Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

KOMUNIKAT DYREKTORA

UWAGA RODZICE

WAŻNA INFORMACJA

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.03.2020 r. Szkoła Podstawowa w Sławsku zostaje zamknięta.

W dniach od 12-13 marca 2020 r. w szkole nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne, jedynie opiekuńcze. Rekomenduje się jednak, aby dzieci pozostały w domach.

Od 16-25 marca 2020 r. szkoła będzie bezwzględnie zamknięta. Dalsze wytyczne i informacje będą Państwu przekazywane za pomocą Librusa.

komentarze [0] , skomentuj

.

RODZICE

Zamknięcie szkoły jest elementem profilaktyki GIS i MEN w celu eliminowania ryzyka zetknięcia z koronawirusem.

Prosimy, aby osoby starsze przebywały w miejscach publicznych tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę KONIECZNE , jednocześnie prosimy, aby ograniczyć kontakt dzieci z osobami w podeszłym wieku, wiąże się to z ich obniżoną odpornością.

Rodzice -zamknięcie szkoły nie oznacza ferii-prosimy, aby dzieci, w miarę możliwości nie wychodziły z domu, w tym czasie mogą powtarzać materiał edukacyjny z poszczególnych przedmiotów. Nauczyciele wyślą wytyczne poprzez e –dziennik librus.

Prosimy unikać większych skupisk ludzkich wyjazdów oraz spotkań grupowych.

Informacje te wynikają z troski o życie i bezpieczeństwo zarówno Państwa jak i dzieci.

Przypominamy podstawowe zasady higieny:

-Stosuj zbilansowaną dietę.

-Często myj ręce.

-Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

-Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe.

-Regularnie dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków.

-Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy.

-Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu.

-Odżywiaj się zdrowo i pamiętaj o nawodnieniu organizmu

-Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie.(strony internetowe GIS i MZ wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem).

komentarze [0] , skomentuj

.

MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI - ZMIANA TERMINÓW

Nastąpiła zmiana terminów konkursów matematycznych:

16 kwietnia 2020r. - Kangur Matematyczny

28 kwietnia 2020r. - Konkurs Liczby PI

05 maj 2020r. - Mistrz Logicznego Myślenia

12 maj 2020r. - Konkurs układania Kostki Rubika

26 maj 2020r. - Konkurs Sudoku

komentarze [0] , skomentuj

.

IX BIEG im. ASI KENIG - ODWOŁANY

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników oraz ich Rodzin i kibiców, w związku z postanowieniem Prezesa Rady Ministrów o odwołaniu imprez masowych w Polsce uprzejmie informujemy, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu IX BIEGU im. ASI KENIG W SŁAWSKU zaplanowanego na 18 kwietnia 2020 r.

O dalszych decyzjach dotyczących biegu będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej szkoły: www.sp-slawsko.pl

Organizatorzy:

Szkoła Podstawowa

im. Jana Kochanowskiego w Sławsku

komentarze [0] , skomentuj

.

DZIEŃ KOBIET

9 marca Panowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali życzenia i drobne upominki z okazji Dnia Kobiet dla swoich koleżanek.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy "Marzec Miesiącem Matematyki". Matematyka jest na każdym kroku. W tym miesiącu mamy do rozstrzygnięcia klika konkursów:

16 marca - konkurs liczby Pi

17 marca - konkurs układania Kostki Rubika

19 marca - Kangur Matematyczny

24 marca - Mistrz Logicznego Myślenia

30 i 31 marca - Mistrz Sudoku

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

KOSTKA RUBIKA

Od 1 marca 2020 w naszej szkole uczniowie bawią się Kostką Rubika. Próbują ułożyć ją samodzielnie lub podpatrują jak z Kostką radzą sobie ich koleżanki i koledzy. Nauka układania Kostki Rubika trwać będzie przez najbliższe dwa tygodnie a następnie 17 marca wyłonimy MISTRZÓW UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA. Podejmij wyzwanie i spróbuj ułożyć KOSTKĘ RUBIKA w jak najkrótszym czasie!!! POWODZENIA I MIŁEJ ZABAWY ŻYCZYMY.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom którzy wzięli udział w naszej akcji charytatywnej. Tym razem zbieraliśmy artykuły potrzebne dla chorych na Stwardnienie Rozsiane. Pokazaliście że macie duże serca którymi chcecie się dzielić. SUPER BRAWA DLA WAS.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

REKRUTACJA

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO WARSZAWY dla klas IV-VIII

PROGRAM - Wycieczka do Warszawy

komentarze [0] , skomentuj

WALENTYNKI

Tuż przed samymi feriami w piątek samorząd uczniowski zorganizował w naszej szkole Walentynki. Szkolny Amorek miał dużo pracy od samego rana, gdyż musiał dostarczyć pocztę walentynkową. Uczniowie mieli do dyspozycji foto budkę, gdzie mogli sobie zrobić świetne zdjęcia z koleżanką, kolegą, przyjaciółką, przyjacielem.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

TURNIEJ MITOLOGICZNY

W krainie mitów i bogów greckich

6 lutego 2020 Uczniowie klasy V podczas nietypowej lekcji języka polskiego przenieśli się do świata starożytnej Grecji, by poznać kulturę, tradycję i historię tak odległego dla nich świata.

Po przejściu przez symboliczną rzekę Styks i podarowaniu Charonowi jednego obola uczniowie uczestniczyli w pięknej uczcie w świątyni Zeusa i jego żony Hery.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się słynni i znani bogowie greccy: Atena, Artemida, Afrodyta, Hestia, Persefona, Hefajstos, Hermes, Hades, Demeter i inni. Wszyscy uczestnicy uczty wzięli udział w turnieju mitologicznym, rozwiązywali ciekawe zagadki i odpowiadali na pytania związane z wiedzą na temat bogów i herosów starożytnej Grecji.

Podczas konkursu uczniowie delektowali się przepyszną ambrozją i słodkim nektarem. Zwycięzcy poszczególnych grup, którzy wykazali się największą wiedzą z dziedziny mitologii otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i wieńce laurowe. Podczas zabawy grupa chętnych uczniów zatańczyła słynny grecki taniec sirtaki, potocznie zwany tańcem Zorby. Dzięki wspaniałym kostiumom, rekwizytom, scenografii i efektom dźwiękowym uczniowie przeżyli niesamowitą przygodę, która na długo pozostanie w ich pamięci. Lekcja okazała się świetnym pomysłem na podsumowanie wiedzy mitologicznej z udziałem uczniów klasy V.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

5. lutego 2020 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski. Poziom recytacji był bardzo wysoki i jury nie miało łatwego zadania. Po długich naradach ogłoszono wyniki. W kategorii klas I-III zwyciężył Jakub Rut, drugie miejsce zajął Hubert Wojciechowski, a trzecie Zuzanna Kośka. W kategorii klas IV-VI zwyciężył Jakub Lebica, drugie miejsce zajęła Nadia Hetmańska, a trzecie Matylda Wal. W najstarszej grupie klas VII-VIII wygrała Nikola Jóźwik, a drugie miejsce zajęła Patrycja Adamczyk. Zwycięzcy - Jakub Rut, Jakub Lebica oraz Nikola Jóźwik będą reprezentować naszą szkołę na etapie gminnym w Warszkowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

NAUKOWE EKSPERYMENTY

Dnia 4.02.2020 r. odbyły się w naszej szkole niecodzienne zajęcia przyrodnicze pt. "Z przyrodą za pan brat".

W programie znalazły się:

-niezwykłe eksperymenty przyrodnicze,

-doświadczenia związane z ciekłym azotem, napięciem powierzchniowym i ciśnieniem atmosferycznym,

-interesujące ciekawostki o ludzkim organizmie i nie tylko...

Uczniowie poznawali świat, aktywnie uczestnicząc w dobrej zabawie.

komentarze [0] , skomentuj

.

NAGRODA ZA MAKULATURĘ

5 lutego 2020 klasa szósta udała się na seans filmowy "Jumanji" w Sławieńskim Domu Kultury. Wyjazd sfinansował Wójt Gminy Sławno w ramach nagrody za I miejsce w zbiórce makulatury.

komentarze [0] , skomentuj

.

BAL KARNAWAŁOWY

31.01.2020 roku w Szkole Podstawowej w Sławsku została zorganizowana zabawa karnawałowa. Jak przystało na prawdziwy bal - większość uczniów przebrała się. Nie zabrakło księżniczek, wróżek, baletnic. W grocie wróżb dwie cyganeczki przepowiadały przyszłość ze szklanej kuli. Takie imprezy w naszej szkole wszyscy lubimy.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

01.02.2020 w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego. Uczeń naszej szkoły Jakub Wilczewski z wynikiem 170 cm wywalczył tytuł wicemistrza województwa w skoku wzwyż.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

LEKCJA GIMNASTYKI

W dniu 31 stycznia 2020 uczniowie klasy V brali udział w zajęciach gimnastycznych. Po rozgrzewce i kilku ćwiczeniach to oni wykazali się inwencją twórczą przedstawili swoje przykłady ćwiczeń i wykonali wspólną piramidę.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   - następna >>>

Galerie