Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

DZIEŃ JAPOŃSKI

Dnia 2 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Japoński w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Napisz list po angielsku do kolegi z zagranicy” i współpracy Zespołu Szkół w Sławsku ze Szkołą Podstawową w Minamimaki w Japonii. Uczniowie klasy VI mieli przyjemność gościć w swojej klasie Panią Aleksandrę Mitsui na stałe mieszkającą w Japonii, która w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiedziała o kulturze, zwyczajach i obrzędach japońskich. W spotkaniu uczestniczył także Pan Piotr Rogalski nauczyciel języka angielskiego i pomysłodawca projektu oraz wychowawczyni klasy VI Pani Beata Wachholz.

Na tę okoliczność uczniowie klasy VI przygotowali ciekawe wystawy i plakaty w stylu japońskim. Na początku spotkania szóstoklasiści wysłuchali pięknej baśni przeczytanej w języku japońskim i przetłumaczonej na język polski. Mieli także możliwość obejrzenia pięknych wydań książek dla dzieci i młodzieży. W drugiej części lekcji odbyły się warsztaty origami, podczas których każdy uczeń samodzielnie wykonał papierową kompozycję.

Następnie wspólnie przygotowywano tradycyjną potrawę japońską-sushi. Na tę okoliczność uczniowie przynieśli ugotowany ryż oraz najróżniejsze dodatki w postaci zielonego ogórka, awokado, mango i specjalnych sosów do maczania sushi oraz zielonego japońskiego chrzanu wasabi. Każdy uczeń samodzielnie skomponował własne danie na płacie wodorostu nori, zwijając składniki w rulon i krojąc na mniejsze kawałki. Na degustację potrawy zaproszono uczniów klasy V, którzy bacznie przyglądali się pracy swoich starszych kolegów, a następnie próbowali egzotycznych przysmaków kuchni japońskiej. Na koniec spotkania uwieczniliśmy ten moment wspólną pamiątkową fotografią. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci...

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

KLUB DYSKUSYJNY

Uczniowie klasy IIIa bardzo aktywnie włączyli się w działalność Klubu dyskusyjnego działającego w gimnazjum. Zorganizowano spotkanie, którego nadrzędnym celem było upowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży naszej szkoły. Uczestnicy spotkania zaprezentowali swoje ulubione dzieła literackie i ciekawe pozycje książkowe. W nietypowy i oryginalny sposób niektórzy opowiedzieli ciekawostki o wybranych lekturach. Podczas dyskusji o książkach wymieniono się poglądami na temat interesującej literatury, którą warto polecić innym. Spotkanie dyskusyjne o książkach dla niektórych uczniów stało się inspiracją do wizyty w bibliotece szkolnej.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

LEKTURA NIE MUSI BYC NUDNA

Uczniowie klas I b oraz II b podczas omawiania lektur szkolnych przenieśli się w czasy bohaterów książek. Stroje pomogły lepiej zrozumieć treść omawianych lektur. W klasie I b była to komedia Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”, natomiast w klasie II b tragedia Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Realizowane na lekcjach j. polskiego projekty przyniosły dużo zadowolenia, a uczniowie stwierdzili, że lektura wcale nie musi być nudna.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

.

Dzień Seniora

W dniu 20.01.2017 r. w Zespole Szkół w Sławsku odbyła się lokalna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zatytułowana Dzień Seniora. Przybyłych Dziadków oraz zaproszonych gości przywitała dyrektor ZS w Sławsku-Beata Gofryk. Seniorzy dopisali, bo do niektórych uczniów przyjechało ich nawet czworo. Goście wypełnili widownię w całości, było ich około 150. Wnukowie złożyli Dziadkom serdeczne życzenia i zaprezentowali talenty wokalne, taneczne i kabaretowe.

Dzień Babci i Dziadka to niezwykły dzień w naszej szkole, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. W tym roku za organizację tego ważnego święta odpowiedzialna była kl. II wraz z wychowawcą panią Anną Smolińską, a pozostałe klasy dołożyły swoje występy. Program obfitował w piosenki dla Dziadków i naśladownictwa różnych wykonawców m.in. zespołu Pektus czy Anny Jantar.

Formacja taneczna przygotowana przez panią Annę Marciniak– Zielińską oczarowała wszystkich, a kabaret w wykonaniu uczniów klasy VI rozbawił do łez. Wszyscy przybyli Dziadkowie i goście otrzymali prezenty w formie serduszka wykonanego przez jedną z mam Rady Rodziców. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była pani Magdalena Klimaszewska. Seniorzy i goście zasiedli przy obficie zastawionym stole, który został przygotowany przez rodziców uczniów.

komentarze [0] , skomentuj

Spektakularny sukces naszej uczennicy z klasy III A Gimnazjum

W I semestrze 2016/2017 uczennica kl. IIIa gimnazjum, Katarzyna Chabowska pod kierunkiem logopedy pani Beaty Gofryk wzięła udział w Konkursie Plastycznym skierowanym do uczniów niepełnosprawnych pt. „Malujemy Historię Polski – Historia, Legendy, Dziedzictwo Narodowe Polski”.

Jest to VI Edycja Programu Singapur 2017. Główny organizator, Fundacja Kochajmy Zabytki, przed świętami Bożego Narodzenia ogłosiła listę laureatów, na której znalazła się Katarzyna (9 miejsce). W myśl Regulaminu, dziesięciu laureatów konkursu wygrywa wyjazd na wycieczkę do Singapuru w roku 2017.

Oto Katarzyna ze swoją pracą plastyczną, czyli białym orłem w złotej koronie na czerwonym tle.

komentarze [0] , skomentuj

.

BAL KARNAWAŁOWY

27.01.2017 r. w Zespole Szkół w Sławsku odbył się Bal karnawałowy. Uczniowie klas I-VI bawili się w rytm energetycznego tańca pod fachowym okiem pana Adriana Zielińskiego, oczekując na Świętego Mikołaja. Najważniejszy gość balu pojawił się z workiem pełnym prezentów. Przejęte dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, by otrzymać zasłużoną nagrodę.

Uczestnicy balu brali udział w licznych zabawach i konkursach, zdobywali nagrody ale nade wszystko wspaniale się bawili.

Bal został przygotowany we współpracy z Radą Rodziców.

komentarze [0] , skomentuj

.

List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców

komentarze [0] , skomentuj

PRZEWOZY

komentarze [0] , skomentuj

SPOTKANIE JASELKOWE

W czwartek 22.12.2016 brać szkolna zebrała się w auli, aby uczestniczyć w spotkaniu jasełkowym.

W tym roku uczniowie klasy III b z wychowawcą Ewą Mirowską-Tworek przedstawili w formie teatru cieni historię narodzin Jezusa.

Trzy sceny pokazywały kolejno : zwiastowanie Maryi, rozterki Józefa oraz narodziny dzieciątka Jezus.

Po występie uczniowie wysłuchali kolęd przygotowanych przez panią Magdalenę Klimaszewską.

Przed przedstawieniem dyrektor szkoły pani Beata Gofryk przekazała życzenia świąteczne , które otrzymaliśmy od instytucji współpracujących ze szkołą .Całość spotkania zakończyło błogosławieństwo księdza Cezarego Filimona.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY W SZACHACH

Opiekunem obu drużyn jest pan Piotr Rogalski.

komentarze [0] , skomentuj

WYJAZD DO MULTIKINA

W dniu 09.12 uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami wybrali się do kina na film ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Po lekcjach wyruszyli do multikina w Słupsku, gdzie po zajęciu miejsc w sali kinowej z niecierpliwością czekali na seans. Produkcja Davida Yates'a ku zaskoczeniu bardzo spodobała się gimnazjalistom. Każdy znalazł w niej coś dla siebie. Jednych interesowały niezwykłe stworzenia , a innych przedstawiona w filmie rzeczywistość. Jak każde dzieło, film miał ukryty sens, który każdy zrozumiał na swój sposób. Wyjazd z pewnością był niezapomniany. Opiekunami były pani Joanna Łajeczko i pani Dorota Miszczyk.

Autor: Oliwia Smoszna

komentarze [0] , skomentuj

.

WYCIECZKA DO ZAMKU W DARŁOWIE

12.12.2016 r. uczniowie klas IV-VI zwiedzili jedyny w Polsce nadmorski gotycki Zamek w Darłowie. Poznali historię zamku oraz legendy związane z jego mieszkańcami. Weszli na 24-metrową wieżę, z której oglądali panoramę miasta.

Wycieczkę zorganizowała nauczycielka historii-Ewa Dobrzańska.

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 6 grudnia 2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Biblioteczny Konkurs Recytatorski pt. "Wierszyki łamiące języki" dla uczniów klas II-VI. Opiekunem konkursu była pani Ewa Dobrzańska. Jury spośród licznej grupy uczestników wyłoniło następujących zwycięzców:

W kategorii klas II-III

1 miejsce OLIWIA STANIK uczennica klasy II

2 miejsce JAKUB LEBICA uczeń klasy III

3 miejsce MAJA ROLNIK uczennica klasy II

W kategorii klas IV – VI

1 miejsce PATRYCJA SŁAWSKA uczennica klasy VI

2 miejsce PATRYCJA ADAMCZYK uczennica klasy IV

3 miejsce ALEKSANDRA ROGUSZEWSKA uczennica klasy VI

Wszystkie dzieci biorące udział otrzymały cukierki, a laureaci nagrody.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

MIKOLAJKI

6 grudnia 2016 r. odwiedził nas Święty Mikołaj. Zawitał do każdej klasy, wręczając wszystkim uczniom słodki prezent. Dzieci odwdzięczyły się pięknie recytowanymi wierszami i zaśpiewanymi piosenkami. Długo oczekiwana wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła uczniom wiele radości.

komentarze [0] , skomentuj

AKCJE CHARYTATYWNE W NASZEJ SZKOLE

Kolejny już raz nasza szkoła angażuje się w liczne akcje charytatywne. Wszyscy uczniowie włączyli się w zbiórkę monet, która jest organizowana po raz siedemnasty przez Towarzystwo Nasz Dom. „Góra grosza” wspiera dzieci wychowujące się w rodzinach zastępczych. Każda klasa stara się wypełnić swój słoik „groszówkami”! Akcja w naszej szkole trwa do 13 stycznia 2017roku.

Uczniowie również chętnie przygotowują paczki dla potrzebujących. Klasa Ib Gimnazjum przygotowuje paczki świąteczne dla wychowanków Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie.

Wsparcie otrzymają także kombatanci. Akcja „ Paczka dla Bohatera” jest organizowana w Polsce po raz szósty. W ten sposób wszyscy mogą okazać szacunek oraz wesprzeć ludzi, którzy walczyli o naszą wolność, jednak dziś żyją w niedostatku i zapomnieniu. Zbiórka darów trwa do 14 grudnia. Wszystkie ofiarowane produkty zostaną przekazane do Darłowskiego Centrum Wolontariatu.

komentarze [0] , skomentuj

POWIATOWE MISTRZOSTWA W SZACHACH

3 grudnia 2016 r. w Sławieńskim Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sławieńskiego w Szachach.

W kategorii Juniorów:

I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu - Bartłomiej Glinka kl. VI (SP) Zespół Szkół w Sławsku

II miejsce i tytuł Wicemistrza Powiatu - Dominik Czyż kl. III (SP) Zespół Szkół w Sławsku

III miejsce - Mateusz Knap kl. II (GIM) Zespół Szkół w Sławsku

Mistrzów trenuje pan Piotr Rogalski.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

ANDRZEJKI

30.11.2016 uczniowie klasy I wraz ze swoimi wychowawczyniami Ireną Gregorek i Natalią Rupniewską zorganizowali klasowe Andrzejki. Dzieci rysowały plakaty czarownic i przepowiadały przyszłość z bogatego zestawu wróżb. Było dużo śmiechu, tańce i poczęstunek. Zabawa była niezwykle udana.

komentarze [0] , skomentuj

WYJAZD DO TEATRU

Uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców wybrali się w dniu 1 grudnia 2016 r. do Nowego Teatru w Słupsku na spektakl pt. „Doktor Dolittle i przyjaciele”.

Piękna muzyka i scenografia wprowadziły widzów w cudowny świat bajki mówiącej o dobroci i poświęceniu życia dla pracy na rzecz zwierząt. W przedstawieniu wykorzystano wiele technik teatralnych: maski, lalki i teatr cieni. Wszystkim bardzo podobał się wyjazd, a szczególne wrażenie na uczniach wywarły zwierzęta m.in. małpka Czi- Czi i papuga Polinezja.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Dnia 25.11 w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Głównym punktem zabawy były wróżby, z których uczniowie chętnie korzystali, każdy znalazł coś dla siebie. W międzyczasie wszyscy bawili się w rytm muzyki i ruch laserowych świateł. Na medal spisali się organizatorzy i chłopcy , którzy obsługiwali sprzęt. Obecni na dyskotece zatańczyli belgijkę, która bardzo spodobała się zarówno chłopcom jak i dziewczętom, ale też popularne ,,kaczuchy". Na parkiecie nie brakowało tańczących. Zabawa wypadła świetnie i w miłej atmosferze, dobry humor udzielał się wszystkim obecnym. Organizatorem imprezy był samorząd uczniowski, a opiekunami byli wychowawcy: pani Ewa Mirowska-Tworek, pani Patrycja Iwańska , pani Agnieszka Mikułko-Szokalska, pani Katarzyna Rudzka, pani Dorota Miszczyk oraz pan Radosław Kufel.

Autor: Oliwia Smoszna

komentarze [0] , skomentuj

.

DOPALACZE NISZCZĄ ŻYCIE. ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

W 2015 roku odnotowano wiele negatywnych zdarzeń będących skutkiem zażywania dopalaczy. Także policyjna diagnoza odnosząca się do obszarów najpoważniejszych niebezpieczeństw wskazuje, że dopalacze i narkotyki stanowią zagrożenia, które wymagają podjęcia zdecydowanych oraz wielokierunkowych działań profilaktycznych. Wychodząc naprzeciw potrzebie prowadzenia szerokiej edukacji w tym zakresie w dniu 24.11.2016 uczniowie gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych Akademii Filmowej w Słupsku. Wysłuchali prelekcji policyjnego profilaktyka, podczas której zaprezentowano przygotowany przez ostrowską grupę PaT (Profilaktyka a Ty) film „Dopalacze niszczą życie”.

Kulminacyjnym punktem zajęć był seans filmowy pt.„Amy” reż. Asif Kapadia, Wielka Brytania 2015. Obejrzany film był nagrodzony Oskarem w kategorii film dokumentalny. Obraz to prawdziwa historia gwiazdy muzyki Amy Winehouse, która zmarła na skutek zatrucia alkoholowego w wieku 27 lat.

Całość kosztów wyjazdu dla uczniów została sfinansowana ze środków Gminy Sławno.

Inicjatorem zajęć była pani pedagog Joanna Łajeczko. Opiekunami wychowawcy: Dorota Miszczyk, Agnieszka Mikułko-Szokalska i Ewa Mirowska-Tworek.

Autor: Ewa Mirowska-Tworek

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   - następna >>>

Galerie