.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Szkolne Koło Wolontariatu, które powstało w naszej szkole we wrześniu 2017 r. przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata - Polska 2017, pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". 14 września 2017 r. uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły, place zabaw i obejście kościoła w Sławsku. Zebrane śmieci posegregowano i wrzucono do odpowiednich pojemników.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Sprzątanie Świata to interesująca metoda pracy wychowawczej oraz wartościowy sposób na realizację wolontariatu.