Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SPEKTAKL TEATRALNY

Dnia 25 marca 2019 uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się do Domu Kultury w Sławnie na proekologiczne przedstawienie edukacyjne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili losy Dorotki i jej Przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa, w drodze do Szmaragdowego Grodu.

Dzieciom podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Przedstawienie z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodych widzów.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie