POGADANKA PROFILAKTYCZNA

"Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach"

23.01.2020 w naszej szkole miało miejsce spotkanie, w którym wzięli udział funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sławnie oraz uczniowie klas IV,V,VI,VII.

Tematem, jaki poruszano na spotkaniu, były zagrożenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych. W trakcie spotkania dyskutowano z uczniami na temat zagrożeń oraz skutków przyjmowania narkotyków. W trakcie pogadanki w formie prezentacji omówiono problematykę używania substancji psychoaktywnych.

Spotkanie z uczniami pozwoliło na zrozumienie istoty zdrowia w wymiarze pozytywnym, jako podstawowego zasobu człowieka do realizacji różnych celów i prawidłowego funkcjonowania w różnych sferach życia, a także zwiększyło świadomość w dziedzinie zagrożeń czyhających w dzisiejszym świecie na młodego człowieka.

Autor: Joanna Łajeczko