WYCIECZKA DO SZYMBARKA

Dnia 30 maja 2019r. uczniowie klas I,II,III, IV, V pojechali na wycieczkę szkolną do Szymbarka na Kaszubach. Ze Sławska wyjechaliśmy o godzinie 7.45, podróż trwała około 2 godzin. W Kościerzynie dołączył do nas przewodnik, który rozmawiał z nami w języku Kaszubskim. Udaliśmy się do Szymbarka, gdzie znajduje się najdłuższa deska świata(wpisana do księgi rekordów Guinessa), Dom Sybiraka, Bunkier Gryfa Pomorskiego, w którym dzięki akustycznym efektom specjalnym uczniowie przeżyli prawdziwy nalot. Największą atrakcją w Szymbarku był dom do góry nogami. Było to bardzo interesujące przeżycie, którego nie da się opisać słowami. Niejednemu uczniowi zakręciło się w głowie. Następnie pojechaliśmy do Chmielna zwiedzać Muzeum Ceramiki Neclów z najstarszym ośrodkiem garncarskim na Pomorzu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pokaz toczenia na kole garncarskim, jak również dowiedzieć się wiele o procesie wyrobu naczyń ceramicznych oraz o procesie wypalania naczyń glinianych.

Po zwiedzaniu udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji, która mieści się nad jeziorem. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kolegiaty p.w. Wniebowzięcia N.M.P. z dachem w kształcie trumny.

Słoneczna pogoda pozwoliła nam cieszyć się urokami wycieczki. Powróciliśmy do Sławna około godziny 21.00 zmęczeni, ale w dobrych humorach.

Opiekunami wycieczki były panie Helena Zawarska, Irena Gregorek, Anna Smolińska.

Autor: Joanna Łajeczko