Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

AKCJA CHARYTATYWNA - CZYTANIE PRZEDSZKOLAKOM

29 listopada 2017 r. już po raz drugi w tym roku młodzi wolontariusze z klasy III czytali książki przedszkolakom, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest zachęcenie do czytania poprzez bezpośredni kontakt z książką i promowanie czytelnictwa, a także integrowanie uczniów z przedszkolakami. Tym razem uczniowie czytali bajkę z serii Masza i Niedźwiedź pt. "Płonie choinka w lesie" oraz bajkę o Misiu Łasuchu. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę o niedźwiadku.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

2 grudnia 2017 r. Jakub Wilczewski kl. V reprezentował SP w Sławsku w 17. Ogólnopolskim Biegu Mikołajkowym w Jarosławcu, gdzie zajął 5 miejsce na dystansie 800 metrów w kategorii Rocznik 2005-2006.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS MATEMATYCZNY

komentarze [0] , skomentuj

TABLICA INTERAKTYWNA - LEKCJA MATEMATYKI W KLASIE VII

Nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt multimedialny - tablicę interaktywną CTOUCH. Zastosowana technologia optyczna pozwala na szybkie i dokładne dotykowe korzystanie z monitora, jego funkcji i testów multimedialnych online. Na zdjęciu, uczniowie klasy VII doskonalą swoje umiejętności matematyczne, wykorzystując możliwości nowoczesnych technologii informacyjnych.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Jakub Wilczewski kl. V reprezentował naszą szkołę w XII Halowych Mistrzostwach Barwic w Skoku Wzwyż, gdzie zajął I miejsce z wynikiem 145 cm.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

AKADEMIA 11 LISTOPADA

08.11.217 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle wzruszająca akademia poświęcona obchodom 11 listopada. Słowno-muzyczne przedstawienie do głębi poruszyło zaproszonych gości, wśród nich kombatantów, którzy ze łzami w oczach śledzili rozgrywające się na scenie militarne wydarzenia. Utwory muzyczne wykonane przez szkolny chór poruszyły wyobraźnię widzów, a taniec wolności wykonany do utworów Stana Borysa "Jaskółka” oraz Michała Bajora „Quo Vadis” sprawiły, że czuliśmy dumę z tego, że jesteśmy Polakami. Oddaliśmy pokłon tym, którzy walczyli i ginęli za naszą Ojczyznę.

Była to wspaniała lekcja historii dla naszych uczniów, a zaproszeni goście mogli w zadumie oddać cześć tym, którzy polegli.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

.

JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI

18.10.2017 r. odbyło się ślubowanie klasy I. Pierwszaki polonezem rozpoczęli uroczystość ślubowania. Po programie słowno-muzycznym nastąpił akt ślubowania i pasowania. Od przybyłych gości, rodziców i starszych kolegów z kl. VI uczniowie otrzymali upominki.

Autor: Helena Zawarska

komentarze [0] , skomentuj

POMOC DLA SCHRONISKA

Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję pomocy dla zwierząt w schronisku. Uczniowie aktywnie włączyli się w zbiórkę żywności i akcesoriów potrzebnych zwierzętom. Akcję nadzorowała pani Anna Smolińska wraz z uczniami klasy III.

18.11.2017 r. przekazano dary do Schroniska dla zwierząt w Słupsku.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Jakub Wilczewski kl. V, nasz utalentowany sportowiec odnoszący sukcesy międzynarodowe w skoku wzwyż, osiąga również wysokie noty w innych konkurencjach. 12 listopada 2017 r. w biegu z okazji Święta Niepodległości w Darłowie Kuba zajął II miejsce w kategorii Rocznik 2006-2005 na dystansie 600 metrów.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

.

PAMIĘĆ O POLEGŁYCH ŻOŁNIERZACH

Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach - dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. 31 października uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się na cmentarz w Sławnie, by zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ

28 października 2017 r. w nowym budynku szkolnym SP w Żukowie odbył się Gminny Dzień Edukacji. Padło dużo ciepłych słów pod adresem nauczycieli, pracowników szkoły i co najważniejsze uczniów. Podczas tego święta zostały wręczone dyplomy uczniom i listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy w tym roku szkolnym zostali stypendystami. Z naszej szkoły do tego grona należą:

Martyna Ozdoba - absolwentka

Klaudia Musiał – finalistka etapu centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Julia Creutz – finalistka olimpiady przedmiotowej organizowanej przez Kuratorium Oświaty

Anna Głogowska

Aleksandra Kurczyk

Jakub Karczyński

Zofia Dzik

Nikola Jóźwik

Autor: Beata Gofryk

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA - CZYTANIE PRZEDSZKOLAKOM

W czwartek 26 października 2017 r. w ramach współpracy Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Sławsku uczniowie klasy trzeciej przeczytali swoim młodszym kolegom bajkę "Dumbo" oraz wiersze: "Słoń Trąbalski” Jana Brzechwy i "Doniczkowe słonie” Marka Bartkowicza.

Celem spotkania było zachęcenie do czytania poprzez bezpośredni kontakt z książką i promowanie czytelnictwa w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom", a także integrowanie uczniów z przedszkolakami.

Na zakończenie spotkania uczniowie klasy trzeciej otrzymali DYPLOM UZNANIA.

Tego typu spotkania będą kontynuowane cyklicznie.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA - SZCZOTECZKI DLA AFRYKI

Uczniowie klasy IIIb zrzeszeni w wolontariacie „Aniołki Asi” , zaangażowali się w akcję "Kup pan szczotkę". ogłoszoną przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Misso”. Akcja polegała na zbieraniu szczoteczek i past do zębów dla uczniów szkół misyjnych w Afryce. Tam misjonarze uczą dzieci higieny jamy ustnej. Zebrane dary przekazaliśmy do siedziby fundacji przy ul. Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

Wolontariusze z klasy III b

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS PLASTYCZNY

„KUKIEŁKA Z WARZYW”

W poniedziałek 23 października 2017 r. w klasach I – III odbył się konkurs na „Kukiełkę z warzyw”. Uczniowie w swoich klasach pracowali z ogromnym zaangażowaniem i wykazali się kreatywnością. Wykonali piękne postacie zwierzątek i ludzików z materiału przyrodniczego. Kukiełki oceniła komisja szkolna i wydała werdykt: I miejsca: Hubert Wojciechowski kl. I, Adam Korochoda kl.II, Oliwia Pasternak kl. III

II miejsca: Filip Mądrzecki kl.I, Szymon Wojciechowski kl. II, Patryk Murawiecki kl. II, Matylda Wal kl.III, Oliwia Stanik kl.III, III miejsca: Mie Mitsui kl. I, Adrian Dąbrowski kl. II, Cyprian Sekulski kl. III

Wyróżnienia: Anastazja Żakowska kl. I, Adrian Stępniak kl. I, Martyna Mierczak kl. I, Arkadiusz Zakonek kl. II, Michalina Kośka kl. II, Dominik Groman kl. II, Maja Rolnik kl. III, Hanna Lawrynowicz kl. III, Nikola Żakowska kl. III.

Gratuluję i życzę sukcesów w kolejnych konkursach.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

WYJAZD DO MULTIKINA

25.10.2017 r. klasy III, V, VI wybrały się do MULTIKINA w Słupsku na seans animowanej komedii dla dzieci pt. EMOTKI, która zabrała nas w podróż do świata emocji... emotikonów.

komentarze [0] , skomentuj

LEKCJA OTWARTA

Inna lekcja języka polskiego

Uczniowie klasy V wstęp do serii lekcji języka polskiego o mitologii rozpoczęli od realizacji projektu edukacyjnego. Zadaniem dzieci było przebranie się za jednego z bogów greckich i wystąpienie w przedstawieniu pt. „W mitologicznym labiryncie”. Ćwiczenie było o tyle trudne, że spektakl był przygotowywany wspólnie z uczennicami klasy II B gimnazjum, które grały rolę bohanków czyli duszków –rozrabiaków. Efekty pracy uczniów obserwowali: pani dyrektor Beata Gofryk , zastępca dyrektora Beata Wachholz, licznie zebrani rodzice oraz uczniowie klasy VI. Po spektaklu widzowie musieli wykonać pewne zadania dotyczące zagadnień z mitologii, a potem zostali poczęstowani pysznymi ciastami przygotowanymi przez mamy ze Sławska: panie Marzenę Dzik, Justynę Wilczewską i Julię Chojnacką.

Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przyznali, że tego typu metoda pracy wymaga sporo wysiłku, ale daje dużą satysfakcję.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

KONFERENCJA EDUKACYJNA

20.10.17 r. w Szkole Podstawowej w Starym Jarosławiu odbyła się XIII Ogólnopolska Konferencja Edukacyjna NOC SYSTEMOŻERCÓW. Nasi młodzi informatycy - uczniowie klasy VII, Michał Komisarczuk i Bartłomiej Glinka, wzięli udział w tym niecodziennym wydarzeniu.

W tym roku dominowały trzy tematy edukacyjne:

1. Programowanie i robotyka

2. Projektowanie i druk 3D oraz Virtualna Rzeczywistość

3. Edukacja filmowa i studio filmowe

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 12 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy II, III, VII oraz gimnazjalistki z III a uczcili święto oświaty, prezentując repertuar artystyczny wszystkim pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom. Dzieci tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze. Całość prowadziła przewodnicząca SU - Anna Głogowska. Rada Rodziców przygotowała okazjonalny tort. Zostały także wręczone symboliczne, pachnące róże. Wszyscy świętowali w radosnej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie klasy II przygotowali taniec pod opieką pani Ireny Gregorek, zaś o występ uczennic klasy III zatroszczyła się pani Anna Smolińska. Nad całą imprezą czuwała pani Patrycja Iwańska - opiekunka SU.

Autor: Patrycja Iwańska

komentarze [0] , skomentuj

BEZPIECZENSTWO PRACY W GOSPODARSTWIE ROLNYM

12 października 2017 r. w szkole odbyły się warsztaty i konkurs dla naszych uczniów na temat „Bezpieczeństwo i higiena pracy w gospodarstwie rolnym”. Celem tego spotkania było promowanie pozytywnych zachowań z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Klaudia Musiał (IIIa), drugie Aleksander Sekulski (IIa), trzecie Katarzyna Milczarek (IIa)

Gratulacje!

Organizatorem warsztatów i konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowa Inspekcja Pracy w Koszalinie.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO GDANSKA

Dnia 6 października 2017 r. uczniowie klas III, IV, V i VII udali się na wycieczkę do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, którego celem jest upowszechnianie i pielęgnowanie wiedzy o II Wojnie Światowej, o jej ofiarach i bohaterach. Uczniom bardzo spodobała się forma zajęć pod nazwą PODRÓŻ W CZASIE, opowiadająca i realnie pokazująca losy pewnej warszawskiej zamożnej rodziny podczas wojny, jej ubożenie i tragiczny rozpad. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem, a także szacunkiem i powagą słuchali opowieści przewodnika Muzeum i wczuwali się w role bohaterów. Następnie zwiedzili Stare Miasto: Trakt Królewski, Długi Targ, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa. W Kościele Mariackim obejrzeli słynny obraz Merlinga „Sąd ostateczny”. Po wejściu na wieżę widokową, która liczy 412 schodów, dzielni wspinacze podziwiali panoramę miasta.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   - następna >>>

Galerie