.

WYRÓŻNIENIE DLA NASZEGO UCZNIA ZA KONKURS LITERACKI

„RYMOWANKA – ZACHĘCANKA”

Dnia 21 października 2019 r. Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda podczas apelu w naszej szkole wręczył wyróżnienie Antoniemu Hope – uczniowi II klasy. Uczeń wziął udział w ogólnopolskim konkursie „Rymowanka – Zachęcanka”, zorganizowanym przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, który miał na celu promowanie idei noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym i niezabudowanym.

Komendant w trakcie apelu przypomniał uczniom o obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ale również pomimo, że nie ma takiego obowiązku prawnego zachęcał do noszenia takich elementów również w miejscowościach.

„Jesteś duży, albo mały

Noś odblaski będziesz cały