Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

AKCJA CHARYTATYWNA

komentarze [0] , skomentuj

Akcja Charytatywna DAR SERCA

Szkolny Klub Wolontariatu na początku września 2019 r. zorganizował zbiórkę środków czystości dla osób bezdomnych z terenu Słupska, które przebywają w placówkach Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta.

Dnia 7 września 2019 r. wraz z zawartością pudełka z napisem „Dar serca”, Pani Grażyna Antosik (nauczyciel wychowania fizycznego) dostarczyła środki jak również uczestniczyła w biegu przełajowym na rzecz słupskich Albercików.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom za zaangażowanie się w tej akcji.

Autorzy: Grażyna Antosik, Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOLY - POGADANKA Z UCZNIAMI

"Bezpieczna droga do szkoły" to temat pogadanki przeprowadzonej w naszej szkole przez funkcjonariusza policji w Sławnie w dniu 13 września 2019 r.

Funkcjonariusz przypomniał dzieciom, jak należy zachować się w drodze do szkoły i ze szkoły, jak postępować na pasach, kiedy możemy je przekraczać, przy jakim świetle. Ponadto zwrócił uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz przedstawił wskazówki, jak bezpiecznie spędzać czas w szkole i w domu.

Tego typu spotkania profilaktyczne są jednym z narzędzi zmierzających do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkół.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

NARODOWE CZYTANIE

Nasza szkoła przystąpiła do Akcji Narodowego Czytania, które odbyło się 06.09.2019 roku. Z ośmiu utworów, wybranych przez Parę Prezydencką, odczytana została nowela Elizy Orzeszkowej „Dobra Pani”.

Pani dyrektor Katarzyna Rudzka uroczyście rozpoczęła w naszej szkole akcję Narodowego Czytania, następnie pan w-ce dyrektor Radosław Kufel, dodatkowo pan Piotr Rogalski i pani Joanna Banasiak przybliżyli uczniom losy bohaterów noweli. Uczniowie również włączyli się do akcji, egzemplarze lektury przechodziły z rąk do rąk.

Mamy nadzieję, że ta nowela na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września 2019 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Na uroczystość przybył wójt gminy Sławno pan Ryszard Stachowiak, który wręczył nominację na dyrektora szkoły pani Katarzynie Rudzkiej.

Pani dyrektor powitała serdecznie pierwszoklasistów, a także pozostałych uczniów i ich rodziców. Poinformowała o zmianach, jakie nastąpiły w bieżącym roku szkolnym, między innymi o dzienniku elektronicznym oraz instalacji fotowoltaicznej.

komentarze [0] , skomentuj

KONIEC ROKU SZKOLNEGO

19 czerwca 2019 r. odbyła się ceremonia zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

Dyrektor szkoły pani Katarzyna Rudzka wręczyła świadectwa i nagrody wyróżnionym uczniom oraz podziękowała członkom Rady Rodziców za wkład w rozwój życia szkoły.

W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Sławno pan Ryszard Stachowiak, który przyznał nagrody najlepszym absolwentom klasy ósmej szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum.

komentarze [0] , skomentuj

FIZYKA W ZABAWKACH

14 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja fizyki pt. Fizyka w zabawkach. Uczniowie klas I-VIII SP oraz III gimnazjum mieli możliwość poznania zasad fizyki w zabawkach i przedmiotach codziennego użytku. W auli szkoły rozstawiono maszyny i urządzenia do przeprowadzania doświadczeń i zaproszono uczniów, którzy samodzielnie wykonywali różnorodne eksperymenty.

Tę interaktywną lekcję przygotowała nauczycielka fizyki pani Katarzyna Rudzka. Obsługę stanowisk doświadczalnych zapewnił nauczyciel fizyki pan Dariusz Gofryk wraz z uczniami klasy IIIa gimnazjum.

komentarze [0] , skomentuj

WIELKI SUKCES NASZEGO SPORTOWCA

16 czerwca 2019 r. w Łodzi odbyły się Jubileuszowe 25. finały czwartków lekkoatletycznych, w których wystartował uczeń klasy VI Jakub Wilczewski. W skoku wzwyż uzyskał wspaniały rezultat 155cm i zajął I miejsce. Drużyna Kuby zajęła III miejsce w kategorii Miasto.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

BAL ABSOLWENTA

7 czerwca 2019 roku w sali imprez "Stare dobre czasy" w Radosławiu odbył się Bal Absolwenta, podczas którego wspólnie bawili się uczniowie klas III gimnazjum oraz klasy ósmej szkoły podstawowej. Uroczystość została przygotowana przez rodziców, którzy zaprosili do udziału Dyrekcję Szkoły oraz grono pedagogiczne nauczycieli. Uroczyste rozpoczęcie balu nastąpiło o godzinie 17.30 po przywitaniu gości przez Panią dyrektor Katarzynę Rudzką, która w swoim przemówieniu wróciła pamięcią do minionych lat, gdy uczniowie pierwszy raz przekraczali próg naszej szkoły. Życzyła wszystkim dobrej zabawy i niezapomnianych chwil podczas balu.

Zabawa rozpoczęła się tradycyjnym polonezem w wykonaniu uczniów poszczególnych klas oraz brawurowym pokazem tańca belgijka. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele oraz inni goście byli zachwyceni tańcem oraz wyglądem uczestników balu. Miłą i nietypową niespodziankę dla swoich wychowawców przygotowali absolwenci z udziałem i pomocą przedstawicieli OSP Sławsko. Zgromadzeni na balu bardzo dobrze się bawili, a zabawa na pewno pozostanie w ich pamięci.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY NASZYCH UCZENNIC

Dnia 09.06.2019 nasze Laureatki Powiatowego Konkursu Wokalnego w Sławnie, Nikola Zagorodnikow i Kasia Milczarek, brały udział w finałowym etapie w Szczecinie.

Gratulujemy udanych występów.

Autor: Magdalena Wysocka

komentarze [0] , skomentuj

FESTYN CHARYTATYWNY DLA PATRYKA

W dniu 08.06.2019 nasi uczniowie, Nikola Zagorodnikow i Kuba Hetmański, wzięli udział w festynie charytatywnym we Wrześnicy. Graliśmy i śpiewaliśmy na rzecz Patryka. Zebrano zawrotną kwotę około 60 tys. zł, ale to ciągle za mało. Chłopczyk bardzo cierpi z powodu choroby. Koszt operacji to kwota rzędu 170 000 zł! Jeśli możesz, pomóż. Pieniądze można wpłacać na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Alior Bank S.A.: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Bank Pekao SA I O/Warszawa: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

tytułem: 34303 Dubiał Patryk darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

www.dzieciom.pl/podopieczni/34303

Autor: Magdalena Wysocka

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

DZIEŃ OTWARTY DLA DZIECI Z PRZEDSZKOLI

W środę 5 czerwca 2019 r. gościliśmy w naszej szkole grupę starszaków z Przedszkoli w Sławsku i Sławnie oraz ich rodziców. Gości przywitała pani Dyrektor Katarzyna Rudzka, która wprowadziła uczniów w progi naszej szkoły miłym słowem i zaproszeniem do szkoły od pierwszego września. Czas w szkole umilił występ artystyczny uczniów klas pierwszej i drugiej. Upominki dla przedszkolaków w postaci kolorowych zakładek do książek wykonali i wręczyli uczniowie klasy pierwszej. Nasi goście nagrodzili występujących brawami, uśmiechem i słodkim podziękowaniem.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do szkoły od pierwszego września.

Uroczystość przygotowały: Anna Smolińska, Helena Zawarska, Natalia Rupniewska

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

TURNIEJ SZACHOWY

7. czerwca 2019 roku odbył się Finałowy Turniej Szachowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Sławsku. W finale wystąpiło 31 osób, które zakwalifikowały się z ponad 100(!) uprawnionych do gry. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Rozegrano 7 rund, systemem "każdy z każdym".

Wyniki końcowe: grupa młodsza (kl. I-III), chłopcy: 1. Adam Korochoda 2. Adrian Dąbrowski 3. Maksymilian Czyż, dziewczęta: 1. Weronika Szymańska 2. Julia Sorek 3. Lena Banasiak, grupa starsza (kl. IV i starsi), chłopcy: 1. Błażej Kaczmarek 2. Bartłomiej Glinka 3. Paweł Nowak, dziewczęta: 1. Roksana Sawicka 2. Kamila Kunkiel 3. Klaudia Rawska.

Tytuły "Mistrza Szachów" i "Mistrzyni Szachów" w roku szkolnym 2018/2019 zdobyli:

Adam Korochoda, Weronika Szymańska, Błażej Kaczmarek, Roksana Sawicka.

Serdeczne gratulacje!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES LITERACKI NASZEJ UCZENNICY

Dnia 6 czerwca 2019 roku w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie ogłoszono wyniki Powiatowego Konkursu Liryki Morskiej Złota Muszla. Głównym celem konkursu było rozbudzenie wyobraźni literackiej młodzieży oraz uwrażliwienie na piękno przyrody naszej Małej Ojczyzny.

W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów oraz szkół podstawowych z powiatu sławieńskiego. Laureatką konkursu, która zdobyła wyróżnienie jest Kornelia Włodarczyk z klasy VII, uczennica naszej szkoły i autorka wiersza pt. "Morze”, który prezentujemy poniżej. Serdecznie gratulujemy talentu literackiego!

Autor: Beata Wachholz


"Morze"

Roztańczone fale zlewają się z piaskiem,

jakby chciały zatańczyć.

Raz spokojnie, cicho, bezszelestnie,

innym razem jakby zdenerwowane,

szybkim ruchem uderzają o piasek.

Gdzieś w oddali słychać krzyk mew,

słońce wtula się swoimi promieniami w wodę.

W czasie spaceru można znaleźć prawdziwy skarb,

muszle i bursztyn, przez które

słychać jakby fale konwersowały między sobą.

To wszystko jest tak bardzo cudowne....

Hrider

komentarze [0] , skomentuj

LEKCJE O CYBERPRZEMOCY

30 maja 2019 w naszej szkole odbyły się interesujące lekcje o cyberprzemocy, które poprowadził pan Krzysztof Fortuna, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Starym Jarosławiu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III gimnazjum, VIII,VI,V.

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO SZYMBARKA

Dnia 30 maja 2019r. uczniowie klas I,II,III, IV, V pojechali na wycieczkę szkolną do Szymbarka na Kaszubach. Ze Sławska wyjechaliśmy o godzinie 7.45, podróż trwała około 2 godzin. W Kościerzynie dołączył do nas przewodnik, który rozmawiał z nami w języku Kaszubskim. Udaliśmy się do Szymbarka, gdzie znajduje się najdłuższa deska świata(wpisana do księgi rekordów Guinessa), Dom Sybiraka, Bunkier Gryfa Pomorskiego, w którym dzięki akustycznym efektom specjalnym uczniowie przeżyli prawdziwy nalot. Największą atrakcją w Szymbarku był dom do góry nogami. Było to bardzo interesujące przeżycie, którego nie da się opisać słowami. Niejednemu uczniowi zakręciło się w głowie. Następnie pojechaliśmy do Chmielna zwiedzać Muzeum Ceramiki Neclów z najstarszym ośrodkiem garncarskim na Pomorzu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pokaz toczenia na kole garncarskim, jak również dowiedzieć się wiele o procesie wyrobu naczyń ceramicznych oraz o procesie wypalania naczyń glinianych.

Po zwiedzaniu udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji, która mieści się nad jeziorem. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kolegiaty p.w. Wniebowzięcia N.M.P. z dachem w kształcie trumny.

Słoneczna pogoda pozwoliła nam cieszyć się urokami wycieczki. Powróciliśmy do Sławna około godziny 21.00 zmęczeni, ale w dobrych humorach.

Opiekunami wycieczki były panie Helena Zawarska, Irena Gregorek, Anna Smolińska.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W GMINNYM KONKURSIE JEZYKA ANGIELSKIEGO

28 maja 2019 r. nasi uczniowie Marta Nowak kl. 8 oraz Jakub Karczyński kl. 7 zdobyli I miejsce ex aequo w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Bobrowicach.

Gratulacje!

komentarze [1] , skomentuj

SUKCESY W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Dnia 23 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego i był przeprowadzony w dwóch kategoriach: dla gimnazjów oraz szkół podstawowych.

Nasza szkoła była reprezentowana przez dwie drużyny w następującym składzie:

- SP - Marta Nowak, Roksana Sawicka i Paweł Gorzeń z klasy VIII A

- Gimnazjum - Natalia Mikulska, Dawid Terefenko i Aleksander Sekulski z klasy III A

Celem konkursu było kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych, propagowanie walorów przyrodniczych naszego regionu oraz uwrażliwienie młodzieży na aktualne problemy ochrony środowiska.

Gimnazjaliści drużynowo wywalczyli tytuł „NajEkoSzkoły Powiatu Sławieńskiego” w kategorii gimnazjów. Natomiast w rywalizacji indywidualnej II miejsce zajął Aleksander Sekulski, zaś III miejsce - Dawid Terefenko.
Gratulujemy!

Autor: Patrycja Iwańska

Fot. Jarosław Strześniewski

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN MAMY I TATY

Dziękujemy Wam za Waszą mądrość wielką,

za dobroć mądrą, za uczuć wartkich potok ujarzmiony,

za Wasze serce i Wasz uśmiech, który niesie dobro!

W piątek 24 maja 2019 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas młodszych zaprezentowali się w bogatym programie artystycznym, który był wyrazem miłości i pragnieniem podziękowania za trud wychowania, za nieprzespane noce i za wszystko, czego nie potrafią wyrazić słowa. Wszyscy artyści w pięknych strojach z elementami ludowymi na wstępie zatańczyli taniec „Trojak” i zaśpiewali „100 lat”. W dalszej części programu uczniowie klasy I zaśpiewali piosenki i wyrecytowali wierszyki dedykując je mamie i tacie, a instrukcja zawarta w słowach piosenki „Jak narysować mamę” może zaowocować w przyszłości pięknym portretem Mamy. Uczniowie klasy II to urodzeni tancerze, a udowodnili to w tańcach „Gangnam Style” i „Rock and roll” wraz z królem rocka Elvisem Presleyem. Swym występem wprowadzili wszystkich rodziców w atmosferę zabawy. Przepis kulinarny, wyśpiewany przez dzieci, na zdrową zupę jarzynową dla mamy i taty na pewno zaowocuje pysznym obiadem domowym. Uczniowie klasy III pobawili się w aktorów w przedstawieniu teatralnym pt. „Mama jak z obrazka”, a przed akademią swój talent krawiecki wykorzystali do uszycia tulipanków dla mamy i taty. Jako malarze również zdali swój egzamin malując portrety Mam, które wkomponowały się w piękną scenografię. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim rodzicom upominki, które są dowodem wdzięczności i szacunku dla nich.

Akademia została przygotowana przez: Annę Smolińską, Helenę Zawarską, Irenę Gregorek i Natalię Rupniewską.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   - następna >>>

Galerie