Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

NA ZIELONO

Nasza szkoła tradycyjnie podejmuje działania mające na celu promocję proekologicznych postaw wśród gimnazjalistów. W kalendarz wydarzeń na stałe wpisał się konkurs wiedzy o ekologii i ochronie środowiska. 09 czerwca 2016 roku wszyscy chętni uczniowie przystąpili do testu sprawdzającego wiedzę ponadprogramową z tego zakresu. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali:

I miejsce – Oliwia Mamrot - kl. III a

II - miejsce – Filip Orzechowski - kl. III a

III miejsce – Dawid Michalak - III a

W tym roku szkolnym trwała zbiórka plastikowych nakrętek. Akcja miała na celu zebranie funduszy na rehabilitację dla potrzebujących. Uczniowie wzięli również udział w zbiórce makulatury. Zbierano także dary na rzecz Schroniska Dla Zwierząt w Koszalinie, w wyniku czego udało się zgromadzić 50 kilogramów żywności!

Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku bardzo zaangażowali się we wszystkie te przedsięwzięcia, za których organizację odpowiadała pani Patrycja Iwańska.

Autor: Patrycja Iwańska

komentarze [0] , skomentuj

WIZYTA U POLI I MAKSA

Dziewczęta z klasy II B Marytna Ozdoba, Aleksandra Nowak i Wiktoria Ogórek w dniu 20.06.2016r odwiedziły Polę i Maksymiliana Michalczuk. Wręczyły im pieniądze zebrane przez uczniów szkoły podczas akcji charytatywnej pt. "Daj nam więcej czasu". Chłopiec był bardzo szczęśliwy, a jego promienny uśmiech zdawał się dziękować wszystkim ofiarodawcom. Mała Pola dzielnie ćwiczyła z rehabilitantem. Mama Maksa i Poli ze wzruszeniem podziękowała uczniom naszej szkoły za życzliwość i wsparcie walki o życie, radość i komfort w trudnej codzienności jej dzieci. Gratulujemy dziewczętom tak wspaniałej inicjatywy.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

FIZYKA W ZABAWKACH

Dnia 14.06.2016r. pani Katarzyna Rudzka wraz z klasą 1a gimnazjum zorganizowała dla wszystkich uczniów naszej szkoły ,,Fizykę w zabawkach”.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska, a nawet wypróbować nietypowe zabawki, przy konstrukcji których wykorzystano ciekawe zjawiska fizyczne.

Niepowtarzalną okazją okazało się położenie ,,Wańki wstańki” czy rozpędzenie samochodziku na ,,pętli śmierci”. Na wszystkie te zabawy ,,ukradkiem” patrzyli przez ,,peryskop”, a bardziej smutni zakładali różowe okulary.

Podczas pokazu zabawki drewniane same chodziły, a magnesy unosiły się w powietrzu. Dla pragnących większej ilości wrażeń odbyły się ,,magiczne pokazy”. Pokazy obejmowały zjawiska z prawie każdej dziedziny fizyki (mechanika, optyka, prąd elektryczny, magnetyzm, termodynamika). Każde ze stanowisk wzbudzało spore zainteresowanie obserwujących.

Prezentacji na poszczególnych stanowiskach dokonywali uczniowie klasy 1a Gimnazjum Zespołu Szkół w Sławsku.

Autor: Katarzyna Rudzka

komentarze [0] , skomentuj

.

ZDĄŻYĆ PRZED POWODZIĄ

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Klaudia Musiał, Karolina Karczyńska, Alan Czernicki i Kacper Derliński wraz z opiekunem Beatą Wachholz uczestniczyła w VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu "Zdążyć przed powodzią" w ramach Wojewódzkiego Programu Edukacji Powodziowej dla Szkół i Placówek Edukacyjnych organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego we współpracy z Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty.

Celem realizowanego programu edukacji powodziowej było pogłębienie wiedzy uczniów i dorosłych mieszkających na terenach zagrożonych powodziami. Program miał za zadanie uświadomienie mieszkańcom regionu, że powódź jest nieuchronna i konieczne jest, aby samemu dbać o własne bezpieczeństwo. W ramach konkursu, który odbył się na poligonie w Szczecinie uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach:

Napełnianie worków z piaskiem, wzmacnianie wału przeciwpowodziowego poprzez ułożenie folii i worków z piaskiem, rzut linką ratowniczą do celu, wiązanie węzłów, układanie RPP, udzielanie pierwszej pomocy oraz test umiejętności współpracy w grupie - kwadraty. Wszyscy zawodnicy bardzo się starali, by prawidłowo wywiązać się z zaplanowanych zadań i konkurencji zwinnościowych.

W dalszej części festynu odbył się pokaz sprzętu saperskiego oraz zapoznanie ze sprzętem inżynieryjnym znajdującym się na wyposażeniu 5 pułku Jednostki Wojskowej oraz żołnierza sapera. Uczestnicy poznali także szczegółowe wyposażenie, zadania oraz pokaz działania saperskiego patrolu rozminowywania terenu zagrożonego niewybuchami. Obejrzeli także ciężki sprzęt bojowy wykorzystywany podczas zaplanowanych akcji saperskich w terenie. Przed zakończeniem spotkania na poligonie zaserwowano wszystkim przepyszną wojskową grochówkę. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkową koszulkę, bezprzewodową ładowarkę do urządzeń mobilnych, plakaty i foldery reklamowe.

W drodze powrotnej spotkała nas jeszcze jedna atrakcja, którą była wizyta w Mc'Donalds, gdzie każdy mógł zamówić swoje ulubione danie. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do swoich miejscowości. Wycieczkę do Szczecina uważamy za bardzo udaną.

Uczniowie ZS

Autor: Beata wachholz

komentarze [0] , skomentuj

Wycieczka do Doliny Charlotty

Dnia 06 czerwca klasy I i II wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Doliny Charlotty koło Słupska. W czasie wycieczki dzieci zwiedziły fokarium, w którym miały możliwość oglądania tzw. treningu medycznego fok, podczas którego instruktorzy sprawdzają stan zdrowia swoich podopiecznych. Następnie wyruszyli na długi spacer po zoo oraz zwiedziły krainę bajek. Było bardzo ciekawie, a cztery godziny spędzone w takim miejscu na pewno będą mile wspominać. Wycieczka była bardzo udana i ciekawa.

Zapraszamy do Galerii / Dolina Charlotty.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO KOPALNI ZLOTA

6 czerwca 2016 roku grupa 31 uczniów z klas IV-VI SP oraz I Gimnazjum, pod opieką nauczycieli: Joanny Krzowskiej, Beaty Wachholz, Piotra Rogalskiego, udała się na 3-dniową wycieczkę do Kopalni Złota w Złotym Stoku.
Po 9-godzinnej podróży pociągiem i autobusem dotarliśmy do celu. Okazało się, że jesteśmy przy samej granicy z Czechami. Program pierwszego dnia był niezwykle bogaty, obfitował w różnorodne atrakcje, które przyprawiały o zawrót głowy i wywoływały w nas cały pakiet emocji. Była nauka czerpania papieru, zwiedzanie kopalni złota, podziemny spływ łodzią. Podczas 11-kilometrowej wyprawy w góry po złoto i przygodę podziwialiśmy wspaniałe pejzaże Sudetów. Dla wielu z nas była to ciężka próba wytrzymałości, ale widoki ze szczytu góry zapierały dech w piersiach. Pierwszy dzień zakończyliśmy wspólną kolacją przy ognisku.
Drugiego dnia wypłukiwaliśmy złoto z piasku, a także nauczyliśmy się strzelać do tarczy z łuku, co było nie lada wyzwaniem. Jeszcze trudniejsza okazała się wspinaczka na ściankę alpinistyczną. Warto dodać, że nasi uczniowie popisali się wysoką sprawnością i większość osiągnęła cel, którym był zawieszony na szczycie ściany dzwoneczek. Jego dźwięk oznaczał sukces wspinacza.
Odwiedziliśmy także Escape Rroom, czyli świat pełen zagadek i tajemnic, w którym należało uruchomić wyobraźnię, wyostrzyć zmysły i podjąć wyzwanie ucieczki.
Emocje sięgnęły zenitu wieczorem, kiedy zaoferowano nam nocne zwiedzanie kopalni. Wyposażeni w latarnie, latarki i światełka świecące w ciemności udaliśmy się do zadymionej, nie oświetlonej kopalni. Już po chwili okazało się, że na nic zdały się te wszystkie światełka, a nasza odwaga i pewność siebie zmalały do zera. Zapadły egipskie ciemności. Mogliśmy jedynie odczytać mapę, która miała nas doprowadzić do wyjścia. Nie widząc siebie nawzajem, z efektami potęgującymi lęk, takimi jak: przebiegające postaci, odgłosy zwierząt, powiew wiatru, ruszające się kotary, szuranie wiadrem po podłodze i plusk przelewającej się wody, pokonywaliśmy kolejne piętrzące się przygody. Ściśnięci w jedną grupę i ze ściśniętym gardłem, przerażeni, bezsilni walczyliśmy ze swoimi słabościami. W końcu udało się. Po 40 minutach zobaczyliśmy światełko w tunelu i to była największa radość nocnej wyprawy. Po tak emocjonujących przeżyciach odprężyliśmy się na dyskotece, podczas której wspólnie uczciliśmy urodziny naszej koleżanki Ali.
Trzeciego dnia ponownie udaliśmy się na wyprawę w góry, tym razem kilkakrotnie przekroczyliśmy zieloną granicę z Czechami. Zwiedziliśmy minizoo, a na zakończenie odwiedziliśmy jedyny w Europie Średniowieczny Park Techniki, w którym mogliśmy własnoręcznie wykonać prace ludzi z tamtej epoki.
Po obiedzie pożegnaliśmy się z naszą przewodniczką - cudowną panią Elą, dzięki której wycieczka stała się dla nas tak pięknym przeżyciem.
Udaliśmy się w długą drogę powrotną. Na dworcu PKP w Sławnie czekali na nas stęsknieni rodzice. Czułościom i uściskom nie było końca, a my już czekamy na następną taką wycieczkę!

Zapraszamy do Galerii / Wycieczka do Kopalni Złota

Uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku

komentarze [0] , skomentuj

FESTYN CHARYTATYWNY

Dnia 04.06.2016 r. uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku aktywnie reprezentowali naszą szkołę podczas Festynu Charytatywnego we Wrześnicy. Dziewczęta z gimnazjum: Ola Nowak II b i Klaudia Szymanek III b anielskimi głosami uwodziły widownię utworami „Babę zesłał Bóg …”, „Ważne są tylko te dni …”.

Zespół taneczny Euforia w składzie:

Aleksander Sekulski kl.VI, Bartłomiej Glinka kl.V, Filip Mamrot kl.VI, Amelia Piekarska kl.VI, Natalia Mikulska kl.VI, Agnieszka Kenig kl.VI, Ewelina Bińczyk kl.I b GIM, Julia Nowak kl.I b GIM, Martyna Jędrzejczyk kl.I b GIM, przedstawili tańce towarzyskie, w tym walca angielskiego i cza-czę.

komentarze [0] , skomentuj

SEANS FILMOWY

1 czerwca 2016 r. uczniowie klas I i III pod opieką wychowawców pojechali do SDK na film pt. „Księga dżungli”. Przed seansem aktywnie spędzili czas na siłowni w parku miejskim.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

LEKCJA W TERENIE

W czwartek 2 czerwca 2016 r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w wycieczce na łąkę, w pobliżu szkoły. Dzieci zaopatrzone w lupy, szkła powiększające, miarki, ołówki, kartki na notatki oraz dobre humory szukały odpowiedzi na pytania: Jakie rośliny rosną na łące? Jakie zwierzęta tam zamieszkują? Jakie dźwięki słychać na łące?...

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

Sukces uczennic w konkursie plastycznym

Gimnazjalistki z Zespołu Szkół w Sławsku - Wiktoria Łysko i Dominika Gałkowska, pod opieką mgr Magdaleny Klimaszewskiej uczestniczyły w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży w Świdwinie. Obie uczennice musiały przejść najpierw etap gminny, później powiatowy, gdzie zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. 21 maja ogłoszono wyniki i ... dziewczęta zostały laureatkami w województwie! Gratulujemy i życzymy dalszych, równie spektakularnych sukcesów!!!

A oto jedna z prac biorących udział w konkursie wykonana przez Wiktorię Łysko.

Autor: Magdalena Klimaszewska

komentarze [0] , skomentuj

Sprawozdanie z wycieczki rowerowej do Starego Krakowa

Dnia 1 czerwca 2016 r. o godz. 8.30 spod naszej szkoły wyjechaliśmy na wycieczkę rowerową do Starego Krakowa. Jechaliśmy drogą do Radosławia i widzieliśmy na błękitnym niebie dużego szybującego bociana, starzy mówią, że na szczęście. Po drodze zabraliśmy kolegów z Radosławia i jadąc leśnym duktem podziwialiśmy wielkie, stare drzewa. Było przyjemnie w ich cieniu. Szum drzew i śpiew ptaków zagłuszał jazgot uczniów klasy IV. Po 45 minutach dotarliśmy na boisko w Starym Krakowie. Chłopcy zagrali z panem Kowalewskim w piłkę nożną, a dziewczyny w „czółko”. Czwarta klasa była w tym czasie na warsztatach introligatorskich u zakonników Benedyktynów, czyli u Ojca Rafała. Kiedy wrócili, upiekliśmy kiełbaski, zjedliśmy lody, wafelki popiliśmy napojami i udaliśmy się w drogę powrotną. Po pożegnaniu w Radosławiu, na ostatniej prostej nagle z granatowego nieba lunęły na nas hektolitry wody, które zmoczyły nas do suchej nitki. Dosłownie po paru sekundach przestało padać.
Naszym zdaniem rajd rowerowy był cudowny. Przez zabawę wiele się nauczyliśmy: wytrwałości, optymizmu i dyscypliny. Nie możemy doczekać się już kolejnego rajdu.

Autorzy: Klasa VI

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN JEZYKOW OBCYCH

Dnia 31 maja 2016r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie z ogromnym zapałem zaangażowali się w przygotowanie uroczystości. W związku z tym na scenie mogliśmy podziwiać Baracka Obamę wraz z małżonką Michelle, Królową Elżbietę II, Alberta Einsteina, Jasia Fasolę, Michaela Jacksona, Elvisa Presleya, Arnolda Schwarzenegera, Chucka Norrisa i Lady Gagę.

Uczniowie gimnazjum wzięli również udział w międzyklasowym konkursie wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych. Turniej wygrała klasa III a, jednak wszyscy uczestnicy zostali docenieni nagrodami za zaangażowanie. Oceniono i nagrodzono również najładniejsze plakaty, które uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali w ramach Dnia Języków Obcych.

Uroczystość uświetnił występ chłopców z klasy II szkoły podstawowej, którzy brawurowo wcielili się w członków zespołu The Beatles i wykonali jeden z ich najbardziej znanych utworów – „She loves you” oraz dziewczyn z klasy III a gimnazjum, które wykonały piosenkę „I love rock n’ roll” Joan Jett i zespołu The Blackhearts, czym wzbudziły ogromny aplauz i rozruszały wszystkich uczestników imprezy.

Autor: Agnieszka Mikułko-Szokalska

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES UCZENNIC GIMNAZJUM

Dnia 24 maja 2016 r. odbył się w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie Powiatowy Konkurs Poezji Niemiecko- i Anglojęzycznej dla uczniów gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało sześć uczennic, które recytowały wiersze znanych poetów, m.in. Johanna Wolfganga von Goethe czy Heinricha Heine. Trzy uczennice mogą pochwalić się dużym sukcesem, ponieważ zajęły czołowe miejsca:

I miejsce w kategorii - poezja niemieckojęzyczna - zajęła uczennica klasy I a – Julia Creutz.

I miejsce w kategorii - poezja anglojęzyczna – zajęła uczennica klasy II a – Oliwia Stukan.

Wyróżnienie otrzymała również Dominika Gawlikowska – uczennica klasy II a.

Gratulujemy!

Autor: Agnieszka Mikułko-Szokalska

komentarze [0] , skomentuj

PROJEKT EDUKACYJNY KLASY II B

Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej wraz z polonistką Beatą Wachholz mieli możliwość obejrzenia mody szkolnej XX w. oraz współczesnej . Pokaz był podsumowaniem projektu edukacyjnego pt.: Suknie, buty, pasy, kapelusze, lampasy czyli moda szkolna w czasowej przestrzeni. Realizatorkami były: Martyna Ozdoba, Iwona Tulula, Wiktoria Ogórek, Aleksandra Nowak z klasy IIb . Dziewczęta oprócz mundurków prezentowały formy spędzania czasu wolnego podczas przerw szkolnych. Obserwatorzy mogli porównać rzeczywistość z tradycjami poprzednich lat. Opiekunem projektu była pani Ewa Mirowska-Tworek

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

31.05.2016 r. z inicjatywy uczennic klasy II b: Iwony Tulula, Marytny Ozdoba, Aleksandry Nowak i Wiktorii Ogórek w naszej szkole odbyła się akcja pt. "Daj nam więcej czasu" polegająca na wykonaniu wspólnego zdjęcia w celu wsparcia rodzeństwa Poli i Maksa zmagających się z nieuleczalną chorobą Zespołu Leighta. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w tak szlachetną akcję. Swoją postawą pokazaliśmy, że warto pomagać innym, by poczuli się silniejsi i walczyli z nieuleczalną chorobą. Poniżej prezentujemy inicjatorki akcji w szkole oraz wspólne zdjęcie uczniów i nauczycieli.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO TROJMIASTA

W dniach 24-25 maja uczniowie klasy kl.IIIb gimnazjum wraz z opiekunkami: Dorotą Miszczyk i Joanną Łajeczko wzięli udział w wycieczce szkolnej do Trójmiasta. Pierwszym punktem programu był pobyt w oliwskim ZOO. Tu uczniowie mogli obserwować różne gatunki zwierząt i poznać ich warunki życia.

Po kontakcie z naturą i spacerze uliczkami Gdańska przyszła kolej na sopockie molo. Tu spotkała nas niespodzianka. W dniach 23-25 maja w Sopocie odbywał się Festiwal „Dwa Teatry”. W związku z tym spotkaliśmy wielu znanych aktorów m.in. Piotra Fronczewskiego, Mariana Opanię, Marię Pakulnis. Z niektórymi z nich udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcie. Obejrzeliśmy też sztukę „Ja, Feuerbach”.

Następnego dnia po spacerze Skwerem Kościuszki w Gdyni spędziliśmy czas w Centrum Nauki „ Experyment”- fascynującym laboratorium dla małych i dużych odkrywców, w którym uczniowie namacalnie poznawali prawa fizyki i przyrody. Dodatkową atrakcją wycieczki była podróż pociągiem. Dla większości uczniów-pierwsza w życiu. Zadowoleni i wypoczęci wróciliśmy do domów.

Autor: Dorota Miszczyk

komentarze [0] , skomentuj

OBCHODY 70-LECIA

"O szkole"

Szkoła woła nas od rana,
każda buzia roześmiana,
słychać krzyki na boisku,
dużo dzieci, więcej pisku.

Jedni biegną na języki,
drudzy uczą się muzyki.
Wszyscy mądrość zdobywają,
swoją wiedzę poszerzają.

I nawet największe nieuki
nie uciekną od nauki.
Choć do głowy ciężko wchodzi,
to na dobre nam wychodzi.

Bo kto dużą wiedzę ma,
ten sobie w życiu radę da.
A na koniec mojej fraszki,
uczcie się kochane ptaszki.

EWELINA KARLIŃSKA kl. IV

I miejsce w konkursie na fraszkę o szkole, rok szkolny 2015/2016

21 maja 2016 r. w sali wiejskiej w Sławsku odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia szkoły w Sławsku. Dyrektor Beata Gofryk powitała licznie zgromadzonych gości i absolwentów, a wśród nich ks. proboszcza Wojciecha Filimona, ks. prałata Mariana Dziemianko, wicewójta gminy Sławno Artura Ciróg oraz sołtysów wsi gminy Sławno. Zaszczyciła nas swoją obecnością Zachodniopomorska Kurator Oświaty- Magdalena Zarębska-Kulesza. Stawili się dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół gminy Sławno.

Dyrektor Gofryk przedstawiła bogate losy szkoły w Sławsku od pierwszego dzwonka w 1945 roku. Zaprezentowała spektakularne sukcesy uczniów i nauczycieli. Po części oficjalnej uczniowie i absolwenci naszej szkoły wystąpili w obszernym programie artystycznym. Końcowym akcentem uroczystości był tort jubileuszowy, przy którym zgromadzili się zaproszeni goście, co zostało upamiętnione na wspólnej fotografii.

komentarze [0] , skomentuj

.

WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW O JANIE KOCHANOWSKIM

ROK SZKOLNY 2015/2016

KONKURS LITERACKI FRASZKA O SZKOLE

I. EWELINA KARLIŃSKA KL. IV

II. JAKUB KARCZYŃSKI KL. IV

III. OSKAR KOŚKA KL. VI

KONKURS LITERACKI TREN O URSZULCE

I. OLIWIER SEKULSKI KL. IV

II. PATRYCJA SŁAWSKA KL. V

III. ALEKSANDRA ROGUSZEWSKA KL. V

KONKURS PLASTYCZNY PORTRET JANA KOCHANOWSKIEGO

KLASY IV-VI

I. BARTŁOMIEJ GLINKA KL. V

II. EWELINA KARLIŃSKA KL. IV

III. JAKUB KARCZYŃSKI KL. IV

KLASY I-III

I. JAKUB CZYŻ KL. II

II. DOMINIK CZYŻ KL. II

III. KAMILA KUNKIEL KL. III

KONKURS RECYTATORSKI FRASZKA

I. ZOFIA DZIK KL. III

II. NIKOLA ZAGORODNIKOW KL. II

III. NIKOLA JÓŹWIK KL. III

KONKURS WIEDZY O JANIE KOCHANOWSKIM

I. ZOFIA DZIK KL. III

II. OLIWIA STANIK KL. I

III. NIKOLA ZAGORODNIKOW KL. II

III. NIKOLA JÓŻWIK KL. II

ZDOBYWCY STATUETEK:

JANEK 2016 - ALEKSANDRA ROGUSZEWSKA KL. V

MAŁY JANEK 2016 - ZOFIA DZIK KL. III

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

KONCERT POLSKO-NIEMIECKI

16 maja 2016 r. gościliśmy przedstawicieli Szkoły Muzycznej w Sławnie z dyrektor Ewą Telecką i nauczycielem Bogumiłem Płacheckim. Odwiedzili nas również uczniowie niemieckiej szkoły w Bad Doberan, którzy wystąpili w pięknym koncercie muzyki gitarowej. Również uczniowie naszej szkoły dali popis swoich umiejętności gry na akordeonie: Nikola Zagorodnikow kl. II i Jakub Hetmański kl. IV. Zespół Muzyki Dawnej „Viola arvensis” pod kierunkiem Magdaleny Klimaszewskiej zaprezentował się w barokowym repertuarze. Uczennica Julia Creutz kl. Ia gimnazjum wystąpiła wspólnie z uczennicami Szkoły Muzycznej w Sławnie i muzykami z Niemiec wykonując utwory chóralne.
Wszyscy nauczyciele i uczniowie byli pod wrażeniem przepięknego koncertu.

Autorzy: Anna Brzozowska, Magda Szcześniak, Marta Skóra kl. VI

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   - następna >>>

Galerie