Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

WIZYTA W SZKOLE MORSKIEJ

Dnia 22 marca 2019r nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach Dnia Morza Bałtyckiego połączonego z Dniem Otwartej Szkoły - Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Dzień otwarty odbył się pod hasłem "Bezpieczni na wodzie i lądzie".

Dla uczniów jak i nauczycieli przygotowano wiele atrakcji. Uczniowie brali udział w warsztatach na symulatorze dachowania i zderzenia. Dowiedzieli się jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy, a ratownicy WOPR przekazali wiedzę na temat bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w zawodach sprawnościowych "Morskie zmagania".

Podczas wizyty nasi uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, poznali kierunki kształcenia, tradycje szkoły, zajęcia dodatkowe, kursy i szkolenia, które realizuje szkoła. Dowiedzieli się jak wygląda baza dydaktyczna szkoły. Dla wszystkich przygotowano pyszny poczęstunek.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie