Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

VIII BIEG im. ASI KENIG

28.04.2019 roku w Sławsku odbył się VIII Bieg im. Asi Kenig. Głównym organizatorem imprezy była szkoła Podstawowa w Sławsku, a bieg jest zaliczany do Festiwalu Biegowego Powiatu Sławieńskiego 2019 r.

W tym roku cała organizacja oraz logistyka związana z przygotowaniem Biegu przeszła najśmielsze oczekiwania zawodników. Pani p.o. dyrektora Katarzyna Rudzka, dbając o komfort zawodników, postawiła na technologię informacyjną. Profesjonalna firma informatyczna obsługiwała zapisy uczestników, dbając o zachowanie bezpieczeństwa przepływu informacji odnośnie danych osobowych. Dzięki hojności sponsorów, nie zabrakło dobrego jedzenia, które można było smakować i jednocześnie oglądać występy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły. Pani dyrektor Katarzyna Rudzka zaprosiła grupę karateków z Postomina, a ich wyczyny sportowe wzbudziły entuzjazm. Wspaniała organizacja oraz atmosfera sprawiły, że w tym roku padł rekord liczby uczestników – 114 w Biegu Głównym oraz 32 w Nordic Walking. Wice wójt pan Artur Ciróg wręczył bukiet kwiatów pani dyrektor Katarzynie Rudzkiej, były to podziękowania za wsparcie, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i gminy od wszystkich nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Sławsku.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie