Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

DZIEN JEZYKOW OBCYCH

Dnia 12 maja 2017r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W związku z tym uczniowie wcielili się w znane postacie z krajów niemiecko- i anglojęzycznych. Na scenie mogliśmy podziwiać Donalda Trumpa wraz z małżonką Melanią, byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamę wraz z małżonką Michelle, Królową Elżbietę II, zespół Rammstein, Andy Murraya, Serenę Williams, Dr Albana, Adele, zespół Modern Talking i piłkarzy z klubów Bayern Monachium i Manchester United. Swoim występem uczniowie dali popis niewątpliwych umiejętności aktorskich i rozbawili publiczność do łez.

Uczniowie gimnazjum wzięli również udział w międzyklasowym konkursie wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych. Turniej wygrała klasa II a, jednak wszyscy uczestnicy zostali docenieni nagrodami za zaangażowanie. Oceniono i nagrodzono również najładniejsze plakaty, które uczniowie gimnazjum jak co roku przygotowali w ramach Dnia Języków Obcych.

Ponadto uroczystość uświetnił występ dziewczyn z klasy III a, które wykonały piosenkę Jennifer Lopez „”Ain’t your mama” wraz z układem tanecznym i scenografią oraz popis umiejętności wokalnych Julii Creutz z klasy II a, która zaśpiewała piosenkę Elvisa Presleya „Can’t help falling in love”.

Imprezę zakończył występ Justina Timberlake’a, w którego postać wcieliła się Natalia Mikulska z I a porywając wszystkich uczestników uroczystości do wspólnego tańca

Autor: Agnieszka Mikułko-Szokalska

komentarze [0] , skomentuj

WYRÓŻNIENIA W KANGURZE MATEMATYCZNYM

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławsku zdobyli wyróżnienia w Kangurze Matematycznym 2017:

Roksana Sawicka - kl. VI

Bartłomiej Glinka - kl. VI


Konrad Werner - kl. III

Oliwia Stanik - kl. II

Jan Czyż - kl. II


Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

NAJLEPSI MATEMATYCY W GMINIE

10 maja 2017 r. W Szkole Podstawowej w Bobrowicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca.

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce - Bartłomiej Glinka kl. VI

II miejsce - Roksana Sawicka kl. VI

W kategorii klas I-III:

III miejsce - Konrad Werner kl. III

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

RAJD ROWEROWY

Grupa pasjonatów rowerowych z naszej szkoły pod przewodnictwem Pani Dyrektor Beaty Gofryk oraz nauczycieli Grażyny Antosik i Beaty Wachholz uczestniczyła w Biało- Czerwonym Rajdzie rowerowym do Zielonej Szkoły pod Bocianim Gniazdem w Ugaciu, by w aktywny i patriotyczny sposób uczcić tegoroczne Święta Majowe. Uczniowie wspaniale spędzili czas na świeżym powietrzu grając w piłkę i badmintona, skacząc na skakankach i przeciągając linę. Można było także wziąć udział w konkursach plastycznych wykonując biało-czerwone kotyliony, witraże i inne prace rysunkowe. Był to wspaniale spędzony czas w miłej i niepowtarzalnej atmosferze na łonie natury.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

29 kwietnia 2017 roku delegacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wydarzeniach upamiętniających 72. rocznicę forsowania Odry, gdzie w kwietniu 1945 roku wojsko polskie ostatecznie rozbiło niemieckie siły i otworzyło drogę na Berlin. W trakcie walk przy forsowaniu Odry zginęło ponad dwa tysiące żołnierzy 1. Armii Wojska Polskiego.

Na cmentarzu wojennym w Siekierkach spoczywa 1987 żołnierzy, w tym 1661 znanych z nazwiska. Betonowe krzyże stylizowane są na Order Krzyża Grunwaldu. Na środku cmentarza stoi granitowy pomnik autorstwa Sławomira Lewińskiego. Na wysokim obelisku widnieją dwa grunwaldzkie miecze, w tle umieszczono żagle symbolizujące przeprawę przez Odrę. Obok obelisku stoi postać kobiety.

Główne uroczystości odbyły się przy pomniku Wdzięczności 1. Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach na Cmentarzu Wojennym w Siekierkach.

W uroczystości uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda. Obok głowy państwa, sobotnia uroczystość zgromadziła na cmentarzu wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Annę Marię Anders, parlamentarzystów, władze samorządowe i kombatantów, a także licznie przybyłych mieszkańców okolicznych miejscowości.

Tuż po zakończeniu wystąpienia Prezydenta odczytano apel poległych, a żołnierze oddali salwę honorową. Prezydent i delegacje złożyli także kwiaty i wieńce pod pomnikiem na cmentarzu. Dla uczniów naszej szkoły była to prawdziwa i niezapomniana lekcja żywej historii.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

KIERMASZ WIELKANOCNY

We wtorek 4.04.2017 uczniowie klasy I odbyli warsztaty plastyczne, na których wykonali palmy wielkanocne. Piękne kwiatki z krepiny przygotowała mama ucznia naszej klasy, pani Jolanta Zakonek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, postępując krok po kroku zgodnie z instrukcją złożyły palmy, które zostały przeznaczone na KIERMASZ WIELKANOCNY zorganizowany przez rodziców uczniów klasy I. Na kiermaszu zaproponowano własnoręcznie wykonane stroiki, pisanki i inne ozdoby świąteczne. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na wycieczkę klasową z okazji Dnia Dziecka.

Dziękujemy rodzicom, którzy poświęcili wiele czasu i energii na przygotowanie i poprowadzenie kiermaszu, a w szczególności paniom: Jolancie Zakonek, Małgorzacie Korochoda, Beacie Murawieckiej, Sylwii Wojciechowskiej i Natalii Rupniewskiej.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO TORUNIA

Dnia 28 kwietnia 2017r. uczniowie klas gimnazjalnych wybrali się na wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu był pobyt w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, interaktywnym centrum promującym nowoczesną komunikację naukową. Tutaj zwiedzający uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, badali zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawali prawa przyrody. Wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Sercem toruńskiego eksponatu jest 35-kilogramowa, chromowana kula wypełniona piaskiem, zawieszona na 33-metrowej linie, biegnącej od dachu po parter placówki przez wszystkie kondygnacje. Dzięki temu wahadło jest widoczne z każdego piętra.

Uczniowie wzięli również udział w warsztatach multimedialnych „Klasa przyszłości”, gdzie mieli możliwość zbudowania swojego pierwszego trójwymiarowego modelu i zobaczenia jak staje się prawdziwy dzięki drukarce 3D.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Toruńskiej Starówki oraz spacer po Bulwarach Filadelfijskich. Mimo, że pogoda nie dopisała uczniowie, zaopatrzeni w pamiątki, zadowoleni wrócili do swoich domów. Opiekunami na wycieczce były: Dorota Miszczyk, Joanna Łajeczko i Agnieszka Mikułko-Szokalska.

Autor: Dorota Miszczyk

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA - POLA NADZIEI

27.04.2017 r. miał miejsce finał akcji charytatywnej POLA NADZIEI na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas w Darłowie. Celem akcji o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym była edukacja i uwrażliwienie na ludzi potrzebujących pomocy, chorych i cierpiących. Młodzi wolontariusze klas II i IV sprzedawali żonkile, które są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Ponadto uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję Jeden dzień-Jeden dar, podczas której zebrano artykuły do higieny osobistej i środki czystości. Pozyskane fundusze i zebrane dary przekazano Hospicjum w Darłowie. Uczniowie wręczyli także symboliczne białe serduszka wykonane przez rodziców. Podczas wizyty w Hospicjum zaprezentowano program muzyczno-taneczny, który został bardzo ciepło przyjęty przez pacjentów i personel Hospicjum.

Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowanie Siostrze Nikodemie z Hospicjum, która była pomysłodawczynią akcji, za cudowne przyjęcie naszej grupy i pyszny poczęstunek dla młodych artystów.

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA JEDEN DZIEN - JEDEN DAR

7.04.2017 zakończyła się akcja charytatywna Jeden dzień - Jeden dar, której organizatorkami były Joanna Łajeczko i Anna Smolińska. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w to szlachetne przedsięwzięcie. Zebrano wiele artykułów higienicznych i środków czystości, które następnie przekazano Hospicjum w Darłowie.

komentarze [0] , skomentuj

NAGRODA DLA NASZYCH AKTOROW

28 kwietnia 2017 grupa teatralna „Szoguny” na zaproszenie Teatru Lalek „Tęcza” w Słupsku uczestniczyła w przedstawieniu teatralnym pt. „Gaja „

Była to pantomimiczna opowieść o odwiecznym w przyrodzie cyklu narodzin, umierania i odradzania się życia. Tak powstał ten spektakl – swoista historia ziemi i ludzkości, początkiem sięgająca stworzenia świata, zamykająca się apokalipsą i proroczą wizją odrodzenia po apokalipsie. Tworzywem plastycznym spektaklu były modelowane, przekształcane tkaniny. Na oczach widza powstawały obiekty i postacie tylko po to, by rozpaść się zaraz na nowe elementy.

Wrażenia sceniczne zatykały „ duch w piersiach”.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

NIESAMOWITY SUKCES KLAUDII MUSIAL

Z przyjemnością informujemy wszystkich, że uczennica naszej szkoły Klaudia Musiał z klasy IIa zwyciężyła w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” i dostała się do etapu ogólnopolskiego . Wspomniany turniej odbył się 23 kwietnia 2017r. w Połczynie Zdroju. Życzymy sukcesów na kolejnym etapie w Wieliczce, który odbędzie się w dniach 2,3,4 czerwca 2017r.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS

Uwaga uczniowie

Konkurs

„Makulaturę zbieramy, czystość i nagrody zdobywamy”

ZASADY UCZESTNICTWA W KONKURSIE

1. Dostarczona makulatura powinna być spakowana (związana sznurkiem) w 10 kg paczki i dostarczona do szkoły w dniach: 24, 25 maja 2017 r.

2. Każda paczka musi być podpisana wg wzoru: imię i nazwisko, klasa.

Przewidziano nagrody w kategorii indywidualnej i klasowej.

komentarze [0] , skomentuj

SPEKTAKL MITOLOGICZNY

W świecie starożytnych Greków

28 kwietnia 2017r. uczniowie klasy V wraz z nauczycielką języka polskiego panią Beatą Wachholz przygotowali spektakl teatralny pt. ,,W świecie starożytnych Greków". Młodzi aktorzy spektaklu przenieśli się w czasy mityczne, w których spotkali się z Syzyfem, Prometeuszem, Ateną, Zeusem, Hadesem i innymi bogami greckimi. W przedstawieniu uczestniczyli zaproszeni nauczyciele naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Beatą Gofryk oraz uczniowie klasy IV i VI.

Przedstawiono kilka interesujących scenek obrazujących zwykłe oraz boskie życie starożytnych Greków i bóstw olimpijskich. Aktorzy zaprezentowali się w przepięknych strojach greckich, a uwagę zwracały przede wszystkim misternie wykonane atrybuty poszczególnych postaci mitologicznych. W końcowej części przedstawienia aktorzy odtańczyli grecki taniec zorba, który wzbudził aplauz zgromadzonej publiczności. Na koniec odbyła się prawdziwa grecka uczta - degustacja ambrozji i nektaru w formie owoców cytrusowych, soków oraz samodzielnie wykonanych wypieków i ciasteczek. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami.

Od dawna wiadomo, że najlepiej uczyć się poprzez zabawę, czego doskonałym dowodem był spektakl "W świecie starożytnych Greków".

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY NASZYCH UCZNIOW W KONKURSIE MATEMATYCZNYM

26.04.2017 w Gimnazjum Miejskim w Sławnie odbył się Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych pod nazwą "Od Pitagorasa do Banacha". Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca.

I miejsce - Roksana Sawicka kl. VI

III miejsce - Bartłomiej Glinka kl. VI

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

VI BIEG im. ASI KENIG - PODZIEKOWANIE

„Można komuś dać bardzo dużo,

a można bardzo malutko i serce rozradować,

jakby skrzydła komuś przypiąć do ramion.”

Kardynał Stefan Wyszyński

Główne organizatorki VI Biegu im. Asi Kenig w Sławsku składają serdeczne podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia, a szczególnie

Sponsorom:

Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak

BS Sławno – Aleksandra Bukowska

Włodzimierz Olszewski

Ryszard Sozański

Tadeusz Stukan

Wolontariuszom:

Nauczyciele ZS w Sławsku

Uczniowie ZS w Sławsku

Rada Rodziców SP i Gimnazjum w Sławsku

Sekretarz szkoły ZS w Sławsku

Pracownicy obsługi ZS w Sławsku

OSP Sławsko

Stowarzyszenia ze Sławska

Pracownicy Nadleśnictwa Sławno

Sołtysi z miejscowości : Radosław, Tokary, Stary Kraków

Sędziowie sportowi

Konferansjer imprezy

Obsługa medyczna – Jacek Urbanowicz

Media: Dziennik Bałtycki, Obserwator Lokalny, Głos Koszaliński i Radio Koszalin.

Bez Państwa wsparcia i pomocy biegowa impreza imienia naszej uczennicy nie odbyłaby się na tak wysokim poziomie i w tak wspaniałej atmosferze.

Dziękujemy

Beata Gofryk i Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

VI BIEG im. ASI KENIG

Dnia 22 kwietnia 2017 roku odbył się VI Bieg im. Asi Kenig w Sławsku. Tradycyjnie po dynamicznej i radosnej rozgrzewce rozegrano biegi dla dzieci i młodzieży. Na linii mety w biegach dziecięcych i młodzieżowych, w biegu głównym na dystansie ponad 10 km i marszu nordic walking – 5km łącznie wystartowały 244 osoby. Rozegrano 10 biegów dziecięcych i młodzieżowych na różnych dystansach w podziale na poszczególne kategorie wiekowe.

Do zmagań stanęło łącznie 154 młodych biegaczy.

Każdy zawodnik biegu i marszu otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi puchary i dyplomy. Wydarzeniu sportowemu towarzyszył piknik rodzinny, podczas którego można było zwiedzić stoisko Drużyny Szpiku, zorganizowano również bardzo ciekawy pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz loterię fantową dla najmłodszych zawodników. Uczniowie klasy IV ,,Zielone cebulki” przygotowali degustację zdrowych wiosennych kanapek w ramach realizowanego projektu „Czas na zdrowie” Fundacji BOŚ.

Na mini scenie zaprezentowała się Grupa taneczna "Euforia" i wokalistki z Zespołu Szkół w Sławsku. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko Nadleśnictwa Sławno, gdzie można było aktywnie uczestniczyć w różnorodnych konkursach i grach oraz spróbować swoich sił w konkurencjach zwinnościowych. Uczestnikom i kibicom zaserwowano ciepły poczęstunek – smaczną grochówkę, wspaniałe wypieki i ciasta oraz ciepłe napoje.

Wyniki zawodów sportowych:

Kategoria: PRZEDSZKOLAKI 100 m, rocznik 2010 i młodsi:

DZIEWCZĘTA:

1. Stępień Liliana

2. Gutowska Lena

3. Piwowarczyk Oliwia

CHŁOPCY:

1. Kamelski Szymon

2. Kucharski Paweł

3. Wicens Bartosz

Kategoria: 300 m, rocznik 2008-2009:

DZIEWCZĘTA:

1. Recka Julia

2. Sandomierska Julia

3. Jabłońska Martyna

CHŁOPCY:

1. Buze Igor

2. Mikołajczak Jakub

3. Wojciechowski Szymon

Kategoria: 400 m, rocznik 2006-2007:

DZIEWCZĘTA:

1. Patejuk Milena

2. Kosicka Zofia

3. Burska Nikola

CHŁOPCY:

1. Wilczewski Jakub

2. Kosicki Kajetan

3. Rękas Oliwier

Kategoria: 600 m, rocznik 2004-2005:

DZIEWCZĘTA:

1. Smyk Anna

2. Recka Oliwia

3. Ramotowska Martyna

CHŁOPCY:

1. Biernat Szymon

2. Sroka Gracjan

3. Gostomczyk Jan

Kategoria: 1.000 m, rocznik 2001-2003:

DZIEWCZĘTA:

1. Placek Weronika

2. Gałkowska Patrycja

3. Domżał Paulina

CHŁOPCY:

1. Olesiak Michał

2. Józefiak Mirosław

3. Kotarski Jakub

BIEG GŁÓWNY- 10 KM

Kategoria: KOBIETY

1. Nieckarz Monika - 50,59 - Sławno

2. Antosik Grażyna - 52,09 - KS Olszewscy i Synowie

3. Machłaj Sonia - 54,31 - Sławno

4. Burska Małgorzata - 1,00,33 - Sławno

5. Brzostowska Ewa - 1,01,30 - KB Bryza Postomino

6. Wódczak Katarzyna - 1,08,00 - KB Bryza Postomino

Kategoria: MĘŻCZYŹNI

1. Leśniewski Konrad - 38,17 - KB Bryza Postomino

2. Kurkul Przemyslaw - 38,38 - KB Bryza Postomino

3. Wilczewski Mariusz - 38,40 -MKS Święc Sławno

4 .Rudnikowski Maciej - 38,54 - bieguzdrowiskowy.pl

5. Chawawko Tomasz - 39,30 - TC Team

6. Braun Grzegorz - 39,37 - Gryfice

7. Kamieniecki Rafał - 39,43 - KB Tupot Ustka

8. Wilczewski Krzysztof - 40,08 - MKS Święc Sławno

9. Kurkul Jan - 40,43 - KB Bryza Postomino

10.Antosik Grzegorz - 41,04 - KB Bryza Postomino

NORDIC WALKING- 5km

Kobiety:

1. Musiał Klaudia

2. Pełka Iwona

3. Gałkowska Dominika

Mężczyźni:

1. Pełka Janusz

2. Dzik Cezary

3. Nowak Wojciech

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS WIELKANOCNY

W klasach I-III odbył się konkurs plastyczny pt. "Pisanka wielkanocna".
Prezentujemy wyniki konkursu:

1. miejsce - Jakub Lebica, klasa 3

2. miejsce - Patryk Murawiecki, klasa 1

3. miejsce - Marcel Nadraus, klasa 1

Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Gorzeń klasa 3, Oliwia Stanik klasa 2,

Tomasz Roguszewski klasa 3, Arkadiusz Zakonek klasa 1, Michalina Kośka

klasa 1 i Hanna Lawrynowicz klasa 2.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO OSP

Wycieczka uczniów klasy I do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławsku.

W czwartek 30 marca 2017 uczniowie klasy I zwiedzali Remizę OSP w Sławsku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawostek dotyczących pracy strażaka, a także poznały sprzęt służący gaszeniu pożarów i ratownictwu medycznemu. Uczestnicy wycieczki przeżyli emocje związane z jazdą samochodem na sygnale w hełmach strażackich na głowie. Na koniec oprowadzający naszą klasę Sekretarz OSP pan Grzegorz Rupniewski wręczył nam pamiątkowy kalendarz OSP w Sławsku. Serdecznie dziękujemy panu za ciekawą lekcję. „My też będziemy strażakami” tak posumowali wizytę w straży uczniowie.

Zdjęcia w Galerii/Wizyta w OSP Sławsko.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

KOLEJNY SUKCES GRUPY TEATRALNEJ SZOGUNY

W sobotę, 1 kwietnia, w Sławieńskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Teatralny organizowany w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Swoje zdolności aktorskie zaprezentowali uczniowie siedmiu szkół z Powiatu Sławieńskiego. Widownia nie szczędziła aktorom gromkich oklasków, ale również pochlebnych słów nie tylko w kwestii gry aktorskiej, ale również oprawy muzycznej oraz scenografii.

Jury w składzie: przewodnicząca Iwona Korab-Kowalska (Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie) oraz jego członkowie Wioletta Stolarczyk (Nowy Teatr w Słupsku) i Piotr Kruk (Sławnieński Dom Kultury) zakwalifikowało do etapu wojewódzkiego w kategorii szkół gimnazjalnych grupę „Szoguny” z Zespołu Szkół w Sławsku ze spektaklem „American dream”.

Gratulujemy naszym aktorom i trzymamy kciuki za występ w Świdwińskim Ośrodku Kultury dnia 13.05.2017r.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   - następna >>>

Galerie