Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

WYCIECZKA DO TEATRU

5 października 2017 roku uczniowie klas II gimnazjum wraz z nauczycielkami języka polskiego Beatą Gofryk i Beatą Wachholz wybrali się do Teatru Nowego im. Witkacego w Słupsku na przedstawienie teatralne pt ,,Antygona i Edyp” w reżyserii Bogusława Semotiuka. Arcydzieło sztuki antycznej, scenografia i charakteryzacja oraz kostiumy aktorów wywarły ogromne wrażenie na zgromadzonej publiczności w teatrze. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowali grę aktorów na scenie i podziwiali efekty specjalne wykorzystane w spektaklu.

Lekcja języka polskiego w teatrze była piękną i wielce pasjonującą przygodą, podczas której młodzież mogła choć przez chwilę zrozumieć, że praca aktora to nie tylko zawód, lecz pasja i niejednokrotnie spełnianie artystycznych marzeń.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie