TARGI EDUKACYJNE

Dnia 29 marca 2019 w Szkole Podstawowej w Postominie miały miejsce V Targi Edukacyjne. Targi skierowane były do młodzieży gimnazjalnej i ośmioklasistów z terenu powiatu sławieńskiego. Miały na celu przybliżenie oferty edukacyjnej 22 placówek oświatowych i szkół ponadgimnazjalnych ze Sławna, Słupska, Darłowa, Gościna, Tychowa, Warcina i Ustki. Wiele szkół przygotowało foldery informacyjne, pokazy multimedialne, zaprezentowało eksponaty lub efekty nauki praktycznej w szkole.

Targi umożliwiły młodzieży bezpośredni kontakt z pracownikami placówek oświatowych i instytucji rynku pracy jak również pomogły niezdecydowanym w podjęciu decyzji, a tych, którzy wyboru dokonali już dawno, utwierdziły w słuszności podjętej decyzji.

Wyjazd uczniów został sfinansowany z funduszy projektu “Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość. Doradztwo zawodowe”.

Autor: Joanna Łajeczko