Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

BEZPIECZNE FERIE 2018

Dnia 09 stycznia 2018 r. w związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie wspólnie z przedstawicielem Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sławnie prowadzili działania profilaktyczne pod nazwą „BEZPIECZNE FERIE 2018".

W trakcie spotkania z uczniami odbyła się prelekcja między innymi na temat bezpiecznych zachowań w domu, w szkole oraz podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przeprowadzono również rozmowy dotyczące ewentualnych zachorowań i urazów, które w trakcie ferii mogłyby mieć miejsce. Funkcjonariusz policji udzielił jednocześnie informacji, jak należy się zachować i jakie działania podjąć w konkretnych sytuacjach.

Na prelekcji poruszano również tematy związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych, paleniem papierosów, a także handlem ludźmi.

Pamiętajmy, to od nas zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich!

Autor: JOANNA ŁAJECZKO

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie