Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

TARGI EDUKACYJNE

Dnia 29 marca 2019 w Szkole Podstawowej w Postominie miały miejsce V Targi Edukacyjne. Targi skierowane były do młodzieży gimnazjalnej i ośmioklasistów z terenu powiatu sławieńskiego. Miały na celu przybliżenie oferty edukacyjnej 22 placówek oświatowych i szkół ponadgimnazjalnych ze Sławna, Słupska, Darłowa, Gościna, Tychowa, Warcina i Ustki. Wiele szkół przygotowało foldery informacyjne, pokazy multimedialne, zaprezentowało eksponaty lub efekty nauki praktycznej w szkole.

Targi umożliwiły młodzieży bezpośredni kontakt z pracownikami placówek oświatowych i instytucji rynku pracy jak również pomogły niezdecydowanym w podjęciu decyzji, a tych, którzy wyboru dokonali już dawno, utwierdziły w słuszności podjętej decyzji.

Wyjazd uczniów został sfinansowany z funduszy projektu “Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość. Doradztwo zawodowe”.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie