Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Szkolne Koło Wolontariatu, które powstało w naszej szkole we wrześniu 2017 r. przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata - Polska 2017, pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". 14 września 2017 r. uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły, place zabaw i obejście kościoła w Sławsku. Zebrane śmieci posegregowano i wrzucono do odpowiednich pojemników.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Sprzątanie Świata to interesująca metoda pracy wychowawczej oraz wartościowy sposób na realizację wolontariatu.

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie