Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

5. lutego 2020 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski. Poziom recytacji był bardzo wysoki i jury nie miało łatwego zadania. Po długich naradach ogłoszono wyniki. W kategorii klas I-III zwyciężył Jakub Rut, drugie miejsce zajął Hubert Wojciechowski, a trzecie Zuzanna Kośka. W kategorii klas IV-VI zwyciężył Jakub Lebica, drugie miejsce zajęła Nadia Hetmańska, a trzecie Matylda Wal. W najstarszej grupie klas VII-VIII wygrała Nikola Jóźwik, a drugie miejsce zajęła Patrycja Adamczyk. Zwycięzcy - Jakub Rut, Jakub Lebica oraz Nikola Jóźwik będą reprezentować naszą szkołę na etapie gminnym w Warszkowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Autor: Piotr Rogalski

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie