Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

POGADANKA Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

Światowy Dzień Bez Przemocy

02 października 2017r. w naszej szkole odbyła się pogadanka z funkcjonariuszem policji z KPP w Sławnie – sierż. A. Łukaszek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej oraz uczniowie klasy IIIa Gimnazjum.

Pogadanka dobyła się z okazji Światowego Dnia Bez Przemocy. Głównym tematem rozmowy była odpowiedzialność karna nieletnich. Policjantka zwróciła uwagę nie tylko na prawa ale także obowiązki uczniów, poruszała tematy o wzajemnej tolerancji, cyberprzemocy i jej skutkach prawnych. Zwracała uwagę, że niektóre zachowania uczniów, mające na celu zaimponowanie grupie, mogą okazać się czynem karalnym. Nieco dłużej zatrzymła się nad tematem narkotyków i dopalaczy.

Prelekcja bardzo podobała się uczniom naszej szkoły, czego dali wyraz w rozmowach z wychowawcami.

Pogadankę w szkole zorganizowała Joanna Łajeczko – pedagog szkolny.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

TURNIEJ ZBIJAKA

30 września 2017 r. odbył się III Gminny Turniej Zbijaka Drużyn Mieszanych Szkół Podstawowych O Puchar Wójta Gminy Sławno we Wrześnicy. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Wrześnica, Warszkowo, Żukowo i Sławsko. Świetnie spisali się reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku. Drużyna w składzie: Nikola Jóźwik, Julianna Romanowska, Marta Torowicz, Ewelina Karlińska, Marcelina Wijas, Nikola Siudek, Jakub Karczyński, Oliwier Sekulski, Konrad Rosiak, Mateusz Świder, Szymon Jabłoński, Konrad Wołczek zajęli drugie miejsce. Serdeczne podziękowania dla rodziców za zaangażowanie i dowóz dzieci na zawody. Ogromne podziękowania za super doping dla naszych kibiców. Opiekunami grupy byli Adrian Zieliński i Grażyna Antosik.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

Autor: Klaudia Musiał kl. IIIa

komentarze [0] , skomentuj

PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Dnia 29.10.2017 r., w ramach programu profilaktycznego realizowanego w naszej szkole, klasy I-III wraz z wychowawcami udały się do stomatologa na przegląd uzębienia. Pani doktor Dorota Fęgler zademonstrowała dzieciom prawidłowy sposób dbania o jamę ustną, uświadamiając konieczność systematycznego szczotkowania zębów co najmniej dwa razy dziennie. Uczniowie pilnie wysłuchali rad stomatologa, a na zakończenie wizyty otrzymali tubkę pasty do zębów.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT DYREKTORA

Dnia 20 września 2017 r. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami klas.

komentarze [0] , skomentuj

.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Szkolne Koło Wolontariatu, które powstało w naszej szkole we wrześniu 2017 r. przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata - Polska 2017, pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". 14 września 2017 r. uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły, place zabaw i obejście kościoła w Sławsku. Zebrane śmieci posegregowano i wrzucono do odpowiednich pojemników.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Sprzątanie Świata to interesująca metoda pracy wychowawczej oraz wartościowy sposób na realizację wolontariatu.

komentarze [0] , skomentuj

LEKCJA Z POLICJANTEM

Dnia 11 września 2017 r. w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły" zostały zorganizowane w naszej szkole zajęcia z policjantem, podczas których uczniowie klas pierwszych poznawali zasady ruchu drogowego.

Pierwszoklasiści, po wysłuchaniu prelekcji o najważniejszych przepisach obowiązujących w ruchu drogowym, w obecności policjanta przechodzili przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, aby utrwalić zasady prawidłowego poruszania się po drogach.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS PLASTYCZNY W JAPONII

Prace plastyczne naszych uczniów poleciały na Międzynarodową Wystawę Sztuki Dziecięcej w Narita (Japonia)! Będzie ona trwała od 18 listopada do 1 grudnia 2017 roku. Prace naszych uczniów (i innych dzieci z całego świata) można będzie oglądać w Skytown Gallery w Narita.

W tym roku tematem prac jest „Żywność”. Organizatorzy uważają, że dzieci są napędzającą siłą XXI-wieku, i że ta wystawa ma na celu rozwijanie marzeń i kreatywności dzieci, a także pogłębianie ich rozumienia ludzi i kultur z innych krajów przez sztukę. Wystawa skierowana jest do dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017 r. zainaugurowano rok szkolny 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku. Dyrektor Beata Gofryk powitała gości przybyłych na uroczystość, rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie pierwszoklasistów.

Obecny na uroczystości Wójt Gminy Sławno wręczył uczniowi klasy V Jakubowi Wilczewskiemu symboliczny czek i bon podarunkowy na kwotę 400 zł. Nagroda została przyznana za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym oraz za reprezentowanie Gminy Sławno w finałach ogólnopolskich i międzynarodowych Czwartków Lekkoatletycznych 2016/2017.

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

REGULAMIN KONKURSU I KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA

komentarze [0] , skomentuj

KONIEC ROKU SZKOLNEGO SP

W dniu 23.06. 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej. Na 117 uczniów 115 uzyskało promocję do klasy programowo wyższej, 28 uczniów otrzymało wzorowe oceny zachowania. Podczas tego roku 17 razy uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju wyjazdach do kina, filharmonii, teatru, wycieczkach do Malborka, Torunia, Gdyni, Warszawy, Srebrnej Góry. Harmonogram imprez i uroczystości obfitował w wydarzenia przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie.

Uczniowie naszej szkoły i ich nauczyciele odnosili różnego rodzaju sukcesy. Zajęli I miejsce w Lidze Szachowej, I m i III m w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Od Pitagorasa do Banacha", I m i II m w Gminnym Konkursie Matematycznym, 5 wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, I miejsce w Gminnych eliminacjach UH- drużyna dziewcząt. Nasi uczniowie brali udział jako wolontariusze w VI Biegu im. Asi Kenig w Sławsku, a także uczestniczyli w 4 dużych akcjach charytatywnych: Pole nadziei- Jeden dzień, jeden dar dla Hospicjum w Darłowie, Paczka świąteczna dla kombatanta, Góra Grosza, Zbiórka środków czystości i żywności dla wychowanków Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie.

Dyrektor szkoły Beata Gofryk po zakończeniu oficjalnej części apelu złożyła uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzenia udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

KONIEC ROKU SZKOLNEGO W GIMNAZJUM

Dnia 23.06.2017 w auli szkolnej po raz ostatni pożegnaliśmy absolwentów Gimnazjum w Sławsku. Zgodnie bowiem z założeniami reformy oświatowej od września Zespół Szkół w Sławsku stanie się Szkołą Podstawową w Sławsku z klasami gimnazjalnymi. Dyrektor szkoły mgr Beata Gofryk wymieniła grad sukcesów gimnazjalistów zarówno w konkursach przedmiotowych jak i artystycznych i sportowych. Wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem. Nagrodziła także tych, którzy dbali o tworzenie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku. Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak ufundował stypendium dla najlepszego absolwenta, którym została Martyna Ozdoba z klasy IIIb uzyskując średnią ocen 5,13 oraz wzorowe zachowanie. Przekazał także nagrodę rzeczową dla ucznia Oskara Kośki z klasy Ia za zajęcie III miejsca w akcji zbierania makulatury. Uroczystość zakończyła się tańcem zespołu Euforia oraz życzeniami wesołych i bezpiecznych wakacji.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

KONIEC ROKU SZKOLNEGO KLASY III

Klasa III wraz z wychowawczynią Heleną Zawarską po rozdaniu świadectw na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego.

komentarze [0] , skomentuj

POZEGNANIE KLASY III

komentarze [0] , skomentuj

.

ŁĘTOWSKIE WIANKI

Dnia 24 czerwca 2017 r. Zespół Taneczny "Euforia" w składzie: Julia Creutz, Ewelina Bińczyk, Natalia Mikulska, Agnieszka Kenig, Martyna Jędrzejczyk, Amelia Piekarska, Natalia Łysko, Julia Nowak i Wiktoria Hetmańska pod kierunkiem artystycznym Anny Marciniak-Zielińskiej uświetniły swoim pięknym występem imprezę gminną "Łętowskie Wianki". Zespół zaprezentował dwa tańce: Buen apetite i Me too. Młodość, piękno, uśmiech, gracja ruchów między kroplami deszczu wywarło imponujące wrażenie wśród oglądających. Gratulacje dla dziewcząt z "Euforii" oraz ich instruktorki tańca! Brawo!

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

.

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

Ojciec Rafał czyta uczniom klasy III swoją ulubioną książkę pt. "Przygody Tomka Sawyera" w ramach innowacji pedagogicznej pod nazwą Starsi Czytają Młodszym.

komentarze [0] , skomentuj

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O POLSCE

Delegacja klasy III wzięła udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Polsce "Znam swój kraj", który zorganizowano w Darłowie.

komentarze [0] , skomentuj

WIGILIA KLASY III

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Heleną Zawarską zorganizowali klasową wigilię.

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN DZIEWCZYNKI W KLASIE III

8 marca 2017 r. chłopcy z klasy III uczcili święto swoich koleżanek, wręczając im różnorodne upominki.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>

Galerie