Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 22 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Jak co roku uczniowie wcielili się w znane postaci z krajów niemiecko- i anglojęzycznych, które przedstawili w humorystyczny sposób, czym dali popis niewątpliwych umiejętności aktorskich i rozbawili publiczność do łez.

Ponadto uczniowie wzięli udział w międzyklasowym konkursie wiedzy o krajach niemieckiego i angielskiego obszaru językowego oraz w quizie muzycznym. Oceniono i nagrodzono również najładniejsze plakaty, które uczniowie przygotowali w ramach Dnia Języków Obcych.

Uroczystość dopełniły występy taneczne, wokalne oraz „koncerty” popularnych zespołów, przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Autor: Agnieszka Mikułko-Szokalska

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie