Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

30.01.2020 w naszej szkole odbyła się Żywa lekcja historii. Jest to podróż poprzez wieki, również zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. Była to podróż w czasie, która zabrała nas do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku – Rzeczpospolitej wielu kultur POLSKI SARMACKIEJ . Na terenie Polski przenikały się i współistniały kultury wschodu i zachodu. Uczniowie poznali różnice pomiędzy strojem sarmackim i cudzoziemskim. Zobaczyliśmy wojownika pancernego Hetmana Czarnieckiego, żołnierzy autoramentu cudzoziemskiego: muszkietera i pikiniera Karola X Gustawa. Najważniejszym punktem było spotkanie z husarią chlubą oręża polskiego, która swoje największe triumfy święciła w pierwszych trzech dekadach XVII w, a którą do chwały przywrócił król Jana III Sobieskiego. Cała lekcja była bardzo interesująca.

Autor: Grażyna Antosik

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie