DROGI RODZICU

JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O NIEPOKOJĄCEJ SYTUACJI ZWIĄZANEJ Z KORONAWIRUSEM?

W rozmowie z dziećmi starajmy się mówić prawdę i opierać się na faktach. Każdy dzień przynosi nowe wydarzenia, a wiadomości, które do nas docierają uruchamiają całe spektrum uczuć i emocji. Możemy posiłkować się informacjami umieszczanymi na sprawdzonych stronach. Unikajmy przekazywania zasłyszanych, ale niepotwierdzonych treści z niepewnych źródeł. Nie ulegajmy sami fake newsom. Zadbajmy o siebie, dzieci i naszych bliskich.

Jeżeli nie wiecie, jak rozmawiać z dzieckiem o niepokojącej sytuacji związanej z koronawirusem polecam Wam ostatni wpis: rodzice.fdds.pl/wiedza/jak-rozmawiac-z-dzieckiem-o-niepokojacej-sytuacji-zwiazanej-z-koronawirusem/

Możecie też zadzwonić i porozmawiać o swoich rodzicielskich niepokojach.

Więcej informacji i kontakt online przez stronę 8001001

Autor: Joanna Łajeczko