Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

TURNIEJ SZACHOWY

7. czerwca 2019 roku odbył się Finałowy Turniej Szachowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Sławsku. W finale wystąpiło 31 osób, które zakwalifikowały się z ponad 100(!) uprawnionych do gry. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Rozegrano 7 rund, systemem "każdy z każdym".

Wyniki końcowe: grupa młodsza (kl. I-III), chłopcy: 1. Adam Korochoda 2. Adrian Dąbrowski 3. Maksymilian Czyż, dziewczęta: 1. Weronika Szymańska 2. Julia Sorek 3. Lena Banasiak, grupa starsza (kl. IV i starsi), chłopcy: 1. Błażej Kaczmarek 2. Bartłomiej Glinka 3. Paweł Nowak, dziewczęta: 1. Roksana Sawicka 2. Kamila Kunkiel 3. Klaudia Rawska.

Tytuły "Mistrza Szachów" i "Mistrzyni Szachów" w roku szkolnym 2018/2019 zdobyli:

Adam Korochoda, Weronika Szymańska, Błażej Kaczmarek, Roksana Sawicka.

Serdeczne gratulacje!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES LITERACKI NASZEJ UCZENNICY

Dnia 6 czerwca 2019 roku w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie ogłoszono wyniki Powiatowego Konkursu Liryki Morskiej Złota Muszla. Głównym celem konkursu było rozbudzenie wyobraźni literackiej młodzieży oraz uwrażliwienie na piękno przyrody naszej Małej Ojczyzny.

W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów oraz szkół podstawowych z powiatu sławieńskiego. Laureatką konkursu, która zdobyła wyróżnienie jest Kornelia Włodarczyk z klasy VII, uczennica naszej szkoły i autorka wiersza pt. "Morze”, który prezentujemy poniżej. Serdecznie gratulujemy talentu literackiego!

Autor: Beata Wachholz


"Morze"

Roztańczone fale zlewają się z piaskiem,

jakby chciały zatańczyć.

Raz spokojnie, cicho, bezszelestnie,

innym razem jakby zdenerwowane,

szybkim ruchem uderzają o piasek.

Gdzieś w oddali słychać krzyk mew,

słońce wtula się swoimi promieniami w wodę.

W czasie spaceru można znaleźć prawdziwy skarb,

muszle i bursztyn, przez które

słychać jakby fale konwersowały między sobą.

To wszystko jest tak bardzo cudowne....

Hrider

komentarze [0] , skomentuj

LEKCJE O CYBERPRZEMOCY

30 maja 2019 w naszej szkole odbyły się interesujące lekcje o cyberprzemocy, które poprowadził pan Krzysztof Fortuna, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Starym Jarosławiu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III gimnazjum, VIII,VI,V.

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO SZYMBARKA

Dnia 30 maja 2019r. uczniowie klas I,II,III, IV, V pojechali na wycieczkę szkolną do Szymbarka na Kaszubach. Ze Sławska wyjechaliśmy o godzinie 7.45, podróż trwała około 2 godzin. W Kościerzynie dołączył do nas przewodnik, który rozmawiał z nami w języku Kaszubskim. Udaliśmy się do Szymbarka, gdzie znajduje się najdłuższa deska świata(wpisana do księgi rekordów Guinessa), Dom Sybiraka, Bunkier Gryfa Pomorskiego, w którym dzięki akustycznym efektom specjalnym uczniowie przeżyli prawdziwy nalot. Największą atrakcją w Szymbarku był dom do góry nogami. Było to bardzo interesujące przeżycie, którego nie da się opisać słowami. Niejednemu uczniowi zakręciło się w głowie. Następnie pojechaliśmy do Chmielna zwiedzać Muzeum Ceramiki Neclów z najstarszym ośrodkiem garncarskim na Pomorzu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pokaz toczenia na kole garncarskim, jak również dowiedzieć się wiele o procesie wyrobu naczyń ceramicznych oraz o procesie wypalania naczyń glinianych.

Po zwiedzaniu udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji, która mieści się nad jeziorem. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kolegiaty p.w. Wniebowzięcia N.M.P. z dachem w kształcie trumny.

Słoneczna pogoda pozwoliła nam cieszyć się urokami wycieczki. Powróciliśmy do Sławna około godziny 21.00 zmęczeni, ale w dobrych humorach.

Opiekunami wycieczki były panie Helena Zawarska, Irena Gregorek, Anna Smolińska.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W GMINNYM KONKURSIE JEZYKA ANGIELSKIEGO

28 maja 2019 r. nasi uczniowie Marta Nowak kl. 8 oraz Jakub Karczyński kl. 7 zdobyli I miejsce ex aequo w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Bobrowicach.

Gratulacje!

komentarze [1] , skomentuj

SUKCESY W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Dnia 23 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego i był przeprowadzony w dwóch kategoriach: dla gimnazjów oraz szkół podstawowych.

Nasza szkoła była reprezentowana przez dwie drużyny w następującym składzie:

- SP - Marta Nowak, Roksana Sawicka i Paweł Gorzeń z klasy VIII A

- Gimnazjum - Natalia Mikulska, Dawid Terefenko i Aleksander Sekulski z klasy III A

Celem konkursu było kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych, propagowanie walorów przyrodniczych naszego regionu oraz uwrażliwienie młodzieży na aktualne problemy ochrony środowiska.

Gimnazjaliści drużynowo wywalczyli tytuł „NajEkoSzkoły Powiatu Sławieńskiego” w kategorii gimnazjów. Natomiast w rywalizacji indywidualnej II miejsce zajął Aleksander Sekulski, zaś III miejsce - Dawid Terefenko.
Gratulujemy!

Autor: Patrycja Iwańska

Fot. Jarosław Strześniewski

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN MAMY I TATY

Dziękujemy Wam za Waszą mądrość wielką,

za dobroć mądrą, za uczuć wartkich potok ujarzmiony,

za Wasze serce i Wasz uśmiech, który niesie dobro!

W piątek 24 maja 2019 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas młodszych zaprezentowali się w bogatym programie artystycznym, który był wyrazem miłości i pragnieniem podziękowania za trud wychowania, za nieprzespane noce i za wszystko, czego nie potrafią wyrazić słowa. Wszyscy artyści w pięknych strojach z elementami ludowymi na wstępie zatańczyli taniec „Trojak” i zaśpiewali „100 lat”. W dalszej części programu uczniowie klasy I zaśpiewali piosenki i wyrecytowali wierszyki dedykując je mamie i tacie, a instrukcja zawarta w słowach piosenki „Jak narysować mamę” może zaowocować w przyszłości pięknym portretem Mamy. Uczniowie klasy II to urodzeni tancerze, a udowodnili to w tańcach „Gangnam Style” i „Rock and roll” wraz z królem rocka Elvisem Presleyem. Swym występem wprowadzili wszystkich rodziców w atmosferę zabawy. Przepis kulinarny, wyśpiewany przez dzieci, na zdrową zupę jarzynową dla mamy i taty na pewno zaowocuje pysznym obiadem domowym. Uczniowie klasy III pobawili się w aktorów w przedstawieniu teatralnym pt. „Mama jak z obrazka”, a przed akademią swój talent krawiecki wykorzystali do uszycia tulipanków dla mamy i taty. Jako malarze również zdali swój egzamin malując portrety Mam, które wkomponowały się w piękną scenografię. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim rodzicom upominki, które są dowodem wdzięczności i szacunku dla nich.

Akademia została przygotowana przez: Annę Smolińską, Helenę Zawarską, Irenę Gregorek i Natalię Rupniewską.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

.

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 22 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Jak co roku uczniowie wcielili się w znane postaci z krajów niemiecko- i anglojęzycznych, które przedstawili w humorystyczny sposób, czym dali popis niewątpliwych umiejętności aktorskich i rozbawili publiczność do łez.

Ponadto uczniowie wzięli udział w międzyklasowym konkursie wiedzy o krajach niemieckiego i angielskiego obszaru językowego oraz w quizie muzycznym. Oceniono i nagrodzono również najładniejsze plakaty, które uczniowie przygotowali w ramach Dnia Języków Obcych.

Uroczystość dopełniły występy taneczne, wokalne oraz „koncerty” popularnych zespołów, przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Autor: Agnieszka Mikułko-Szokalska

komentarze [0] , skomentuj

Festiwal Historyczny w Akademii Pomorskiej

10 maja 2019 r. uczniowie klas VIII SP i III Gim brali udział w Słupskim Festiwalu Historycznym w Akademii Pomorskiej. Był to dzień przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Edukacyjno-dydaktyczny charakter tej części festiwalu dał uczniom możliwość przeżycia „żywej” lekcji historii. Odbyły się liczne wykłady, prezentacje oraz pokazy pod okiem akademickich wykładowców. Celem udziału w Festiwalu była prezentacja różnych form wsparcia w budowaniu własnej kariery zawodowej i dalszej edukacji.

Wyjazd uczniów został sfinansowany z funduszy projektu “Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość. Doradztwo zawodowe”.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

POGADANKA O DOPALACZACH

17 maja 2019r. w naszej szkole odbyła się pogadanka o groźnych skutkach zażywania dopalaczy, którą poprowadziła funkcjonariuszka policji do spraw nieletnich w Sławnie, sierżant Agnieszka Łukaszek. Pogadanka miała na celu ostrzec i uświadomić uczniów, że sięganie po dopalacze to droga donikąd. Sierż. Agnieszka Łukaszek opowiedziała o sloganach promujących dopalacze jako środki bezpieczne. Uświadomiła uczniów, że sprzedawcy fałszywie reklamują je jako środki pobudzające czy pozwalające zrelaksować się. Jednocześnie producenci „dopalaczy” w ofercie zamieszczają informacje, że są to produkty kolekcjonerskie, nawozy do kwiatów, czy sole do kąpieli „nie do spożycia przez ludzi”. Policjantka opowiedziała uczniom o rodzajach dopalaczy, skutkach ubocznych ich zażywania, a także o postępowaniu z osobą, która je zażyła. Młodzież uzyskała również informacje, gdzie osoby uzależnione od dopalaczy mogą się zgłosić i jak pomóc osobie uzależnionej.

Na zakończenie sierż. Agnieszka Łukaszek zaprezentowała uczniom skutki wynikające z zażywania substancji psychoaktywnych. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów uczniowie mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli- specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu lub po spożyciu narkotyków. Każde ćwiczenie najpierw było wykonywane bez okularów, by porównać efekt tych samych czynności na trzeźwo i pod wpływem alkoholu czy też narkotyków . Okazało się, że założenie alkogogli i narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów. Było sporo śmiechu, ale te ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu czy też narkotyków i uzmysłowiły, że można zrobić sobie lub innym ludziom krzywdę.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

ARA - WOJEWODZKI KONKURS TEATRALNY

Dnia 17 maja 2019 r. grupa teatralna „Gwiazdy Betlejemskie” pod opieką pani Joanny Banasiak i Joanny Łajeczko wzięła udział w wojewódzkim konkursie teatralnym w Świdwinie. Pomimo, że nie udało się zająć I miejsca, zostaliśmy uznani za najsympatyczniejszą grupę, a uczniowie mieli możliwość zaprezentowania repertuaru przed profesjonalną komisją.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

OGROMNY SUKCES NASZYCH UCZNIOW W KANGURZE MATEMATYCZNYM

Mamy aż 5 wyróżnień!

Nasi uczniowie zdobyli rekordową liczbę, bo aż 5 wyróżnień w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY, który odbył się 21 marca 2019. To wielki sukces uczniów i nauczycieli. Oto zwycięzcy:

Roksana Sawicka kl. 8

Jakub Karczyński kl. 7

Konrad Werner kl. 5

Oliwia Stanik kl. 4

Adam Korochoda kl. 3

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów. Gratulujemy!

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE WOKALNYM

Kolejne sukcesy naszych Uczniów!

W dniu 11.06.2019 nasze Uczennice brały udział w powiatowym konkursie wokalnym ARA w Sławnie. Kasia Milczarek w kategorii Soliści i Muzyczne Zespoły Estradowe została Laureatką! Komisja przyznała, że otrzymała największą ilość punktów. Nikola Zagorodnikow w kategorii Piosenka Dziecięca również sukces! Obie przeszły do ostatniego etapu, wojewódzkiego przeglądu w Szczecinie. Opiekunką Dziewczyn jest Pani Magdalena Wysocka. Gratulacje! Szczecin wzywa...

Autor: Magdalena Wysocka

komentarze [0] , skomentuj

NASI UCZNIOWIE - NAJLEPSI MATEMATYCY W GMINIE

Nasi wspaniali matematycy Roksana Sawicka kl. 8 oraz Jakub Karczyński kl. 7 zajęli I miejsce ex aequo w Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbył się 10 maja 2019 w Szkole Podstawowej w Bobrowicach. Geniusze królowej nauk uzyskali bardzo wysokie wyniki. Dyrektor SP w Bobrowicach pani Małgorzata Sałusz, gratulując zwycięzcom sukcesu, wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora konkursu.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych wspaniałych uczniów.

Gratulujemy!

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS - PALMA WIELKANOCNA

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną rozstrzygnięty!

Do konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną zgłosiło się 30 uczestników, którzy zaprezentowali 30 palm wykonanych różnorodnymi technikami, tradycjami. Tak liczny odzew uczestników konkursu i duża liczba zgłoszonych palm świadczy o zainteresowaniu tradycją z rytuałem świątecznym.

Protokół Komisji Konkursowej

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

TRASH CHALLENGE

Trash Challenge - wyzwanie śmieciowe!

Trash Challenge opanował świat. Ludzie zbierają śmieci i publikują w mediach społecznościowych zdjęcia "sprzed" i "po" sprzątaniu w najbliższym otoczeniu, by dać przykład innym. Uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie! Sprzątają! Jeśli jeszcze nie przyłączyłeś się do akcji zrób to! Jeśli tego nie zrobisz, przynajmniej nie wyrzucaj śmieci gdzie popadnie!

Autor: Magdalena Wysocka

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

„Takich chłopców jak Patryk jest tylko dwóch w Polsce! Uratujmy go od bólu!”

Dnia 28 maja 2019 podczas VIII Biegu im. Asi Kenig, którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa w Sławsku, nasi wolontariusze kwestowali na rzecz operacji Patryka Dubiała (3l), który jest chory na Dysplazję przynasadową typu Schmida. Dzięki operacji Patryk będzie mógł chodzić i żyć bez bólu. Wszystkim wolontariuszom — uczniom dziękujemy za udział i zaangażowanie! Drodzy wolontariusze, zebraliście 306,50 zł.

Przed Świętami Wielkanocnymi Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowali konkurs na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Po konkursie wszystkie palmy zostały sprzedane na terenie szkoły. Pieniądze ze sprzedaży palm i kwestowania na „VII Biegu Asi Kening” w kwocie 543,5 zł zostały wpłacone na konto Fundacji „Siepomaga”, tytułem: 16392 Patryk Dubiał darowizna.

Dziękujemy bardzo !!!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.


Szczegóły rekrutacji są dostępne w trzech prezentacjach w formacie PDF:

PREZENTACJA 1

PREZENTACJA 2

PREZENTACJA 3

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA #jestnaswiecej

Nasza szkoła dołączyła do akcji Fundacji Orange - #jestnaswiecej. Główne założenia akcji:

Pokaż, że jesteś przeciw hejtowi w sieci. Załóż pomarańczową sznurówkę, symbol akcji #jestnaswiecej. Hejterzy są w internecie najgłośniejsi, ale wcale nie jest ich najwięcej. Dołącz do akcji i udowodnij, że hejt nie jest Ci obojętny. Przeciwstaw mu się razem z nami! Nie bój się stanąć w obronie tych, którzy są atakowani w sieci. Nie reagujesz na hejt, jest Ci obojętny? Okaż solidarność z ofiarami. Pokażmy, że #jestnaswiecej.

W ramach akcji zorganizowanej przez panią pedagog Joannę Łajeczko, uczniowie naszej szkoły otrzymali dwie pary pomarańczowych sznurówek. Noszą je dumnie, mając poczucie, że uczestniczą w ważnym wydarzeniu społecznym.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   - następna >>>

Galerie