AKCJA PROFILAKTYCZNA

Akcja „Idą święta, nie o SMS-ie, kecz o kartce pamiętaj”

W naszej szkole realizowana jest ogólnopolska kampania społeczna pt. Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj.

Po 10 grudnia 2019 każdy uczeń otrzyma kartki świąteczne, by wspólnie ze swoimi rodzicami napisać życzenia świąteczne.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje międzyludzkie, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie wolnego czasu, jak również, a może przede wszystkim kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Projekt wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień oraz w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 określone przez MEN (pkt. 1 Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych).

Autor: Joanna Łajeczko