SUKCES LITERACKI NASZEJ UCZENNICY

Dnia 6 czerwca 2019 roku w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie ogłoszono wyniki Powiatowego Konkursu Liryki Morskiej Złota Muszla. Głównym celem konkursu było rozbudzenie wyobraźni literackiej młodzieży oraz uwrażliwienie na piękno przyrody naszej Małej Ojczyzny.

W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów oraz szkół podstawowych z powiatu sławieńskiego. Laureatką konkursu, która zdobyła wyróżnienie jest Kornelia Włodarczyk z klasy VII, uczennica naszej szkoły i autorka wiersza pt. "Morze”, który prezentujemy poniżej. Serdecznie gratulujemy talentu literackiego!

Autor: Beata Wachholz

"Morze"

Roztańczone fale zlewają się z piaskiem,

jakby chciały zatańczyć.

Raz spokojnie, cicho, bezszelestnie,

innym razem jakby zdenerwowane,

szybkim ruchem uderzają o piasek.

Gdzieś w oddali słychać krzyk mew,

słońce wtula się swoimi promieniami w wodę.

W czasie spaceru można znaleźć prawdziwy skarb,

muszle i bursztyn, przez które

słychać jakby fale konwersowały między sobą.

To wszystko jest tak bardzo cudowne....

Hrider