SPEKTAKL TEATRALNY

Dnia 25 marca 2019 uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się do Domu Kultury w Sławnie na proekologiczne przedstawienie edukacyjne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili losy Dorotki i jej Przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa, w drodze do Szmaragdowego Grodu.

Dzieciom podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Przedstawienie z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodych widzów.

Autor: Joanna Łajeczko