Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

BAL ABSOLWENTA

7 czerwca 2019 roku w sali imprez "Stare dobre czasy" w Radosławiu odbył się Bal Absolwenta, podczas którego wspólnie bawili się uczniowie klas III gimnazjum oraz klasy ósmej szkoły podstawowej. Uroczystość została przygotowana przez rodziców, którzy zaprosili do udziału Dyrekcję Szkoły oraz grono pedagogiczne nauczycieli. Uroczyste rozpoczęcie balu nastąpiło o godzinie 17.30 po przywitaniu gości przez Panią dyrektor Katarzynę Rudzką, która w swoim przemówieniu wróciła pamięcią do minionych lat, gdy uczniowie pierwszy raz przekraczali próg naszej szkoły. Życzyła wszystkim dobrej zabawy i niezapomnianych chwil podczas balu.

Zabawa rozpoczęła się tradycyjnym polonezem w wykonaniu uczniów poszczególnych klas oraz brawurowym pokazem tańca belgijka. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele oraz inni goście byli zachwyceni tańcem oraz wyglądem uczestników balu. Miłą i nietypową niespodziankę dla swoich wychowawców przygotowali absolwenci z udziałem i pomocą przedstawicieli OSP Sławsko. Zgromadzeni na balu bardzo dobrze się bawili, a zabawa na pewno pozostanie w ich pamięci.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie