Zasady zachowania na Microsoft Teams

1. Zachowuj kulturę osobistą w mowie i piśmie. Używaj "proszę powtórzyć”, „czy mogę” itd.

2. Wycisz mikrofon, włącz wtedy, kiedy będzie twoja kolej, żeby mówić.

3. Dołączaj do spotkania, kiedy NAUCZYCIEL je rozpocznie. Nie pisz z kolegami, to nie jest czat.

4. Obrażanie innych to HEJT – jest karalny. Jeśli ktoś narusza Twoją prywatność, obraża – zgłoś.

5. Szanuj nauczyciela i innych uczniów. Zachowanie wpływa na ocenę z zachowania.

6. Przygotuj się do zajęć: podręcznik, ćwiczenia, zeszyt, przybory do pisania.

7. Pracę domową wysyłaj do nauczyciela, nie w zespole.

8. Czat przedmiotowy służy do nauki. Nie pisz do kolegów, nie wysyłaj obrazków. To, co zamieścisz, nie zniknie.

9. Nagrywanie i upublicznianie wizerunku jest przestępstwem.

10. Załatw swoje potrzeby wcześniej: zjedz, skorzystaj z toalety przed spotkaniem. Wyłącz wszystko, co może Cię rozpraszać.