Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

DNI OTWARTEJ BIBLIOTEKI

11.03.2019 r. oraz 18.03.2019r. w Szkole Podstawowej w Sławsku odbyły się dni otwartej biblioteki. Z tej okazji przywitaliśmy miłych gości-dzieci z przedszkola w Sławsku, grupę starszaków oraz najmłodszych.

Jak przystało na gospodarzy, uczennice należące do szkolnego klubu bibliotecznego, z serdecznością przywitały swoich młodszych przyjaciół. Dzieci zwiedziły bibliotekę i przylegającą do niej czytelnię, wysłuchały bajek, które czytały im starsze koleżanki. Równie chętnie brały udział w czytelniczych zawodach, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o przedszkolakach. Ucieszyły się z upominków, jakie zostały im wręczone za aktywne uczestnictwo w konkursach. Dzieci miały również możliwość zabawy w świetlicy szkolnej, która sąsiaduje z biblioteką szkolną.

Przedszkolaki zapewniły, że na pewno od września będą częstymi gośćmi biblioteki szkolnej, jako przyszli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławsku, a co z tym się wiąże-intensywnymi czytelnikami.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy na kolejną.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie