Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

WYRÓŻNIENIE DLA NASZEGO UCZNIA ZA KONKURS LITERACKI

„RYMOWANKA – ZACHĘCANKA”


Dnia 21 października 2019 r. Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda podczas apelu w naszej szkole wręczył wyróżnienie Antoniemu Hope – uczniowi II klasy. Uczeń wziął udział w ogólnopolskim konkursie „Rymowanka – Zachęcanka”, zorganizowanym przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, który miał na celu promowanie idei noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym i niezabudowanym.

Komendant w trakcie apelu przypomniał uczniom o obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ale również pomimo, że nie ma takiego obowiązku prawnego zachęcał do noszenia takich elementów również w miejscowościach.

„Jesteś duży, albo mały

Noś odblaski będziesz cały

Na ulicy przeszkód wiele

Odblask twoim przyjacielem.”

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie