Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

WYCIECZKA DO WARSZAWY dla klas IV-VIII

PROGRAM - Wycieczka do Warszawy

komentarze [0] , skomentuj

WALENTYNKI

Tuż przed samymi feriami w piątek samorząd uczniowski zorganizował w naszej szkole Walentynki. Szkolny Amorek miał dużo pracy od samego rana, gdyż musiał dostarczyć pocztę walentynkową. Uczniowie mieli do dyspozycji foto budkę, gdzie mogli sobie zrobić świetne zdjęcia z koleżanką, kolegą, przyjaciółką, przyjacielem.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

TURNIEJ MITOLOGICZNY

W krainie mitów i bogów greckich

6 lutego 2020 Uczniowie klasy V podczas nietypowej lekcji języka polskiego przenieśli się do świata starożytnej Grecji, by poznać kulturę, tradycję i historię tak odległego dla nich świata.

Po przejściu przez symboliczną rzekę Styks i podarowaniu Charonowi jednego obola uczniowie uczestniczyli w pięknej uczcie w świątyni Zeusa i jego żony Hery.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się słynni i znani bogowie greccy: Atena, Artemida, Afrodyta, Hestia, Persefona, Hefajstos, Hermes, Hades, Demeter i inni. Wszyscy uczestnicy uczty wzięli udział w turnieju mitologicznym, rozwiązywali ciekawe zagadki i odpowiadali na pytania związane z wiedzą na temat bogów i herosów starożytnej Grecji.

Podczas konkursu uczniowie delektowali się przepyszną ambrozją i słodkim nektarem. Zwycięzcy poszczególnych grup, którzy wykazali się największą wiedzą z dziedziny mitologii otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i wieńce laurowe. Podczas zabawy grupa chętnych uczniów zatańczyła słynny grecki taniec sirtaki, potocznie zwany tańcem Zorby. Dzięki wspaniałym kostiumom, rekwizytom, scenografii i efektom dźwiękowym uczniowie przeżyli niesamowitą przygodę, która na długo pozostanie w ich pamięci. Lekcja okazała się świetnym pomysłem na podsumowanie wiedzy mitologicznej z udziałem uczniów klasy V.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

5. lutego 2020 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski. Poziom recytacji był bardzo wysoki i jury nie miało łatwego zadania. Po długich naradach ogłoszono wyniki. W kategorii klas I-III zwyciężył Jakub Rut, drugie miejsce zajął Hubert Wojciechowski, a trzecie Zuzanna Kośka. W kategorii klas IV-VI zwyciężył Jakub Lebica, drugie miejsce zajęła Nadia Hetmańska, a trzecie Matylda Wal. W najstarszej grupie klas VII-VIII wygrała Nikola Jóźwik, a drugie miejsce zajęła Patrycja Adamczyk. Zwycięzcy - Jakub Rut, Jakub Lebica oraz Nikola Jóźwik będą reprezentować naszą szkołę na etapie gminnym w Warszkowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

NAUKOWE EKSPERYMENTY

Dnia 4.02.2020 r. odbyły się w naszej szkole niecodzienne zajęcia przyrodnicze pt. "Z przyrodą za pan brat".

W programie znalazły się:

-niezwykłe eksperymenty przyrodnicze,

-doświadczenia związane z ciekłym azotem, napięciem powierzchniowym i ciśnieniem atmosferycznym,

-interesujące ciekawostki o ludzkim organizmie i nie tylko...

Uczniowie poznawali świat, aktywnie uczestnicząc w dobrej zabawie.

komentarze [0] , skomentuj

.

NAGRODA ZA MAKULATURĘ

5 lutego 2020 klasa szósta udała się na seans filmowy "Jumanji" w Sławieńskim Domu Kultury. Wyjazd sfinansował Wójt Gminy Sławno w ramach nagrody za I miejsce w zbiórce makulatury.

komentarze [0] , skomentuj

.

BAL KARNAWAŁOWY

31.01.2020 roku w Szkole Podstawowej w Sławsku została zorganizowana zabawa karnawałowa. Jak przystało na prawdziwy bal - większość uczniów przebrała się. Nie zabrakło księżniczek, wróżek, baletnic. W grocie wróżb dwie cyganeczki przepowiadały przyszłość ze szklanej kuli. Takie imprezy w naszej szkole wszyscy lubimy.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

01.02.2020 w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego. Uczeń naszej szkoły Jakub Wilczewski z wynikiem 170 cm wywalczył tytuł wicemistrza województwa w skoku wzwyż.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

LEKCJA GIMNASTYKI

W dniu 31 stycznia 2020 uczniowie klasy V brali udział w zajęciach gimnastycznych. Po rozgrzewce i kilku ćwiczeniach to oni wykazali się inwencją twórczą przedstawili swoje przykłady ćwiczeń i wykonali wspólną piramidę.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

30.01.2020 w naszej szkole odbyła się Żywa lekcja historii. Jest to podróż poprzez wieki, również zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. Była to podróż w czasie, która zabrała nas do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku – Rzeczpospolitej wielu kultur POLSKI SARMACKIEJ . Na terenie Polski przenikały się i współistniały kultury wschodu i zachodu. Uczniowie poznali różnice pomiędzy strojem sarmackim i cudzoziemskim. Zobaczyliśmy wojownika pancernego Hetmana Czarnieckiego, żołnierzy autoramentu cudzoziemskiego: muszkietera i pikiniera Karola X Gustawa. Najważniejszym punktem było spotkanie z husarią chlubą oręża polskiego, która swoje największe triumfy święciła w pierwszych trzech dekadach XVII w, a którą do chwały przywrócił król Jana III Sobieskiego. Cała lekcja była bardzo interesująca.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji ich święta uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przygotowali ciekawe występy. Najmłodsi uczniowie recytowali wierszyki, śpiewali piosenki z życzeniami, a starsi uczniowie prezentowali swoje umiejętności taneczne. Licznie przybyli goście zasiedli na przygotowanych dla nich miejscach i z dumą oraz kręcącą się w oku łezką oglądali występy swoich wnucząt. Były to wyjątkowe chwile pełne radości i uśmiechu.

Podczas występu Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Na pamiątkę tego dnia każdy z zaproszonych gości otrzymał specjalnie przygotowany upominek. Dziękujemy Babciom i Dziadkom za przybycie na uroczystość, a rodzicom i nauczycielom za pomoc w jej przygotowaniu.

Uroczystość opracowały i przygotowały wychowawczynie klas I –III, panie Helena Zawarska, Irena Gregorek, Anna Smolińska.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

POGADANKA PROFILAKTYCZNA

"Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach"

23.01.2020 w naszej szkole miało miejsce spotkanie, w którym wzięli udział funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sławnie oraz uczniowie klas IV,V,VI,VII.

Tematem, jaki poruszano na spotkaniu, były zagrożenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych. W trakcie spotkania dyskutowano z uczniami na temat zagrożeń oraz skutków przyjmowania narkotyków. W trakcie pogadanki w formie prezentacji omówiono problematykę używania substancji psychoaktywnych.

Spotkanie z uczniami pozwoliło na zrozumienie istoty zdrowia w wymiarze pozytywnym, jako podstawowego zasobu człowieka do realizacji różnych celów i prawidłowego funkcjonowania w różnych sferach życia, a także zwiększyło świadomość w dziedzinie zagrożeń czyhających w dzisiejszym świecie na młodego człowieka.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY "STRACH MA WIELKIE OCZY"

22 stycznia 2020 w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt. "Strach ma wielkie oczy", w którym uczestniczyli uczniowie ze wszystkich klas. Przedstawienie dostarczyło dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i było zarazem niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy gwarantowały niesamowite widowisko dla dziecięcego widza. Spektakl poruszał tematykę profilaktyki uzależnień: agresji, przemocy, używek. Wszystkim bardzo podobał się spektakl, a brawurową grę aktorską nagrodzono gromkimi brawami.

Spektakl został w całości sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie, za co serdecznie dziękujemy.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [1] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

BEZPIECZNE FERIE - POGADANKA Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

Dnia 13 stycznia 2020 r. odbyło się spotkanie funkcjonariusza policji z uczniami klasy I. Tematem spotkania było "Jak bezpiecznie spędzić ferie". Podczas spotkania policjant przypomniał o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA GROSIK

Koniec akcji charytatywnej "Grosik od serca"

Na przełomie października i listopada 2019 r. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował na terenie szkoły akcję dla rodzin z miejscowości Tychowo (Gmina Sławno), które dnia 20 września 2019 r. straciły w pożarze cały swój dobytek. Celem akcji było zbieranie drobnych monet. Nazbieraliśmy dzięki Wam 1.086 zł. Kwota została wpłacona na konto Stowarzyszenie Przyjaciół w Warszkowie.

Szczególne podziękowania składamy pracownikom Banku Spółdzielczego w Sławnie, którzy pomogli nam policzyć tę górę grosza.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za Wasze grosiki.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE NASZEGO UCZNIA

19.01.2020 r. w Szczecinie odbył się miting lekkoatletyczny, w którym nasz uczeń Jakub Wilczewski ustanowił nowy rekord życiowy w skoku w dal wynikiem 5.48 m, a tym samym trafił do ścisłej czołówki Polski w tej kategorii wiekowej. Kuba również wystartował na 60 metrów i uzyskał czas 8.48.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   - następna >>>

Galerie