Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 22 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Jak co roku uczniowie wcielili się w znane postaci z krajów niemiecko- i anglojęzycznych, które przedstawili w humorystyczny sposób, czym dali popis niewątpliwych umiejętności aktorskich i rozbawili publiczność do łez.

Ponadto uczniowie wzięli udział w międzyklasowym konkursie wiedzy o krajach niemieckiego i angielskiego obszaru językowego oraz w quizie muzycznym. Oceniono i nagrodzono również najładniejsze plakaty, które uczniowie przygotowali w ramach Dnia Języków Obcych.

Uroczystość dopełniły występy taneczne, wokalne oraz „koncerty” popularnych zespołów, przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Autor: Agnieszka Mikułko-Szokalska

komentarze [0] , skomentuj

Festiwal Historyczny w Akademii Pomorskiej

10 maja 2019 r. uczniowie klas VIII SP i III Gim brali udział w Słupskim Festiwalu Historycznym w Akademii Pomorskiej. Był to dzień przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Edukacyjno-dydaktyczny charakter tej części festiwalu dał uczniom możliwość przeżycia „żywej” lekcji historii. Odbyły się liczne wykłady, prezentacje oraz pokazy pod okiem akademickich wykładowców. Celem udziału w Festiwalu była prezentacja różnych form wsparcia w budowaniu własnej kariery zawodowej i dalszej edukacji.

Wyjazd uczniów został sfinansowany z funduszy projektu “Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość. Doradztwo zawodowe”.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

POGADANKA O DOPALACZACH

17 maja 2019r. w naszej szkole odbyła się pogadanka o groźnych skutkach zażywania dopalaczy, którą poprowadziła funkcjonariuszka policji do spraw nieletnich w Sławnie, sierżant Agnieszka Łukaszek. Pogadanka miała na celu ostrzec i uświadomić uczniów, że sięganie po dopalacze to droga donikąd. Sierż. Agnieszka Łukaszek opowiedziała o sloganach promujących dopalacze jako środki bezpieczne. Uświadomiła uczniów, że sprzedawcy fałszywie reklamują je jako środki pobudzające czy pozwalające zrelaksować się. Jednocześnie producenci „dopalaczy” w ofercie zamieszczają informacje, że są to produkty kolekcjonerskie, nawozy do kwiatów, czy sole do kąpieli „nie do spożycia przez ludzi”. Policjantka opowiedziała uczniom o rodzajach dopalaczy, skutkach ubocznych ich zażywania, a także o postępowaniu z osobą, która je zażyła. Młodzież uzyskała również informacje, gdzie osoby uzależnione od dopalaczy mogą się zgłosić i jak pomóc osobie uzależnionej.

Na zakończenie sierż. Agnieszka Łukaszek zaprezentowała uczniom skutki wynikające z zażywania substancji psychoaktywnych. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów uczniowie mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli- specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu lub po spożyciu narkotyków. Każde ćwiczenie najpierw było wykonywane bez okularów, by porównać efekt tych samych czynności na trzeźwo i pod wpływem alkoholu czy też narkotyków . Okazało się, że założenie alkogogli i narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów. Było sporo śmiechu, ale te ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu czy też narkotyków i uzmysłowiły, że można zrobić sobie lub innym ludziom krzywdę.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

ARA - WOJEWODZKI KONKURS TEATRALNY

Dnia 17 maja 2019 r. grupa teatralna „Gwiazdy Betlejemskie” pod opieką pani Joanny Banasiak i Joanny Łajeczko wzięła udział w wojewódzkim konkursie teatralnym w Świdwinie. Pomimo, że nie udało się zająć I miejsca, zostaliśmy uznani za najsympatyczniejszą grupę, a uczniowie mieli możliwość zaprezentowania repertuaru przed profesjonalną komisją.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

OGROMNY SUKCES NASZYCH UCZNIOW W KANGURZE MATEMATYCZNYM

Mamy aż 5 wyróżnień!

Nasi uczniowie zdobyli rekordową liczbę, bo aż 5 wyróżnień w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY, który odbył się 21 marca 2019. To wielki sukces uczniów i nauczycieli. Oto zwycięzcy:

Roksana Sawicka kl. 8

Jakub Karczyński kl. 7

Konrad Werner kl. 5

Oliwia Stanik kl. 4

Adam Korochoda kl. 3

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów. Gratulujemy!

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE WOKALNYM

Kolejne sukcesy naszych Uczniów!

W dniu 11.06.2019 nasze Uczennice brały udział w powiatowym konkursie wokalnym ARA w Sławnie. Kasia Milczarek w kategorii Soliści i Muzyczne Zespoły Estradowe została Laureatką! Komisja przyznała, że otrzymała największą ilość punktów. Nikola Zagorodnikow w kategorii Piosenka Dziecięca również sukces! Obie przeszły do ostatniego etapu, wojewódzkiego przeglądu w Szczecinie. Opiekunką Dziewczyn jest Pani Magdalena Wysocka. Gratulacje! Szczecin wzywa...

Autor: Magdalena Wysocka

komentarze [0] , skomentuj

NASI UCZNIOWIE - NAJLEPSI MATEMATYCY W GMINIE

Nasi wspaniali matematycy Roksana Sawicka kl. 8 oraz Jakub Karczyński kl. 7 zajęli I miejsce ex aequo w Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbył się 10 maja 2019 w Szkole Podstawowej w Bobrowicach. Geniusze królowej nauk uzyskali bardzo wysokie wyniki. Dyrektor SP w Bobrowicach pani Małgorzata Sałusz, gratulując zwycięzcom sukcesu, wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora konkursu.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych wspaniałych uczniów.

Gratulujemy!

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS - PALMA WIELKANOCNA

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną rozstrzygnięty!

Do konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną zgłosiło się 30 uczestników, którzy zaprezentowali 30 palm wykonanych różnorodnymi technikami, tradycjami. Tak liczny odzew uczestników konkursu i duża liczba zgłoszonych palm świadczy o zainteresowaniu tradycją z rytuałem świątecznym.

Protokół Komisji Konkursowej

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

TRASH CHALLENGE

Trash Challenge - wyzwanie śmieciowe!

Trash Challenge opanował świat. Ludzie zbierają śmieci i publikują w mediach społecznościowych zdjęcia "sprzed" i "po" sprzątaniu w najbliższym otoczeniu, by dać przykład innym. Uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie! Sprzątają! Jeśli jeszcze nie przyłączyłeś się do akcji zrób to! Jeśli tego nie zrobisz, przynajmniej nie wyrzucaj śmieci gdzie popadnie!

Autor: Magdalena Wysocka

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

„Takich chłopców jak Patryk jest tylko dwóch w Polsce! Uratujmy go od bólu!”

Dnia 28 maja 2019 podczas VIII Biegu im. Asi Kenig, którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa w Sławsku, nasi wolontariusze kwestowali na rzecz operacji Patryka Dubiała (3l), który jest chory na Dysplazję przynasadową typu Schmida. Dzięki operacji Patryk będzie mógł chodzić i żyć bez bólu. Wszystkim wolontariuszom — uczniom dziękujemy za udział i zaangażowanie! Drodzy wolontariusze, zebraliście 306,50 zł.

Przed Świętami Wielkanocnymi Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowali konkurs na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Po konkursie wszystkie palmy zostały sprzedane na terenie szkoły. Pieniądze ze sprzedaży palm i kwestowania na „VII Biegu Asi Kening” w kwocie 543,5 zł zostały wpłacone na konto Fundacji „Siepomaga”, tytułem: 16392 Patryk Dubiał darowizna.

Dziękujemy bardzo !!!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.


Szczegóły rekrutacji są dostępne w trzech prezentacjach w formacie PDF:

PREZENTACJA 1

PREZENTACJA 2

PREZENTACJA 3

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA #jestnaswiecej

Nasza szkoła dołączyła do akcji Fundacji Orange - #jestnaswiecej. Główne założenia akcji:

Pokaż, że jesteś przeciw hejtowi w sieci. Załóż pomarańczową sznurówkę, symbol akcji #jestnaswiecej. Hejterzy są w internecie najgłośniejsi, ale wcale nie jest ich najwięcej. Dołącz do akcji i udowodnij, że hejt nie jest Ci obojętny. Przeciwstaw mu się razem z nami! Nie bój się stanąć w obronie tych, którzy są atakowani w sieci. Nie reagujesz na hejt, jest Ci obojętny? Okaż solidarność z ofiarami. Pokażmy, że #jestnaswiecej.

W ramach akcji zorganizowanej przez panią pedagog Joannę Łajeczko, uczniowie naszej szkoły otrzymali dwie pary pomarańczowych sznurówek. Noszą je dumnie, mając poczucie, że uczestniczą w ważnym wydarzeniu społecznym.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

3 maja 2019 w Czarnej Dąbrówce odbyły się biegi przełajowe zaliczane do Cross festiwalu powiatu Bytowskiego. Uczeń klasy VI Jakub Wilczewski zdobył zwycięstwo na dystansie 1000 metrów w roczniku 2006-2007, wyprzedzając dwukrotnego finalistę czwartków lekkoatletycznych.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Dnia 20.03.2019 r. nasz uczeń klasy 7 Jakub Hetmański zajął III miejsce w kategorii V podczas XXV Jubileuszowego Kaszubskiego Spotkania Akordeonowego w Kościerzynie. Konkurencja była ogromna, a nasz Kuba pokonał dziesiątki uczestników.

Cieszymy się z sukcesu naszego ucznia i GRATULUJEMY.

komentarze [0] , skomentuj

1,2,3 MAJA

30.04.2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający ważne historyczne wydarzenia: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi RP, 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja. Ponadto została wykonana tablica, która w przystępny sposób ukazuje uczniom historię naszego kraju. Dzięki naszemu historykowi - panu w-ce dyrektorowi Radosławowi Kuflowi - przypomnieliśmy sobie ważne daty w dziejach Polski.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

WYNIKI - VIII BIEG im. Asi Kenig

Prezentujemy wyniki VIII Biegu im. Asi Kenig.

Kategorie Juniorów i Młodzików: WYNIKI

BIEG GŁÓWNY, NORDIC WALKING - wyniki dostępne na stronie: wyniki.b4sport.plPODZIĘKOWANIA - SPONSORING

• Wójt Gminy Sławno

• Starostwo Powiatowe

• Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie

• Bank Spółdzielczy w Sławnie

• Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego Włodzimierz Olszewski

• TOUR TREND Spółka z o.o. Strzelinko

• Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Ryszard Sozański Żabno

• Sklep z Artykułami Budowlanymi FUGA Witold Poprawski

• Grzegorz Sendecki Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego

• GS Sławno Arkadiusz Jasiński

• AGROMOR Spółka Jawna Ryszard Niemczura i Paweł Łuczak

• Magdalena Sozańska

• Elżbieta Pawełek Butik ELA

• Anonimowi darczyńcy

• Joanna i Sławomir Siudek

• Drużyna Szpiku

• Rada Rodziców

• Sołtys Sołectwa Sławsko

• Sołtys Sołectwa Radosław

• Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Sławsku

• Stowarzyszenie MOJA WIEŚ SŁAWSKO

• Lidia Sarnecka CIS

PODZIĘKOWANIA - ZAANGAŻOWANIE

• Grażyna Antosik

• Henryk Chudy

• Mariusz Wilczewski

• Agnieszka Czarnuch Gmina Sławno

• Tomasz Jabłoński SPOKO Sławno

• Przemysław Konwerski

• AKSON Sławno

• Krzysztof Kowalczyk

• Nauczyciele SP Sławsko

• Wolontariusze

• Rodzice

• OSP Sławsko

• Policja Powiatowa w Sławnie

• Nadleśnictwo Sławno

• TRANS – SLAW Ratownictwo Medyczne Jacek Urbanowicz

oraz wszystkim zaangażowanym serdecznie DZIĘKUJĘ.

p.o. dyrektora Katarzyna Rudzka

komentarze [0] , skomentuj

VIII BIEG im. ASI KENIG

28.04.2019 roku w Sławsku odbył się VIII Bieg im. Asi Kenig. Głównym organizatorem imprezy była szkoła Podstawowa w Sławsku, a bieg jest zaliczany do Festiwalu Biegowego Powiatu Sławieńskiego 2019 r.

W tym roku cała organizacja oraz logistyka związana z przygotowaniem Biegu przeszła najśmielsze oczekiwania zawodników. Pani p.o. dyrektora Katarzyna Rudzka, dbając o komfort zawodników, postawiła na technologię informacyjną. Profesjonalna firma informatyczna obsługiwała zapisy uczestników, dbając o zachowanie bezpieczeństwa przepływu informacji odnośnie danych osobowych. Dzięki hojności sponsorów, nie zabrakło dobrego jedzenia, które można było smakować i jednocześnie oglądać występy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły. Pani dyrektor Katarzyna Rudzka zaprosiła grupę karateków z Postomina, a ich wyczyny sportowe wzbudziły entuzjazm. Wspaniała organizacja oraz atmosfera sprawiły, że w tym roku padł rekord liczby uczestników – 114 w Biegu Głównym oraz 32 w Nordic Walking. Wice wójt pan Artur Ciróg wręczył bukiet kwiatów pani dyrektor Katarzynie Rudzkiej, były to podziękowania za wsparcie, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i gminy od wszystkich nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Sławsku.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY SKALNIAK

Dnia 26 kwietnia 2019 roku uczniowie kl. IIIa Gimnazjum zrealizowali projekt edukacyjny „Szkolny skalniak – podstawy architektury krajobrazu.” Aranżacja i sposób wykonania były pomysłem p.o. dyrektora Katarzyny Rudzkiej, która dodatkowo wykonała projekt architektoniczny, a ponadto pozyskała sponsora, który dostarczył materiał oraz kwiaty na szkolny skalniak.

Pani p.o. dyrektora Katarzyna Rudzka wraz z uczniami i rodzicami ukwiecili teren wokół szkoły, wzbudzając zachwyt kolorystyką i estetyką wykonania.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES TEATRU SZKOLNEGO

13 kwietnia 2019 uczniowie naszej szkoły z grupy teatralnej "Gwiazdy Betlejemskie" odnieśli zwycięstwo w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Teatralnych ARA, który odbył się w Sławieńskim Domu Kultury. Zaszczytny tytuł Laureata aktorzy wywalczyli spektaklem "Mały Książę". W rolę tytułowego księcia wcielił się znakomity Jakub Lebica z klasy 5, wtórowali mu uczniowie klas 8 SP i 3 gimnazjum. "Gwiazdy Betlejemskie" awansowały do wojewódzkiego etapu przeglądu.

Spektakl wyreżyserowały Joanna Banasiak i Beata Wachholz, zaś scenografię wykonała Helena Zawarska.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   - następna >>>

Galerie