Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY "STRACH MA WIELKIE OCZY"

22 stycznia 2020 w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt. "Strach ma wielkie oczy", w którym uczestniczyli uczniowie ze wszystkich klas. Przedstawienie dostarczyło dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i było zarazem niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy gwarantowały niesamowite widowisko dla dziecięcego widza. Spektakl poruszał tematykę profilaktyki uzależnień: agresji, przemocy, używek. Wszystkim bardzo podobał się spektakl, a brawurową grę aktorską nagrodzono gromkimi brawami.

Spektakl został w całości sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie, za co serdecznie dziękujemy.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [1] , skomentuj

Komentarze

ZUZIA KOSKA, 10.02.2020, 12:18

jestem tam

<< powrót

Galerie