BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI

#RATUJEMY

#PIERWSZAPOMOC

#UCZYMYRATOWAĆ #BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI

W dniu 16 października 2019 r. uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w Biciu Rekordu w Resuscytacji. Całą akcję zaczęliśmy od instruktarzu przeprowadzonego przez strażaka pana Przemysława Wal, który pokazał nam jak powinno wyglądać prawidłowe udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Pokazał jak prawidłowo wykonać cykl RKO (2 wdechy i 30 uciśnięć klatki piersiowej, po 5 takich cyklach sprawdzamy czy wróciły czynności życiowe). Następnie o godzinie 12:00 wszyscy przystąpiliśmy do próby Bicia Rekordu w Resuscytacji. Cała akcja trwała 30 minut uczniowie starali się jak najbardziej poprawnie wykonywać cykle RKO - łącznie udział wzięło 128 uczniów i 15 nauczycieli. Organizatorem akcji w naszej szkole była Grażyna Antosik.

Autor: Grażyna Antosik