Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SUKCES NASZEGO UCZNIA

3 maja 2019 w Czarnej Dąbrówce odbyły się biegi przełajowe zaliczane do Cross festiwalu powiatu Bytowskiego. Uczeń klasy VI Jakub Wilczewski zdobył zwycięstwo na dystansie 1000 metrów w roczniku 2006-2007, wyprzedzając dwukrotnego finalistę czwartków lekkoatletycznych.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Dnia 20.03.2019 r. nasz uczeń klasy 7 Jakub Hetmański zajął III miejsce w kategorii V podczas XXV Jubileuszowego Kaszubskiego Spotkania Akordeonowego w Kościerzynie. Konkurencja była ogromna, a nasz Kuba pokonał dziesiątki uczestników.

Cieszymy się z sukcesu naszego ucznia i GRATULUJEMY.

komentarze [0] , skomentuj

1,2,3 MAJA

30.04.2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający ważne historyczne wydarzenia: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi RP, 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja. Ponadto została wykonana tablica, która w przystępny sposób ukazuje uczniom historię naszego kraju. Dzięki naszemu historykowi - panu w-ce dyrektorowi Radosławowi Kuflowi - przypomnieliśmy sobie ważne daty w dziejach Polski.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

WYNIKI - VIII BIEG im. Asi Kenig

Prezentujemy wyniki VIII Biegu im. Asi Kenig.

Kategorie Juniorów i Młodzików: WYNIKI

BIEG GŁÓWNY, NORDIC WALKING - wyniki dostępne na stronie: wyniki.b4sport.plPODZIĘKOWANIA - SPONSORING

• Wójt Gminy Sławno

• Starostwo Powiatowe

• Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie

• Bank Spółdzielczy w Sławnie

• Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego Włodzimierz Olszewski

• TOUR TREND Spółka z o.o. Strzelinko

• Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Ryszard Sozański Żabno

• Sklep z Artykułami Budowlanymi FUGA Witold Poprawski

• Grzegorz Sendecki Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego

• GS Sławno Arkadiusz Jasiński

• AGROMOR Spółka Jawna Ryszard Niemczura i Paweł Łuczak

• Magdalena Sozańska

• Elżbieta Pawełek Butik ELA

• Anonimowi darczyńcy

• Joanna i Sławomir Siudek

• Drużyna Szpiku

• Rada Rodziców

• Sołtys Sołectwa Sławsko

• Sołtys Sołectwa Radosław

• Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Sławsku

• Stowarzyszenie MOJA WIEŚ SŁAWSKO

• Lidia Sarnecka CIS

PODZIĘKOWANIA - ZAANGAŻOWANIE

• Grażyna Antosik

• Henryk Chudy

• Mariusz Wilczewski

• Agnieszka Czarnuch Gmina Sławno

• Tomasz Jabłoński SPOKO Sławno

• Przemysław Konwerski

• AKSON Sławno

• Krzysztof Kowalczyk

• Nauczyciele SP Sławsko

• Wolontariusze

• Rodzice

• OSP Sławsko

• Policja Powiatowa w Sławnie

• Nadleśnictwo Sławno

• TRANS – SLAW Ratownictwo Medyczne Jacek Urbanowicz

oraz wszystkim zaangażowanym serdecznie DZIĘKUJĘ.

p.o. dyrektora Katarzyna Rudzka

komentarze [0] , skomentuj

VIII BIEG im. ASI KENIG

28.04.2019 roku w Sławsku odbył się VIII Bieg im. Asi Kenig. Głównym organizatorem imprezy była szkoła Podstawowa w Sławsku, a bieg jest zaliczany do Festiwalu Biegowego Powiatu Sławieńskiego 2019 r.

W tym roku cała organizacja oraz logistyka związana z przygotowaniem Biegu przeszła najśmielsze oczekiwania zawodników. Pani p.o. dyrektora Katarzyna Rudzka, dbając o komfort zawodników, postawiła na technologię informacyjną. Profesjonalna firma informatyczna obsługiwała zapisy uczestników, dbając o zachowanie bezpieczeństwa przepływu informacji odnośnie danych osobowych. Dzięki hojności sponsorów, nie zabrakło dobrego jedzenia, które można było smakować i jednocześnie oglądać występy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły. Pani dyrektor Katarzyna Rudzka zaprosiła grupę karateków z Postomina, a ich wyczyny sportowe wzbudziły entuzjazm. Wspaniała organizacja oraz atmosfera sprawiły, że w tym roku padł rekord liczby uczestników – 114 w Biegu Głównym oraz 32 w Nordic Walking. Wice wójt pan Artur Ciróg wręczył bukiet kwiatów pani dyrektor Katarzynie Rudzkiej, były to podziękowania za wsparcie, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i gminy od wszystkich nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Sławsku.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY SKALNIAK

Dnia 26 kwietnia 2019 roku uczniowie kl. IIIa Gimnazjum zrealizowali projekt edukacyjny „Szkolny skalniak – podstawy architektury krajobrazu.” Aranżacja i sposób wykonania były pomysłem p.o. dyrektora Katarzyny Rudzkiej, która dodatkowo wykonała projekt architektoniczny, a ponadto pozyskała sponsora, który dostarczył materiał oraz kwiaty na szkolny skalniak.

Pani p.o. dyrektora Katarzyna Rudzka wraz z uczniami i rodzicami ukwiecili teren wokół szkoły, wzbudzając zachwyt kolorystyką i estetyką wykonania.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES TEATRU SZKOLNEGO

13 kwietnia 2019 uczniowie naszej szkoły z grupy teatralnej "Gwiazdy Betlejemskie" odnieśli zwycięstwo w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Teatralnych ARA, który odbył się w Sławieńskim Domu Kultury. Zaszczytny tytuł Laureata aktorzy wywalczyli spektaklem "Mały Książę". W rolę tytułowego księcia wcielił się znakomity Jakub Lebica z klasy 5, wtórowali mu uczniowie klas 8 SP i 3 gimnazjum. "Gwiazdy Betlejemskie" awansowały do wojewódzkiego etapu przeglądu.

Spektakl wyreżyserowały Joanna Banasiak i Beata Wachholz, zaś scenografię wykonała Helena Zawarska.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do egzaminu, składającego się z trzech części:

1. humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka polskiego,

2. matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,

3. języka obcego nowożytnego.‎

W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla każdego zakresu/poziomu egzaminu gimnazjalnego, do którego uczeń przystąpił. Wynik centylowy umożliwia porównanie swojego wyniku z wynikami ‎uczniów w całym kraju.‎

komentarze [0] , skomentuj

HARMONOGRAM

HARMONOGRAM PRACY SZKOŁY - II SEMESTR

komentarze [0] , skomentuj

XIV Gminny Konkurs Ortograficzny

28 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej we Wrześnicy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe:

- klasa I-III,

- klasa IV-VIII.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie :

- Adam Korochoda, kl. III SP, nauczyciel przygotowujący Irena Gregorek,

- Oliwia Stanik, klasa IV SP, nauczyciel przygotowujący Beata Wachholz,

- Marta Nowak kl. VIII SP, nauczyciel przygotowujący Joanna Banasiak.

Dyktanda konkursowe były przygotowane przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, utrwalanie zasad ortograficznych.

W kategorii wiekowej I-III uczeń Adam Korochoda uzyskał trzecie miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS PLASTYCZNY 100 LAT PCK

19 marca 2019 roku komisja w składzie: Izabella Janocha, Małgorzata Kulik, Renata Pietras-Pacynko, Barbara Sałacka, Marcin Maślanka rozstrzygnęła konkurs plastyczny pt. ”100 lat PCK”. Na konkurs, który przeznaczony był dla przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych, wpłynęło 126 prac. W kategorii wiekowej Klasa III szkoła podstawowa , nagrodę otrzymał uczeń Marcel Nadraus.

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli Koszalinie o godzinie 10.00.

Naszą szkołę reprezentowały prace uczniów:

Marcela Nadraus, klasa III SP,

Arkadiusza Zakonek, klasa III SP,

Patryka Murawieckiego, klasa III SP,

Wiktorii Skolimowskiej, klasa III SP.

Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o PCK, najstarszej polskiej organizacji humanitarnej, popularyzacja działalności PCK wśród dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych, zainteresowanie dzieci działalnością wolontariatu, rozwijanie zdolności plastycznych, kreatywności i wyobraźni.

Gratulacje!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

KRUS - WAKACYJNE TURNUSY REHABILITACYJNE

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie uprzejmie informuje, że rozpoczął się nabór wniosków na wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników urodzonych w latach 2004-2012.

Poniżej regulamin w formacie PDF:

REGULAMIN

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

TARGI EDUKACYJNE

Dnia 29 marca 2019 w Szkole Podstawowej w Postominie miały miejsce V Targi Edukacyjne. Targi skierowane były do młodzieży gimnazjalnej i ośmioklasistów z terenu powiatu sławieńskiego. Miały na celu przybliżenie oferty edukacyjnej 22 placówek oświatowych i szkół ponadgimnazjalnych ze Sławna, Słupska, Darłowa, Gościna, Tychowa, Warcina i Ustki. Wiele szkół przygotowało foldery informacyjne, pokazy multimedialne, zaprezentowało eksponaty lub efekty nauki praktycznej w szkole.

Targi umożliwiły młodzieży bezpośredni kontakt z pracownikami placówek oświatowych i instytucji rynku pracy jak również pomogły niezdecydowanym w podjęciu decyzji, a tych, którzy wyboru dokonali już dawno, utwierdziły w słuszności podjętej decyzji.

Wyjazd uczniów został sfinansowany z funduszy projektu “Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość. Doradztwo zawodowe”.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

POWIATOWE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY POZARNICZEJ

Dnia 27 marca 2019r. w Zespole Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego miały miejsce XX Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom”.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Nikola Jóźwik-pierwsza grupa wiekowa – szkoła podstawowa, kl. I-VI,

Agnieszka Kenig-druga grupa wiekowa-szkoła podstawowa kl. VII-VIII.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i innych miejscowych zagrożeń. Turniej przeprowadzono w trzech grupach wiekowych.

Nikola Jóźwik kl. VI zajęła drugie miejsce w swojej grupie wiekowej.

Zwycięzcy poszczególnych grup wywalczyli awans do etapu wojewódzkiego. Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Sławnie, Starostwo Powiatowe w Sławnie oraz Komenda Powiatowa PSP w Sławnie. Honorowy Patronat nad turniejem objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie reprezentowany przez Roberta Stępnia.

Nagrody zwycięzcom i uczestnikom wręczyli: Robert Stępień reprezentujący Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, mł. bryg. Paweł Faryno, wicestarosta Andrzej Protasewicz, Członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP dh. Bogusław Stefanowski oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie Renata Biernacka.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

25 marca 209 klasy IV-VI miały okazję zobaczyć przedstawienie w Domu Kultury Sławnie pt. "Dzieci@sieci” Teatru Alert z Wrocławia.

Uczniowie zapoznali się z historią Artura, którego marzeniem było mieć jak najwięcej znajomych na Facebooku. Artur w sposób naiwny i lekkomyślny dał się wciągnąć w spiralę zdarzeń, które doprowadziły do tego, że koleżanka ze szkoły znalazła się w szpitalu a on sam padł ofiarą internetowego hakera, który tworząc wiele fałszywych kont na portalu społecznościowym, całkowicie kontrolował życie głównego bohatera. Twórcy spektaklu użyli bardzo ciekawych i różnorodnych form przekazu, aby przekonać widzów, że nie warto stosować przemocy wirtualnie, ani realnie, nie warto zakładać fałszywych kont, obrażać i poniżać innych. Spektakl przestrzega przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazuje konsekwencje czyhających w nim zagrożeń, nawiązuje do cyberprzemocy i konsekwencji, jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w internecie. Poprzez grę aktorską, informacje wyświetlane na ekranie, efekty specjalne przekonywano nas, że liczy się bycie sobą, prawdomówność, odwaga i prawdziwa przyjaźń, a nie liczba polubień w mediach społecznościowych.

Przedstawienie dla uczniów zostało sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SPEKTAKL TEATRALNY

Dnia 25 marca 2019 uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się do Domu Kultury w Sławnie na proekologiczne przedstawienie edukacyjne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili losy Dorotki i jej Przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa, w drodze do Szmaragdowego Grodu.

Dzieciom podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Przedstawienie z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodych widzów.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

WIZYTA W SZKOLE MORSKIEJ

Dnia 22 marca 2019r nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach Dnia Morza Bałtyckiego połączonego z Dniem Otwartej Szkoły - Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Dzień otwarty odbył się pod hasłem "Bezpieczni na wodzie i lądzie".

Dla uczniów jak i nauczycieli przygotowano wiele atrakcji. Uczniowie brali udział w warsztatach na symulatorze dachowania i zderzenia. Dowiedzieli się jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy, a ratownicy WOPR przekazali wiedzę na temat bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w zawodach sprawnościowych "Morskie zmagania".

Podczas wizyty nasi uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, poznali kierunki kształcenia, tradycje szkoły, zajęcia dodatkowe, kursy i szkolenia, które realizuje szkoła. Dowiedzieli się jak wygląda baza dydaktyczna szkoły. Dla wszystkich przygotowano pyszny poczęstunek.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

MISTRZ LOGICZNEGO MYSLENIA

28 marca 2019 w ramach akcji Marzec Miesiącem Matematyki odbył się w naszej szkole Konkurs Logicznego Myślenia. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Tytuły Mistrza Logicznego Myślenia uzyskali:

JAKUB KARCZYŃSKI, kategoria VII,VIII,III gimnazjum

KONRAD WERNER, kategoria IV-VI

ADRIAN DĄBROWSKI, kategoria I-III

Mistrzowie otrzymują pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

REKRUTACJA

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 trwa od 01.03.2019 do 29.03.2019.

Regulamin i wnioski w formacie PDF do pobrania poniżej:

REGULAMIN

WNIOSEK dla dziecka z obwodu

WNIOSEK dla dziecka spoza obwodu

komentarze [0] , skomentuj

KOLOROWA KLASA

21 marca 2019 rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Uczniowie naszej szkoły uczcili to święto kolorowymi strojami. Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu rozstrzygnęli konkurs na najbardziej kolorową klasę. Zwyciężyła klasa I. Drugie miejsce zajęła klasa III, zaś trzecie miejsce przypadło klasie II. Tytuł najbardziej kolorowo ubranej osoby został przyznany uczennicy klasy VI Patrycji Adamczyk. Wszyscy zwycięzcy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy i życzymy kolorowej i słonecznej wiosny.

Autor: Patrycja Iwańska

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   - następna >>>

Galerie