Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI

#RATUJEMY

#PIERWSZAPOMOC

#UCZYMYRATOWAĆ #BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI

W dniu 16 października 2019 r. uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w Biciu Rekordu w Resuscytacji. Całą akcję zaczęliśmy od instruktarzu przeprowadzonego przez strażaka pana Przemysława Wal, który pokazał nam jak powinno wyglądać prawidłowe udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Pokazał jak prawidłowo wykonać cykl RKO (2 wdechy i 30 uciśnięć klatki piersiowej, po 5 takich cyklach sprawdzamy czy wróciły czynności życiowe). Następnie o godzinie 12:00 wszyscy przystąpiliśmy do próby Bicia Rekordu w Resuscytacji. Cała akcja trwała 30 minut uczniowie starali się jak najbardziej poprawnie wykonywać cykle RKO - łącznie udział wzięło 128 uczniów i 15 nauczycieli. Organizatorem akcji w naszej szkole była Grażyna Antosik.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie