Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października 2019 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas starszych i młodszych wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru i zabawy. Odtworzyli - słowem, gestem, tańcem i piosenką – klimat szkolnego życia, prezentując pokaz mody, scenki z życia pewnej klasy podczas lekcji przyrody i matematyki oraz zaprezentowali występ zespołu muzycznego. Przekazali także najlepsze życzenia oraz wręczyli drobne upominki i własnoręcznie wykonane laurki. Swoimi występami dostarczyli zebranym nauczycielom wielu wrażeń wizualnych i muzycznych, by w ten sposób uprzyjemnić to szczególne święto.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie