ZABAWA ANDRZEJKOWA

29 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się Andrzejki.

Wróżby dla klas młodszych przygotowali i przeprowadzili w strojach czarodziejów uczniowie klasy III. Dzieci w czasie zabawy wróżyły sobie imiona sympatii, przekłuwając ogromne serca. Bardzo oblegane było stanowisko z przepysznymi babeczkami, które zawierały niespodziankę nie tylko smakową lecz także wróżbę z zawodem, który będą wykonywać w przyszłości. Wróżba lania woskiem przez ogromny klucz cieszyła się dużym powodzeniem uczestników zabawy, a cienie na ścianie rozbudziły wyobraźnię dzieci. Były również zaczarowane kubeczki i buciki wychodzące z sali. Dzieci wspaniale się bawiły i tańczyły w rytm muzyki, a w przerwie posiliły się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zabawa andrzejkowa dała dzieciom dużo wrażeń i radości.

Autor: Irena Gregorek

Po południu bawili się uczniowie klas IV-VIII. Uroczystość przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy VIII przy wsparciu wychowawcy oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczestnicy zabawy nie tylko mogli potańczyć, ale także wziąć udział w licznych, wesołych konkurencjach, jak np. wyścig butów, gorące krzesła, taniec na gazecie czy kalambury. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili wspólnie ten czas.

Autor: Patrycja Iwańska