SUKCESY W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Dnia 23 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego i był przeprowadzony w dwóch kategoriach: dla gimnazjów oraz szkół podstawowych.

Nasza szkoła była reprezentowana przez dwie drużyny w następującym składzie:

- SP - Marta Nowak, Roksana Sawicka i Paweł Gorzeń z klasy VIII A

- Gimnazjum - Natalia Mikulska, Dawid Terefenko i Aleksander Sekulski z klasy III A

Celem konkursu było kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych, propagowanie walorów przyrodniczych naszego regionu oraz uwrażliwienie młodzieży na aktualne problemy ochrony środowiska.

Gimnazjaliści drużynowo wywalczyli tytuł „NajEkoSzkoły Powiatu Sławieńskiego” w kategorii gimnazjów. Natomiast w rywalizacji indywidualnej II miejsce zajął Aleksander Sekulski, zaś III miejsce - Dawid Terefenko.
Gratulujemy!

Autor: Patrycja Iwańska