Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

ZARZĄDZENIA WÓJTA GMINY SŁAWNO W SPRAWIE ZAPISÓW DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI NA TERENIE GMINY SŁAWNO

ZARZĄDZENIE NR 24

ZARZĄDZENIE NR 26

komentarze [0] , skomentuj

PROJEKT "CZAS NA ZDROWIE"

komentarze [0] , skomentuj

KANGUR MATEMATYCZNY

Kangur Matematyczny wywodzi się z Australii. W 1990 r. po raz pierwszy odbył się w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. Od 10 lat pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów.

16 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły licznie przystąpili do konkursu. Wzięło w nim udział 48 uczniów, od klasy drugiej SP do klasy trzeciej gimnazjum. Wyniki Kangura poznamy dopiero za dwa miesiące, ale już teraz gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w tak prestiżowym konkursie.

komentarze [0] , skomentuj

SPRAWOZDANIE AGNIESZKI KENIG ZE SPEKTAKLU BALLADYNA

We wtorek 28.02.2017 r. wraz z klasą pojechaliśmy do Teatru Nowego im. Witkacego w Słupsku na spektakl pt. „Balladyna” J. Słowackiego. Sztukę wystawił Nowy Teatr ze Słupska. Problematyką sztuki było dążenie do władzy za wszelką cenę. Balladyna, żeby rządzić zabijała wszystkich, nawet swych najbliższych. Juliusz Słowacki pisał Balladynę w XIX w. jednak jej problematyka nadal jest aktualna.

Aktorzy doskonale wczuli się w swoje role. Scenografia była skromna – najpierw wykorzystano rzutnik multimedialny do zainscenizowania jeziora, a w trakcie spektaklu zmieniały się wyświetlane obrazy. Po bokach stały kolumny, początkowo białe, lecz z rozwojem wydarzeń zmieniały swoją barwę na czerwoną (powiązania z zabójstwami Balladyny). Pod koniec spektaklu na scenie pojawiły się stopnie, a na nim tron króla, na którym zasiadała Balladyna. Rekwizytów było mało. Stanowiły je dzbany, w których siostry zbierały maliny, nóż, którym Balladyna zabiła Alinę, berło i jabłko – symbol władzy Grabca oraz korona Popiela III. Kostiumy były raczej uwspółcześnione. Balladyna miała czerwoną suknię (symbol zabójstwa), Alina ubrana była w suknię w kwiaty.

Dominował kolor czerwony – symbol śmierci i krwi oraz czarny – symbol grzechu. Muzyka była idealnym podkreśleniem wydarzeń dziejących się na scenie. Niemałą rolę odgrywało także światło. W czasie zabójstw czerwona poświata otaczająca Balladynę czyniła ze spektaklu widowisko. Piorun trafiający w Balladynę spowodował poruszenie na widowni. Reakcja publiczności była zaskakująca – nikt nie rozmawiał.

Na końcu spektaklu zagrzmiały zasłużone gromkie brawa dla aktorów. Sztuka mi się podobała, zachęcam do obejrzenia tego spektaklu.

Agnieszka Kenig

kl. I a Gimnazjum

komentarze [0] , skomentuj

SWIATOWY DZIEN LICZBY PI

14.03.2017

Liczba Pi, najsłynniejsza liczba świata - stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy - to w przybliżeniu 3,14. Tak w notacji amerykańskiej zapisuje się datę 14 marca i tego dnia obchodzimy Dzień Liczby Pi.

Zespół Szkół w Sławsku uczcił to szczególne święto Konkursem Liczby Pi. Zadaniem uczniów było napisanie z pamięci jak największej liczby cyfr, które znajdują się po przecinku w tej magicznej liczbie. Do konkursu przystąpiło 56 uczniów całej szkoły.

Zwycięzca w kategorii gimnazjum Kacper Derliński kl. IIIA zapamiętał 144 cyfry!

W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Zosia Dzik kl. IV – 56 cyfr.

Mistrzynią klas I-III SP została Oliwia Stanik kl. II – 110 cyfr.

Uczniowie otrzymali z rąk Dyrektora szkoły dyplomy i nagrody.

komentarze [0] , skomentuj

Spotkanie profilaktyczne

14.03.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne przeprowadzone przez przedstawiciela KRUS w Koszalinie, Pana Igora Pogonowskiego. Celem pogadanki było uświadomienie uczniom, jakie niebezpieczne zachowania w gospodarstwie rolnym mogą zagrażać życiu i zdrowiu. Prowadzący zachęcił uczniów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na temat zapobiegania wypadkom dzieci związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych pt. „Bezpiecznie na wsi to podstawa-środki chemiczne to nie zabawa”, który już po raz siódmy jest organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Spotkanie poszerzyło wiedzę uczniów na temat bezpiecznego zachowania się podczas zabawy i pracy w gospodarstwie domowym na wsi.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

.

Innowacja pedagogiczna w ZS w Sławsku „Starsi czytają młodszym”

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej w klasie III SP „Starsi czytają młodszym” do szkoły przybyła Aleksandra Mitsui, tłumaczka języka japońskiego na język polski i angielski. Przyniosła ze sobą książeczki dla dzieci w języku japońskim. Czytała tradycyjną japońską bajkę „Kaguya Hime” o „Jaśniejącej księżniczce” oraz pokazała dzieciom japońskie książki pisane pionowo od góry do dołu, od prawej do lewej.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki do końca oraz nauczyły się robić tulipany z origami – japońska tradycyjna sztuka składania papieru.

komentarze [0] , skomentuj

W teatrze

Dnia 13 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz wybrali się do Teatru Nowego w Słupsku na spektakl teatralny pt. "Romeo i Julia" Wiliama Szekspira w reż. Bogusława Semotiuka. Aktorzy występujący na deskach teatru w poruszający sposób odegrali swoje role, ukazując zgromadzonym widzom motyw miłości pary młodych ludzi, pochodzących z dwóch zwaśnionych i rywalizujących ze sobą rodów włoskiej Werony. Fantastyczna gra aktorów, kostiumy, muzyka i gra świateł zachwyciły widzów zgromadzonych w teatrze.

Ten dzień spędzony w teatrze na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

.

DZIEŃ JAPOŃSKI W NASZEJ SZKOLE

Dnia 2 lutego 2017 r. w klasie VI SP odbył się „Dzień Japoński” w ramach realizowanej w tej klasie innowacji pedagogicznej „Napisz list po angielsku do kolegi z zagranicy.”

Tego dnia dzieci uczyły się o kraju kolegów z projektu (Japonii), poznawały ich kulturę oraz codzienność. Głównym punktem programu było przygotowywanie sushi pod kierunkiem mieszkającej w Japonii osoby zaprzyjaźnionej ze szkołą w Sławsku.

Oprócz kulinarnych atrakcji uczniowie mieli również okazję usłyszeć żywy japoński język podczas czytania ”KAGUYA HIME” – tradycyjnej japońskiej bajki. Wszyscy mogli zobaczyć japońskie pismo i książki „otwierane od tyłu” pisane z góry na dół i i od prawej do lewej.

Dzień Japoński organizowany co roku, przybliża uczniom z Polski codzienność kolegów z zagranicy, z którymi piszą listy. W tym roku mogli spróbować tradycyjnej japońskiej potrawy (sushi) oraz zapytać japonistkę i przewodnika po Japonii o różne rzeczy, które wyczytały w listach z Japonii, a które jednak nie były dla nich zrozumiałe i jasne.

Dzięki tej inicjatywie uczniowie mogą poznawać obcą dla nich kulturę oraz stają się wrażliwi na inne kultury i obyczaje.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W KONKURSIE RECYTATORSKIM

11. marca 2017 roku, w Sławieńskim Domu Kultury odbył się Finał Powiatowy Małego Konkursu Recytatorskiego. Udział wzięło 28 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III SP, IV-VI SP i gimnazja.

Wspaniale zaprezentowały się uczennice naszej szkoły:

-klasy I-III - Nikola Zagorodnikow zdobyła wyróżnienie I-go stopnia (była o włos od zdobycia tytułu laureata!)

-klasy IV-VI - Aleksandra Roguszewska - wyróżnienie

-gimnazja - Julia Creutz - tytuł laureata i awans do Finału Wojewódzkiego w Szczecinie!

Serdecznie dziękuję moim znakomitym recytatorkom za świetną współpracę, gratuluję wyników, a Julce życzę powodzenia w Szczecinie!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA - POLA NADZIEI

Uczniowie klasy IV Zespołu Szkół w Sławsku przystąpili do akcji charytatywnej POLA NADZIEI na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas w Darłowie. Celem akcji o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na ludzi potrzebujących pomocy, chorych i cierpiących, będących w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Młodzi wolontariusze w ciągu trzech dni 6, 7 i 8 marca 2017 r, sprzedawali żonkile, które są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Zainteresowanie akcją było ogromne. Wszyscy uczniowie szkoły i wszyscy nauczyciele aktywnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy na tak szczytny cel. Pozyskane fundusze zostaną przekazane na konto hospicjum.

komentarze [0] , skomentuj

.

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Młodzież Zapobiega Pożarom

9 marca 2017 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom.

W kategorii szkół podstawowych wygrał Mateusz Dembowy, II miejsce zajęła Gabriela Izdebska, III miejsce Wanesa Jachna – wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Żukowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Klaudia Musiał z Gimnazjum w Sławsku, II miejsce wywalczył Dominik Urbaniak z Gimnazjum we Wrześnicy, III miejsce Aleksandra Kurczyk z Gimnazjum w Sławsku.

Uczestnicy turnieju wzięli udział w zajęciach praktycznych z zakresu ochrony przeciwpożarowej zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Sławnie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Krzysztof Kloc z Zespołu Szkół w Sławnie, II miejsce zajął Cezary Olszak-ZS w Sławnie, III miejsce Bartłomiej Szarmach-ZS Agrotechnicznych w Sławnie.

Nagrody dla laureatów ufundował Ryszard Stachowiak, Wójt Gminy Sławno.

Eliminacje powiatowe odbędą się 17 marca 2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie.

komentarze [0] , skomentuj

ROZMOWA NA SKYPE PO ANGIELSKU

Dnia 9 marca 2017 roku uczniowie klasy VI mieli możliwość przeprowadzenia rozmowy wideo poprzez komunikator internetowy Skype. Po nawiązaniu połączenia każdy uczeń rozmawiał ze swoim kolegą lub koleżanką z Japonii. Uczniowie zadawali pytania dotyczące ulubionych programów telewizyjnych, spędzania wolnego czasu oraz własnych zainteresowań. W japońskiej szkole byli także obecni rodzice uczniów, nauczyciele i rodzeństwo. Nasi uczniowie zaśpiewali hymn szkolny, a także wysłuchali piosenki oraz obejrzeli taniec zaprezentowany przez kolegów z Japonii.

Było to niezwykle fascynujące spotkanie, które wzbudziło wiele niepowtarzalnych emocji, a przede wszystkim uświadomiło uczniom, jak ważna jest umiejętność prawidłowego komunikowania się w języku angielskim.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

VI BIEG im. ASI KENIG

KATEGORIE WIEKOWE:

100 m – rocznik 2010 i młodsze

300 m – rocznik 2009/2008

400 m – rocznik 2007/2006

600 m – rocznik 2005/2004

1000 m – rocznik 2003/2002/2001

10 km – ukończone 18 lat

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W KONKURSIE RECYTATORSKIM

Uczennice naszej szkoły odniosły sukcesy w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Zespole Szkół we Wrześnicy.

Julia Creutz - I miejsce w kategorii gimnazjum

Nikola Zagorodnikow - I miejsce w kategorii klas I-III SP

Aleksandra Roguszewska - II miejsce w kategorii klas IV-VI SP

Gratulacje!

Opiekunem uczennic jest pan Piotr Rogalski.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTOW

Dnia 6 marca 2017r. w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów. W konkursie udział wzięło 9 szkół gimnazjalnych z naszego powiatu. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Alan Czernicki, Kacper Derliński i Mateusz Knap zajęła III miejsce. MŁODYM MATEMATYKOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Autor: Dorota Miszczyk

komentarze [0] , skomentuj

LEKCJA FIZYKI W AKADEMII POMORSKIEJ

16.02.2017 r. w czasie ferii zimowych uczniowie Gimnazjum w Sławsku wraz z opiekunami wybrali się do Akademii Pomorskiej w Słupsku. Gimnazjaliści mieli okazję, by poczuć się jak prawdziwi studenci i sami przekonywali się o różnych tajemnicach fizyki. W zespołach dwuosobowych, z małą pomocą nauczycieli wykonywali najróżniejsze doświadczenia, z których notatki zabrali do domu. Uczniowie bardzo chętnie korzystali z profesjonalnych sprzętów, dzięki którym mogli z bliska przyjrzeć się zachodzącym zjawiskom i doświadczeniom. Wyjazd zorganizowała Katarzyna Rudzka-nauczyciel fizyki oraz Beata Gofryk-dyrektor Zespołu Szkół w Sławsku w ramach współpracy z Akademią Pomorską.

Zdjęcia w Galerii.

Autor: Katarzyna Rudzka

komentarze [0] , skomentuj

BALLADYNA w Teatrze Nowym w Slupsku

28 lutego 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku obejrzeli spektakl teatralny w reżyserii Jana Machulskiego pt. "Balladyna" na podstawie utworu Juliusza Słowackiego. Sztuka została przygotowana przez 12 aktorów Teatru im. Witkacego w Słupsku. Scenografia oraz efekty specjalne wykorzystane podczas przedstawienia wywoływały niesamowite wrażenia wśród zgromadzonej publiczności.

Gra aktorska wzbudzała ogromne zainteresowanie wśród widzów, a sposób przedstawienia dramatu przeniósł nas w wyobraźni do legendarnych czasów Piasta. Spektakl był na tyle fascynujący i ciekawy, że z pewnością zainteresował każdego wielbiciela sztuki teatralnej.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

POLOWINKI

W ostatnim dniu przed feriami czyli 10.02.2017r. uczniowie klas drugich gimnazjum obchodzili Połowinki. Na sali ustrojonej balonami o muzykę zadbał absolwent gimnazjum – Dawid Miłek wraz z uczniem klasy 2a- Kacprem Mamrotem. Dodatkową atrakcją dla świętujących był pokaz laserowych świateł. Drugoklasiści chętnie tańczyli w rytm porywającej muzyki. Impreza udała się wyśmienicie, a tańce wywołały uśmiechy na twarzach bawiących się uczniów. Organizatorami Połowinek byli wychowawcy klas drugich : p. Katarzyna Rudzka i p. Patrycja Iwańska.

Autor: Anna Głogowska

komentarze [0] , skomentuj

WALENTYNKI

Dnia 10.02.2017 w naszym gimnazjum gościł nastrój Dnia Zakochanych. Tradycyjnie odbyła się poczta walentynkowa, którą do uczniów dostarczał Amor. Każdy mógł wysłać miłosny list do osoby, którą darzy sympatią. Gimnazjaliści ubrani byli również w czerwone stroje, u niektórych były to sukienki, albo koszulki. Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Patrycji Iwańskiej.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   - następna >>>

Galerie