POWIATOWE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY POZARNICZEJ

Dnia 27 marca 2019r. w Zespole Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego miały miejsce XX Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom”.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Nikola Jóźwik-pierwsza grupa wiekowa – szkoła podstawowa, kl. I-VI,

Agnieszka Kenig-druga grupa wiekowa-szkoła podstawowa kl. VII-VIII.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i innych miejscowych zagrożeń. Turniej przeprowadzono w trzech grupach wiekowych.

Nikola Jóźwik kl. VI zajęła drugie miejsce w swojej grupie wiekowej.

Zwycięzcy poszczególnych grup wywalczyli awans do etapu wojewódzkiego. Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Sławnie, Starostwo Powiatowe w Sławnie oraz Komenda Powiatowa PSP w Sławnie. Honorowy Patronat nad turniejem objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie reprezentowany przez Roberta Stępnia.

Nagrody zwycięzcom i uczestnikom wręczyli: Robert Stępień reprezentujący Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, mł. bryg. Paweł Faryno, wicestarosta Andrzej Protasewicz, Członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP dh. Bogusław Stefanowski oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie Renata Biernacka.

Autor: Joanna Łajeczko