Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

AKADEMIA 11 LISTOPADA

8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona ojczyźnie i wolności. 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. To wszystko zostało ukazane w przedstawieniu słowno-muzycznym, podczas którego publiczności towarzyszyły silne emocje: wzruszenie ale przede wszystkim duma wynikająca z tego, że jesteśmy Polakami. Zostały przypomniane najboleśniejsze fakty z naszej przeszłości, ale i chwile, które naznaczone były bohaterstwem i poświęceniem. Na koniec uroczystości padły ważne słowa dotyczące wolności, rodzinnego domu i szacunku do innych ludzi.

Gorące podziękowania dla cudownej gry aktorskiej naszych uczniów, przepięknego śpiewu patriotycznych pieśni oraz tańców, które wzruszyły do łez.

Dziękuję

Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie