Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

Festiwal Historyczny w Akademii Pomorskiej

10 maja 2019 r. uczniowie klas VIII SP i III Gim brali udział w Słupskim Festiwalu Historycznym w Akademii Pomorskiej. Był to dzień przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Edukacyjno-dydaktyczny charakter tej części festiwalu dał uczniom możliwość przeżycia „żywej” lekcji historii. Odbyły się liczne wykłady, prezentacje oraz pokazy pod okiem akademickich wykładowców. Celem udziału w Festiwalu była prezentacja różnych form wsparcia w budowaniu własnej kariery zawodowej i dalszej edukacji.

Wyjazd uczniów został sfinansowany z funduszy projektu “Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość. Doradztwo zawodowe”.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie