NARODOWE CZYTANIE

Nasza szkoła przystąpiła do Akcji Narodowego Czytania, które odbyło się 06.09.2019 roku. Z ośmiu utworów, wybranych przez Parę Prezydencką, odczytana została nowela Elizy Orzeszkowej „Dobra Pani”.

Pani dyrektor Katarzyna Rudzka uroczyście rozpoczęła w naszej szkole akcję Narodowego Czytania, następnie pan w-ce dyrektor Radosław Kufel, dodatkowo pan Piotr Rogalski i pani Joanna Banasiak przybliżyli uczniom losy bohaterów noweli. Uczniowie również włączyli się do akcji, egzemplarze lektury przechodziły z rąk do rąk.

Mamy nadzieję, że ta nowela na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.

Autor: Joanna Banasiak