VIII BIEG im. ASI KENIG

28.04.2019 roku w Sławsku odbył się VIII Bieg im. Asi Kenig. Głównym organizatorem imprezy była szkoła Podstawowa w Sławsku, a bieg jest zaliczany do Festiwalu Biegowego Powiatu Sławieńskiego 2019 r.

W tym roku cała organizacja oraz logistyka związana z przygotowaniem Biegu przeszła najśmielsze oczekiwania zawodników. Pani p.o. dyrektora Katarzyna Rudzka, dbając o komfort zawodników, postawiła na technologię informacyjną. Profesjonalna firma informatyczna obsługiwała zapisy uczestników, dbając o zachowanie bezpieczeństwa przepływu informacji odnośnie danych osobowych. Dzięki hojności sponsorów, nie zabrakło dobrego jedzenia, które można było smakować i jednocześnie oglądać występy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły. Pani dyrektor Katarzyna Rudzka zaprosiła grupę karateków z Postomina, a ich wyczyny sportowe wzbudziły entuzjazm. Wspaniała organizacja oraz atmosfera sprawiły, że w tym roku padł rekord liczby uczestników – 114 w Biegu Głównym oraz 32 w Nordic Walking. Wice wójt pan Artur Ciróg wręczył bukiet kwiatów pani dyrektor Katarzynie Rudzkiej, były to podziękowania za wsparcie, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i gminy od wszystkich nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Sławsku.

Autor: Joanna Banasiak