Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

WIZYTA W MULTIKINIE

Dnia 17 stycznia 2019 r. uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji w Słupsku sierż. Edytą Żuk. Spotkanie odbyło się w Multikinie w Słupsku. Funkcjonariusz na spotkaniu rozmawiał z uczniami na temat zachowywania się bezpiecznie podczas zabaw i sportów zimowych, o zagrożeniach w internecie, co robić, by nigdy się nie nudzić? Rozmowa dotyczyła również pracy w policji. Po spotkaniu z funkcjonariuszem uczniowie oglądali film pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”. Wyjazd został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

Dziękujemy!

Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie