POGADANKA Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

Światowy Dzień Bez Przemocy

02 października 2017r. w naszej szkole odbyła się pogadanka z funkcjonariuszem policji z KPP w Sławnie – sierż. A. Łukaszek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej oraz uczniowie klasy IIIa Gimnazjum.

Pogadanka dobyła się z okazji Światowego Dnia Bez Przemocy. Głównym tematem rozmowy była odpowiedzialność karna nieletnich. Policjantka zwróciła uwagę nie tylko na prawa ale także obowiązki uczniów, poruszała tematy o wzajemnej tolerancji, cyberprzemocy i jej skutkach prawnych. Zwracała uwagę, że niektóre zachowania uczniów, mające na celu zaimponowanie grupie, mogą okazać się czynem karalnym. Nieco dłużej zatrzymła się nad tematem narkotyków i dopalaczy.

Prelekcja bardzo podobała się uczniom naszej szkoły, czego dali wyraz w rozmowach z wychowawcami.

Pogadankę w szkole zorganizowała Joanna Łajeczko – pedagog szkolny.

Autor: Joanna Łajeczko