiwny i lekkomyślny dał się wciągnąć w spiralę zdarzeń, które doprowadziły do tego, że koleżanka ze szkoły znalazła się w szpitalu a on sam padł ofiarą internetowego hakera, który tworząc wiele fałszywych kont na portalu społecznościowym, całkowicie kontrolował życie głównego bohatera. Twórcy spektaklu użyli bardzo ciekawych i różnorodnych form przekazu, aby przekonać widzów, że nie warto stosować przemocy wirtualnie, ani realnie, nie warto zakładać fałszywych kont, obrażać i poniżać innych. Spektakl przestrzega przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazuje konsekwencje czyhających w nim zagrożeń, nawiązuje do cyberprzemocy i konsekwencji, jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w internecie. Poprzez grę aktorską, informacje wyświetlane na ekranie, efekty specjalne przekonywano nas, że liczy się bycie sobą, prawdomówność, odwaga i prawdziwa przyjaźń, a nie liczba polubień w mediach społecznościowych.

Przedstawienie dla uczniów zostało sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SPEKTAKL TEATRALNY

Dnia 25 marca 2019 uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się do Domu Kultury w Sławnie na proekologiczne przedstawienie edukacyjne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili losy Dorotki i jej Przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa, w drodze do Szmaragdowego Grodu.

Dzieciom podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Przedstawienie z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodych widzów.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

WIZYTA W SZKOLE MORSKIEJ

Dnia 22 marca 2019r nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach Dnia Morza Bałtyckiego połączonego z Dniem Otwartej Szkoły - Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Dzień otwarty odbył się pod hasłem "Bezpieczni na wodzie i lądzie".

Dla uczniów jak i nauczycieli przygotowano wiele atrakcji. Uczniowie brali udział w warsztatach na symulatorze dachowania i zderzenia. Dowiedzieli się jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy, a ratownicy WOPR przekazali wiedzę na temat bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w zawodach sprawnościowych "Morskie zmagania".

Podczas wizyty nasi uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, poznali kierunki kształcenia, tradycje szkoły, zajęcia dodatkowe, kursy i szkolenia, które realizuje szkoła. Dowiedzieli się jak wygląda baza dydaktyczna szkoły. Dla wszystkich przygotowano pyszny poczęstunek.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

MISTRZ LOGICZNEGO MYSLENIA

28 marca 2019 w ramach akcji Marzec Miesiącem Matematyki odbył się w naszej szkole Konkurs Logicznego Myślenia. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Tytuły Mistrza Logicznego Myślenia uzyskali:

JAKUB KARCZYŃSKI, kategoria VII,VIII,III gimnazjum

KONRAD WERNER, kategoria IV-VI

ADRIAN DĄBROWSKI, kategoria I-III

Mistrzowie otrzymują pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

REKRUTACJA

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 trwa od 01.03.2019 do 29.03.2019.

Regulamin i wnioski w formacie PDF do pobrania poniżej:

REGULAMIN

WNIOSEK dla dziecka z obwodu

WNIOSEK dla dziecka spoza obwodu

komentarze [0] , skomentuj

KOLOROWA KLASA

21 marca 2019 rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Uczniowie naszej szkoły uczcili to święto kolorowymi strojami. Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu rozstrzygnęli konkurs na najbardziej kolorową klasę. Zwyciężyła klasa I. Drugie miejsce zajęła klasa III, zaś trzecie miejsce przypadło klasie II. Tytuł najbardziej kolorowo ubranej osoby został przyznany uczennicy klasy VI Patrycji Adamczyk. Wszyscy zwycięzcy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy i życzymy kolorowej i słonecznej wiosny.

Autor: Patrycja Iwańska

komentarze [0] , skomentuj

KAMPANIA "BEZPIECZNA DROGA"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach w ramach projektu "Bezpieczna droga” i kampanii "Dobrze Cię widzieć”. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, jak ważne jest bezpieczne poruszanie się po drodze, znajomość zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, przestrzegania przyjętych norm i zasad w ruchu drogowym i w sali lekcyjnej oraz zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał kamizelkę, dzięki której dobrze będzie widoczny na drodze.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

KANGUR MATEMATYCZNY

21 marca 2019 r. odbył się Kangur Matematyczny – konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata.

Od 1999 roku, pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”.

W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

komentarze [0] , skomentuj

SPOTKANIE ZE STRAZAKAMI OSP

Dnia 20 marca 2019 roku nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławsku. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w pogadance, którą poprowadzili strażacy. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji, dzięki której dowiedzieli się: Jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia? Co zrobić jeśli jest się świadkiem wypadku drogowego? Jak zadbać o własne bezpieczeństwo w czasie udzielania pierwszej pomocy?

W dalszej części spotkania uczniowie uważnie przyglądali się strażakom, którzy demonstrowali wykonywanie masażu serca, sztucznego oddychania, ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Dzieci poznały zawartość torby medycznej, którą strażacy zawsze zabierają ze sobą na akcję ratunkową oraz zapoznali się z AED.

W trakcie spotkania strażacy również przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków. Największą atrakcję nasi goście zostawili na koniec spotkania. Druhowie pokazali uczniom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu strażackiego. Dzieci mogły wejść do wozów, sprawdzić wyposażenie i przez chwilę poczuć się jak strażacy. Zainteresowanie było ogromne. Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu oraz udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy strażakom za atrakcyjne i ważne zajęcia.

Autor: Natalia Rupniewska

komentarze [0] , skomentuj

DNI OTWARTEJ BIBLIOTEKI

11.03.2019 r. oraz 18.03.2019r. w Szkole Podstawowej w Sławsku odbyły się dni otwartej biblioteki. Z tej okazji przywitaliśmy miłych gości-dzieci z przedszkola w Sławsku, grupę starszaków oraz najmłodszych.

Jak przystało na gospodarzy, uczennice należące do szkolnego klubu bibliotecznego, z serdecznością przywitały swoich młodszych przyjaciół. Dzieci zwiedziły bibliotekę i przylegającą do niej czytelnię, wysłuchały bajek, które czytały im starsze koleżanki. Równie chętnie brały udział w czytelniczych zawodach, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o przedszkolakach. Ucieszyły się z upominków, jakie zostały im wręczone za aktywne uczestnictwo w konkursach. Dzieci miały również możliwość zabawy w świetlicy szkolnej, która sąsiaduje z biblioteką szkolną.

Przedszkolaki zapewniły, że na pewno od września będą częstymi gośćmi biblioteki szkolnej, jako przyszli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławsku, a co z tym się wiąże-intensywnymi czytelnikami.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy na kolejną.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

Nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca w Powiatowym Konkursie Recytatorskim:

klasy I-III - Jakub Rut - wyróżnienie

klasy IV-VI - Jakub Lebica - laureat

klasy VII-VIII i gimnazjum - Katarzyna Milczarek - laureat.

Jakub Lebica i Katarzyna Milczarek wezmą udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie! Gratulacje!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS LICZBY Pi

W dniu LICZBY PI czyli 14 marca 2019 roku w naszej szkole obył się "Konkurs Liczby π". Polegał on na podaniu jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π=3,141592653589793238462643383279502884197169………. W konkursie wzięło udział 27 uczniów przedstawicieli każdej z klas.

Rekordzistami okazali się:

Aleksander Sekulski 200 cyfr

Oliwia Stanik 172 cyfry.

Gratulacje!

Poniżej prezentujemy w formacie PDF wszystkie wyniki konkursu:

WYNIKI

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>

Galerie