Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

MIKOLAJKI

6 grudnia 2016 r. odwiedził nas Święty Mikołaj. Zawitał do każdej klasy, wręczając wszystkim uczniom słodki prezent. Dzieci odwdzięczyły się pięknie recytowanymi wierszami i zaśpiewanymi piosenkami. Długo oczekiwana wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła uczniom wiele radości.

komentarze [0] , skomentuj

AKCJE CHARYTATYWNE W NASZEJ SZKOLE

Kolejny już raz nasza szkoła angażuje się w liczne akcje charytatywne. Wszyscy uczniowie włączyli się w zbiórkę monet, która jest organizowana po raz siedemnasty przez Towarzystwo Nasz Dom. „Góra grosza” wspiera dzieci wychowujące się w rodzinach zastępczych. Każda klasa stara się wypełnić swój słoik „groszówkami”! Akcja w naszej szkole trwa do 13 stycznia 2017roku.

Uczniowie również chętnie przygotowują paczki dla potrzebujących. Klasa Ib Gimnazjum przygotowuje paczki świąteczne dla wychowanków Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie.

Wsparcie otrzymają także kombatanci. Akcja „ Paczka dla Bohatera” jest organizowana w Polsce po raz szósty. W ten sposób wszyscy mogą okazać szacunek oraz wesprzeć ludzi, którzy walczyli o naszą wolność, jednak dziś żyją w niedostatku i zapomnieniu. Zbiórka darów trwa do 14 grudnia. Wszystkie ofiarowane produkty zostaną przekazane do Darłowskiego Centrum Wolontariatu.

komentarze [0] , skomentuj

POWIATOWE MISTRZOSTWA W SZACHACH

3 grudnia 2016 r. w Sławieńskim Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sławieńskiego w Szachach.

W kategorii Juniorów:

I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu - Bartłomiej Glinka kl. VI (SP) Zespół Szkół w Sławsku

II miejsce i tytuł Wicemistrza Powiatu - Dominik Czyż kl. III (SP) Zespół Szkół w Sławsku

III miejsce - Mateusz Knap kl. II (GIM) Zespół Szkół w Sławsku

Mistrzów trenuje pan Piotr Rogalski.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

ANDRZEJKI

30.11.2016 uczniowie klasy I wraz ze swoimi wychowawczyniami Ireną Gregorek i Natalią Rupniewską zorganizowali klasowe Andrzejki. Dzieci rysowały plakaty czarownic i przepowiadały przyszłość z bogatego zestawu wróżb. Było dużo śmiechu, tańce i poczęstunek. Zabawa była niezwykle udana.

komentarze [0] , skomentuj

WYJAZD DO TEATRU

Uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców wybrali się w dniu 1 grudnia 2016 r. do Nowego Teatru w Słupsku na spektakl pt. „Doktor Dolittle i przyjaciele”.

Piękna muzyka i scenografia wprowadziły widzów w cudowny świat bajki mówiącej o dobroci i poświęceniu życia dla pracy na rzecz zwierząt. W przedstawieniu wykorzystano wiele technik teatralnych: maski, lalki i teatr cieni. Wszystkim bardzo podobał się wyjazd, a szczególne wrażenie na uczniach wywarły zwierzęta m.in. małpka Czi- Czi i papuga Polinezja.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Dnia 25.11 w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Głównym punktem zabawy były wróżby, z których uczniowie chętnie korzystali, każdy znalazł coś dla siebie. W międzyczasie wszyscy bawili się w rytm muzyki i ruch laserowych świateł. Na medal spisali się organizatorzy i chłopcy , którzy obsługiwali sprzęt. Obecni na dyskotece zatańczyli belgijkę, która bardzo spodobała się zarówno chłopcom jak i dziewczętom, ale też popularne ,,kaczuchy". Na parkiecie nie brakowało tańczących. Zabawa wypadła świetnie i w miłej atmosferze, dobry humor udzielał się wszystkim obecnym. Organizatorem imprezy był samorząd uczniowski, a opiekunami byli wychowawcy: pani Ewa Mirowska-Tworek, pani Patrycja Iwańska , pani Agnieszka Mikułko-Szokalska, pani Katarzyna Rudzka, pani Dorota Miszczyk oraz pan Radosław Kufel.

Autor: Oliwia Smoszna

komentarze [0] , skomentuj

.

DOPALACZE NISZCZĄ ŻYCIE. ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

W 2015 roku odnotowano wiele negatywnych zdarzeń będących skutkiem zażywania dopalaczy. Także policyjna diagnoza odnosząca się do obszarów najpoważniejszych niebezpieczeństw wskazuje, że dopalacze i narkotyki stanowią zagrożenia, które wymagają podjęcia zdecydowanych oraz wielokierunkowych działań profilaktycznych. Wychodząc naprzeciw potrzebie prowadzenia szerokiej edukacji w tym zakresie w dniu 24.11.2016 uczniowie gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych Akademii Filmowej w Słupsku. Wysłuchali prelekcji policyjnego profilaktyka, podczas której zaprezentowano przygotowany przez ostrowską grupę PaT (Profilaktyka a Ty) film „Dopalacze niszczą życie”.

Kulminacyjnym punktem zajęć był seans filmowy pt.„Amy” reż. Asif Kapadia, Wielka Brytania 2015. Obejrzany film był nagrodzony Oskarem w kategorii film dokumentalny. Obraz to prawdziwa historia gwiazdy muzyki Amy Winehouse, która zmarła na skutek zatrucia alkoholowego w wieku 27 lat.

Całość kosztów wyjazdu dla uczniów została sfinansowana ze środków Gminy Sławno.

Inicjatorem zajęć była pani pedagog Joanna Łajeczko. Opiekunami wychowawcy: Dorota Miszczyk, Agnieszka Mikułko-Szokalska i Ewa Mirowska-Tworek.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Uczniowie klasy II z wychowawczynią Anną Smolińską godnie uczcili ten świąteczny dzień. Na zdjęciu klasa II ze swoimi przytulankami.

Więcej zdjęć w Galerii.

komentarze [0] , skomentuj

Gminny Konkurs Ortograficzny

29 listopada 2017 r. w Zespole Szkół we Wrześnicy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. W konkursie uczestniczyli uczniowie reprezentujący pięć szkół, stanowiący elitę w dziedzinie ortografii wśród trzecioklasistów oraz uczniów z klas IV- VI szkoły podstawowej. Zadaniem wszystkich uczestników konkursu było napisanie dyktanda z różnorodnymi trudnościami ortograficznymi. Przygotowany tekst zawierał trudne i nietypowe pułapki ortograficzne oraz interpunkcyjne, jednak piszący poradzili sobie znakomicie.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek, a najlepsi ciekawe nagrody książkowe.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY LITERACKIE UCZNIOW

W dniu 22.11.2016r w Publicznej Bibliotece we Wrześnicy odbył się finał konkursu literackiego pt.”Nowe przygody Stasia i Nel”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wymyślić i napisać przygody dzieci z powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Tym razem jednak akcja miała rozgrywać się na Księżycu. Dwie uczennice naszej szkoły zdobyły III miejsca w swoich kategoriach wiekowych: Aleksandra Roguszewska kl. VI w kategorii szkół podstawowych i Aleksandra Kurczyk kl.II a w kategorii gimnazja.

Gościem honorowym spotkania był wnuk Henryka Sienkiewicza, który wspominał swojego dziadka oraz odpowiadał na pytania zebranych.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

Wycieczka do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

19.11.2016 r.uczniowie klas I-VI pod opieką nauczycieli: Anny Smolińskiej, Ireny Gregorek, Natalii Rupniewskiej, Joanny Krzowskiej udali się na wycieczkę do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Centrum jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców-amatorów, w którym w sposób namacalny można na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie. Wizyta w EXPERYMENCIE pozwala na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata. Nasi uczniowie entuzjastycznie poznawali tajniki nauki poprzez wspaniałą zabawę. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele pozytywnych wrażeń.

Zdjęcia w Galerii - Wycieczka do Centrum EXPERYMENT.

komentarze [0] , skomentuj

WYNIKI KONKURSU PIESNI PATRIOTYCZNEJ

10 listopada 2016 r. w Sławsku odbył się III Konkurs Pieśni Patriotycznej. Komisja w składzie:

Bogumił Płachecki, nauczyciel muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Sławnie

Marta Hołowata, przewodnicząca Rady Gminy Sławno

Maciej Stanisławski, muzyk-saksofonista

ogłasza wyniki:

Kategoria-szkoły podstawowe

I miejsce SP Żukowo

II miejsce SP Bobrowice

III miejsce SP Warszkowo

IV miejsce SP Wrześnica

V miejsce SP Sławsko

Kategoria-gimnazja

I miejsce Gimnazjum Sławsko

II miejsce Gimnazjum Wrześnica

komentarze [1] , skomentuj

AKADEMIA 11 LISTOPADA


"Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo" - Józef Piłsudski

Pod takim przewodnim hasłem dnia 10 listopada 2016 r. w sali wiejskiej w Sławsku odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku pod opieką nauczycieli przygotowali piękną lekcję historii, podczas której przypomniano 123 lata niewoli narodu polskiego, wypełnione walką o wyzwolenie aż do dnia odzyskania upragnionej wolności. Przekazywane treści historyczne były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru oraz recytacjami utworów poetyckich, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil podczas całej uroczystości.

Na początku akademii głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół Beata Gofryk, która powitała licznie zgromadzonych gości, przybyłych kombatantów, radnych, sołtysów wsi, dyrektorów szkół, księdza proboszcza oraz przedstawicieli Urzędu Gminy, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. W swoim wystąpieniu nawiązała do minionych wydarzeń historycznych i zaakcentowała, jak ważną rolę w świadomości Polaka-Patrioty odgrywa tożsamość narodowa kształtowana na przestrzeni wielu lat poprzez symbole narodowe, kulturę muzyczną i literacką oraz znaczenie osobistych przeżyć i emocji.

Powagi całej akademii dodał występ szkolnego Zespołu tanecznego, który w pięknych strojach z minionej epoki zaprezentował tradycyjnego poloneza.

Uwagę zgromadzonej publiczności skupił dynamiczny marsz żołnierzy podczas odśpiewanej pieśni legionowej "Marsz Pierwszej Brygady"

Przepiękny układ choreograficzny z elementami baletu z biało-czerwonymi wstążkami zaprezentowały uczennice z klasy III i IV- Nikola Zagorodnikow i Zosia Dzik.

Pieśń pt. "Rozkwitały pąki białych róż" na akordeonach zagrali uczniowie z klasy V - Alicja Derlińska, Ewelina Karlińska i Jakub Hetmański.

Obchody dnia niepodległości w naszej szkole przypomniały wszystkim, że jest to szczególny dzień, który przypomina o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba nieustannie pielęgnować.

Akademia została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: Beaty Wachholz, odpowiedzialnej za scenariusz i oprawę literacką uroczystości, Magdaleny Klimaszewskiej - za przygotowanie pieśni legionowych i patriotycznych, Heleny Zawarskiej - za dekorację sali, Katarzyny Rudzkiej - przemarsz żołnierzy, Anny Marciniak - Zielińskiej za przygotowanie poloneza i Radosława Kufel - za pomoc techniczną podczas akademii.

Zdjęcia i filmy wideo z uroczystości można obejrzeć na stronie naszemiastosławno.pl:

slawno.naszemiasto.pl/artykul/slawsko-piekna-akademia-zespolu-szkol-z-okazji-swieta,3914428,artgal,t,id,tm.html

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

RANKING LIGII SZACHOWEJ

Publikujemy najnowszą listę rankingową Zespołu Szkół w Sławsku, z dnia 2.11.2016 r. Lista

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SPORTOWE

24 i 26 października 2016 r. w Zespole Szkół we Wrześnicy odbył się Gminny Turniej Unihokeja. Drużyna dziewcząt ZS w Sławsku zajęła I miejsce, a drużyna chłopców II miejsce. Uczniowie trenują pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego - Adriana Zielińskiego.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za drużynę dziewcząt, która będzie reprezentowała Gminę Sławno w eliminacjach powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

komentarze [0] , skomentuj

.

PAMIĘĆ O ZMARŁYCH

W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie klas I-III wraz ze swymi nauczycielami odwiedzili miejsca pamięci narodowej na cmentarzu w Sławnie. Zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza, oddając cześć pamięci poległym za naszą Wolność.

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO MALBORKA

Zamek w Malborku – jeden z najcenniejszych zabytków polskiej architektury, w 1997 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Do Zamku udali się nasi uczniowie wraz z opiekunami, Ewą Dobrzańską i Heleną Zawarską na jednodniową wycieczkę do największej gotyckiej twierdzy w Europie. Wykwalifikowany przewodnik opowiedział uczestnikom wyprawy najciekawsze historie związane z zamkiem w Malborku.

komentarze [0] , skomentuj

SLUBOWANIE KLASY I

20 października 2016 r. uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Dyrektor Beata Gofryk dokonała aktu pasowania na ucznia. Wójt gminy Sławno Ryszard Stachowiak pogratulował uczniom ich święta i życzył sukcesów w nauce. Zaproszeni goście obdarowali pierwszoklasistów wspaniałymi prezentami. Uczniowie klasy I zaprezentowali swój pierwszy program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni - Ireny Gregorek. Dzień minął w podniosłej i radosnej atmosferze.

komentarze [0] , skomentuj

.

Konkurs na "Kukiełkę z warzyw"

Rozstrzygnięto 12 października 2016 r.

Wiemy, że powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw. Znamy ich walory zarówno smakowe jak też odżywcze. Okazuje się, że warzywa można również wykorzystać do świetnej zabawy, co udowodnili nam uczniowie klas I-III, wykonując z nich przepiękne kukiełki. Konkurs na „Kukiełkę z warzyw” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Warzywa zostały przemienione w różne zwierzęta, lalki oraz inne postacie. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić laureata i wybrać najładniejszą z nich. Prace „małych artystów” można było podziwiać na wystawce w klasie pierwszej. Za trud, duże zaangażowanie, pomysłowość i fantazję wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i karteczki do origami, a laureaci konkursu zostali nagrodzeni farbkami i plasteliną.

Jury wyłoniło laureatów: I – Hubert Ciesielski kl. III, II – Nikola Siudek kl. III, III – Tomasz Roguszewski kl. III, na wyróżnienie zasługują prace uczniów: Adama Korochody kl. I, Mariusza Szymańskiego kl. I, Filipa Kośki kl. III i Emilii Smolińskiej kl. II. Dużą pomysłowością wykazali się: Jakub Czyż kl. III, Patryk Murawiecki kl. I, Dominik Czyż kl. III, Konrad Werner kl. III, Stanisław Frankowski kl. I, Oliwia Stanik kl. II, Krzysztof Gorzeń kl. III, Kacper Filipczak kl. I, Jakub Lewica kl. III, Arkadiusz Zakonek kl. I, Julita Wojciechowska kl. III, Cyprian Sekulski kl. II, Jakub Michalski kl. II, Szymon Wojciechowski kl. I i Matylda Wal kl.II.

Wszystkim dzieciom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych w Galerii/Konkurs "Kukiełka z warzyw".

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

OTWARCIE KLUBU DYSKUSYJNEGO

W dniu 24 października 2016r. rozpoczął swoją działalność Klub dyskusyjny. Gospodarzem spotkania była pani mgr Ewa Mirowska-Tworek. Celem działalności klubu jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów gimnazjum. Kluby dyskusyjne to elitarna forma rozrywki, która ma wieloletnią tradycję. Dawniej o sztuce, polityce czy książkach dyskutowała w salonach tylko arystokracja. Z czasem kluby otworzyły się na wszystkie grupy społeczne.

Pierwsze spotkanie w klubie poświęcone było rozmowom na temat ulubionych pozycji książkowych przybyłych uczestników. Prezentowali oni książki, które im się podobają, które uznali za warte przeczytania np. „Dziewczyny wyklęte” S. Nowaka, „Szczęście w nieszczęściu” I. Frączyk czy "Papierowe miasta" J. Greena. Gościem honorowym spotkania była pani dyrektor szkoły mgr Beata Gofryk. Opowiedziała uczniom o swoich książkowych skarbach oraz historii ich zdobycia. Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia kopii pierwszego wydania "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza oraz dawnych wydań między innymi „Małego Księcia” A. de Saint-Exuperie czy mitów greckich. Pani Beata Gofryk w sposób imponujący przeczytała jedno z opowiadań z rodzaju „czarnego humoru”. Uczniowie stworzyli miłą atmosferę i stwierdzili, że: „my młodzi potrzebujemy wspólnych rozmów o literaturze”.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   - następna >>>

Galerie