Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

25 marca 209 klasy IV-VI miały okazję zobaczyć przedstawienie w Domu Kultury Sławnie pt. "Dzieci@sieci” Teatru Alert z Wrocławia.

Uczniowie zapoznali się z historią Artura, którego marzeniem było mieć jak najwięcej znajomych na Facebooku. Artur w sposób naiwny i lekkomyślny dał się wciągnąć w spiralę zdarzeń, które doprowadziły do tego, że koleżanka ze szkoły znalazła się w szpitalu a on sam padł ofiarą internetowego hakera, który tworząc wiele fałszywych kont na portalu społecznościowym, całkowicie kontrolował życie głównego bohatera. Twórcy spektaklu użyli bardzo ciekawych i różnorodnych form przekazu, aby przekonać widzów, że nie warto stosować przemocy wirtualnie, ani realnie, nie warto zakładać fałszywych kont, obrażać i poniżać innych. Spektakl przestrzega przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazuje konsekwencje czyhających w nim zagrożeń, nawiązuje do cyberprzemocy i konsekwencji, jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w internecie. Poprzez grę aktorską, informacje wyświetlane na ekranie, efekty specjalne przekonywano nas, że liczy się bycie sobą, prawdomówność, odwaga i prawdziwa przyjaźń, a nie liczba polubień w mediach społecznościowych.

Przedstawienie dla uczniów zostało sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie