Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

Szyjące Anioły ze Sławska

Mają maszyny, potrafią szyć ale przede wszystkim mają wielkie serca i mnóstwo empatii. Grupa kobiet ze Sławska postanowiła ruszyć z akcją szycia maseczek. Inicjatorkami tego płynącego prosto z serca przedsięwzięcia były Panie: Iwona Hibner-Ciesielska i Julia Chojnacka, które szybko skontaktowały się z innymi mieszkankami wsi (Panie Monika Świder, Danuta Kośka, Anna Nowak, Iwona Mruk, Natalia Rupniewska, Klaudia Musiał, Renata Gałkowska, Irena Czerniawska, Jolanta Mądrzecka, Natalia Frątczak oraz Anna Łabiszewska, Małgorzata Rek mieszkanki Starego Krakowa. Wszystkie te Panie chciały nieść pomoc potrzebującym, chęci były jednak brakowało materiału do uszycia maseczek. Z pomocą pospieszyła dyrektor szkoły Podstawowej w Sławsku p. Katarzyna Rudzka, która przedstawiła cały plan Wójtowi Gminy Sławno panu Ryszardowi Stachowiakowi.Wójt Gminy Sławno przekazał materiał na maseczki, który pani Agnieszka Czarnuch, pracownik Gminy dowozi szyjącym paniom, o każdej porze dnia i nawet nocy, tak aby nie zabrakło niczego do pracy. Sołtys wsi Sławsko- Mariusz Krzymiński przekazał 1000 zł , a pani Marzena Kwiatkowska Dzik materiał na maseczki. Do akcji włączyły się dzieci naszych bohaterek (Kacper i Julia Frątczak, Hubert i Dawid Ciesielscy, Amelia i Nikola Jóźwik, Roksana Świder, Oliwier Mruk, Zuzanna i Filip Kośka), które dzielnie pomagają w szyciu, prasowaniu wycinaniu . Wszyscy szyją maseczki charytatywnie, nie chcą pieniędzy, poklasku, robią to co im nakazuje serce, chcą nieść pomoc i nie myślą o sobie jako o super bohaterkach . Dla nas nimi są i należą się dla wszystkich olbrzymie brawa.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie