DZIEN MAMY I TATY

Dziękujemy Wam za Waszą mądrość wielką,

za dobroć mądrą, za uczuć wartkich potok ujarzmiony,

za Wasze serce i Wasz uśmiech, który niesie dobro!

W piątek 24 maja 2019 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas młodszych zaprezentowali się w bogatym programie artystycznym, który był wyrazem miłości i pragnieniem podziękowania za trud wychowania, za nieprzespane noce i za wszystko, czego nie potrafią wyrazić słowa. Wszyscy artyści w pięknych strojach z elementami ludowymi na wstępie zatańczyli taniec „Trojak” i zaśpiewali „100 lat”. W dalszej części programu uczniowie klasy I zaśpiewali piosenki i wyrecytowali wierszyki dedykując je mamie i tacie, a instrukcja zawarta w słowach piosenki „Jak narysować mamę” może zaowocować w przyszłości pięknym portretem Mamy. Uczniowie klasy II to urodzeni tancerze, a udowodnili to w tańcach „Gangnam Style” i „Rock and roll” wraz z królem rocka Elvisem Presleyem. Swym występem wprowadzili wszystkich rodziców w atmosferę zabawy. Przepis kulinarny, wyśpiewany przez dzieci, na zdrową zupę jarzynową dla mamy i taty na pewno zaowocuje pysznym obiadem domowym. Uczniowie klasy III pobawili się w aktorów w przedstawieniu teatralnym pt. „Mama jak z obrazka”, a przed akademią swój talent krawiecki wykorzystali do uszycia tulipanków dla mamy i taty. Jako malarze również zdali swój egzamin malując portrety Mam, które wkomponowały się w piękną scenografię. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim rodzicom upominki, które są dowodem wdzięczności i szacunku dla nich.

Akademia została przygotowana przez: Annę Smolińską, Helenę Zawarską, Irenę Gregorek i Natalię Rupniewską.

Autor: Irena Gregorek