WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 uczniowie klasy VI podczas lekcji wychowawczych oraz w czasie dodatkowych zajęć wyruszyli we wspólną, kulturalną podróż ku wartościom. Okazją ku temu jest udział w akcji Wychowanie przez czytanie.

Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Pod opieką nauczyciela uczniowie omawiali istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych.

Autorem projektu jest Fundacja Cała Polska czyta dzieciom, a w szkole przedsięwzięciem tym zajmuje się pedagog Joanna Łajeczko.

Obecny rok szkolny poświęcamy nauczaniu wartości moralnych w taki sposób, by uczniowie z własnej woli chcieli je praktykować.

"Wychowanie przez czytanie" - założenia programu:

• Przedstawienie uczniom pozytywnych wartości.

• Wskazanie korzyści płynących z ich codziennego zastosowania.

• Przećwiczenie pod okiem nauczyciela sytuacji, w których to zastosowanie jest wskazane.

• Propagowanie czytelnictwa.

• Umacnianie roli literatury jako moralnego kompasu i źródła inspiracji przy podejmowaniu ważnych decyzji.

W ramach prowadzonych zajęć „Wychowania przez czytanie” powstała prezentacja multimedialna uczniów, którzy przedstawiają jedną dowolnie wybraną wartość.

Nasi uczniowie wybrali SZACUNEK.

Kliknij tutaj, aby pobrać prezentację klasy VI Szkoły Podstawowej w Sławsku.

Prezentacja znajduje się także na portalu YouTube:

www.youtube.com/watch?v=cCJObwXKCdY

Autor: Joanna Łajeczko