Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SPOTKANIE JASELKOWE

W czwartek 22.12.2016 brać szkolna zebrała się w auli, aby uczestniczyć w spotkaniu jasełkowym.

W tym roku uczniowie klasy III b z wychowawcą Ewą Mirowską-Tworek przedstawili w formie teatru cieni historię narodzin Jezusa.

Trzy sceny pokazywały kolejno : zwiastowanie Maryi, rozterki Józefa oraz narodziny dzieciątka Jezus.

Po występie uczniowie wysłuchali kolęd przygotowanych przez panią Magdalenę Klimaszewską.

Przed przedstawieniem dyrektor szkoły pani Beata Gofryk przekazała życzenia świąteczne , które otrzymaliśmy od instytucji współpracujących ze szkołą .Całość spotkania zakończyło błogosławieństwo księdza Cezarego Filimona.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W SZACHACH

Opiekunem obu drużyn jest pan Piotr Rogalski.

komentarze [0] , skomentuj

WYJAZD DO MULTIKINA

W dniu 09.12 uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami wybrali się do kina na film ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Po lekcjach wyruszyli do multikina w Słupsku, gdzie po zajęciu miejsc w sali kinowej z niecierpliwością czekali na seans. Produkcja Davida Yates'a ku zaskoczeniu bardzo spodobała się gimnazjalistom. Każdy znalazł w niej coś dla siebie. Jednych interesowały niezwykłe stworzenia , a innych przedstawiona w filmie rzeczywistość. Jak każde dzieło, film miał ukryty sens, który każdy zrozumiał na swój sposób. Wyjazd z pewnością był niezapomniany. Opiekunami były pani Joanna Łajeczko i pani Dorota Miszczyk.

Autor: Oliwia Smoszna

komentarze [0] , skomentuj

.

WYCIECZKA DO ZAMKU W DARŁOWIE

12.12.2016 r. uczniowie klas IV-VI zwiedzili jedyny w Polsce nadmorski gotycki Zamek w Darłowie. Poznali historię zamku oraz legendy związane z jego mieszkańcami. Weszli na 24-metrową wieżę, z której oglądali panoramę miasta.

Wycieczkę zorganizowała nauczycielka historii-Ewa Dobrzańska.

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 6 grudnia 2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Biblioteczny Konkurs Recytatorski pt. "Wierszyki łamiące języki" dla uczniów klas II-VI. Opiekunem konkursu była pani Ewa Dobrzańska. Jury spośród licznej grupy uczestników wyłoniło następujących zwycięzców:

W kategorii klas II-III

1 miejsce OLIWIA STANIK uczennica klasy II

2 miejsce JAKUB LEBICA uczeń klasy III

3 miejsce MAJA ROLNIK uczennica klasy II

W kategorii klas IV – VI

1 miejsce PATRYCJA SŁAWSKA uczennica klasy VI

2 miejsce PATRYCJA ADAMCZYK uczennica klasy IV

3 miejsce ALEKSANDRA ROGUSZEWSKA uczennica klasy VI

Wszystkie dzieci biorące udział otrzymały cukierki, a laureaci nagrody.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

MIKOLAJKI

6 grudnia 2016 r. odwiedził nas Święty Mikołaj. Zawitał do każdej klasy, wręczając wszystkim uczniom słodki prezent. Dzieci odwdzięczyły się pięknie recytowanymi wierszami i zaśpiewanymi piosenkami. Długo oczekiwana wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła uczniom wiele radości.

komentarze [0] , skomentuj

AKCJE CHARYTATYWNE W NASZEJ SZKOLE

Kolejny już raz nasza szkoła angażuje się w liczne akcje charytatywne. Wszyscy uczniowie włączyli się w zbiórkę monet, która jest organizowana po raz siedemnasty przez Towarzystwo Nasz Dom. „Góra grosza” wspiera dzieci wychowujące się w rodzinach zastępczych. Każda klasa stara się wypełnić swój słoik „groszówkami”! Akcja w naszej szkole trwa do 13 stycznia 2017roku.

Uczniowie również chętnie przygotowują paczki dla potrzebujących. Klasa Ib Gimnazjum przygotowuje paczki świąteczne dla wychowanków Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie.

Wsparcie otrzymają także kombatanci. Akcja „ Paczka dla Bohatera” jest organizowana w Polsce po raz szósty. W ten sposób wszyscy mogą okazać szacunek oraz wesprzeć ludzi, którzy walczyli o naszą wolność, jednak dziś żyją w niedostatku i zapomnieniu. Zbiórka darów trwa do 14 grudnia. Wszystkie ofiarowane produkty zostaną przekazane do Darłowskiego Centrum Wolontariatu.

komentarze [0] , skomentuj

POWIATOWE MISTRZOSTWA W SZACHACH

3 grudnia 2016 r. w Sławieńskim Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sławieńskiego w Szachach.

W kategorii Juniorów:

I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu - Bartłomiej Glinka kl. VI (SP) Zespół Szkół w Sławsku

II miejsce i tytuł Wicemistrza Powiatu - Dominik Czyż kl. III (SP) Zespół Szkół w Sławsku

III miejsce - Mateusz Knap kl. II (GIM) Zespół Szkół w Sławsku

Mistrzów trenuje pan Piotr Rogalski.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

ANDRZEJKI

30.11.2016 uczniowie klasy I wraz ze swoimi wychowawczyniami Ireną Gregorek i Natalią Rupniewską zorganizowali klasowe Andrzejki. Dzieci rysowały plakaty czarownic i przepowiadały przyszłość z bogatego zestawu wróżb. Było dużo śmiechu, tańce i poczęstunek. Zabawa była niezwykle udana.

komentarze [0] , skomentuj

WYJAZD DO TEATRU

Uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców wybrali się w dniu 1 grudnia 2016 r. do Nowego Teatru w Słupsku na spektakl pt. „Doktor Dolittle i przyjaciele”.

Piękna muzyka i scenografia wprowadziły widzów w cudowny świat bajki mówiącej o dobroci i poświęceniu życia dla pracy na rzecz zwierząt. W przedstawieniu wykorzystano wiele technik teatralnych: maski, lalki i teatr cieni. Wszystkim bardzo podobał się wyjazd, a szczególne wrażenie na uczniach wywarły zwierzęta m.in. małpka Czi- Czi i papuga Polinezja.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Dnia 25.11 w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Głównym punktem zabawy były wróżby, z których uczniowie chętnie korzystali, każdy znalazł coś dla siebie. W międzyczasie wszyscy bawili się w rytm muzyki i ruch laserowych świateł. Na medal spisali się organizatorzy i chłopcy , którzy obsługiwali sprzęt. Obecni na dyskotece zatańczyli belgijkę, która bardzo spodobała się zarówno chłopcom jak i dziewczętom, ale też popularne ,,kaczuchy". Na parkiecie nie brakowało tańczących. Zabawa wypadła świetnie i w miłej atmosferze, dobry humor udzielał się wszystkim obecnym. Organizatorem imprezy był samorząd uczniowski, a opiekunami byli wychowawcy: pani Ewa Mirowska-Tworek, pani Patrycja Iwańska , pani Agnieszka Mikułko-Szokalska, pani Katarzyna Rudzka, pani Dorota Miszczyk oraz pan Radosław Kufel.

Autor: Oliwia Smoszna

komentarze [0] , skomentuj

.

DOPALACZE NISZCZĄ ŻYCIE. ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

W 2015 roku odnotowano wiele negatywnych zdarzeń będących skutkiem zażywania dopalaczy. Także policyjna diagnoza odnosząca się do obszarów najpoważniejszych niebezpieczeństw wskazuje, że dopalacze i narkotyki stanowią zagrożenia, które wymagają podjęcia zdecydowanych oraz wielokierunkowych działań profilaktycznych. Wychodząc naprzeciw potrzebie prowadzenia szerokiej edukacji w tym zakresie w dniu 24.11.2016 uczniowie gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych Akademii Filmowej w Słupsku. Wysłuchali prelekcji policyjnego profilaktyka, podczas której zaprezentowano przygotowany przez ostrowską grupę PaT (Profilaktyka a Ty) film „Dopalacze niszczą życie”.

Kulminacyjnym punktem zajęć był seans filmowy pt.„Amy” reż. Asif Kapadia, Wielka Brytania 2015. Obejrzany film był nagrodzony Oskarem w kategorii film dokumentalny. Obraz to prawdziwa historia gwiazdy muzyki Amy Winehouse, która zmarła na skutek zatrucia alkoholowego w wieku 27 lat.

Całość kosztów wyjazdu dla uczniów została sfinansowana ze środków Gminy Sławno.

Inicjatorem zajęć była pani pedagog Joanna Łajeczko. Opiekunami wychowawcy: Dorota Miszczyk, Agnieszka Mikułko-Szokalska i Ewa Mirowska-Tworek.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Uczniowie klasy II z wychowawczynią Anną Smolińską godnie uczcili ten świąteczny dzień. Na zdjęciu klasa II ze swoimi przytulankami.

Więcej zdjęć w Galerii.

komentarze [0] , skomentuj

Gminny Konkurs Ortograficzny

29 listopada 2017 r. w Zespole Szkół we Wrześnicy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. W konkursie uczestniczyli uczniowie reprezentujący pięć szkół, stanowiący elitę w dziedzinie ortografii wśród trzecioklasistów oraz uczniów z klas IV- VI szkoły podstawowej. Zadaniem wszystkich uczestników konkursu było napisanie dyktanda z różnorodnymi trudnościami ortograficznymi. Przygotowany tekst zawierał trudne i nietypowe pułapki ortograficzne oraz interpunkcyjne, jednak piszący poradzili sobie znakomicie.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek, a najlepsi ciekawe nagrody książkowe.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY LITERACKIE UCZNIOW

W dniu 22.11.2016r w Publicznej Bibliotece we Wrześnicy odbył się finał konkursu literackiego pt.”Nowe przygody Stasia i Nel”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wymyślić i napisać przygody dzieci z powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Tym razem jednak akcja miała rozgrywać się na Księżycu. Dwie uczennice naszej szkoły zdobyły III miejsca w swoich kategoriach wiekowych: Aleksandra Roguszewska kl. VI w kategorii szkół podstawowych i Aleksandra Kurczyk kl.II a w kategorii gimnazja.

Gościem honorowym spotkania był wnuk Henryka Sienkiewicza, który wspominał swojego dziadka oraz odpowiadał na pytania zebranych.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

Wycieczka do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

19.11.2016 r.uczniowie klas I-VI pod opieką nauczycieli: Anny Smolińskiej, Ireny Gregorek, Natalii Rupniewskiej, Joanny Krzowskiej udali się na wycieczkę do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Centrum jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców-amatorów, w którym w sposób namacalny można na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie. Wizyta w EXPERYMENCIE pozwala na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata. Nasi uczniowie entuzjastycznie poznawali tajniki nauki poprzez wspaniałą zabawę. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele pozytywnych wrażeń.

Zdjęcia w Galerii - Wycieczka do Centrum EXPERYMENT.

komentarze [0] , skomentuj

WYNIKI KONKURSU PIESNI PATRIOTYCZNEJ

10 listopada 2016 r. w Sławsku odbył się III Konkurs Pieśni Patriotycznej. Komisja w składzie:

Bogumił Płachecki, nauczyciel muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Sławnie

Marta Hołowata, przewodnicząca Rady Gminy Sławno

Maciej Stanisławski, muzyk-saksofonista

ogłasza wyniki:

Kategoria-szkoły podstawowe

I miejsce SP Żukowo

II miejsce SP Bobrowice

III miejsce SP Warszkowo

IV miejsce SP Wrześnica

V miejsce SP Sławsko

Kategoria-gimnazja

I miejsce Gimnazjum Sławsko

II miejsce Gimnazjum Wrześnica

komentarze [1] , skomentuj

AKADEMIA 11 LISTOPADA


"Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo" - Józef Piłsudski

Pod takim przewodnim hasłem dnia 10 listopada 2016 r. w sali wiejskiej w Sławsku odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku pod opieką nauczycieli przygotowali piękną lekcję historii, podczas której przypomniano 123 lata niewoli narodu polskiego, wypełnione walką o wyzwolenie aż do dnia odzyskania upragnionej wolności. Przekazywane treści historyczne były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru oraz recytacjami utworów poetyckich, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil podczas całej uroczystości.

Na początku akademii głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół Beata Gofryk, która powitała licznie zgromadzonych gości, przybyłych kombatantów, radnych, sołtysów wsi, dyrektorów szkół, księdza proboszcza oraz przedstawicieli Urzędu Gminy, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. W swoim wystąpieniu nawiązała do minionych wydarzeń historycznych i zaakcentowała, jak ważną rolę w świadomości Polaka-Patrioty odgrywa tożsamość narodowa kształtowana na przestrzeni wielu lat poprzez symbole narodowe, kulturę muzyczną i literacką oraz znaczenie osobistych przeżyć i emocji.

Powagi całej akademii dodał występ szkolnego Zespołu tanecznego, który w pięknych strojach z minionej epoki zaprezentował tradycyjnego poloneza.

Uwagę zgromadzonej publiczności skupił dynamiczny marsz żołnierzy podczas odśpiewanej pieśni legionowej "Marsz Pierwszej Brygady"

Przepiękny układ choreograficzny z elementami baletu z biało-czerwonymi wstążkami zaprezentowały uczennice z klasy III i IV- Nikola Zagorodnikow i Zosia Dzik.

Pieśń pt. "Rozkwitały pąki białych róż" na akordeonach zagrali uczniowie z klasy V - Alicja Derlińska, Ewelina Karlińska i Jakub Hetmański.

Obchody dnia niepodległości w naszej szkole przypomniały wszystkim, że jest to szczególny dzień, który przypomina o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba nieustannie pielęgnować.

Akademia została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: Beaty Wachholz, odpowiedzialnej za scenariusz i oprawę literacką uroczystości, Magdaleny Klimaszewskiej - za przygotowanie pieśni legionowych i patriotycznych, Heleny Zawarskiej - za dekorację sali, Katarzyny Rudzkiej - przemarsz żołnierzy, Anny Marciniak - Zielińskiej za przygotowanie poloneza i Radosława Kufel - za pomoc techniczną podczas akademii.

Zdjęcia i filmy wideo z uroczystości można obejrzeć na stronie naszemiastosławno.pl:

slawno.naszemiasto.pl/artykul/slawsko-piekna-akademia-zespolu-szkol-z-okazji-swieta,3914428,artgal,t,id,tm.html

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

RANKING LIGII SZACHOWEJ

Publikujemy najnowszą listę rankingową Zespołu Szkół w Sławsku, z dnia 2.11.2016 r. Lista

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SPORTOWE

24 i 26 października 2016 r. w Zespole Szkół we Wrześnicy odbył się Gminny Turniej Unihokeja. Drużyna dziewcząt ZS w Sławsku zajęła I miejsce, a drużyna chłopców II miejsce. Uczniowie trenują pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego - Adriana Zielińskiego.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za drużynę dziewcząt, która będzie reprezentowała Gminę Sławno w eliminacjach powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   - następna >>>

Galerie