KONIEC ROKU SZKOLNEGO SP

W dniu 23.06. 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej. Na 117 uczniów 115 uzyskało promocję do klasy programowo wyższej, 28 uczniów otrzymało wzorowe oceny zachowania. Podczas tego roku 17 razy uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju wyjazdach do kina, filharmonii, teatru, wycieczkach do Malborka, Torunia, Gdyni, Warszawy, Srebrnej Góry. Harmonogram imprez i uroczystości obfitował w wydarzenia przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie.

Uczniowie naszej szkoły i ich nauczyciele odnosili różnego rodzaju sukcesy. Zajęli I miejsce w Lidze Szachowej, I m i III m w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Od Pitagorasa do Banacha", I m i II m w Gminnym Konkursie Matematycznym, 5 wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, I miejsce w Gminnych eliminacjach UH- drużyna dziewcząt. Nasi uczniowie brali udział jako wolontariusze w VI Biegu im. Asi Kenig w Sławsku, a także uczestniczyli w 4 dużych akcjach charytatywnych: Pole nadziei- Jeden dzień, jeden dar dla Hospicjum w Darłowie, Paczka świąteczna dla kombatanta, Góra Grosza, Zbiórka środków czystości i żywności dla wychowanków Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie.

Dyrektor szkoły Beata Gofryk po zakończeniu oficjalnej części apelu złożyła uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzenia udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Autor: Beata Wachholz