WYCIECZKA DO TEATRU

5 października 2017 roku uczniowie klas II gimnazjum wraz z nauczycielkami języka polskiego Beatą Gofryk i Beatą Wachholz wybrali się do Teatru Nowego im. Witkacego w Słupsku na przedstawienie teatralne pt ,,Antygona i Edyp” w reżyserii Bogusława Semotiuka. Arcydzieło sztuki antycznej, scenografia i charakteryzacja oraz kostiumy aktorów wywarły ogromne wrażenie na zgromadzonej publiczności w teatrze. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowali grę aktorów na scenie i podziwiali efekty specjalne wykorzystane w spektaklu.

Lekcja języka polskiego w teatrze była piękną i wielce pasjonującą przygodą, podczas której młodzież mogła choć przez chwilę zrozumieć, że praca aktora to nie tylko zawód, lecz pasja i niejednokrotnie spełnianie artystycznych marzeń.

Autor: Beata Wachholz