Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

PASOWANIE NA UCZNIA


"Po stopniach wiedzy pnij się wytrwale."

W piątek 27 września 2019 r. uczniowie klasy pierwszej złożyli Ślubowanie. W programie artystycznym dzieci wykazały się wieloma umiejętnościami i pani Dyrektor w dowód uznania ogromnym ołówkiem symbolicznie pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku. Goście, którzy przybyli na uroczystość nagrodzili pierwszoklasistów gromkimi brawami i upominkami, za które serdecznie dziękujemy. Punktem kulminacyjnym programu było złożenie symbolicznego podpisu w Kronice Szkoły. Rodzice pierwszoklasistów stanęli na wysokości zadania i włączyli się czynnie w przygotowanie uroczystości: wykonali piękną dekorację, pamiątkowe upominki dla dzieci i gości oraz przygotowali smaczny słodki poczęstunek.

Autor: Irena Gregorek

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie