Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Dnia 28 kwietnia 2018r. w Płotach odbył się Wojewódzki Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Nasza uczennica Klaudia Musiał zajęła I miejsce w grupie szkół gimnazjalnych i będzie reprezentować województwo zachodniopomorskie w Centralnym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Świdwinie.

Gratulacje!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W KANGURZE MATEMATYCZNYM

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny troje naszych uczniów zdobyło wyróżnienia:

ROKSANA SAWICKA kl. VII

KONRAD WERNER kl. IV

OLIWIA STANIK kl. III

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

RAJD ROWEROWY

2 Maja to Święto Flagi, które uczniowie naszej szkoły uczcili, biorąc udział w rajdzie rowerowym BIAŁO-CZERWONYM. Rajd wyruszył z miejscowości Sławsko, Boleszewo i Żukowo, a swoje zakończenie miał w Zielonej Szkole w Pomiłowie. Uczniowie dotarli na miejsce spotkania pod opieką Pań świetliczanek i nauczycieli. Na miejscu wszystkich przywitał Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak, po czym wykonano wspólne zdjęcie. Można było sobie upiec kiełbaskę, a także spróbować swoich sił w różnych konkursach. Czas minął nam bardzo szybko i przyjemnie.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

SADZENIE LASU

27.04.2018 Nadleśnictwo Sławno zorganizowało akcję sadzenia drzew pod nazwą "Sto drzew na stulecie odzyskania niepodległości". Akcja miała miejsce w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Zielona Szkoła pod Bocianim Gniazdem. Uczniowie naszej szkoły wzięli w niej czynny udział, sadząc młode wiązy pod fachowym okiem leśników.

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO MUZEUM KULTURY LUDOWEJ POMORZA

W środę 25 kwietnia 2018 roku uczniowie klas I-III odbyli lekcję muzealną w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Dzieci brały udział w warsztatach tkackich pn. „Utkane opowieści o lnie”. Poznały pochodzenie tkaniny lnianej oraz warsztat pracy tkacza. Kulminacyjnym punktem lekcji było samodzielne zaprojektowanie i utkanie na krosnach kolorowych dywaników, które dzieci mogły wziąć ze sobą na pamiątkę. Pobyt w Muzeum był bardzo pracowity i owocny, gdyż każdy uczestnik wycieczki na kolejnych zajęciach wykonał kurkę z sianka. Na zakończenie po wyczerpujących zajęciach mali tkacze posilili się kiełbaską z grilla.

Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy za pomoc rodzicom: pani Jolancie Zakonek i Annie Kaczmarczyk.

Organizatorzy wycieczki: Irena Gregorek, Helena Zawarska, Anna Smolińska i Natalia Rupniewska.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 18, 19, 20 kwietnia 2018 r. odbył się egzamin gimnazjalny, podczas którego sprawdzano opanowanie wiadomości i umiejętności nabytych podczas trzyletniej nauki w gimnazjum. Przystąpienie do egzaminu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Uczniowie klas trzecich musieli wykazać się wiedzą z historii i WOS-u, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka obcego.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY SPORTOWE NASZEGO UCZNIA

Podczas inauguracji rundy wiosennej Czwartków Lekkoatletycznych w Sławnie nasz uczeń Jakub Wilczewski kl. V skoczył wzwyż 145 cm, a w biegu na 60 metrów uzyskał czas 9,12 s. Po zimowym skręceniu stawu skokowego Kuba wraca do formy, osiągając wyniki sprzed kontuzji.

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZYCH UCZENNIC

17 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Bobrowicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. Uczennice klasy III naszej szkoły odniosły sukces, zajmując czołowe miejsca w kategorii klas I-III.

Oliwia Stanik - I miejsce

Matylda Wal - II miejsce

Do konkursu przygotowała je pani Anna Smolińska.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

POLA NADZIEI

Każdego roku w okolicy 4 października, który jest Międzynarodowym Dniem Opieki Hospicyjnej sadzone są żonkile. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, od marca do maja odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Ofiarodawcy otrzymują za datki – kwiat żonkila.

13 kwietnia 2018 r. także nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej Pola Nadziei. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, pod opieką Joanny Łajeczko i Anny Smolińskiej sprzedawali na terenie szkoły żonkile, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto Hospicjum w Darłowie.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Dnia 11 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego-Grota w Żukowie odbyły się eliminacje powiatowego konkursu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Pierwsze miejsce w II grupie-gimnazjalnej, zajęła Klaudia Musiał (klasa IIIa) tym samym dostała się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 28 kwietnia 2018 r. w Płotach.

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Sławnie, Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Sławnie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie.

Gratulacje!

Życzymy dalszych sukcesów!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Dnia 05 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy trzeciej w ramach akcji „Starsi czytają młodszym” i w ramach kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom”, czytali oraz recytowali przedszkolakom wybrane przez siebie wiersze o zwierzętach np. Psie smutki, Jak rozmawiać trzeba z psem, Żuraw i czapla, Kotek. W podziękowaniu za wspaniały występ dzieci otrzymały duże brawa i słodkie upominki.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

TURNIEJ WIEDZY POZARNICZEJ

Dnia 22 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Finał Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, pierwsza pomoc, poznawanie tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Dla wszystkich uczestników przewidziano poczęstunek ze słodkościami i dyplomy za udział. Finaliści trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i nagrody.

Pierwsze miejsce w II grupie wiekowej (gimnazjum) otrzymała Klaudia Musiał – nasza uczennica, klasa IIIa, która uzyskała maksymalną ilość punktów.

Finał Powiatowy OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom” odbędzie się dnia 11 kwietnia 2018 r. o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej w Żukowie.

Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w dalszym etapie.

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO LUBNICY

21 marca 2017 r. tuż przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się do Rodzinnego Parku Owadogigant w Lubnicy, gdzie czekało na nich wiele atrakcji, między innym spotkanie z wielkanocnym zajączkiem. Poczęstowano nas zupką i pieczoną kiełbaską, którą wspólnie piekliśmy przy ognisku. Podczas warsztatów uczniowie wykonali ciekawą ozdobę świąteczną, którą następnie zabrali ze sobą do domu. Atrakcją dla uczniów było także spotkanie z zajączkiem wielkanocnym, który w ciekawy sposób zabawiał uczniów. Zorganizowano grę Poszukiwanie wielkanocnych jajeczek, układankę plenerową Zajączkowe puzzle, zabawę Wilk i zając oraz wielkanocny test sprawnościowy O - jajko. Na koniec zabawy zajączek rozdał wszystkim uczestnikom upominki w podziękowaniu za miło spędzony czas.

Organizatorem wycieczki była Joanna Łajeczko. Opiekunami: Joanna Banasiak, Anna Smolińska, Joanna Siudek.

Dziękujemy uczniom za dobrą zabawę!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA BABECZKA DLA BABECZKI

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przynieśli pyszne babeczki na szkolną sprzedaż charytatywną dnia 08 marca 2018 r. Dziękujemy także rodzicom i opiekunom, którzy pomogli w pieczeniu oraz tym, którzy kupowali te pyszności. Dziękujemy nauczycielom za wsparcie akcji zakupem ciast i ofiarowaniem dodatkowych pieniędzy na szczytny cel.

Pieniądze w kwocie 500 złotych zostały wpłacone na konto Zuzi Bajer - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

REKRUTACJA NA ROK 2018/2019

Zarządzenie Wójta Gminy Sławno 24/2017

Zarządzenie Wójta Gminy Sławno 10/2018

Zgłoszenie dziecka do I klasy

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS PLASTYCZNY "KARTKA WIELKANOCNA"

Komisja w składzie: Mariola Stępień, Piotr Rogalski, Anna Smolińska rozstrzygnęła konkurs plastyczny "Kartka wielkanocna", do którego przystąpiło 26 uczniów.

I miejsce

ADAM KOROCHODA kl. II

JAKUB RUT Kkl. I

II miejsce

HUBERT WOJCIECHOWSKI KL. I

MARCEL NADRAUS kl. II

III miejsce

ADRIAN STĘPNIAK KL. I

OLIWIA STANIK kl. III

Wyróżnienia:

MATYLDA WAL kl. III

IZABELA CHABOWSKA kl. II

STANISŁAW FRANKOWSKI kl. II

Gratulacje!

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

24 marca 2018 r. odbyły się mistrzostwa miasta Sławno w skoku wzwyż. Uczeń naszej szkoły Jakub Wilczewski kl. V zajął I miejsce w kategorii rocznik 2006 z wysokością 140 cm.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS PLASTYCZNY

W czwartek 8 marca 2018 r. zostały wręczone dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu plastycznego pn. ORZEŁ BIAŁY NASZĄ DUMĄ.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III SP i wykonali prace, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Prace zachwyciły komisję konkursu pomysłowością, doborem materiałów plastycznych i estetyką wykonania. Spośród prac wyłoniono kilku laureatów:

I miejsca:

ADRIAN DĄBROWSKI KL. II

ADAM KOROCHODA KL. II

MARCEL NADRAUS KL. II

PATRYK MURAWIECKI KL. II

MICHALINA KOŚKA KL. II

EMILIA SMOLIŃSKA KL. III

MATYLDA WAL KL. III

Wyróżnienia:

JULIA SZATON KL. III

MAJA ROLNIK KL. III

DOMINIK GROMAN KL. II

NIKOLA ŻAKOWSKA KL. III

IZABELA CHABOWSKA KL. II

CYPRIAN SEKULSKI KL. III

Prace laureatów przekazano do gabinetu historycznego w naszej szkole, gdzie zostaną odpowiednio wyeksponowane. Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu wzbogaciła LEGENDA ORŁA BIAŁEGO, którą opowiedziała uczniom pani Ewa Dobrzańska –nauczycielka historii w naszej szkole.

Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

Autorzy: Irena Gregorek, Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

KANGUR MATEMATYCZNY

15 marca 2018 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny uznany za najlepszy sposób popularyzacji matematyki. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym. W naszej szkole przystąpiło do niego 38 uczniów w pięciu kategoriach wiekowych. Wszyscy otrzymali dyplom za udział oraz łamiglówkę-układankę.

komentarze [0] , skomentuj

.

MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI

14 marca 2018 Konkurs Liczby Pi

15 marca 2018 Konkurs MATEMATYCZNY KANGUR

16 marca 2018 Konkurs MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   - następna >>>

Galerie