Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

GMINNY TURNIEJ UNIHOKEJA

W dniach 22 października i 23 października odbyły się Gminne Turnieje Unihokeja Dziewcząt i Chłopców we Wrześnicy.Naszą Szkołę reprezentowały dwie drużyny w składach;

Dziewczęta: Klaudia Siudek,Patrycja Sławska,Marta Nowak, Aleksandra Roguszewska (klasa VIII),

Katarzyna Milczarek, Agnieszka Kenig, Amelia Piekarska, Magdalena Szcześniak,Weronika Lachowicz (klasa IIIA), Małgorzata Małgorzewicz, Kaja Jędrzejczyk, Weronika Sieradzka (klasa IIIB)

Chłopcy: Kazimierz Pikuła, Bartłomiej Glinka, Michał Komisarczuk, Marek Szymański (klasa VIII), Jakub Gracz, Oskar Kośka, Filip Mamrot, Ireneusz Romejko, Cezary Smoszna,Aleksander Sekulski, Dawid Terefenko, Jakub Szafrański (klasa )IIIA. Obie zajęły zaszczytne pierwsze miejsca tym samym kwalifikując się do turnieju powiatowego. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

BICIE REKORDU W PIERWSZEJ POMOCY

We wtorek, 16. 10 o godzinie 12.00 rozpoczęło się ogólnoszkolne udzielanie I pomocy w Szkole Podstawowej w Żukowie. W akcji brała również udział klasa IIIB reprezentująca Szkołę Podstawową w Sławsku pod czujnym okiem Pana Radosława Kufel. Całą akcję zorganizowała Pani Jolanta Michalak, która zaprosiła do współpracy ratownika medycznego. Pan Sławek dokładnie wytłumaczył na czym polega udzielanie I pomocy i jak to jest ważne. Potem uczniowie i nauczyciele na zmianę rozpoczęli 30-minutową resustytację na kilkunastu fantomach. Ogólnopolskie jednoczesne udzielanie pierwszej pomocy odbywa się pod patronatem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA - SZPIKOWA PACZKA

ZRÓB Z NAMI SZPIKOWĄ PACZKĘ!!!

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najważniejszych momentów w roku. Dla każdego z nas – dla ludzi zdrowych, aktywnych, pracujących, tańczących, śpiewających, skaczących, biegających, podróżujących, piszących, czytających… Ale jest to także bardzo ważny czas dla ludzi chorych oraz ich bliskich. Właśnie takie osoby wspiera Drużyna Szpiku. Chcielibyśmy sprawić, aby nasi podopieczni – osoby chore na nowotwory krwi oraz ich rodziny – na chwilę zapomnieli o trudzie codzienności i w pełni poczuli magię i ważność tych dni. Chcielibyśmy, by ich domy wypełnił aromat świątecznych potraw i by każdy z nich pod choinką znalazł to, o czym choć trochę marzy. I choć trudno jest nam dać im to, o czym marzą najbardziej, czyli zdrowie, to chcielibyśmy wlać w ich serce nadzieję i ciepło, które są nieodłącznym elementem świąt. Nie uda nam się to rzecz jasna bez Waszego wsparcia!

Co jest potrzebne?

Tak naprawdę wszystko: pościele, ręczniki, koce, zabawki, gry, artykuły papiernicze, chemia domowa typu proszki do prania, płyny do płukania, kąpania, mycia, okien, podłóg, pasty do zębów, szampony, mydła, balsamy, kremy, środku dezynfekujące. I jedzenie: kawy, herbaty, konserwy (szynka, ryby, pasztety), ryż, cukier, makaron, majonez, ketchup, musztarda, olej, oliwa, przyprawy, soki, słodycze, i inne produkty o długim terminie przydatności.

WESPRZYJCIE NAS – JEŚLI MOŻECIE I CHCECIE!!!

Zbiórkę prowadzić będziemy do 15 listopada. Wszystko czym będziecie chcieli się podzielić proszę przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego – Pani Joanny Łajeczko ( w Sławsku) lub Pani Grażyny Antosik (w Żukowie).

DZIĘKUJEMY!!!

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

JESIENNY SPACER

Uczniowie klasy I-III wraz z opiekunami wybrali się na jesienny spacer do pobliskiego lasku. Piękna pogoda sprzyjała obserwacjom przyrodniczym. Najuważniejszym obserwatorom udało się wypatrzyć grzyby, wielobarwne liście i owoce krzewów. Niestety spotkaliśmy również ślady ludzkiej działalności w postaci śmieci i potłuczonych butelek. Ten widok bardzo wszystkich poruszył. Spacer był pouczający i pełen jesiennych wrażeń.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA SZKOLNEGO WOLONTARIATU

Szkolny Klub Wolontariatu pragnie złożyć podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Kup Pan szczotkę”.

Dzięki Wam mogliśmy wysłać do szpitali misyjnych w Afryce paczkę z pastami i szczoteczkami. Zebraliśmy 42 pasty oraz 61 szczoteczek.

Bardzo dziękujemy uczniom całej Szkoły Podstawowej w Sławsku.

W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski. Muszą przyjeżdżać z tak daleka gdyż w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy – aż 200 kilometrów od tego miejsca! A i tak ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był…

Dziękujemy

Szkolny Klub Wolontariatu

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.

AKCJA SOKO - ŻYJ ZDROWO

Akcję "Soko - żyj zdrowo" zorganizowali 10. 10. 2018r. dla klasy I Szkoły Podstawowej uczniowie III klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Sławsku oddział w ŻUKOWIE. Koordynatorami były wychowawczyni gimnazjalistów, Pani Grażyna Antosik oraz wychowawczyni klasy I, Pani Jolanta Michalak. Celem projektu była promocja zdrowego stylu życia, na który składa się prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna. Zajęcia rozpoczęły się rywalizacją sportową - uczniowie klasy I szkoły podstawowej i III gimnazjum rywalizowali na sportowo w dwóch drużynach mieszanych. Było bardzo wesoło. Po części na hali sportowej przyszedł czas na wysiłek intelektualny. Uczniowie wspólnie rozwiązywali zagadki na temat warzyw i owoców, kolorowali dary jesieni przyniesione z sadu i ogrodu. Jednak największą atrakcją dla uczniów klasy I było wspólne wykonywanie soków jabłkowo-gruszkowych. Gimnazjaliści delektowali się sokiem przygotowanym przez pierwszoklasistów. Dziękujemy młodzieży z gimnazjum za wspaniałą postawę i zaangażowanie. Miło jest móc na Was liczyć. Jesteście przykładem dla maluchów, a przy okazji takich zajęć, pierwszoklasiści oswajają się z najstarszymi uczniami szkoły i mając w nich oparcie, śmiało przekraczają próg szkoły. W zajęciach brało udział 8 uczniów klasy I i 17 uczniów klasy III Gimnazjum. Zabawa była świetna.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

WARSZTATY INTEGRACYJNE W KLASIE V

Dnia 10 października 2018r. w klasie V zostały przeprowadzone warsztaty integracyjne przez psychologa z Powiatowej Poradni Psychologicznej w Sławnie- Panią Izabelę Bąk.

Warsztaty miały na celu zintegrować zespół klasowy, a przemyślane gry psychologiczne wprowadziły atmosferę życzliwości oraz wzajemnego szacunku.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKADEMIA DEN

Dnia 11 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Z tej okazji zostali zaproszeni znamienici goście, między innymi z-ca wójta Artur Ciróg, jeden z pierwszych kierowników szkoły w Sławsku pan Bolesław Gofryk, jego żona Zyta Gofryk, pani Grażyna Duszyńska -wieloletni dyrektor Gimnazjum w Sławsku, pani Beata Gofryk - dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławsku. Uczniowie zaprezentowali żartobliwą inscenizację, która wywołała olbrzymią radość oraz śmiech wśród zaproszonych gości i pozostałych uczniów.

Ten dzień był okazją do uśmiechu , radości, serdecznych życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wspaniałych pracowników naszej szkoły.

Za wszystkie życzenia, całusy, uściski serdecznie dziękujemy.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO TORUNIA

Wycieczka do Torunia w ramach projektu „Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość”

Dnia 05 października 2018 uczniowie gimnazjum ze Sławska i Wrześnicy wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Torunia, w ramach projektu „Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość”.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy w kierunku Torunia, aby zdążyć na godzinę 9.00 do PLANETARIUM na wirtualną podróż do granic poznawalności

Wszechświata czyli „Makrokosmos”, tzn. opowieść o poszerzeniu wyobraźni i wiedzy o Kosmosie. Pełni wrażeń po seansie przenieśliśmy się do nowoczesnej i multimedialnej przestrzeni „BAZA MARS #17” gdzie opowiadający, niczym członkowie załogi bazy kosmicznej, mogli wykonywać określone czynności niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią.

Następnym celem wycieczki było obejrzenie CENTRUM NOWOCZESNOŚCI-MŁYN WIEDZY w Toruniu. To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum oferuje zwiedzającym bogatą ofertę z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii. Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy, np: działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej czy możliwości wykorzystania podczerwieni. Uśmiech nie schodził z twarzy uczestników wycieczki.

Po zwiedzaniu i nauce przyszedł czas na smaczny obiad. Zakupienie toruńskich pierników było zwieńczeniem tego bogatego i pełnego wrażeń dnia.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

UWAGA

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI

W tym roku w ramach współpracy z poznańską fundacją REDEMPTORIS MISSIO bierzemy udział w akcji KUP PAN SZCZOTKĘ - pomoc dzieciom z Afryki.

Przynosimy pasty i szczoteczki do zębów (nowe) - do 15 października, gabinet pedagoga.

Dziękujemy

Szkolny Klub Wolontariatu

komentarze [0] , skomentuj

.

AKCJA PROFILAKTYCZNA NIEĆPA

5 października 2018 r. po raz kolejny do Słupska zawitała profilaktyczna akcja Niećpa. Uczniowie klas VII i VIII pod opieką nauczycieli wzięli udział w tej ogólnopolskiej akcji poświęconej profilaktyce uzależnień. Organizatorzy chcą namówić młodych ludzi, by powiedzieli „nie” trzem uzależnieniom: zażywaniu narkotyków i dopalaczy, piciu alkoholu i paleniu papierosów. Pokazują, że można i warto bawić się na czysto.

W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Stop pijanym kierowcom”. Punktem kulminacyjnym był koncert Ewy Farnej. Oprócz gwiazdy wieczoru wystąpił zespół Sto procent, którego teksty utworów nawiązują bezpośrednio do profilaktyki uzależnień.

komentarze [0] , skomentuj

WIZYTA W KINIE

28 września 2018 roku uczniowie klas starszych naszej szkoły pod opieką nauczycieli wybrali się do Domu Kultury w Sławnie na film pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Zaprezentowany film inspirowany był książką Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stali się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii utworzyli elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie miał sobie równych.

Film bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności, czego dowodem były gromkie brawa na koniec seansu, a niezwykły patriotyzm polskich lotników może być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo i odwaga.

Podczas pobytu w Domu Kultury chętni uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy związanej z historią naszego regionu, gdzie zgromadzone pamiątki przedstawiały Sławno jako lokalną stolicę kulturalną i gospodarczą Ziemi.

Na wystawie można było zobaczyć kolekcję porcelanowych pamiątek z logo dworcowej restauracji oraz Bractwa Strzeleckiego, pamiątkowe medale, różnego rodzaju odznaki i mapy oraz oryginalne dokumenty, broń, strzelby i wiele innych ciekawych eksponatów.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

AKT PASOWANIA NA UCZNIA KLASY I

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

Takie słowa 28 września br. wypowiadali uczniowie w czasie uroczystości Pasowania na Ucznia. W tym dniu pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Aktu pasowania – poprzez dotknięcie uczniowskiego ramienia wielkim ołówkiem – dokonała  Dyrektor Szkoły – pani Katarzyna Rudzka, a przewodnicząca Rady Rodziców, pani Marzena Kwiatkowska-Dzik wręczyła zadowolonym pierwszakom dyplomy.

Po uroczystości wszyscy udali się do sali lekcyjnej na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej.

Wszyscy życzymy pierwszakom wielu sukcesów w nauce, uśmiechu oraz wytrwałości w pokonywaniu trudności.

Anna Smolińska - wychowawczyni klasy I

komentarze [0] , skomentuj

.

UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA PANI DYREKTOR BEATY GOFRYK

„Są czasy, miejsca i ludzie, których się nie zapomina...”

To hasło przewodnie przyświecało uroczystości oficjalnego pożegnania pani Beaty Gofryk - wieloletniej dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku.

Pełniąca obowiązki dyrektora szkoły pani Katarzyna Rudzka zaprezentowała obszerny dorobek honorowego gościa, podkreślając takie przedsięwzięcia jak wybudowanie nowego budynku szkoły czy bieg im. Asi Kenig. Podziękowania za lata wytężonej i owocnej pracy złożyli także zaproszeni goście: wójt gminy Sławno pan Ryszard Stachowiak, wicekurator zachodniopomorski pan Robert Stępień, przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Sławnie pani Beata Rojek, dyrektorzy szkół gminy Sławno, członkowie stowarzyszeń ze Sławska, OSP w Sławsku oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Pani Beata Gofryk, podsumowując 26 lat pełnienia funkcji dyrektora podziękowała współpracownikom oraz uczniom za wspólnie spędzone lata. Uczniowie zaprezentowali interesujący program artystyczny, który czasem wzruszał do łez…

Wszyscy zgromadzeni zostali uwiecznieni na wspólnej, pamiątkowej fotografii.

komentarze [0] , skomentuj

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Po wakacjach uczniów przywitała wspaniała-przeogromna, nowa biblioteka szkolna wraz z nowoczesną czytelnią. Pani Dyrektor Katarzyna Rudzka podczas wakacji zrealizowała swój pomysł zrobienia z dwóch pomieszczeń - jednego, ale za to przestronnego oraz słonecznego.

Wójt Gminy Sławno pan Ryszard Stachowiak zgodził się na ten pomysł i dzięki staraniom pani Dyrektor oraz realizacji projektu organu prowadzącego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławsku mogą korzystać z komfortowej biblioteki i czytelni. Odbywają się tutaj również zajęcia świetlicowe, podczas których uczniowie mogą korzystać z zasobów księgozbioru, beletrystyki, a młodsze dzieci pobawić się dostępnymi tu zabawkami.

komentarze [0] , skomentuj

UBEZPIECZENIE

Zamieszczamy ogólne warunki ubezpieczenia:

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA - COMPENSA

komentarze [0] , skomentuj

NARODOWE CZYTANIE

08.09.2018 roku w Szkole Podstawowej im.Jana Kochanowskiego w Sławsku zostało zorganizowane wspólne czytanie utworów Stefana Żeromskiego. W tym roku czytanie ważnych dla nas dzieł rodzimej literatury przypadło w wyjątkowym okresie. To rok, w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęli: pani dyrektor Katarzyna Rudzka oraz pan w-ce dyrektor Radosław Kufel, którzy odczytali fragmenty tekstu z książki pt. "Syzyfowe prace". Do wspólnego czytania lektury włączyli się przedstawiciele wytypowani ze wszystkich klas, nie zabrakło ochotników: pana Piotra Rogalskiego oraz uczniów z innych klas, którzy również chcieli upamiętnić wielkiego pisarza. Każdy uczestnik otrzymał od dyrektora szkoły dyplom i prezent-niespodziankę. Humorystycznym akcentem było pojawienie się "Stefana Żeromskiego”, który czuwał nad przebiegiem czytania swych dzieł. Miejmy nadzieję, że chwile spędzone z książką zapadną na dłużej w pamięci uczniów, a przede wszystkim, zachęcą do samodzielnego czytania literatury.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

UWAGA

Autobus ze Sławna ul. Wojska Polskiego odjeżdża o godz. 7.20

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT

komentarze [0] , skomentuj

.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

22 czerwca 2018 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Podczas uroczystego apelu nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, zdobywając świadectwo z wyróżnieniem. Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak przyznał nagrodę i ufundował stypendium naukowe dla najlepszego absolwenta Gimnazjum w Sławsku - Mateusza Knap. Uczeń uzyskał najwyższą średnią ocen oraz najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego w szkole.

Zachodniopomorski wicekurator oświaty Robert Stępień wręczył najlepszym absolwentom gimnazjum świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe, a ich rodzicom listy gratulacyjne.

Dyrektor szkoły Katarzyna Rudzka nagrodziła wyróżniających się w nauce uczniów pozostałych klas. Absolwenci gimnazjum wraz z nauczycielami zaprezentowali program artystyczny, dziękując za wspólnie spędzone lata.

Wszystkim tegorocznym Absolwentom życzymy sukcesów w kolejnych etapach edukacji, a pozostałym uczniom bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   - następna >>>

Galerie