Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

POGADANKA PROFILAKTYCZNA

"Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach"

23.01.2020 w naszej szkole miało miejsce spotkanie, w którym wzięli udział funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sławnie oraz uczniowie klas IV,V,VI,VII.

Tematem, jaki poruszano na spotkaniu, były zagrożenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych. W trakcie spotkania dyskutowano z uczniami na temat zagrożeń oraz skutków przyjmowania narkotyków. W trakcie pogadanki w formie prezentacji omówiono problematykę używania substancji psychoaktywnych.

Spotkanie z uczniami pozwoliło na zrozumienie istoty zdrowia w wymiarze pozytywnym, jako podstawowego zasobu człowieka do realizacji różnych celów i prawidłowego funkcjonowania w różnych sferach życia, a także zwiększyło świadomość w dziedzinie zagrożeń czyhających w dzisiejszym świecie na młodego człowieka.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie