Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji ich święta uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przygotowali ciekawe występy. Najmłodsi uczniowie recytowali wierszyki, śpiewali piosenki z życzeniami, a starsi uczniowie prezentowali swoje umiejętności taneczne. Licznie przybyli goście zasiedli na przygotowanych dla nich miejscach i z dumą oraz kręcącą się w oku łezką oglądali występy swoich wnucząt. Były to wyjątkowe chwile pełne radości i uśmiechu.

Podczas występu Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Na pamiątkę tego dnia każdy z zaproszonych gości otrzymał specjalnie przygotowany upominek. Dziękujemy Babciom i Dziadkom za przybycie na uroczystość, a rodzicom i nauczycielom za pomoc w jej przygotowaniu.

Uroczystość opracowały i przygotowały wychowawczynie klas I –III, panie Helena Zawarska, Irena Gregorek, Anna Smolińska.

Autor: Anna Smolińska

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie