Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

TURNIEJ MITOLOGICZNY

W krainie mitów i bogów greckich

6 lutego 2020 Uczniowie klasy V podczas nietypowej lekcji języka polskiego przenieśli się do świata starożytnej Grecji, by poznać kulturę, tradycję i historię tak odległego dla nich świata.

Po przejściu przez symboliczną rzekę Styks i podarowaniu Charonowi jednego obola uczniowie uczestniczyli w pięknej uczcie w świątyni Zeusa i jego żony Hery.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się słynni i znani bogowie greccy: Atena, Artemida, Afrodyta, Hestia, Persefona, Hefajstos, Hermes, Hades, Demeter i inni. Wszyscy uczestnicy uczty wzięli udział w turnieju mitologicznym, rozwiązywali ciekawe zagadki i odpowiadali na pytania związane z wiedzą na temat bogów i herosów starożytnej Grecji.

Podczas konkursu uczniowie delektowali się przepyszną ambrozją i słodkim nektarem. Zwycięzcy poszczególnych grup, którzy wykazali się największą wiedzą z dziedziny mitologii otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i wieńce laurowe. Podczas zabawy grupa chętnych uczniów zatańczyła słynny grecki taniec sirtaki, potocznie zwany tańcem Zorby. Dzięki wspaniałym kostiumom, rekwizytom, scenografii i efektom dźwiękowym uczniowie przeżyli niesamowitą przygodę, która na długo pozostanie w ich pamięci. Lekcja okazała się świetnym pomysłem na podsumowanie wiedzy mitologicznej z udziałem uczniów klasy V.

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie