Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

LEKCJA OTWARTA

Inna lekcja języka polskiego

Uczniowie klasy V wstęp do serii lekcji języka polskiego o mitologii rozpoczęli od realizacji projektu edukacyjnego. Zadaniem dzieci było przebranie się za jednego z bogów greckich i wystąpienie w przedstawieniu pt. „W mitologicznym labiryncie”. Ćwiczenie było o tyle trudne, że spektakl był przygotowywany wspólnie z uczennicami klasy II B gimnazjum, które grały rolę bohanków czyli duszków –rozrabiaków. Efekty pracy uczniów obserwowali: pani dyrektor Beata Gofryk , zastępca dyrektora Beata Wachholz, licznie zebrani rodzice oraz uczniowie klasy VI. Po spektaklu widzowie musieli wykonać pewne zadania dotyczące zagadnień z mitologii, a potem zostali poczęstowani pysznymi ciastami przygotowanymi przez mamy ze Sławska: panie Marzenę Dzik, Justynę Wilczewską i Julię Chojnacką.

Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przyznali, że tego typu metoda pracy wymaga sporo wysiłku, ale daje dużą satysfakcję.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

KONFERENCJA EDUKACYJNA

20.10.17 r. w Szkole Podstawowej w Starym Jarosławiu odbyła się XIII Ogólnopolska Konferencja Edukacyjna NOC SYSTEMOŻERCÓW. Nasi młodzi informatycy - uczniowie klasy VII, Michał Komisarczuk i Bartłomiej Glinka, wzięli udział w tym niecodziennym wydarzeniu.

W tym roku dominowały trzy tematy edukacyjne:

1. Programowanie i robotyka

2. Projektowanie i druk 3D oraz Virtualna Rzeczywistość

3. Edukacja filmowa i studio filmowe

komentarze [0] , skomentuj

DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 12 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy II, III, VII oraz gimnazjalistki z III a uczcili święto oświaty, prezentując repertuar artystyczny wszystkim pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom. Dzieci tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze. Całość prowadziła przewodnicząca SU - Anna Głogowska. Rada Rodziców przygotowała okazjonalny tort. Zostały także wręczone symboliczne, pachnące róże. Wszyscy świętowali w radosnej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie klasy II przygotowali taniec pod opieką pani Ireny Gregorek, zaś o występ uczennic klasy III zatroszczyła się pani Anna Smolińska. Nad całą imprezą czuwała pani Patrycja Iwańska - opiekunka SU.

Autor: Patrycja Iwańska

komentarze [0] , skomentuj

BEZPIECZENSTWO PRACY W GOSPODARSTWIE ROLNYM

12 października 2017 r. w szkole odbyły się warsztaty i konkurs dla naszych uczniów na temat „Bezpieczeństwo i higiena pracy w gospodarstwie rolnym”. Celem tego spotkania było promowanie pozytywnych zachowań z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Klaudia Musiał (IIIa), drugie Aleksander Sekulski (IIa), trzecie Katarzyna Milczarek (IIa)

Gratulacje!

Organizatorem warsztatów i konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowa Inspekcja Pracy w Koszalinie.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO GDANSKA

Dnia 6 października 2017 r. uczniowie klas III, IV, V i VII udali się na wycieczkę do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, którego celem jest upowszechnianie i pielęgnowanie wiedzy o II Wojnie Światowej, o jej ofiarach i bohaterach. Uczniom bardzo spodobała się forma zajęć pod nazwą PODRÓŻ W CZASIE, opowiadająca i realnie pokazująca losy pewnej warszawskiej zamożnej rodziny podczas wojny, jej ubożenie i tragiczny rozpad. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem, a także szacunkiem i powagą słuchali opowieści przewodnika Muzeum i wczuwali się w role bohaterów. Następnie zwiedzili Stare Miasto: Trakt Królewski, Długi Targ, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa. W Kościele Mariackim obejrzeli słynny obraz Merlinga „Sąd ostateczny”. Po wejściu na wieżę widokową, która liczy 412 schodów, dzielni wspinacze podziwiali panoramę miasta.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

SPOTKANIE Z DZIELNICOWYM

Dnia 12 października 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy IV z Dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Sławnie. W trakcie spotkania uczniowie rozmawiali z funkcjonariuszami o wszystkich niebezpiecznych sytuacjach, w których może znaleźć się każdy malec.

Dzielnicowi opowiadali, z jakimi zadaniami zmierzają się w codziennej służbie i zachęcili najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod nazwą "Dzielnicowy - policjant, któremu ufam" organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie we współpracy ze Stowarzyszeniem SOS dla Rodziny w Szczecinie.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

KONCERT PROFILAKTYCZNY

W piątek 6 października 2017 r. uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami wzięli udział w koncercie profilaktycznym NIEĆPA 2017, który odbył się w Hali Gryfia w Słupsku. Wyjazd był realizacją zadań wynikających z programu profilaktyki szkoły.

Celem imprezy było szerzenie hasła 3 x NIE, czyli NIE narkotykom, NIE nikotynie i NIE dla alkoholu. Akcja ma na celu zapobieganie szerzeniu się sięgania przez dzieci i młodzież po różnego rodzaju używki, promowanie zdrowego stylu życia oraz profilaktykę zachowań ryzykownych. Ponadto propagowano czynne uczestnictwo w kulturze oraz atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu. Pokazano dzieciom i młodzieży, że można dobrze się bawić na każdego rodzaju imprezie bez używek.

Podczas imprezy promowano również akcję „Stop pijanym kierowcom”. Zorganizowano konkursy, rozdawano gadżety i ulotki, a w punktach informacyjnych można było dowiedzieć się wiele o interesujących nas zagadnieniach.

Atrakcją całej imprezy był koncert MARGARET który poprzedził zespół STO%. Uczniowie wspaniale bawili się podczas całego wydarzenia. Wszyscy wrócili zadowoleni i szczęśliwi, pomimo późnej pory.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

W dniach 27, 28 września i 06 października 2017 r. uczniowie klasy IIIa zorganizowali sprzedaż wypieków. W dniu 08 października (niedziela) zaangażowali się w sprzedaż kremówek papieskich w kościołach Parafii Sławsko. Z obu akcji całkowity zysk wyniósł 1000 zł i został przekazany na konto fundacji "Dorzuć miedziaka na operację strażaka" dla Mateuszka Pawłowskiego.

Autor: Anna Głogowska kl. IIIa

komentarze [0] , skomentuj

WYCIECZKA DO TEATRU

5 października 2017 roku uczniowie klas II gimnazjum wraz z nauczycielkami języka polskiego Beatą Gofryk i Beatą Wachholz wybrali się do Teatru Nowego im. Witkacego w Słupsku na przedstawienie teatralne pt ,,Antygona i Edyp” w reżyserii Bogusława Semotiuka. Arcydzieło sztuki antycznej, scenografia i charakteryzacja oraz kostiumy aktorów wywarły ogromne wrażenie na zgromadzonej publiczności w teatrze. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowali grę aktorów na scenie i podziwiali efekty specjalne wykorzystane w spektaklu.

Lekcja języka polskiego w teatrze była piękną i wielce pasjonującą przygodą, podczas której młodzież mogła choć przez chwilę zrozumieć, że praca aktora to nie tylko zawód, lecz pasja i niejednokrotnie spełnianie artystycznych marzeń.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

POGADANKA Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

Światowy Dzień Bez Przemocy

02 października 2017r. w naszej szkole odbyła się pogadanka z funkcjonariuszem policji z KPP w Sławnie – sierż. A. Łukaszek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej oraz uczniowie klasy IIIa Gimnazjum.

Pogadanka dobyła się z okazji Światowego Dnia Bez Przemocy. Głównym tematem rozmowy była odpowiedzialność karna nieletnich. Policjantka zwróciła uwagę nie tylko na prawa ale także obowiązki uczniów, poruszała tematy o wzajemnej tolerancji, cyberprzemocy i jej skutkach prawnych. Zwracała uwagę, że niektóre zachowania uczniów, mające na celu zaimponowanie grupie, mogą okazać się czynem karalnym. Nieco dłużej zatrzymła się nad tematem narkotyków i dopalaczy.

Prelekcja bardzo podobała się uczniom naszej szkoły, czego dali wyraz w rozmowach z wychowawcami.

Pogadankę w szkole zorganizowała Joanna Łajeczko – pedagog szkolny.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

TURNIEJ ZBIJAKA

30 września 2017 r. odbył się III Gminny Turniej Zbijaka Drużyn Mieszanych Szkół Podstawowych O Puchar Wójta Gminy Sławno we Wrześnicy. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Wrześnica, Warszkowo, Żukowo i Sławsko. Świetnie spisali się reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku. Drużyna w składzie: Nikola Jóźwik, Julianna Romanowska, Marta Torowicz, Ewelina Karlińska, Marcelina Wijas, Nikola Siudek, Jakub Karczyński, Oliwier Sekulski, Konrad Rosiak, Mateusz Świder, Szymon Jabłoński, Konrad Wołczek zajęli drugie miejsce. Serdeczne podziękowania dla rodziców za zaangażowanie i dowóz dzieci na zawody. Ogromne podziękowania za super doping dla naszych kibiców. Opiekunami grupy byli Adrian Zieliński i Grażyna Antosik.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

Autor: Klaudia Musiał kl. IIIa

komentarze [0] , skomentuj

PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Dnia 29.10.2017 r., w ramach programu profilaktycznego realizowanego w naszej szkole, klasy I-III wraz z wychowawcami udały się do stomatologa na przegląd uzębienia. Pani doktor Dorota Fęgler zademonstrowała dzieciom prawidłowy sposób dbania o jamę ustną, uświadamiając konieczność systematycznego szczotkowania zębów co najmniej dwa razy dziennie. Uczniowie pilnie wysłuchali rad stomatologa, a na zakończenie wizyty otrzymali tubkę pasty do zębów.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

KOMUNIKAT DYREKTORA

Dnia 20 września 2017 r. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami klas.

komentarze [0] , skomentuj

.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Szkolne Koło Wolontariatu, które powstało w naszej szkole we wrześniu 2017 r. przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata - Polska 2017, pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". 14 września 2017 r. uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły, place zabaw i obejście kościoła w Sławsku. Zebrane śmieci posegregowano i wrzucono do odpowiednich pojemników.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Sprzątanie Świata to interesująca metoda pracy wychowawczej oraz wartościowy sposób na realizację wolontariatu.

komentarze [0] , skomentuj

LEKCJA Z POLICJANTEM

Dnia 11 września 2017 r. w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły" zostały zorganizowane w naszej szkole zajęcia z policjantem, podczas których uczniowie klas pierwszych poznawali zasady ruchu drogowego.

Pierwszoklasiści, po wysłuchaniu prelekcji o najważniejszych przepisach obowiązujących w ruchu drogowym, w obecności policjanta przechodzili przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, aby utrwalić zasady prawidłowego poruszania się po drogach.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS PLASTYCZNY W JAPONII

Prace plastyczne naszych uczniów poleciały na Międzynarodową Wystawę Sztuki Dziecięcej w Narita (Japonia)! Będzie ona trwała od 18 listopada do 1 grudnia 2017 roku. Prace naszych uczniów (i innych dzieci z całego świata) można będzie oglądać w Skytown Gallery w Narita.

W tym roku tematem prac jest „Żywność”. Organizatorzy uważają, że dzieci są napędzającą siłą XXI-wieku, i że ta wystawa ma na celu rozwijanie marzeń i kreatywności dzieci, a także pogłębianie ich rozumienia ludzi i kultur z innych krajów przez sztukę. Wystawa skierowana jest do dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017 r. zainaugurowano rok szkolny 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku. Dyrektor Beata Gofryk powitała gości przybyłych na uroczystość, rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie pierwszoklasistów.

Obecny na uroczystości Wójt Gminy Sławno wręczył uczniowi klasy V Jakubowi Wilczewskiemu symboliczny czek i bon podarunkowy na kwotę 400 zł. Nagroda została przyznana za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym oraz za reprezentowanie Gminy Sławno w finałach ogólnopolskich i międzynarodowych Czwartków Lekkoatletycznych 2016/2017.

komentarze [0] , skomentuj

.

komentarze [0] , skomentuj

.

REGULAMIN KONKURSU I KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   - następna >>>

Galerie