Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SUKCESY W KONKURSACH LITERACKIM I PLASTYCZNYM

Dnia 19 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w podsumowaniu konkursu plastycznego i literackiego pt. "Pamięć rzeczy", który został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Sławno. Zadaniem uczestników I kategorii wiekowej było przygotowanie pracy plastycznej prezentującej dowolny przedmiot, będący pamiątką rodzinną. W kategorii II należało napisać opowiadanie o dziejach maszyny do szycia lub świecznika-przedmiotów należących do przodków zamieszkałych na terenie Gminy Sławno. W kategorii III uczniowie gimnazjum opisywali historię autentycznego przedmiotu przywiezionego przez pierwszych polskich mieszkańców z miejsca ich pochodzenia oraz wykonywali fotografię tej pamiątki. Jury konkursowe doceniło talenty plastyczne i literackie naszych uczniów przyznając im następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

W kategorii klas I-III laureatem został Jakub Lebica, a III miejsce zdobyła Oliwia Stanik.

W kategorii klas IV- VI trzecie miejsce zajął Paweł Gorzeń.

W kategorii klas gimnazjalnych I miejsce zdobyła Katarzyna Milczarek, II miejsce Ewelina Bińczyk.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia wystawy zorganizowanej w bibliotece pt. "Pamięć miejsc, pamięć ludzi". Można było na niej zobaczyć fotografie miejsc położonych na terenie Gminy Sławno, których symboliczne znaczenie zostało już dawno zapomniane przez mieszkańców miejscowości.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

NIECPA 2016

14 października 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji poświęconej profilaktyce uzależnień „Niećpa”, która odbyła się w hali Gryfia w Słupsku.

Po wysłuchaniu prelekcji o zgubnej sile narkotyków uczniowie uczestniczyli w koncercie zespołu STO%.

Gościem tegorocznej akcji była Patrycja Markowska jedna z najpopularniejszych polskich rockowych wokalistek. Artystka zaśpiewała najpopularniejsze utwory ze wszystkich sześciu studyjnych płyt.

Opiekunami były : Joanna Łajeczko i Agnieszka Mikułko-Szokalska .

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SZACHOWE

W sobotę 8 października 2016 r. odbył się w Postominie VI Memoriał Alfreda Obszańskiego.

W kategorii juniorów:

I miejsce - Paweł Nowak kl. I a Gim - Zespół Szkół w Sławsku

II miejsce - Mateusz Knap kl. IIa Gim - Zespół Szkół w Sławsku

III miejsce– Jakub Czyż kl. III SP - Zespół Szkół w Sławsku

W kategorii do lat 10:

I miejsce– Jakub Czyż kl. III SP - Zespół Szkół w Sławsku

II miejsce– Bartłomiej Korowajczyk kl. III SP - Zespół Szkół w Sławsku

W kategorii seniorów, opiekun uczniów Piotr Rogalski zajął VI miejsce.

Dzień później, 9 października 2016 r. w Charzynie odbył się II Turniej o Mistrzostwo Gmin w szachach drużynowych województwa zachodniopomorskiego. Udział wzięło 12 drużyn z całego województwa. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze Sławna, która wygrała ze wszystkimi zespołami. W czwórce zawodników zespołu ze Sławna był nauczyciel Zespołu Szkół w Sławsku Piotr Rogalski, który zdobył 9 z 11 punktów.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

Wizyta w Filharmonii

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielek: Beaty Gofryk, Anny Smolińskiej i Beaty Wachholz wybrali się już po raz kolejny do Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku na koncert muzyczny pt. "Z orkiestrą na Ty". Orkiestra złożona z wielu muzyków zagrała pod batutą dyrygenta Bohdana Jarmołowicza. Program był poświęcony poznawaniu instrumentów muzycznych i ich roli w orkiestrze. Każdy z muzyków, prezentując swój instrument wykonał fragment kompozycji z towarzyszeniem orkiestry.

Były to kolejno: instrumenty smyczkowe, instrumenty dęte drewniane, instrumenty dęte blaszane i wybrane instrumenty perkusyjne. Zaprezentowano licznie zgromadzonej widowni wybitne dzieła literatury muzycznej reprezentujące różne style muzyczne od baroku do współczesności. m.in. Jana Sebastiana Bacha, solo obojowe z baletu "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego, solo na fagot ze suity Peer Gynt - "W grocie Króla Gór" Edvarda Griega i inne. Koncert zakończył się brawurowym wykonaniem fragmentu "Bolera" Maurice'a Ravela, które wywołało bardzo żywiołową reakcję dziecięcej publiczności.

Koncert połączony był z prelekcją oraz konkursem dla dzieci z zakresu znajomości instrumentów muzycznych. Wyjazd edukacyjny na koncert muzyczny okazał się udany i był prawdziwą lekcją kultury oraz stosownego zachowania się w filharmonii.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

SLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM

Dzień 23 września 2016 był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. Składali oni Ślubowanie, że w codziennej pracy nie będą szczędzić sił, aby zdobyć rzetelną wiedzę, która będzie im służyć w pracy dla dobra naszej Ojczyzny.

Przedstawicielami klas przy poczcie flagowym byli: z kl.I a – Katarzyna Milczarek i Aleksander Sekulski oraz I b – Anita Goryczkiewicz i Cezary Smoszna. Po złożeniu przysięgi Dyrektor Szkoły Beata Gofryk wraz z przewodniczącą Rady Rodziców Dorotą Kośką wręczyły uczniom drobne upominki.

Prowadząca uroczysty apel przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zapewniła nowo przyjętych członków społeczności szkolnej o wsparciu i opiece , jeżeli szkolne życie okaże się dla nich zbyt trudne. Życzyła, aby trzy lata nauki szkolnej, były radosne i owocne.

Po części oficjalne uczennice klas III a i III b zorganizowały otrzęsiny, podczas których uczniowie klas pierwszych musieli wykonać wiele śmiesznych zadań. A oto uczniowie klas pierwszych przyjęci do szkolnej braci:

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

.

PRELEKCJA MŁODZI-MŁODYM

20 września 2016 r. odbyła się w naszej szkole prelekcja dla rodziców z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom dzieci i młodzieży. Tomasz Marko ze Stowarzyszenia Profilaktyki i Terapii MŁODZI MŁODYM w Koszalinie poruszył problematykę cyberprzemocy oraz uzależnień od internetu i technologii informacyjnych.

Kontakt ze Stowarzyszeniem MŁODZI-MŁODYM:

tel. 94 340 35 22 lub 511 325 712

www.mlodzi-mlodym.koszalin.pl

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT

Godziny przyjęć pedagoga szkolnego

GIMNAZJUM – mgr Joanna Łajeczko

Poniedziałek 7.30 – 11.30

Wtorek 13.20 – 14.20

Środa 10.30 – 11.30

Czwartek 11.30 – 12.30

Piątek 11.30 – 13.30

Godziny przyjęć pedagoga szkolnego

ZESPÓŁ SZKÓŁ – mgr Ewa Troć

Środa 13.00 - 15.00

Czwartek 8.00 – 10.00

Godziny przyjęć pedagoga szkolnego

SZKOŁA PODSTAWOWA – mgr Ewa Dobrzańska

Poniedziałek 8.45 – 9.45

Wtorek 10.35 – 11.35

Środa 8.45 – 9.45

Czwartek 9.40 – 10.40

Piątek 8.45 – 9.45

Godziny przyjęć logopedy szkolnego

mgr Sylwia Wronkowska

Środa 7.30 – 8.30

Czwartek 7.30 – 8.30

Czwartek 12.30 – 15.30

komentarze [0] , skomentuj

.

REGULAMIN PODRĘCZNIKÓW

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT

Zebranie Rodziców z wychowawcami klas odbędzie się 20 września 2016 r. o godz. 16.00

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO ZOO

9 września 2016 r. uczniowie szkoły podstawowej pod opieką Anny Smolińskiej, Beaty Wachholz, Joanny Krzowskiej udali się do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie na lekcję przyrody w terenie. Nie lada atrakcją była dla uczniów przejażdżka Ciuchcią Retro. Dzięki temu dzieci dotarły do wszystkich zwierząt zamieszkujących w ZOO. Podczas godzinnej trasy przewodnik przepięknie opowiadał niezwykłe historie z życia zwierząt. Po przejażdżce uczniowie zwiedzili pawilony z gadami, ptakami i i motylami. Długo witały się ze słoniami: indyjskim i afrykańskim oraz wylegującym się hipopotamem.

Pogoda dopisała znakomicie i w cudownych nastrojach uczniowie wrócili do domu.

Zdjęcia w Galerii Wycieczka do ZOO.

komentarze [0] , skomentuj

NARODOWE CZYTANIE DZIEL SIENKIEWICZA

5 września 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku przystąpili do akcji Narodowe Czytanie Dzieł Henryka Sienkiewicza, pod patronatem Prezydenta RP. Dyrektor szkoły, Beata Gofryk powitała główną organizatorkę Akcji, panią Lidię Wróblewską - Dyrektora Publicznej Biblioteki Gminnej w Żukowie. Uczniowie naszej szkoły przystąpili do zmagań konkursowych w czytaniu. W kategorii szkoły podstawowej konkurs wygrała Marta Nowak kl. VI, a wśród gimnazjalistów mistrzem czytania został Mateusz Knap kl. IIa. Serdecznie gratulujemy!

komentarze [0] , skomentuj

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

1 września 2016 r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017. Dyrektor Zespołu Szkół w Sławsku, Beata Gofryk powitała wszystkich zgromadzonych, a następnie przypomniała o 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczczono pamięć ofiar wojny.

komentarze [0] , skomentuj

ROK SZKOLNY 2016/2017

komentarze [0] , skomentuj

.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

24 czerwca 2016 r. Zespół Szkół w Sławsku zakończył oficjalnie rok szkolny 2015/2016. Na uroczystość przybył Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak. Wręczył Nagrodę Wójta najlepszemu absolwentowi Szkoły Podstawowej w Sławsku, którym został uczeń klasy szóstej, Aleksander Sekulski. Złożył gratulacje rodzicom ucznia, państwu Elżbiecie i Maciejowi Sekulskim, za trud włożony w wychowanie syna.

Dyrektor Beata Gofryk wręczyła nagrody książkowe wyróżnionym uczniom. Do Złotej Księgi Absolwenta zostali wpisani:

Aleksander Sekulski

Katarzyna Milczarek

Klaudia Świder

Natalia Mikulska

Po pożegnaniu absolwentów nastąpiło wręczenie nagród książkowych wyróżnionym uczniom klas I-V.

Na zakończenie apelu dyrektor szkoły wspólnie z uczniami odliczyła do trzech i ogłosiła WAKACJE!

komentarze [0] , skomentuj

.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Dnia 24 czerwca pożegnaliśmy uczniów klas trzecich gimnazjum- naszych absolwentów. Po odśpiewaniu hymnu, uroczystym przekazaniu flagi młodszym kolegom oraz ślubowaniu, głos zabrała pani Dyrektor Beata Gofryk, która przywitała gości, podsumowała rok szkolny 2015/2016 oraz wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i listy gratulacyjne dla rodziców. W tym roku naszej szkole przypadł zaszczyt, gdyż nasza absolwentka Dominika Gałkowska uzyskała najlepsze wyniki w gminie (średnia 5,61) i otrzymała nagrodę Wójta Gminy Sławno dla najlepszego absolwenta. Nagrodę w imieniu p. Wójta wręczyła przewodnicząca Gminy Sławno p. Marta Hołowaty.

Na koniec ciepłe słowa pożegnania i podziękowania w imieniu absolwentów przekazała Karolina Berlińska, a wzruszającą piosenkę przepięknie zaśpiewała Klaudia Szymanek.

Wyróżnieni uczniowie klas trzecich wpisani do Złotej Księgi Absolwenta: Dominika Gałkowska, Karolina Berlińska, Agnieszka Kamoda, Oliwia Mamrot, Filip Orzechowski, Wiktoria Wiśniewska, Karolina Bińczyk, Wiktoria Łysko, Klaudia Szymanek

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali również uczniowie klas pierwszych i drugich: Julia Creutz, Anna Głogowska, Aleksandra Kurczyk, Wiktoria Hetmańska, Mateusz Knap, Ewelina Bińczyk, Oliwia Smoszna, Alan Czernicki, Martyna Ozdoba

Nagrody za 100% frekwencji otrzymali: Dominika Gałkowska, Kacper Oborzyński, Aleksandra Nowak

Autor: Dorota Miszczyk

komentarze [0] , skomentuj

KLASY I-III W ZIELONEJ SZKOLE

W piątek 10 czerwca 2016 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach edukacji przyrodniczej w Zielonej Szkole Pod Bocianim Gniazdem. Zwiedzając leśniczówkę i spacerując po ścieżce edukacyjnej zapoznali się z zawodem leśnika, zasadami zachowania w lesie, zwyczajami zwierząt leśnych oraz sposobami ich dokarmiania w okresie zimy. Po skończonych zajęciach były wspólne gry i zabawy oraz pieczone kiełbaski. Dzień ten był pełen radości dla wszystkich.

Zdjęcia w Galerii - Zielona Szkoła.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

Pizzowe czary mary

Uczniowie klasy I i uczennica klasy drugiej gimnazjum wzięli udział w zajęciach kulinarnych w Dworku "Golikowo", ucząc się przygotowywać pizzę. Dzieci samodzielnie ale pod czujnym okiem Królowej Kuchni, ugniatały ciasto i wyklejały nim formę. Potem wybierali składniki do swojej pizzy. Wszyscy byli bardzo skupieni na wykonywanym zadaniu a pizze wyglądały i smakowały rewelacyjnie. Pizzowe czary mary udały się! Na pamiątkę pobytu Mali Kucharze otrzymali dyplomy.

Zdjęcia w Galerii - Pizzowe czary mary.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

.

FINAŁ Sławieńskiej Ligi Szachowej

Zespół Szkół w Sławsku Reprezentowali i zajęli następujące miejsca:

Kategoria OPEN

 I miejsce: Mateusz Knap kl. I a Gimnazjum

 I I miejsce: uczeń innej szkoły

 III miejsce: Paweł Nowak kl.VI Szkoły Podstawowej

 IV miejsce: uczeń innej szkoły

 V miejsce: Błażej Kaczmarek kl. VI Szkoły Podstawowej

 VI miejsce: Bartłomiej Glinka kl. VI Szkoły Podstawowej

 V II miejsce: uczeń innej szkoły

 VIII miejsce : Jakub Karczyński kl. VI Szkoły Podstawowej

 IX miejsce: uczeń innej szkoły

 X miejsce: Oskar Kośka kl. VI Szkoły Podstawowej

 XI – XVII miejsce: uczniowie innej szkoły

 XVIII miejsce Aleksander Sekulski kl. VI Szkoły Podstawowej

 XIX – XXV - miejsce: uczniowie innej szkoły

 XXVI miejsce Oskar Korowajczyk kl. V Szkoły Podstawowej

Kategoria klasy I-III SP

 I miejsce: Jakub Czyż kl. II Szkoły Podstawowej

 II miejsce: Dominik Czyż kl. II Szkoły Podstawowej

 III miejsce: uczeń innej szkoły

 IV miejsce: uczeń innej szkoły

 V miejsce: uczeń innej szkoły

 VI miejsce: uczeń innej szkoły

 VII miejsce: Cyprian Sekulski kl. I Szkoły Podstawowej

 VIII miejsce: Bartek Korowajczyk kl. II Szkoły Podstawowej

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

W ramach innowacji pedagogicznej „Starsi czytają młodszym” klasę II Szkoły Podstawowej w Sławsku odwiedziła pani Katarzyna Lewańska – Tukaj, która pięknie opowiedziała o lesie i zwierzętach, a później przeczytała swoje opowiadanie.

Autor: Helena Zawarska

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

Dnia 17 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przedszkolaków i ich rodziców. Z tej okazji klasa pierwsza przygotowała wspaniałe przedstawienie pt. "Porady Dobrej Wróżki”. Następnie był czas na spotkanie z Panią Dyrektor, która przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły. Na zakończenie Dnia Otwartego były wspólne zabawy, a każdy przedszkolak dostał w prezencie zakładkę do książki wykonaną przez uczniów klasy pierwszej.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   - następna >>>

Galerie