Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

VIII BIEG im. ASI KENIG

komentarze [0] , skomentuj

PIZZOWE CZARY MARY

11.03.2019 r. klasa pierwsza uczestniczyła w warsztatach kulinarnych pod nazwą Pizzowe Czary Mary w Dworku Golikowo. Właścicielka dworku opowiedziała dzieciom o produktach niezbędnych do wykonania pizzy. Każde dziecko wykonało swoje własne ciasto i samodzielnie ułożyło ulubione dodatki. Po upieczeniu pizzy dzieci zasiadły do stołu i wspólnie spożywały przygotowany własnoręcznie posiłek.

To była piękna lekcja wspólnej zabawy i efektywnej pracy.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

12 marca 2019 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów i Ósmoklasistów. Nasza drużyna w składzie Roksana Sawicka, Aleksander Sekulski, Klaudia Świder zajęła IV miejsce na 16 startujących drużyn z całego powiatu sławieńskiego. Poziom trudności konkursu był bardzo wysoki, a nasi uczniowie uzyskali wspaniały wynik.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS WIELKANOCNY

Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski zapraszają do udziału w konkursie na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną". Termin oddawania prac: poniedziałek, 1 kwietnia 2019.

Najpiękniejsze palmy zostaną nagrodzone w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VII. Przewidziano atrakcyjne nagrody. Zapraszamy!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

BAKCYL

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży - BAKCYL", który opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy.

Dnia 7 marca 2019 r. uczniowie klas IIIa gimnazjum oraz VIII SP uczestniczyli w niezwykle interesujących zajęciach, które poprowadziła Pani Beata Rojek, przedstawicielka jednego ze sławieńskich banków. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podając wiele przykładów własnych doświadczeń związanych z prezentowaną tematyką.

komentarze [0] , skomentuj

NIETYPOWA LEKCJA WF-U

22 lutego 2019 w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja wf-u w klasie IV. Uczniowie przygotowali własne układy taneczne do piosenek wybranych przez nich. Po krótkiej rozgrzewce poprowadzonej przez nauczyciela wychowania fizycznego Grażynę Antosik uczniowie zaprezentowali się w swoich propozycjach. Występy czwartoklasistów podziwiały pani dyrektor Katarzyna Rudzka oraz pani pedagog Joanna Łajeczko. Zabawa była świetna. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Brawo czwarta klasa!!!

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

TURNIEJ WIEDZY POZARNICZEJ

1 marca 2019 w Szkole Podstawowej w Sławsku odbył się Gminny Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Komisja w składzie: Bogusław Stefanowski, Jerzy Kasicki, Danuta Kordyla, Teresa Błahy wyłoniła zwycięzców.

Lista laureatów:

I grupa - klasa I-VI SP

1 miejsce - Nikola Jóźwik, Szkoła Podstawowa w Sławsku

2 miejsce - Alicja Kwiatek, Szkoła Podstawowa w Warszkowie

3 miejsce - Szymon Michalski, Szkoła Podstawowa w Sławsku


II grupa - klasy VII-VIII SP oraz klasy III gimnazjum

1 miejsce - Agnieszka Kenig, Gimnazjum w Sławsku

2 miejsce - Barbara Jastrzębska, Szkoła Podstawowa we Wrześnicy

3 miejsce - Dawid Terefenko, Gimnazjum w Sławsku


III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

1 miejsce - Klaudia Musiał, Zespół Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego.

2 miejsce - Patryk Żakowski, Zespół Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego.

3 miejsce - Cezary Olszak, Zespół Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego.


Eliminacje powiatowe OTWP odbędą się dnia 27 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego.

Uczniowie SP i Gimnazjum w Sławsku zostali przygotowani do turnieju przez nauczycieli Joannę Łajeczko i Piotra Rogalskiego.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

1 marca 2019 w Szkole Podstawowej w Warszkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Czarowanie słowem". Uczniowie naszej szkoły zdobyli czołowe miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych.

Klasy VII, VIII, III gimnazjum:

Katarzyna Milczarek kl. IIIa - I miejsce

Klasy IV - VI:

Jakub Lebica kl. V - I miejsce

Klasy I - III

Jakub Rut kl. II - II miejsce

Wszyscy uzyskali awans do powiatowego etapu konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!

Uczniowie osiągnęli sukcesy dzięki pracy pod kierunkiem pana Piotra Rogalskiego.

komentarze [0] , skomentuj

Chemiczne Czary-Mary

28 lutego 2019 w naszej szkole odbyły się niecodzienne zajęcia przyrodnicze pt. Chemiczne Czary-Mary. Uczniowie brali udział w niezwykłych eksperymentach z użyciem ciekłego azotu, perhydrolu, nadmanganianu potasu, jodku potasu, helu, gliceryny, etanolu.

Zajęcia poprowadził pan Karol Marzec, który przybył do nas z Lublina. Uczniowie byli zachwyceni efektownymi doświadczeniami, które zachęcają do zgłębiania wiedzy o świecie.

komentarze [0] , skomentuj

TLUSTY CZWARTEK

Tłusty czwartek minął w naszej szkole w niezwykle słodkiej atmosferze. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili ten dzień zgodnie z tradycją, kosztując wspaniałych lukrowanych pączków, które ufundowała Rada Rodziców.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES SPORTOWY NASZEGO UCZNIA

Dnia 09 lutego 2019 roku uczeń naszej szkoły Jakub Wilczewski kl. VI wystartował w Halowych zawodach w skoku wzwyż „KIDS ATHLETICS PORUBA 2019" w Ostrawie (Czechy). Z wynikiem 160 cm zajął I miejsce i uzyskał najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej w Polsce.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

WALENTYNKI

14 lutego 2019 Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu zorganizował w naszej szkole Święto Miłości czyli Walentynki. Wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki specjalnie utworzonej walentynkowej poczcie. Klasy, które w tym dniu założyły najwięcej czerwonych elementów ubioru, otrzymały słodki poczęstunek (I i VII SP). Ten dzień przebiegł pod znakiem miłości i wzajemnej życzliwości.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

PLAN LEKCJI - II SEMESTR

⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒Plan lekcji w formacie PDF⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐⇐

komentarze [0] , skomentuj

FERIE ZIMOWE

28.01.2019 - 10.02.2019    

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN SENIORA

23.01.2019 r. na Sali wiejskiej w Sławsku zrobiło się niezwykle uroczyście. Przybyli znamienici goście–dziadkowie oraz babcie. Z okazji ich święta klasy I-III pod opieką wychowawców przygotowały występ artystyczny, który wzbudził wielkie zainteresowanie i wzruszenie. To dla naszych cudownych babć i dziadków dzieci śpiewały oraz tańczyły. Słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców był miłym akcentem wspólnie spędzonych chwil.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

WIZYTA W MULTIKINIE

Dnia 17 stycznia 2019 r. uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji w Słupsku sierż. Edytą Żuk. Spotkanie odbyło się w Multikinie w Słupsku. Funkcjonariusz na spotkaniu rozmawiał z uczniami na temat zachowywania się bezpiecznie podczas zabaw i sportów zimowych, o zagrożeniach w internecie, co robić, by nigdy się nie nudzić? Rozmowa dotyczyła również pracy w policji. Po spotkaniu z funkcjonariuszem uczniowie oglądali film pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”. Wyjazd został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

Dziękujemy!

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA WOSP

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w zbiórkę pieniędzy w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 13 stycznia 2019 r. wolontariusze wraz z opiekunem panią Grażyną Antosik kwestowali na ulicach miasta.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy i mimo deszczu okazali gorące serce, dzielnie kwestując by wesprzeć WOŚP i pozyskać jak największą pomoc.

Dziękuję serdecznie

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

BEZPIECZNE FERIE - POGADANKA Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

Dnia 11 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszem policji w Sławnie. W trakcie wizyty funkcjonariusz przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Zaapelował o rozwagę podczas zabaw na śniegu oraz lodzie. Przestrzegał uczniów przed zabawami w miejscu niedozwolonym, gdzie może dojść do wypadków. Opowiadał, jak się zachować gdy załamie się lód i jak udzielić pomocy tonącemu.

Jak zawsze w przypadku takich spotkań była mowa o właściwym korzystaniu z internetu i zasadzie ograniczonego zaufania w kontakcie z osobami obcymi. Poruszono także kwestie zagrożeń płynących z używania dopalaczy oraz innych używek.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

BEZPIECZNE FERIE

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Laureaci powiatowych eliminacji konkursu „Zapobiegajmy Pożarom”

Trzy prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów, po eliminacjach powiatowych będą reprezentować Gminę Sławno i Powiat Sławieński w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom".

Do IV - wojewódzkiego etapu konkursu zakwalifikowano prace w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   - następna >>>

Galerie