Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

KONKURS PLASTYCZNY 100 LAT PCK

19 marca 2019 roku komisja w składzie: Izabella Janocha, Małgorzata Kulik, Renata Pietras-Pacynko, Barbara Sałacka, Marcin Maślanka rozstrzygnęła konkurs plastyczny pt. ”100 lat PCK”. Na konkurs, który przeznaczony był dla przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych, wpłynęło 126 prac. W kategorii wiekowej Klasa III szkoła podstawowa , nagrodę otrzymał uczeń Marcel Nadraus.

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli Koszalinie o godzinie 10.00.

Naszą szkołę reprezentowały prace uczniów:

Marcela Nadraus, klasa III SP,

Arkadiusza Zakonek, klasa III SP,

Patryka Murawieckiego, klasa III SP,

Wiktorii Skolimowskiej, klasa III SP.

Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o PCK, najstarszej polskiej organizacji humanitarnej, popularyzacja działalności PCK wśród dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych, zainteresowanie dzieci działalnością wolontariatu, rozwijanie zdolności plastycznych, kreatywności i wyobraźni.

Gratulacje!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie